Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2009., 17:03   #1
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
mis + podloga glavobolja

pozdrav

pogledo sam dosta postova ovdje, al nisam nista blizi rjesenju .

moze mi netko objasnit ukratko razliku izmedu speed i control podloga za misa. razmatram:

RAZER MANTIS, speed edition (444mm x 355mm x 4.3mm design)
RAZER MANTIS, control edition (444mm x 355mm x 4.3mm design)
STEELSERIES QCK (+pads?) (32x29cm)

sad trenutno koristim Logitech MX518 i neku platnenu podlogu koja je dosta velika i dobra. nije ona jeftinjava sto se raspadne brzo. problem je sto nemam pojma u koju kategoriju bi ta spadala (speed il control). najbolje bi bilo doc u
ducan i moc probat ove nove, ali cisto sumnjam jer ce bit u stilu: "pa nemremo mi otvorit 2-3 podloge samo da bi vi probali..."

razmatram i misa pa sam u totalnoj nedoumici. dao bi za njega 350kn, ali da se ne razocaram kao sto sam se u MX518. taj mi nikad nije lezao, pogotov kad instaliram onaj njegov software. nekako mi kretnje postanu cudne, al to je mozda sve krivo to sto neznam to iskonfigurirat kak spada i nisam naviko.
jel se osjeti velika razlika izmedu 518 i G5 (rev2)?

hvala.

edit: zaboravih pitat dali se sa svim podlogama dobivaju oni padovi za zalijepit na misa i dali se to mozda moze posebno nabavit jer imam doma jedan logi pilot usb optical kojem su se totalno istrosili jer ga je brat djirao po plasticnoj podlozi.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 07.01.2009. u 17:59.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2009., 21:40   #2
Egi_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Razer Death Adder i Razer eXaxtMat
Super funkcioniraju zajedno, a imas i control i speed stranu pa možeš birat.
Egi_HR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2009., 21:52   #3
stopalo9
Premium
 
stopalo9's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 763
razlika izmedju speed i control je sama povrsina, control je hrapava dok je speed glatka i mis klizi
oduvijek tvrdim da setpoint za mx518 unistava cjeli mis
osobno sam 4 godine,2 mx518 misa furao bez drivera
kaj se tice razlike medju mx518 i g5 rev2, osjeti se
kolko znam padovi za misa se ne dobivaju uz podlogu
stopalo9 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2009., 10:19   #4
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
Citiraj:
Autor stopalo9 Pregled postova
razlika izmedju speed i control je sama povrsina, control je hrapava dok je speed glatka i mis klizi
oduvijek tvrdim da setpoint za mx518 unistava cjeli mis
osobno sam 4 godine,2 mx518 misa furao bez drivera
kaj se tice razlike medju mx518 i g5 rev2, osjeti se
kolko znam padovi za misa se ne dobivaju uz podlogu
aha, znaci nije to samo kod mene da mi se cini da je taj setpoint los. ok, ovo glatka/hrapava mi je jasno, al neznam koliki su razmjeri toga. ajd recimo usporedno sa onom platnenom jeftilen podlogom od 10-ak kn, koja je bliza od ove 2 takvom muvanju po njoj?

sto se tice razlika. nije mi nest jasno. kad koristim one 2 tipke na misu ispred i iza kotacica koje su ustvari brza/sporija akceleracija, jel to ustvari dpi (400/800/1600 kod mene)? jer ak je to to, onda ja uvjek drzim misonju na 800dpi jer mi je to najnormalnije muvanje. 400 mi je presporo, a 1600 prebrzo sto bi na kraju znacilo da je meni novi misonja od 2000dpi il vise totalno nepotreban?
s obzirom da te tipke rade i kad nije setpoint instaliran koja je njegova funkcija osim da mogu namjestit jos i izmedu tih postavki?
isto tak ako namjestim u setpoint-u na "setpoint implementation" nakon apply kad se vratim u njega opet mi je namjesteno na "os implementation"

uf, koji problemi. sjecam se kad sam skidao headshotove u UT-u sa jeftilenom sa kuglicom

hvala i poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2009., 11:35   #5
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
Citiraj:
Autor Egi_HR Pregled postova
Razer Death Adder i Razer eXaxtMat
Super funkcioniraju zajedno, a imas i control i speed stranu pa možeš birat.

poz. a zasto adder, a ne RAZER DiamondBack 3G iste cjene? ili su isti po performansama (one ledice i slicne gluposti me ne interesiraju ).
poz.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2009., 12:01   #6
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Speed (glatka) namijenjena za High sensitivity.
Control (hrapava) ti je namijenjena za low sensitivity.
Ja isto nikad nisam koristil drivere za mis od logia od kad sam imal dual opticala, pa mx510 i sad mx518.

Deathadder ti je veom slican Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0 koji je meni i drugima jedan od najboljih miseve, samo kaj Deathadder i opcenito neki Razer misevi imaju problema te stalno treba stavljati nove firmwareve.

Vise o misevima imas tu http://www.esreality.com/?a=post&id=1265679
veve je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2009., 12:13   #7
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Speed (glatka) namijenjena za High sensitivity.
Control (hrapava) ti je namijenjena za low sensitivity.
Ja isto nikad nisam koristil drivere za mis od logia od kad sam imal dual opticala, pa mx510 i sad mx518.

Deathadder ti je veom slican Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0 koji je meni i drugima jedan od najboljih miseve, samo kaj Deathadder i opcenito neki Razer misevi imaju problema te stalno treba stavljati nove firmwareve.

Vise o misevima imas tu http://www.esreality.com/?a=post&id=1265679
cek sad mi nije jasno nesto. kakvih problema tocno? mislio sam da samo ovaj najskuplji coperhead ima mogucnost svog biosa/firma?
nemogu nazalost otvorit tu stranicu, "access denied" ;-).
poz.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 12:56   #8
Tejo.Hr
Premium
Moj komp
 
Tejo.Hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Selim se od sajta do sajta
Postovi: 179
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
sto se tice razlika. nije mi nest jasno. kad koristim one 2 tipke na misu ispred i iza kotacica koje su ustvari brza/sporija akceleracija, jel to ustvari dpi (400/800/1600 kod mene)? jer ak je to to, onda ja uvjek drzim misonju na 800dpi jer mi je to najnormalnije muvanje. 400 mi je presporo, a 1600 prebrzo sto bi na kraju znacilo da je meni novi misonja od 2000dpi il vise totalno nepotreban?
Da to ti mijenja osjetljivost. Ja sam prije koristio geniusov Ergo 525, isto tako sam držao osjetljivost između 800 i 1600dpi, no kasnije sam jednostavno prebacio na 2000 i smanjivao osjetljivost u igrama. Da li sam tako bio bolji ja ne znam, ali mi je bilo logično tako nešta napraviti kada mi miš već nudi toliku opciju.
Tejo.Hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na