Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.10.2014., 19:00   #1
mbusic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Abnormalno visoke cijene tržnice

Podržavam pravila tržnice, pa iako sam i sam par puta bio opomenut zbog kršenja istih (khm više mobitela), ne mogu ne primjetiti kako se tržnica lagano pretvara u njuškalo.

Ljudi na tržnicu dolaze s namjerom kupnje dobrih komponenti, s određenom dozom povjerenja koju pruža pcekspert forum.
Sustav poštenih i zlih trgovaca je odličan, no bilo bi lijepo kad bi se ispod nicka dalo integrirati nešto poput ocjene trgovca. Recimo pošteni bi dobivali ispod nicka određene bodove koje bi im mogli dati drugi trgovci nakon slanja posta u temu poštenih trgovaca, a oni zli bi dobivali neki crveni indikator za oprez.

Oglasi poput sad već dvije godine starog Notea 2, oštećenog za 2000 kn ne prolaze ni na njuškalu, a kamoli ovdje.
Pa iako kažu da svaka roba ima svog kupca, svi mi nekad griješimo i stavimo nešto višu cijenu nego što je realno. No 50% viša cijena je blagorečeno apsurdna i ljudi jednostavno imaju sve manji interes gledati na ovaj oglasnik.

Tako recimo kada i oni pošteni hoće nešto jeftino prodati sve teže pronalaze svoje kupce.
U potrazi za matičnom, kontaktiram isključivo ekipu s pceksperta jer u njih barem imam koliko toliko povjerenja u odnosu na njuškalo i da ću dobiti proizvod koji je zaista ispravan kao i barem neku usmenu garanciju čovjeka da ju sam isprobam i javim jel sve šljaka.
Pazim na svoj ugled i ukoliko nešto prodajem stojim iza toga da je sve apsolutno ispravno. Pa događalo se i da prodajem nešto za što sam dobio netočnu informaciju povodom čega sam se osobno ispričao svakom kolegi koji je poslao upit i dopunio informacije o prodajnom artiklu što bi rekli.

Nisam siguran koliko je ovo lako tehnički izvesti, i da li uopće ovaj post spada u ovu kategoriju (nisam pronašao poseban podforum za prjedloge, ispričavam se ukoliko postoji), ali bilo bi lijepo uvrstiti određeno ocjenjivanje proizvoda s mišljenjem koliko je cijena realna, nešto u stilu lajkanja i dislajanja, pluseva i minusa... Znam da je ovo nalik fejsu, ali s obzirom na poplavu abnormalno visokih i neralnih cijena određenih proizvoda, najviše trpe oni najpošteniji. Oni zli ionako neće prodati ništa po toj cijeni, no samo zauzimaju dragocijen prostor.

Također, bilo bi lijepo odvojiti sve komponente u jedan podforum, kao i ostale uređaje u drugi, radi lakšeg pronalaska onog što vas zanima. Tako nebi morao tražiti 10 stranica da pronađem neki laptop koji bi mi cijenom odgovarao već eventualno 2-3 i slično. No koliko čitam ostale komentare, ovo se vjerojatno neće dogoditi, što je i manje bitno od ovog gore navedenog.

Ukoliko ovaj post spada u ovaj podforum, volio bi čuti i mišljenja ostalih forumaša, možda i ja griješim i krivo razmišljam?
mbusic je offline  
Staro 24.10.2014., 19:15   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Grijesis, nema zlih trgovaca, samo dobrih. Svako stavlja svoju cijenu, na to se nemoze utjecat. Ali ima nekad izrazito povoljnih stvari, samo treba ulovit.
Lose/zle trgovce rjesavamo odmah.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2014., 19:37   #3
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Moj prijedlog je ovakav, da se u svaki oglas za prodaju dodan i link na nabavu.
Naravno ako postoji takav proizvod, pa neka potencijalni kupci vide koja je cijena takvog novog artikla u dućanu.
antebr je online  
Staro 24.10.2014., 20:43   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313


daj lock na temu, kakva trznica i linkovi na nabavu i stajaznam..........


onaj tko se kuzi - vidjet ce i prepoznat fer cijenu, jako dobru (znaci nizu od fer cijene) i visu cijenu. onaj tko se ne kuzi neka se snade, neka pogleda sam i tako.

ovo nije trznica i forum oko nje, ovo je forum sa dodatnom - trznicom.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 24.10.2014., 20:43   #5
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Predlažem da uvedemo obvezu da kupac mućne glavom prije kupnje i informira se koliko šta košta. Predlažem da to piše ispod svakog posta na tržnici.
Mikeyy je offline  
Staro 24.10.2014., 21:03   #6
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
predlažem da svaki prodavač stavi cijenu kakvu on hoće. On zna koliko mu je hitno, i koliko za njega vrijedi predmet. Sve ostale rasprave su besmislene. Ovdje su i dalje cijene odlične, a i uvijek će biti preskupih stvari, no što sad?
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline  
Staro 24.10.2014., 21:07   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor mbusic Pregled postova
******
kužim potrebu ali ne i "nevidljivost" teme svega par redaka niže
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=257560

Ne znam što napisati, a da se ne ponavljam u nedogled, sve sam rekao na linkanoj temi, a ostatak u 10 drugih sličnih. Sada u ovom trenutku tržnica PCE foruma je oglasna ploča, s dodatnom vrijednosti u obliku topica o poštenim trgovcima, angažmanu moderatora oko sankcioniranja prevaranata i muljatora, te nekakve opće atmosfere uzajamnog poštivanja i dobrih trgovina, koje su unatoč svemu - i dalje u ogromnom postotku. Filtriramo pristup istoj, održavamo red i likvidiramo zle - dostatno reputaciji PC Eksperta i svega onoga što on nudi forumašima. Za sad, za više od toga trenutno nemamo niti kapaciteta niti potrebe, a ajmo zaključiti s onom narodnom - sve opcije ostaju otvorene, jednog dana
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na