Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2018., 21:08   #3781
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,720
kod none u gradu kačića miošića je povučena optika prije par godina,do kontinentala blok zgrada.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 23:23   #3782
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
A to sam i mislio...

Ali rekoh čisto da provjerim da li se išta promijenilo, recimo ja bi cijelu firmu prebacio s A1 na telekom... to im je mjesečno više nego 4-5 kućanstava
po kojem ključu šire optiku,valjda ni oni sami neznaju recimo kod mene mi smo dobili optiku paralelna ulica nekih 100m od nas kasliće mada smo bili spojeni na istu centralu i otprilike ist udaljenost je bila od centrale kako god okreneš nema nikakve logike zašto oni onak ,a mi ovak.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2018., 10:14   #3783
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
po kojem ključu šire optiku,valjda ni oni sami neznaju recimo kod mene mi smo dobili optiku paralelna ulica nekih 100m od nas kasliće mada smo bili spojeni na istu centralu i otprilike ist udaljenost je bila od centrale kako god okreneš nema nikakve logike zašto oni onak ,a mi ovak.
Ima brdo detalja koji nisu javno vidljivi. Npr., stanje DTK je najčešći problem.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 11:42   #3784
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Može info od iskusnijih? Dakle, uspio sam uvjeriti HT da mi spoje optiku uz potpisivanje ugovorne obveze na 2 godine. Ericson NT je napravio mini-projekt, lokalni kooperant mi je povukao optičku nit od ceste do ormara u kući. Nakon toga su nešto testirali tu nit i rekli mi samo da je sve OK.

Što sad? Koliko još moram čekati jebeni HT da mi pošalju opremu i da me spoje?
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 13:26   #3785
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
kod none u gradu kačića miošića je povučena optika prije par godina,do kontinentala blok zgrada.
Da, to je doslovno 100m od moje zgrade.... dakle oko 200-300m kabela bi trebalo povući..

Jel ima netko kontakt nekog korektnog predstavnika HTelekoma u Ri ?

I da kao što je Iggy napisao, uvijek je problem koliko su DTK kabeli zagušeni.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 20:12   #3786
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
Može info od iskusnijih? Dakle, uspio sam uvjeriti HT da mi spoje optiku uz potpisivanje ugovorne obveze na 2 godine. Ericson NT je napravio mini-projekt, lokalni kooperant mi je povukao optičku nit od ceste do ormara u kući. Nakon toga su nešto testirali tu nit i rekli mi samo da je sve OK.

Što sad? Koliko još moram čekati jebeni HT da mi pošalju opremu i da me spoje?
Kod mene je od potpisivanja i ugovaranja do funkcionalne optike u kuci proslo cca 40 dana. Kojih 15ak od montaze i testiranja ormarica s optikom do funkcionalne mreze u kuci.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 11:40   #3787
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Citiraj:
Autor Charmander Pregled postova
Kod mene je od potpisivanja i ugovaranja do funkcionalne optike u kuci proslo cca 40 dana. Kojih 15ak od montaze i testiranja ormarica s optikom do funkcionalne mreze u kuci.
E super, znači mogu očekivati svaki tren. OK, sad su blagdani, ali početkom siječnja će valjda biti.
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 18:35   #3788
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Charmander Pregled postova
Kod mene je od potpisivanja i ugovaranja do funkcionalne optike u kuci proslo cca 40 dana. Kojih 15ak od montaze i testiranja ormarica s optikom do funkcionalne mreze u kuci.
Otprilike slično i kod mene. Došli su na 3 puta:
- prvi put postavili ormarić na fasadu i u njega uvukli optički kabel
- nakon 2 tjedna došli eriksonovci i to pospojili u kutiji i na centrali
- nakon još 2 tjedna došli t-com tehničari i spojili od kutije do stana

Sve zajedno oko 40 dana
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 16:28   #3789
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zna li netko kontakt u T-HTu kojeg treba nazvati predstavnik zgrade nebili se dogovorio o ulasku optike u zgradu?

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2018., 02:53   #3790
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zna li netko kontakt u T-HTu kojeg treba nazvati predstavnik zgrade nebili se dogovorio o ulasku optike u zgradu?

Sent from Usreo Mobara
Ako je optika dostupna, ali nije sprovedena u zgradu, dakle radi se o "nedovršenoj zgradi", dovoljno je da kao korisnik podneseš zahtjev za paketom na optici, dalje sve HT odrađuje u dogovoru sa predstavnikom.
Europium je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2018., 01:24   #3791
deephouse
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 24
Ako je optika dostupna, a nije sprovedena treba predstavnik kontaktirat HT ( najbolje pisanim putem , mail, etc ) kazat da je zgrada,ulaz zainteresiran za uvođenje optike i zatražit izvid. HT nakon toga napravi izvid i vidi stanje, gdje je HT ormarić na zgradi, poder negdje i koji su radovi osim povlačenja kanalica i mreže po ulazu, zgradi potrebni. Kada se to napravi onda to nakon toga ide dosta brzo...nakon izvida oni naprave ugovor sa predstavnikom zgrade za radove ( s tim da mora postojat suglasnost stanara ),dalje ovisi koliko posla ima. Kod mene u zgradi od 7 katova radovi su trajali 5 dana, s tim da je optika bila već prije provučena do ormarića sa vanjske strane zgrade, a u pet dana je sve provučeno napravljeno mjerenje od strane HT čekao se onda izmjera Simensa i usluga je mjesec dana iza toga bila dostupna i dobili smo povoljne uvjete...eto tako je u Rijeci bilo prije dvije godine da li se je sada nešto promijenilo , ubrzalo neznam...sretno
deephouse je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 15:45   #3792
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Ne radi MAXtv cijeli dan, jos neko s sličnim problemom?
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 15:55   #3793
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
Je, tekomavci su nešto smrdali.
Sad radi
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 19:14   #3794
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Sigurno je napisano vec ranije ali da ne trazim, ak se ode do tcom centra i zatrazi raskid suradnje(ugovorna obveza od 2god. istekla) da li ce me zvati ona tzv. sluzba za zadrzavanje korisnika i ponuditi jeftiniju kombinaciju nego li su standardni t-com cijenici?
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 19:31   #3795
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Možda hoće / možda neće. "sluzba za zadrzavanje korisnika" na žalost ulazi u priču tek kad pokreneš proceduru prelaska drugom operateru ...
Balkansko ciganjenje ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 01:57   #3796
Feeno
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Postovanje
zanima me

potpisao sam s HT max2 internet i telefon, s tim da mi moraju uvesti FTTH u kuci.
*nedovesena gradnja* tako oni to zovu.
Kraj 11.2018 sam potpisao, da bi 10.12.2018 dobio ruter i time aktivirana usluga, a pitam se, kad ce poceti optiku uvoditi, eto cekam jos.

Znate dokle bi to moglo potrajati?
Kome da se zalim za sporost ili sto vec?
Feeno je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 09:38   #3797
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Feeno Pregled postova
Postovanje
zanima me

potpisao sam s HT max2 internet i telefon, s tim da mi moraju uvesti FTTH u kuci.
*nedovesena gradnja* tako oni to zovu.
Kraj 11.2018 sam potpisao, da bi 10.12.2018 dobio ruter i time aktivirana usluga, a pitam se, kad ce poceti optiku uvoditi, eto cekam jos.

Znate dokle bi to moglo potrajati?
Kome da se zalim za sporost ili sto vec?
Koji kvart? Ja sam Jakuševec i kod nas su krenuli navlačiti optiku krajem desetog i sad prvo vidim uz zgrade svaki dan dva kombija i izvučene kablove iz šahtova i dva frajera kako ih spajaju unutra. Kad sam pitao kad bi to moglo biti gotovo rekli su da do kraja trećeg mjeseca sigurno, ako ne i prije.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 12:56   #3798
Feeno
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Ja sam Jarun.
Optika je dovedena jos prije cirka 10 godina. Do prije godinu dana nisam znao da imamo i oni tako kazu "nedovrsena gradnja"

Prodajni predstavnik, s kim sam potpisao ugovor, rekao je da cu prije Bozica vec imati FTTH.
Vrijeme tece . a paranoja samo kljuca sve jace.
Feeno je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 17:33   #3799
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Meni su jedno 2 godine obećavali spajanje, govorili da me u računalu imaju kao korisnika koji može na optiku (tad još uopće nije bilo razvučeno), itd, itd. Pa čisto da se pripremiš
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je online   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 17:57   #3800
Feeno
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Hm.......
Stvarno bezveze.
Nema mi smisla tako odugovlaciti....Pa koristiti optiku i je glavni razlog zasto sam s A1 presao na HT (njihova optila) a ne da muvam okolo......
Nije mi imalo msisla zvati SZK pa sam poslao svom PP e-mail postomi se ne javlja na poziv.
Nakon sat vremena, nazove me sluzbenica kao njegova zamjena ili tajnica. pa se ispricava o kasnjenju i da imam malo strpljenja jos malo....sutio sam i zahvalio nainfo.


Nista samo strpljenja i cekati.
Svako dobro
Feeno je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 18:22   #3801
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
evo vidim po propustenim pozivima sa 0800 0029 broju (koji je to odjel tcoma?) i dobivenom papiru u pošti da nam nude prijelaz na optiku sa max2 adsl paketa (20mbit trenutna veza) za iste novce.


Mene sad zanima jel obavljao tko tu proceduru i na šta treba obratiti pažnju ako ima kakvih skrivenih caka itd? Jel se samo obavi razgovor sa sluzbom i onda dolazi ekipa na teren da to sredi ili mora doc i prodajni predstavnik kod tebe doma da se potpišu kakvi ugovori?


Druga stvar koja me jako zanima jest, kakva ja imam pravo njih kao tehničare na terenu tražiti da mi naprave doma par sitnica koje mi trebaju za sprovest net do sobe gdje su svi uređaji, znači konkretno bi trebao da mi zakrimpaju i provuku jedan ethernet kabel od tog ONT uređaja do mjesta di bi drzao ruter u sobi na koji bi spajao sve, znači cca 10-15 metara kabela da se provuce od ulaza optike do sobe, i da li mogu tražiti odmah da mi to stave u male bijele vodilice-kanalice i montiraju na zid da se kabel nevidi nego da ide kroz to?


Ako nemoram sam kupovati kabel i to sve montirati da oni naprave?


Koji Router tražiti da valja?

Da li se moze negdje na njihovoj web stranici negdje vidjeti za dodatne pare nadoplata za veću brzinu optike sa ove klasične 100/20 (trebao bi veći upload)

Nabacite koju pametnu vi što ste to prošli, zadnji put kad smo mijenjali ugovor tj kad su nam nudili nove brzine ( na ovaj postojeći vdsl sa starog adsla) uvaljali su 2-3 sranja, krivi profil, krivi paket pa sam morao sedam dana se jebavat sa mailovima i dokazivanjima šta sam potpisao i trazio a šta ne.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 20:06   #3802
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
ako ti sluzba proda uslugu ne mora ti nitko doci osim tehnicara. kad se sve realizira onda ti postom dodje ugovor.

optika ako ti je zavrsila recimo ispred stana, busi se i vuce se nit do modema, tako da mozes birati transparentnu ili normalnu zute boje, uz njega ide kanalica kroz koju ti moze proci jos i utp ako ti zatreba. ont se postavlja blizu modema, tako da bolje da ti se povuce optika do kraja, nego da ti vuku utp kabel koji ti se moze kasnije naplatiti kao kucna instalacija.
brzina 200/100 bi ti trebala biti cca 30kn nadoplate i to ti tehnicar moze unijeti nakon instalacije, pa ti se aktivira kroz 24h.
sto se modema tice mozes dobiti Speedport Plus ili AC model. izbora bas i nema, ja preferiram recimo AC model jer do sada nisam imao problema s njim, dok na Plus modemu sam znao imati random gubitke linka koje s drugim modemom nikad nisam imao
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 20:31   #3803
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
ako ti sluzba proda uslugu ne mora ti nitko doci osim tehnicara. kad se sve realizira onda ti postom dodje ugovor.

optika ako ti je zavrsila recimo ispred stana, busi se i vuce se nit do modema, tako da mozes birati transparentnu ili normalnu zute boje, uz njega ide kanalica kroz koju ti moze proci jos i utp ako ti zatreba. ont se postavlja blizu modema, tako da bolje da ti se povuce optika do kraja, nego da ti vuku utp kabel koji ti se moze kasnije naplatiti kao kucna instalacija.
brzina 200/100 bi ti trebala biti cca 30kn nadoplate i to ti tehnicar moze unijeti nakon instalacije, pa ti se aktivira kroz 24h.
sto se modema tice mozes dobiti Speedport Plus ili AC model. izbora bas i nema, ja preferiram recimo AC model jer do sada nisam imao problema s njim, dok na Plus modemu sam znao imati random gubitke linka koje s drugim modemom nikad nisam imao

E hvala ti puno za info. Da, optika je dovučena do vrata stana, i gore iznad vrata ispred stana su već postavljene plastične kanalice koje se spajaju sa glavnim dovodom. Znači bolja bi opcija bila da mu kazem da će i ONT i modem/router u koji ide telefon biti u sobi, pa da kad probuše rupu iznad ulaznih vrata da provuku optiku u stan, da mi optički kabel odmah provuku do sobe sa kanalicom? Jel možeš tražiti montažu ONT uređaja na zid na neke male nosače koji idu na zid?



S obzirom da znam da optika nevoli savijanje kabela, moje razmišljanje je bilo da stavim u hodnik ONT i router/modem, a da onda samo provučem UTP do sobe, jer bi ovako morao negdje na 2-3 mjesta savijati optički kabel pod kutem od 90 stupnjeva dok optika prođe kroz izbušeni drveni štok od vrata sobe da bi je se provelo unutra.


Nisam znao da ovo naplaćuju kao kućnu instalaciju, mislio sam da je to samo za ekipu koja to specifično traži kad potpisuje ugovor jer neznaju slozit router i kablove, ali ovo je praktički montiranje novog kabela/usluge te bi to trebalo free, ne očekuju valjda da će ljudi sami krimpati optičke kablove i bušiti rupe iznad vrata i spajati ih sa ormarićem vani
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 02:54   #3804
Feeno
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Ja nisam nikad koristio Internet kod HT.
Davno prije 10 god., sam u Amis i sad je vrijeme za HT optriku
Pa nista ne znam kako ide procedura.
PP mi je rekao da moram prvo ici na bakar (privremeno imam hibrid Mini, samo net+tel )

Postoji mogucnost dovrsenja "nedovrsenę gradnje" trebam predati zahtjev (PP to radi, kako smo se dogovorili) i cekati da dodu terenci.
Da . i ja sam shvatio da terenci provlace fiber do mjesta gdje ce biti ruter (receno da korisnik ima 15m fiber kabla na raspolaganju, cuo i procitao a je li istina ne bih komentirao)
PP prilikom posjeta meni u kuci, je gledao kako ce mi izgledati to s fiber kablom.
Dok cekam terence, ja sam napravio, odstemati rupe u zidu, kako bi provukli kroz instalacijske cijevi. To sam ucinio, kako bi ubezao instalaciju optike u kuci


Zasto instalacijske cijevi ? Uz fiber kabel, bi isao i novi telehonski bakreni kabel. a u buducnosti i Bnet kabelski kabel i da su mi ispod zbuke da ih ne vidim.Neke tocke sam im ostavio jer ne poznajem prirodu FIBER Kabla pa cemo vidjeti sto s tim.


Koliko znam, nemam srecu korisniti Optiku Nove generacije (u tom slucaju bi uzeo najmanju 350/350 i bio bi jaaaaaako zadoboljan . simetricne su brzine, moj osobni stav)
Imam standardnu opltiku, i dobio sam Speedport Plus i ok je za male brzine koje sad trenutno imam 4Mbps


Ako budes imso srece, dobit ces Optilu Nove Generacije. onda u tom slucjaju ide ruter Infeno G400 (priblizan naziv ili fali jos jedno slovo nisam siguran)
Feeno je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 09:48   #3805
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
S obzirom da znam da optika nevoli savijanje kabela, moje razmišljanje je bilo da stavim u hodnik ONT i router/modem, a da onda samo provučem UTP do sobe, jer bi ovako morao negdje na 2-3 mjesta savijati optički kabel pod kutem od 90 stupnjeva dok optika prođe kroz izbušeni drveni štok od vrata sobe da bi je se provelo unutra.


Nisam znao da ovo naplaćuju kao kućnu instalaciju, mislio sam da je to samo za ekipu koja to specifično traži kad potpisuje ugovor jer neznaju slozit router i kablove, ali ovo je praktički montiranje novog kabela/usluge te bi to trebalo free, ne očekuju valjda da će ljudi sami krimpati optičke kablove i bušiti rupe iznad vrata i spajati ih sa ormarićem vani
ma nece joj smetati nekoliko kuteva vise, tako da se ne brines.

ne, instalacija se radi besplatno, ali u slucaju da trazis da ti povuku nekakav utp kabel u duzini vecoj od 10m to bi moglo ici na naplatu. zato kazem, bolje 20m optike u kanalici nego 20m utp-a
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 19:48   #3806
jura249
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 4
Bok ekipa,
Vidim da ima dosta ljudi koji se kuže pa da čujem vaše mišljenje.
Živim u Jablanovcu,stubička ulica
E sad kroz tu moju ulicu je donekle provučena optika tj dostupna je tri kuće prije moje a nakon ne (provjerio sam na stranici od HT-a )
Kolko ja vidim žice idu po stupovima od struje.
Kontaktirao sam HT i agent mi je rekao da nemože podnjet zahtjev za optiku nego eventualno za bakar pa kad tehničari dodu da im objasnim situaciju.
Zanimaju me vaša mišljenja ili ako je netko bio u sličnoj situaciji.
Hvala.
jura249 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2019., 16:44   #3807
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
terastrim 1000/1000 je povučen i neće se dalje bar za sad razvijati razlog - nemogučnost upogonjivanja maxtv-a taj sam danas odgovor na upit dobio,
optikom ili kasličima po planu mora biti do 2021g. 90% grada zagreba pokriveno jer je novac od eu za tu svrhu već odobren jer se po njihovom isto tretiraju,
vjerojatno je slično i sa ostatkom gradova,a u ruralnim sredinama izgleda -"pomoz bog junaci"
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 27.01.2019. u 16:51.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2019., 17:40   #3808
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,720
na t-com stranici više i nema optički internet nove generacije.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2019., 20:04   #3809
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
što se tehnologija tiče u ovom desetlječu smo na tom na čemu jesmo izgleda i kak stvari stoje može biti samo skuplje ,reko mi je danas da brzinu 500/200 možemo očekivati u nekoj normalnoj cijeni u daljoj budučnosti što vjerojatno docsis 3.1 isto neće tako skoro sa strane vipa.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 09:54   #3810
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
terastrim 1000/1000 je povučen i neće se dalje bar za sad razvijati razlog - nemogučnost upogonjivanja maxtv-a taj sam danas odgovor na upit dobio,
optikom ili kasličima po planu mora biti do 2021g. 90% grada zagreba pokriveno jer je novac od eu za tu svrhu već odobren jer se po njihovom isto tretiraju,
vjerojatno je slično i sa ostatkom gradova,a u ruralnim sredinama izgleda -"pomoz bog junaci"
Whaat? 🤔
Taj novac je namjenjen baš za ruralne krajeve a ne za gradove. Baš iz razloga da se smanji digitalni jaz. 🧐
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na