Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.06.2019., 17:09   #3211
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
majstore, kad se slaže komp za posao slaze se da odradi posao za cim manje vremena i novaca, a ne da sluzi za blejanje u njega dok odrađuje posao. koga boli briga kako kanta u uredu tamo negdje ispod stola izgleda.
btw. kakav protok zraka na 65W tdp cpu?

hexa je sasvim solidno i dovoljno dobro napajanje napajanje za takvu konfiguraciju, mozda cak i overkill, ali stavio sam ga primarno jer u tom cjenovnom rangu ima komponente solidne kvalitete.

r7 1700 1450kn
msi a320m 350kn
16gb ram 500kn
Napajanje 350kn
2tb hdd 500kn
Kuciste 150kn
Grafa 300kn
Monitor 550kn

4150kn vs 7340kn

nije x2 ali nije ni daleko, no razmisli da si npr. lik koji se bavi 3d rendanjem, sto bi pametno mogao kupiti za razliku u cijeni...ili da slažeš virtualke, sto bi pametno mogao kupiti za razliku u cijeni, ili da imas budzet od 100k kn za nekoj xyz firmi sa 20 zaposlenika sloziti poslovne konfe, stvarno bi im nudio ono i5...da li si skužio poantu price/perf ondosno koliko više manervarskog prostora kod amd-a imas
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 17.06.2019. u 17:19.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:18   #3212
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova

Izvalis glupost i ostanes ziv



Inače se ne miješam u ove diskusije ali stari ti izvaljuješ gluposti na više tema već neko vrijeme pa si još uvijek živ. Iskreno, meni je bilo zabavno čitat tvoje rasprave do sada. Ali sad već pričaš nebuloze, te si postao forumski redikul uz neke druge pojedinice koji su nekada harali forumum.

Činjenica je da je ryzen price/perf kralj. Što se tiče gajminga, prednost intela na 1440p svedena je na nekoliko posto. Zašto spominjem 1440p? Zato što ta rezolucija postaje sve popularnija i zato što svi koji će slagat novi komp će vrlo vjerojatno uzet 1440p monitor. Dok je za 1080p 9900k ili 9700k još uvijek bolji cpu.

Naravno, svatko si slaže komp prema svojim potrebama i financijskim mogućnostima. Ja sam do sada preporučio 2 ryzena 2600x i oba dva rade zadovoljavajuće, jedan na 1080p i drugi na 1440p.

Zadnje izmijenjeno od: Litra. 17.06.2019. u 17:31.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:34   #3213
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Inače se ne miješam u ove diskusije ali stari ti izvaljuješ gluposti na više tema već neko vrijeme pa si još uvijek živ. Iskreno, meni je bilo zabavno čitat tvoje rasprave do sada. Ali sad već pričaš nebuloze, te si postao forumski redikul uz neke druge pojedinice koji su nekada harali forumum.

Činjenica je da je ryzen price/perf kralj. Što se tiče gajminga, prednost intela na 1440p svedena je na nekoliko posto. Zašto spominjem 1440p? Zato što svi koji će slagat novi komp vrlo vjerojatno će uzet 1440p monitor. Dok je za 1080p 9900k ili 9700k još uvijek bolji cpu.

Naravno, svatko si slaže komp prema svojim potrebama i financijskim mogućnostima. Ja sam do sada preporučio 2 ryzena 2600x i oba dva rade zadovoljavajuće, jedan na 1080p i drugi na 1440p.
Sorrry ako sam ti stao na zulj sa time kako se mjere max performanse, jbg ocito to ekipu na ryzenima dira

Ako te nesto dira ne znaci da ja pricam gluposti nego ti nemozes prihvatiti ocite argumente na temelju cinjenica i rezultata. Isto tako je i 7700k jaci proc u svemu na 4.8ghz od ovih k plus zakljucanih i5 8400/9400

Boli me k koja je firma, bitno je tko je jaci zazo i nisam kupio 9900k nego cekam ryzen 3000 da vidim kako ce se stvari poklopiti.
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:34   #3214
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Inače se ne miješam u ove diskusije ali stari ti izvaljuješ gluposti na više tema već neko vrijeme pa si još uvijek živ. Iskreno, meni je bilo zabavno čitat tvoje rasprave do sada. Ali sad već pričaš nebuloze, te si postao forumski redikul uz neke druge pojedinice koji su nekada harali forumum.

Činjenica je da je ryzen price/perf kralj. Što se tiče gajminga, prednost intela na 1440p svedena je na nekoliko posto. Zašto spominjem 1440p? Zato što ta rezolucija postaje sve popularnija i zato što svi koji će slagat novi komp će vrlo vjerojatno uzet 1440p monitor. Dok je za 1080p 9900k ili 9700k još uvijek bolji cpu.

Naravno, svatko si slaže komp prema svojim potrebama i financijskim mogućnostima. Ja sam do sada preporučio 2 ryzena 2600x i oba dva rade zadovoljavajuće, jedan na 1080p i drugi na 1440p.
Tako je i na Bugovom, postao je forumska luda tamo pa su ga na kraju morali banati jer su mu komentari bili van svake normalnosti, debelo iznad granice.
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:37   #3215
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
majstore, kad se slaže komp za posao slaze se da odradi posao za cim manje vremena i novaca, a ne da sluzi za blejanje u njega dok odrađuje posao. koga boli briga kako kanta u uredu tamo negdje ispod stola izgleda.
btw. kakav protok zraka na 65W tdp cpu?

hexa je sasvim solidno i dovoljno dobro napajanje napajanje za takvu konfiguraciju, mozda cak i overkill, ali stavio sam ga primarno jer u tom cjenovnom rangu ima komponente solidne kvalitete.

r7 1700 1450kn
msi a320m 350kn
16gb ram 500kn
Napajanje 350kn
2tb hdd 500kn
Kuciste 150kn
Grafa 300kn
Monitor 550kn

4150kn vs 7340kn

nije x2 ali nije ni daleko, no razmisli da si npr. lik koji se bavi 3d rendanjem, sto bi pametno mogao kupiti za razliku u cijeni...ili da slažeš virtualke, sto bi pametno mogao kupiti za razliku u cijeni, ili da imas budzet od 100k kn za nekoj xyz firmi sa 20 zaposlenika sloziti poslovne konfe, stvarno bi im nudio ono i5...da li si skužio poantu price/perf ondosno koliko više manervarskog prostora kod amd-a imas
Ma dobro ajd, pokazao si mi vec da si nebitan i nestrucan pa te necu pilat dalje, al kad ss sjetim da nemas i dalje ssd jednostavno

Zivio ti meni necu te vise dirat
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:38   #3216
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovo je kao da slušam Keruma - ja i kad vozim brzo, ja ne vozim brzo... IPC je nebitan, gleda se samo singlecore, pa singlecore nije bitan jer baš nema neku praktičnu primjenu, pa gledaju se ukupne performanse... Ukupne performanse kao multithread? Pa ako ryzen išta ima naspram intelovih cjenovnih konkurenata ima to...

Pa kad bi se gledalo za posao, vrijeme je novac, ovo-ono (iako su "ukupne" performanse već pale s onim što sam spomenio), pa kad se može kupiti više ryzena za istu cifru onda se zapravo ne radi o tome, cijene se ne gledaju... Kerum na kvadrat...

Kad su se lockani i5 3330, 4460 vrtili na 3.1-3.2 ghz, onda je overclocking bio nula kad je FX išao do 1.5ghz više, pa se gledala potrošnja, IPC, zagrijavanje, što ti treba za OC... A sada se svaki intel računa 5ghz kao base line, potrošnja, temperature, što od coolera i mbo treba za postić to (delid i gubljenje garancije?) više nije tema. Cijena se ne gleda, al 5 ghz je baseline kad se priča o usporedbama. To što kupiš 6c12t za manju cijenu intelovog quada, te 8c16t za cijenu intelove zaključane hexe isto nije tema... Pa valjda nije bez veze što ih šišaju u prodaji...

Intel je bolji izbor u krajnje rubnim scenarijima. Recimo gayming - 2080Ti koju rijetko tko ima na 1080p (što bi isto rijetko tko upario) itd. No ni tu nije "isplativ" u pravom smislu te riječi, osim ako nisi pro gaymer... But plot twist - 90% pr0 igara možeš igrati na zilijun fps na R5 1600 i RX 580 8gb... Tako da se sve u biti svede na sponzorstvo (bilo amd, nvidia, intel)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 17.06.2019. u 17:46.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:42   #3217
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Fx je na tih 5ghz i dalje bio smece, intel na 5ghz barem pravda performanse.
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:42   #3218
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Svi znate tko je moderator, lijepo PM i link na post kojeg smatrate uvredljivim ili nebitnim.

Admini i moderatori ce dalje po vlastitom nahođenju..
sti je online   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:43   #3219
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Ma dobro ajd, pokazao si mi vec da si nebitan i nestrucan pa te necu pilat dalje, al kad ss sjetim da nemas i dalje ssd jednostavno

Zivio ti meni necu te vise dirat
hoces ssd, evo ti 3k kn fore za terabajta ssda kolko ti srce želi

i dalje ti ne kužiš poantu nego se hvataš na za slamku da nisam kliknuo na ssd, dudeee sweet
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:43   #3220
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Sorrry ako sam ti stao na zulj sa time kako se mjere max performanse, jbg ocito to ekipu na ryzenima dira

Ako te nesto dira ne znaci da ja pricam gluposti nego ti nemozes prihvatiti ocite argumente na temelju cinjenica i rezultata. Isto tako je i 7700k jaci proc u svemu na 4.8ghz od ovih k plus zakljucanih i5 8400/9400

Boli me k koja je firma, bitno je tko je jaci zazo i nisam kupio 9900k nego cekam ryzen 3000 da vidim kako ce se stvari poklopiti.
Daj čitaj što ljudi pišu. Mene uopće ne zanima koji je jači,brži ili skuplji. Kupim ono što mogu i za što mislim da je dobar omjer perf/price. To što ti misliš da mene dira zato što imam ryzena je još jedna od tvojih nebuloza. Prije ovoga imao sam intela jer je u tom trenutku bio bolji cpu od amd-a. Za moju grafu iz potpisa ovaj cpu je sasvim dovoljan kao i za rezoluciju na kojoj igram. Kada budem kupovao novu grafu prelazim na 1440p ako ću biti u mogućnosti, isto tako ću vjerojatno uzet ryzena 3000 jer ne moram kupovat novu ploču. Kao što sam rekao, redikul
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:54   #3221
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Fx je na tih 5ghz i dalje bio smece, intel na 5ghz barem pravda performanse.
OK što se tiče toga, ali gdje su bile "ukupne performanse" (multi)? Također onda se gledala svaka kuna što se mora dati više od intelove H81 entry-levelice sa 2 utora za ram, aftermarket cooler i sl. To što za ove sadašnje 5ghz intele treba chiller za ohladit u max loadu ako se koristi avx (a i onda visoke temperature), eventualno delidat ili pješćarit da se usput izgubi garanicja, što košta kao kao nekoliko ryzena, što troši kao manja tvornica i sl. Ništa to više nije bitno kako bi se računalo 5ghz kao nekakav baseline...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:55   #3222
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Daj čitaj što ljudi pišu. Mene uopće ne zanima koji je jači,brži ili skuplji. Kupim ono što mogu i za što mislim da je dobar omjer perf/price. To što ti misliš da mene dira zato što imam ryzena je još jedna od tvojih nebuloza. Prije ovoga imao sam intela jer je u tom trenutku bio bolji cpu od amd-a. Za moju grafu iz potpisa ovaj cpu je sasvim dovoljan kao i za rezoluciju na kojoj igram. Kada budem kupovao novu grafu prelazim na 1440p ako ću biti u mogućnosti, isto tako ću vjerojatno uzet ryzena 3000 jer ne moram kupovat novu ploču. Kao što sam rekao, redikul
Ajde nemoj upadat ko padobranac i glumatat ok?
Gdje ti vidis da sam ja nekome preporucivao sta da kupi??

Prica je krenula od toga kako se gleda i uspoređuje max performanse pa kada su to skuzili onda su krenuli na temu financijske isplarivosti koja me uopce ne dira, iznio sam svoje stajaliste obranio ga i dokazao, dalje nek pise tko sta hoce.

Sve sta sam napisao za performanse js tocno i nemoze se opovrgnutia vi zabijajte i dalje glave u pijesak i frcite nosevima.
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 18:00   #3223
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Ajde nemoj upadat ko padobranac i glumatat ok?
Gdje ti vidis da sam ja nekome preporucivao sta da kupi??

Prica je krenula od toga kako se gleda i uspoređuje max performanse pa kada su to skuzili onda su krenuli na temu financijske isplarivosti koja me uopce ne dira, iznio sam svoje stajaliste obranio ga i dokazao, dalje nek pise tko sta hoce.

Sve sta sam napisao za performanse js tocno i nemoze se opovrgnutia vi zabijajte i dalje glave u pijesak i frcite nosevima.
Jedini koji glumata nešto si ti sa svojih mjesec dana staža i površnim znanjem. Tko si ti da nekome govoriš da ne odgovara na temu?
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 18:04   #3224
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Nema se smisla prepirat s njim ljudi moji, dobit ce uskoro i ovdje ban pa mirna bosna. Ocito ga jos muce pubertetske bolesti...
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 18:08   #3225
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Jedini koji glumata nešto si ti sa svojih mjesec dana staža i površnim znanjem. Tko si ti da nekome govoriš da ne odgovara na temu?
Ako je povrsno slobodno reci gdje i demantiraj me nebudi papiga iz sjene

I naravno da cu ti reci jer me prozivas i dizes ratni sjekiru, sta mislis da ci te samo gledat, ajde naberi ili konkretno uđi na temu i demantiraj moje tvrdnje kada tvrdis da sam u krivu i nemam pojma, jddva cekam vidjeti tvoju pamet na dijelu

@manuel

Pa ne kazem da je ok i ne branim nikog ali ocito ljudima nije problem kupovati hlađenja i sve ostalo da bi dobili najvisd od performansi sta se nudi na trzistu. Iako nemora nuzno niti biti klok od 5.1ghz,i na 4.9ghz super rade nebi vjerovao a vjerojatno ni skuzio razliku a opet se dosta manje griju i proizvode topline
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 18:12   #3226
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Bugovac veli da je iznio i dokazao... A od prvog dana nije napisao jednu pametnu, jedan argument, jedan link na testove.. Stalno pisanje iz guz..uz konstantno vrijeđanje ostalih forumasa. Navika sa starog foruma...
sti je online   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 18:24   #3227
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Bugovac veli da je iznio i dokazao... A od prvog dana nije napisao jednu pametnu, jedan argument, jedan link na testove.. Stalno pisanje iz guz..uz konstantno vrijeđanje ostalih forumasa. Navika sa starog foruma...
Hahah a jesi zabavan, ocito sam te jako povrijedio na Bug-u

Eto za tebe jedan brzinski pogled na temu uspoređivanja max performansi

7700k 4.8ghz
https://youtu.be/ZYcpcibvDyE

I5 9400f 6
https://youtu.be/4eGVuXVdtD8

Na stocku bi 7700k bio slabiji, zato nema smisla tako ni testirat
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 18:31   #3228
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 19:21   #3229
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Šaljite prijave moderatorima i uklonit će ga. I na bug forumu je bio jako problematičan pa su ga ga trajno makli, samo šaljite prijave i bit će riješeno, modovi su svjesni tko je on.
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 20:38   #3230
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Da preformuliram da se ne mucis puno.

Recimo da slazes komp za posao, bitna ti je brzina obavljanja posla jer vrijeme=novac. Imas u ponudi dva proca iz razlicitih tabora, jedan ima ipc 15% veci ali se kloka manje za 1.5ghz, drugi je kontra i zbog tih 1.5ghz vise cak i sa manjim ipcom nadjacava prvog.
U vidu posla svakako ces uzeti procesor koji ce prije obaviti zadatak.

Nadam se da je sad jasno.
Za ozbiljan posao nitko, ali baš nitko ne clocka procesore.
Ozbiljan posao NIJE baza za obračun plaće 2 radnika u excelu, ozbiljan posao je Oracle baza u banci na koju je nakačeno par stotina šalterskih PC-a

Ozbiljan posao nije renderiranje za popuniti studentski džeparac za pivu i sendviče, ozbiljan posao je renderiranje na par stotina procesora

Ako ne vjeruješ, pošalji upit AMD-u ili Cray-u koliko će clockati ovo računalo:

https://www.theverge.com/2019/5/7/18...nal-laboratory
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 21:07   #3231
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A za 1700 vs 1800X se nećemo složiti tvrdim da si okinuo 300 kn više bezveze, a ti se opravdavaj koliko oš eto.

E druze onaj high me omeo pa ovo sam ti ostao duzan
Nisi u pravu ali evo pozorno te slusam. Sta tocno treba uraditi da bi Ryzen 1700 radio/bio identican Ryzenu 1800X ?


Nije zahebancija, ajde da cujem kako sam to trebao ustediti...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 21:09   #3232
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Silver pobogu radi se o istim procesorima, koji su različito postavljeni out of the box, a svi su ionako otključani... Još si sa R7 1700 dobivao cooler, dok 1800X dolazi bez... XFR je na prvoj generaciji zakurac, tako da to nije objektivan razlog kupovine. Bogte za razliku u cijeni si si mogao kupiti i ploču...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 21:33   #3233
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Silver pobogu radi se o istim procesorima, koji su različito postavljeni out of the box, a svi su ionako otključani...

Ajde slusam i tebe... recimo da sam njub, evo jesam... sta uraditi da je R7 1700 identican po svemu R7 1800X i da sam ustedio 300kn ? Zaboravi XFR... nebitan je !
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 22:06   #3234
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ajde slusam i tebe... recimo da sam njub, evo jesam... sta uraditi da je R7 1700 identican po svemu R7 1800X i da sam ustedio 300kn ? Zaboravi XFR... nebitan je !
Pa 1800X ima base clock 3.6ghz - namjestiš R7 1700 na 3.6ghz...

Eventualno uz coolerić od 200kn ići do kraja (cca 3.8-4ghz). Malo istestirati koja je najbolja voltaža za isti clock i to je to. Meni je za 3.9ghz dovoljno 1.35v
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 22:12   #3235
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Manuel, zar nije bila priča da su 1800X binnani? Na redditu su pisali o 200 Mhz više overclocka, ja bi dao 300 kn za to

4.1ghz vs 3.9, čak i uz manji napon.
sti je online   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 22:19   #3236
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma svi ryzeni su ti u 100mhz, ljudi prave drame oko toga. Kako dva 1800x između sebe neće biti ista, tako ni dva 1700 vs 1700, kao i 1700 vs 1800x. Ili će ići na 3.9ghz ili 4ghz do ispod 1.40v
Ja nebi dao ni 100kn više za 1800x
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 22:29   #3237
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa 1800X ima base clock 3.6ghz - namjestiš R7 1700 na 3.6ghz...
Eto vidis, nebih od tebe ocekivao nepoznavanje materije. Kako ce biti u tom slucaju isti ?
Opet ce R7 1800X biti debelo jaci u single i nesto sitno u multi operacijama. Zaboravio si da R7 1800X sve jezgre bosta na 3.7GHz ?

OK.., ajmo staviti R7 1700 ili X na 3.7GHz ravno i sta cemo sada sa bostom 2 jezgre koje idu na 4.0GHz u single operacijama a kod R7 1700 ili X stoje zacementirane na 3.7GHz ?
Idemo jos dalje... ako imam srece pa ne dobijem usran primjerak kao maxonja i R7 1700 ili X idu na 3.8/9GHz opet gubim bost 2 jezgre na 4.0GHz, ko bi reko jel ?

To je ono sto brkati ne kuzi i tupi ko maxim po diviziji... ne gleda nasiroko, da sam htio Ocati proc onda da, uzeo bi 300kn jeftiniji i ocao jer
na 3.7GHz isto ce oni trositi struje i grijati se, isti je chip pobogu ali ako ne zelim ocati i zelim neke perfomanse na stocku onda usteda
300kn moze biti samo ako odbacim single core perfomasne a u multi imam identicne kao od R7 1800X tako sto bi R7 1700 radio fixno na 3.7GHz.

Dakle da, moze biti usteda na ustrb single core perfomansi ! Jednostavno ne mogu biti isti osim u slucaju da su oba jednako fixirana a u svim scenarijima ako je to ispod 4.0GHz, gube se singl core perfomanse.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 22:35   #3238
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Zaboravi XFR... nebitan je !
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Eto vidis, nebih od tebe ocekivao nepoznavanje materije. Kako ce biti u tom slucaju isti ?
Opet ce R7 1800X biti debelo jaci u single i nesto sitno u multi operacijama.

OK.., ajmo staviti R7 1700 ili X na 3.7GHz ravno i sta cemo sada sa bostom 2 jezgre koje idu na 4.0GHz u single operacijama a kod R7 1700 ili X stoje zacementirane na 3.7GHz ?




OK, da ga postaviš na 3.9ghz izgubio bi ogromnih 100mhz u singlecoreu, iako si rekao da ostavimo XFR sa strane... Uostalom tko kaže da nebi mogao i 4ghz... lutrija

Njubersko razmišljanje, ne želiš OC-at - OK plati više za isti cpu da ga AMD kloka za tebe... Takve treba gulit.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 22:49   #3239
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Eto, ti se sada sprdas a ajde reci da grijesim tehnicki receno ?
Kuzim ja tebe, razlike minorne no isti nikako ne mogu biti osim ako ih guzimo oba do kraja. Ajmo jos malo zakomplicirati pa ispravi me ako grijesim.

R7 1800X ima base clock 3.6GHz i tu ce tavoriti dok surfam itd... kad nesto jace pokrenem evo ga na 3.7GHz ali da bi to postigao sa R7 1700 taj mora odmah punom parom na 3.7GHz biti, jel tako ? Tako je...

Dakle usteda mi je 300kn da mi proc cijelo vrijeme sve jezgre drzi 100MHz vise pa mozda i grije se vise i u istina vrlo rijetkim situacijama, bude
nesto sporiji jer ne moze bostati sa 2 jezgre na 4.0GHz ? Pa hebem ja tu ustedu pogotovo sto je R7 1800X sada 1520kn i vrijedi svake lipe za ljenicine kao sto sam ja.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 22:59   #3240
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Eto, ti se sada sprdas a ajde reci da grijesim tehnicki receno ?

Griješiš - tehnički rečeno


Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
R7 1800X ima base clock 3.6GHz i tu ce tavoriti dok surfam itd... kad nesto jace pokrenem evo ga na 3.7GHz ali da bi to postigao sa R7 1700 taj mora odmah punom parom na 3.7GHz biti, jel tako ? Tako je...

Dakle usteda mi je 300kn da mi proc cijelo vrijeme sve jezgre drzi 100MHz vise pa mozda i grije se vise i u istina vrlo rijetkim situacijama

Ovdje se vidi da ne kužiš kurtza (nhf ). Zašto? Zato što ne overclockiraš


Imaš dojam da je 3.7ghz na R7 1700 veći napor od 3.7ghz na 1800X? Koji ti dio nije jasan kad se kaže da su to isti procesori? Znači ako ti svoj 1800X držiš na stock postavkama (a amd uvijek overvolta), a R7 1700 manualno tjuniraš na 3.7ghz - imat ćeš ga na gro manjim voltažama - samim time manje zagrijavanje i potrošnju... Ako oba manualno tjuniraš - otprilike ti dođe isto (razlika je eventualno silikonska lutrija, kao između bilo koja dva procesora). Najgore što ti se može dogoditi da je max overclock razlika 100mhz.


Također onaj dio gdje kažeš da stavimo XFR po strani, pa ti onda glavni pun bude - XFR
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na