Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2018., 13:02   #41221
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
U zadnjih 5 godina, 5 tih Clia vozio do 50 000 km, nijednom nije bilo ništa sa svjetlima.
Osim redovnih servisa (prvi servis na 30 000) i promjena kočnica na oko 40 000, nikakvih kvarova i dodatnih troškova nije bilo, osim redovne zamjene guma.

Znači, vozio sam ih od onog prvog Clia IV kad je izašao, pa jedan i drugi redizajn. Preporučio bih onaj prvi prvi, prije redizajna, bez start stop sustava, jer najmanje troši, čak i ako se ugasi start stop svaki put. Prvi redizajn mi je trošio oko pola litre više, drugi već litru više. Zvuči glupo, ali istina je.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 13:19   #41222
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
U zadnjih 5 godina, 5 tih Clia vozio do 50 000 km, nijednom nije bilo ništa sa svjetlima.
Osim redovnih servisa (prvi servis na 30 000) i promjena kočnica na oko 40 000, nikakvih kvarova i dodatnih troškova nije bilo, osim redovne zamjene guma.

Znači, vozio sam ih od onog prvog Clia IV kad je izašao, pa jedan i drugi redizajn. Preporučio bih onaj prvi prvi, prije redizajna, bez start stop sustava, jer najmanje troši, čak i ako se ugasi start stop svaki put. Prvi redizajn mi je trošio oko pola litre više, drugi već litru više. Zvuči glupo, ali istina je.
E daj mi reci, koji motor je bio u Cliu 4?
I općenito, dal si bio zadovoljan?

Baš gledam ovaj Clio 4 al faza 2 (redizajn) kod nas je dostupan samo dci 75 i 90 ks, a od 110ks nema kolko sam vidio..
Neke sitnice su sredili u redizajnu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2018., 14:05   #41223
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
1.5 dCi 75 ks

Prezadovoljan, minimalna potrošnja 3.8 (prvi model), maksimalna 5.5 (2. redizajn, natovaren, s punim tankom potrošenim na autocesti). Ne vidim potrebu za jačim motorom u Cliu ako ne misliš biti cestovni ratnik. Karavan je malo tromiji u međuubrzanjima zbog težine, ali nikad mi nije falilo snage.

Malo duže mu treba da zagrije kabinu po zimi, i brisači su glasniji (čuje se i klik u releju ako su na intervalnom brisanju) i to su jedine zamjerke. Ne znam što si vozio prije

Ekran ne možeš kompletno isključiti, pa i ako ga ubaciš u night mode, imaš osvjetljeni crni ekran. Ako se često voziš po cestama bez okolne rasvjete, zna biti iritantno jer imaš 7" izvor svjetla ispred sebe.
Ništa na što se ne navikneš s vremenom.

Svjetla i mjenjač su mi na Cliu bolji nego na Meganeu i bolje je orijentiran prema vozaču. Megane mi je unutra preširok da se komotno naslonim s obje ruke. Cliu fali samo centralni naslon za ruku/spremište i općenito ima premalo prostora za odlaganje sitnica.

Ja sam imao karavana i uzeo bih ga opet bez razmišljanja pored običnog. Sad imam običnog Meganea koji je 10 cm dulji od Clia karavana, ali ne može doći ni blizu što se tiče prostora u prtljažniku i iskoristivosti. Ne znam koliko troši 90 ks motor u Cliu, ali u Meganu (6 brzina) mi je trenutno 5.5 - 6 litara /100 (pišem svako točenje u Spritmonitor). Isti stil vožnje, iste rute.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 31.12.2018. u 14:14.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 14:44   #41224
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ma nekak mi djeluje slabašno tih 75ks Inače, ne treba mi auto za jurnjavu, bitnija su mi međuubrzanja, recimo natovaren auto s ljudima ili prtljagom il sl. Nekak mi se čini da bi 90ks bilo taman za sve te radnje.. A čitam recenzije, ima i od 110ks sa šest brzina, kod nas ga baš ne nalazim.

Dopada mi se Clio 4 iz 2017te god, led dnevna su u farovima a i ima full led svijetla kao i na zadnjim svijetlima, odlično izgleda u toj kombinaciji, a i vjeroajtno su riješene neke mušice iz Clia 4 (faza 1) ak je uopće imao.

Čak sam gledao i Megane 3, dci 110ks, pa i Megane 4, a potonjem će još past cijena sljedeće godine, doduše, Meg 4 mi je lijepši neg Meg 3.

Sjedio sam u Cliu 4, zanimalo me, onak na prvu, naprijed ima mjesta, na zadnoj klupi baš i ne, pogotovo za koljena kao i za glavu ak je čovjek malo viši.
A kaj si rekel da si vozil i redizajn Clia 4? Dojmovi?
Kakav mu je ovjes na Cliu 4, držanje u zavojima i sl?
Koji Meg imaš?

Vozim Clio 2 1.6 16v
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 15:02   #41225
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ja nisam bezveze rekao Clio 3. Četvorke su ti na rubu budžeta, imaš ili za teretne ili za neočuvane, a sve iz uvoza. A trojku možeš birati koju hoćeš, samo ne RS.
Meni je Clio 3 i danas dobar po dizajnu, kvaliteta materijala vrlo slicna, a sigurnost na vrhu u svojoj klasi. Mjenjač i motori isti. I kao što sam rekao, imaš budžet s kojim možeš birati primjerak, i rezervu za veliki servis, koji bi preporučio odmah napraviti za dizelaše bez uredne servisne knjige.

Ja imam Clio GT (karavan) prve generacije i radi skoro sve kao i kad je bio nov. Čak i žarulje. Nije mu preizražen Francuski gen.
Ima mana: ubacivanje u prvu i rikverc nekad ne radi iz prvog pokušaja, nema naslon za ruku, špricaljke za šajbu su očajne, ručice za žmigavce i brisače nisu kvalitetne. I to je otprilike sve.
Motor i kvačilo imaju već 150.000km gradske vožnje i ne daju nikakve znakove umora (1.2 benz). Dizelu treba periodično čistiti EGR.

Inače, i20 mi je isto zanimljiv, cjenovno.
  Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 15:09   #41226
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ma nekaj gledal cijene bezveze, pa naletim na Renolovoj stranici, ponuda rabljenih, Clio 4 dci 2017, kojih 30tkm-50tkm..

Clio 3 nisam ni gledal, al baš budem bacio oko da vidim kaj se nudi.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 15:13   #41227
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Oh. Nisam tebi pisao. FT bi mali auto do 40.000 kn.
  Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 15:15   #41228
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Clio kad je izašao
(dnevna svjetla u prednjoj masci) - ovo

Prvi redizajn (samo unutra)
(izvana isti, iznutra bolji materijali (mekanija plastika, nasloni za ruke i kožni volan po defaultu (plastični, tj. gumeni u prvoj verziji), na volan dodana tipka za glasovnu navigaciju za iOS i promijenjena boja dijela instrumenata instrumenata (rezerva i visoki okretaji su sad crveni, a prije narančasti)

Drugi redizajn (unutra i vani)
(novi branik, prednja svjetla, nova lokacija LED svjetala (dolje u braniku), prostor motora reorganiziran, više kromiranih stvari u unutrašnjosti) -ovo

Tu je sad bilo više verzija prema paketu opreme. Mislim da su modeli s maglenkama imali LED u glavnim svjetlima, ali GT je onda imao LED svjetla dolje, bez maglenki. Neki bez maglenki su imali LED u glavnim svjetlima. Ovi slabiji paketi opreme su bili kao na slici. Uglavnom zakomplicirali su sve

Imaš tu neke stvari, ali puno je više toga nego što su prikazali, sitnice obično koje skužiš ako baš sjedneš iz starog u novi.
https://www.carwow.co.uk/blog/renaul...s-new-compared

Karavana sam vozio i s njegovim 175 gumama nisam imao nikakvih problema ni žešće se provozati po zavojima. Udoban, ali držanje najviše ovisi o gumama. Pošto su mi gore obično stavljali nekakve low end, onda nisam pretjerivao. Fino ide, bez brige.

U vožnji nema razlike između facelifta i starog, samo je unutrašnjost ugodnija. Facelift je promijenio i kompletan prostor motora. Ne bih to ni skužio da nisam išao točiti tekućinu za stakla. Taj dio su maknuli na kompletno drugu stranu. Nemam pojma zašto. Nikakve razlike u motorima nije bilo.
Nisam puno vozio običnog, ali u karavanu se da otraga prevesti troje odraslih uz nešto stiskanja i kukanja

Imam Megane 4 sad, 1.5 dCi 90

Da sad kupujem auto za sebe i moram birati između Clia i Meganea, uzeo bih Clio karavan i natrpao ga svom dodatnom opremom. Megane me nije impresionirao iznutra koliko izvana.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 31.12.2018. u 15:28.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 15:27   #41229
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Clio kad je izašao
(dnevna svjetla u prednjoj masci) - ovo

Prvi redizajn (samo unutra)
(izvana isti, iznutra bolji materijali (mekanija plastika i kožni volan po defaultu (plastični, tj gumeni u prvoj verziji), na volan dodana tipka za glasovnu navigaciju za iOS i promijenjena boja instrumenata (crvena, a prije narančasta)

Drugi redizajn (unutra i vani)
(novi branik, nova lokacija LED svjetala (dolje u braniku), prostor motora reorganiziran, više kromiranih stvari u unutrašnjosti) -ovo

Tu je sad bilo više verzija. Mislim da su modeli s maglenkama imali LED u glavnim svjetlima, ali GT je onda imao LED svjetla dolje, bez maglenki. Uglavnom zakomplicirali su sve

Karavana sam vozio i s njegovim 175 gumama nisam imao nikakvih problema ni žešće se provozati po zavojima. Udoban, ali držanje najviše ovisi o gumama. Pošto su mi gore gore obično stavljali nekakve low end, onda nisam pretjerivao.

U vožnji nema razlike između facelifta i starog, samo je unutrašnjost ugodnija. Facelift je promijenio i kompletan prostor motora. Ne bih to ni skužio da nisam išao točiti tekućinu za stakla. Taj dio su maknuli na kompletno drugu stranu. Nemam pojma zašto. Nikakve razlike u motorima nije bilo.

Imam Megane 4 sad, 1.5 dCi 90

Ček malo, postoji samo jedan redizajn, jel tak? Kad je Clio 4 Phase 1 izišao na tržište, 2012te, nek me neko ispravi..

I Phase 2, 2016te (redizajn) i to je to, zadnja aktualna linija, može ispravak ak sam u krivu..

Ali, na cesti ima Klijača 4 sa tri vrste led dnevnih svijetla.
1. kod svijetla, tj u prednjoj masci
2. skroz na dnu branika
3. u farovima, idu u obliku L (vjerojatno ovisi o opremi, to bi trebao bit najjači paket opreme).

Dojmovi u vezi Meg 4? Jel fali snage, pošto ima 90ks, a teži je sigurno od Clia kojih 150kg. Meg 4 mi je lijep, više prostora u kabini kao i u gepeku, čak mi se i dopada više ta centralna konzola sa velikim displejem, spram Clia 4 koji izgleda ko da je naknadno zalijeljen za armaturu ujedno i šaka u oko..

Taj sam M4 gledal, od rabljenih a ujedno i najjeftiniji, našel neki sa 90ks al ima analogni mjerač brzina, vjerojatno je to bazna oprema.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 15:43   #