Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2016., 15:49   #1411
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
a uskoro igpu dolaze na mjesto ovih ddr5 grafi od preko 100 eura.
Sve do trenutka dolaska igara na novim pokretačima, tada ponovno padaju na low end tj. na optimum za pogledat neki UHD film. Uostalom pitanje je cijene tog APU-a+ HBM memorije.

O sinergiji igpu-a i GPU-a na DX 12 što je kolega spominjao, o tom potom. Ako bude super, ali ja sam staromodan i ne vjerujem previše u kemijanje
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 15:57   #1412
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
ljudi tu argumentiraju da ce performanse APUa dolaskom HBMa masu narasti. drugi tvrde da nece jer bi se ugrozilo trziste mid-end grafi.
zašto dolaskom HBMa ne bi masu narasle performanse i tih mid end grafi?
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2016., 16:08   #1413
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa baš to... ko da je mid segment zacementiran i neće se maknuti s mjesta iduću deceniju + ako možeš staviti rješenje poput fakin hbm-a negdje na mbo, zašto ga ne bi mogao staviti i na midrange grafu?

ili će ta mbo koštat 3k kn?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 16:47   #1414
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ti ces se sasvim pristojno moci igrati jos minimalno 5 godina sa tom svojom 7870 :P pa ti vidi ..osim ako nisi entuzijast gejmer
..i probaj malo staviti (brijem da igras fallout?) recimo detalje na ultra pa detalje na medium, i vidi koliko to tvoje iskustvo u razlici detalja "pati"

..s obzirom na taj kut gledanja , nekad nezamislivo igranje na integrusama postaje sasvim moguce :P
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 17:00   #1415
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa ne pati jer je sam po sebi fallout malo fall-out što se tiče grafike, hell čak i sama igra mi je automatikom sve stavila na ultra sa, kako ti veliš, 7870

ali to je to što sam napisao u zadnjem postu stranicu prije - šta sada se prilagođavamo odronima od grafike zbog konzolnih portova i zbog igara za koje nitko ne bi trebao mariti sa grafikom starom 5 godina?

pa valjda ne idemo u tom smjeru

osobno hoću ultra u svemu i hoću vidjet maximum što se može vidjeti... jelte kao entuzijast.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 17:31   #1416
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ali to je to što sam napisao u zadnjem postu stranicu prije - šta sada se prilagođavamo odronima od grafike zbog konzolnih portova i zbog igara za koje nitko ne bi trebao mariti sa grafikom starom 5 godina?
Naravno da se ne prilagođava, nego samo igpu brže napreduju od zahtjevnosti igara. Rast zahtjevnosti će uskoro stagnirati određeni period kao i uvijek do sada, a igpu će karikiram biti 50% jače.

Također otkud nekima priča o ne-maxanju ili nepokretanju najnovijih naslova, jel vi uopće razumijete ulogu integruše? Igre su samo ove što su izašle jučer? Igre se mogu igrati samo na high/ultra? Newsflash - taj proizvod onda nije za vas i točka. Tko ima za jače kupit će jače i to je to. Razlika između igpu prije masu godina i današnjih najjačih je što se sa njima mogu igrati gotovo sve najnovije igre. Također poanta je da se isplate. A8 7600/7650 za 100 eura je bolje nego kupit athlona 840 + R7 240 ddr5 ili R7 250 ddr3 (što je skupa preko 1000/1100kn) i tu je sva mudrost - jako isplativ komad hardvera, sad kome to paše, a kome ne je druga stvar.

Recimo Pero Perić zamjeni svoju starudiju (ili nema nikakav pc) za quad APU i odigra sve živo što ga zanima a nije prije mogao igrati (samo par najzahtjevnijih igara možda ne može igrati od 2015).

Možda neki nisu ni svjesni snage apu-a

https://youtu.be/Cv57qDXpEPU?t=9m1s
https://www.youtube.com/watch?v=wJgyEVfUXy0

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 24.01.2016. u 17:39.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 17:44   #1417
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Odlican post Manuel Calavera.

Jbg, rijetki kuze tematiku, samo tepu po svom. Vide kroz jedno oko ili kaj god.

Dosta ljudi mi osobno dolazi i kaze: "imam staru kantu, htio bi proc i grafu da mogu radit uredski posao i tu i tamo odigrat koji igru, detalji mi nisu previse bitni vec samo da vidim pricu itd.".
Ja im ponudim samo APU sa jacom memorijom nego sto bi isli da npr uzimaju : CPU, GPU, MBO, DDR3 ( jer bi tu iso 1600 najjeftiniji i gg).

Vecina njih mi se javila i rekla da ne vjeruju da postoji komp kojemu ne treba GPU ( makar mu ti naglasis da sami procesor ima GPU ). Cudenje ko pura jajetu, cak su mi neki napomeni ( sto je za mene osobno suludo ) da su poceli ozbiljnije gejmat na tim stvarima
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 17:54   #1418
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa oke... eto uvijek imaš opciju praćenja igp kulta.

ja osobno nemam.

meni stvarno svejedno, samo kažem da globalno to (barem kod entuzijasta) neće zaživjet, a i svatko tko iskreno voli it i njegove dosege neće biti zadovoljen sa istime.

ovo kaj manuel priča stoji, ali to je i dalje - daj-da-podesim-grafiku prije igranja i ja to jednostavno neću više.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 17:56   #1419
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
HD ready rezolucija, srednji detalji i 30 fpsa...svjesni smo. To nije PC master race klasa Nije čak ni konzolaška a cijena je podjednaka konzoli, ali OK na tom PC-u možeš raditi i druge stvari.

Može se igrati ali meni to nema smisla u 2016. godini
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 17:57   #1420
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ha to i ja pričam... godinama viđeno, evolucijski praćeno
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2016., 17:57   #1421
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
, samo kažem da globalno to (barem kod entuzijasta) neće zaživjet
Apsolutno. Mislim ni meni ne dolazi na pamet koristi doma APU.

Dok recimo moji starci tjeraju 5350 i prezadovoljni. Svako ima svoje, tako i svaka roba ima svoga kupca.

Da je APU donio nesto novo dobro i korisno, je. Sto nas entuzijaste to ne zadovoljava to je nesto drugo.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 18:00   #1422
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da, ali tvoji starci sigurno nisu neki gejmeri i vjerovatno isto tako ganjaju flash igre koje i ja ganjam sa 4-5-6g i5 mobilčetom iliti svejedno s čim ganjam jer je to jednostavno sw powah.

apu nije donio ništa revolucijonalnije od toga što se od evolucije istoga skupa sa razvojem diskretne grafike očekuje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 18:10   #1423
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
4K, VR, multi-monitor gaming, to je namjenjeno "entuzijastima", koji imaju novaca platiti to. Pogledajte samo Steam statistiku, 35% korisnika igra na 1080p a 1440p i 4K skupa imaju manje od 1,5%... 1366x768 koristi 26% korisnika. To su podaci za prosinac 2015, a nije bas da nisu mjerodavni.
Dota2 danas 1 milijun igraca, CSGO 700k, a tko zna koliko jos ima LoL, sve igre koje se odlicno izvode na APU-ima i najigranije su igre na PC-u.
Jos ce trebati par godina da 1440p i 4K predju u "mainstream".
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 18:15   #1424
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Jos ce trebati par godina da 1440p i 4K predju u "mainstream".
Pa ovaj ZEN APU dolazi tek krajem godine...i sad taman kad se isporuka ustabili i imaš APU za UHD filmove, a pitanje je i cijene. Ali nebum se više ponavljao, ne volim previše spamati i oduzimati prostor.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 18:16   #1425
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jebote držite se tog steama ko "skynet" reference... ono ima ljudi koji niti znaju šta je steam, niti se drže toga, niti koriste to.

maltene bi otišao toliko daleko da velim kako je steam neki "mainstream" (što je), ali da postoji još gomilu ekipe koja, poput mene, igra obični sp iz jednostavne zabave.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 18:25   #1426
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
A sto onda uzeti za referencu? Izmisljati podatke iz glave ili uzeti Steam koji ima gotovo pa monopol na PC trzistu? Vecina igara i za SP treba Steam ili Origin, bez obzira kupio digitalnu ili fizicku kopiju.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 18:44   #1427
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Sorry za ali dali netko zna zašto su ova dvojica ( Sphere i Hawker ) bannani?
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 18:55   #1428
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
A sto onda uzeti za referencu? Izmisljati podatke iz glave ili uzeti Steam koji ima gotovo pa monopol na PC trzistu? Vecina igara i za SP treba Steam ili Origin, bez obzira kupio digitalnu ili fizicku kopiju.
pa dobra je to referenca, ne kažem ja ništa protiv toga, ali imaš tamo naslova koji stvarno ne zahtjevaju neki ozbiljniji gpu powah i to imaš dobar broj, a šta je sa ostalim naslovima koji zahtjevaju? nećeš sigurno bf4 u mp igrati sa tamo nekom intel hd ili ati hd grafikom kvalitetno. šta je sa sp ekipom koja veze nema s time? kaj misliš da ih ima 2-3 i to je to?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 19:20   #1429
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
meni stvarno svejedno, samo kažem da globalno to (barem kod entuzijasta) neće zaživjet, a i svatko tko iskreno voli it i njegove dosege neće biti zadovoljen sa istime.
Normalno da neće, ali to ni nije za njih. Uvijek će biti jačih dedicated gpu, a i non-enthusiast se nije zakopao sa igpu, jer uvijek može kupiti osjetno jaču zasebnu jednoga dana.

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
HD ready rezolucija, srednji detalji i 30 fpsa...svjesni smo. To nije PC master race klasa Nije čak ni konzolaška a cijena je podjednaka konzoli, ali OK na tom PC-u možeš raditi i druge stvari.

Može se igrati ali meni to nema smisla u 2016. godini
lock 30 fps zato što ima v-sync, evo 7850K na 1080p/normal - 35-40 fps

https://www.youtube.com/watch?v=l9cPn-jDjd0

Postoje 1395957 igre osjetno manje zahtjevne od tog GTA V. I da je 30 fps to zadovoljava mnoge. Hell oš da ti sad nađem postove klinaca kojima je "OK" igrati na 15 fps . Takav bi se sa ovim naigrao i nauživao više nego prisutni na xy puta skupljem hardveru.

Kažem još pojačan zen apu bi itekako imao mušterija

- duplo+ više tranzistora tj. osjetno napredniji proizvodni proces
- jače/efikasnije grafičke jezgre
- rješen bandwidth sa hbm (gpu jezgre u sadašnjim apu bi davale još bolje rezultate da ih ne zeza bandwidth)

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Pa ovaj ZEN APU dolazi tek krajem godine...i sad taman kad se isporuka ustabili i imaš APU za UHD filmove, a pitanje je i cijene. Ali nebum se više ponavljao, ne volim previše spamati i oduzimati prostor.
Krajem 2016 dolazi "high end zen cpu". Zen apu sa hbm je tehnološki veći poduhvat i skoro od početka je info da je to u 2017., od nedavo službeno - sredina godine. Mušterije čekaju:

Citiraj:
bilo bi super, recimo, po meni, kad bi u APU uspjeli nekako ugurati GPU negdje u rangu 750ti ili r7 360... za nekakvo "budget" igranje...
ja prvi ne bi tad kupio diskretnu grafu, za moje potrebe bi tak sta bilo super
a vjerujem i za masu casual gamera kojima nije bitan svaki fps.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 24.01.2016. u 19:35.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 19:22   #1430
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nećemo sada zadirati u afriku

dobro malo crnjak, ali moralo je...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 19:39   #1431
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nećeš sigurno bf4 u mp igrati sa tamo nekom intel hd ili ati hd grafikom kvalitetno. šta je sa sp ekipom koja veze nema s time? kaj misliš da ih ima 2-3 i to je to?
Pa imaš u jednom mom linku baš BF4 MP sa apu. Naravno "kvalitetno" je subjektivan pojam, ali fps je "dobar", 1080p upper 40-ish, a na medium 720p ide preko 80fps, dakle može se igrati. Što ti stvarno misliš da svi te igre igraju sa pictairn + grafama?

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 24.01.2016. u 19:50.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 19:41   #1432
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
5 granata istovremeno i pogubljen si, grafički i doslovno... toga smo svi svjesni.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 20:13   #1433
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
5 granata istovremeno i pogubljen si, grafički i doslovno... toga smo svi svjesni.
to ti je bonus efekt
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 20:28   #1434
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor ibme74 Pregled postova
Sorry za ali dali netko zna zašto su ova dvojica ( Sphere i Hawker ) bannani?
Zna.
Ali to nije tvoj problem, pa te molim (i sve ostale) da se diskusija o toj temi (offtopic) ne nastavlja
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 21:21   #1435
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jebote držite se tog steama ko "skynet" reference... ono ima ljudi koji niti znaju šta je steam, niti se drže toga, niti koriste to.

maltene bi otišao toliko daleko da velim kako je steam neki "mainstream" (što je), ali da postoji još gomilu ekipe koja, poput mene, igra obični sp iz jednostavne zabave.
10+m usera dnevno. Jučer i danas preko 12m concurrent users. Ajd mi sad nabroji na prste kolko igri je prodalo više od 10m na PCju.

Svaki "gejmer" (kako ti voliš to nazvati) koji drži do sebe je na steamu ;P htio ti to priznati ili ne ;P To kaj ima par ljudi koji nisu....nebitno. Jer sad bi mi trebali vjerovati tebi na temelju.... .... ... a ne steamu.

I naravno da APU nije za entuzijaste. I neznam kako si došao da će AMD "izgubiti entuzijaste" ako ima i dobre APUe u ponudi, GPUi su im i sad brži od konkurencije a CPUi su dovoljni za veliku većinu ljudi osim high enda (što bi se trebalo promjeniti sa Zenom). Zašto nebi APUima konkurirali NVidii u low-mid segmentu? Uz svoju standardnu ponudu? Tako riješe i Intel i Nevidiju jednim potezom

Opet, tvoja mržnja prema small factor PCu je prilično bezvezna. To što TI nisi target audience ne znači da je nešto sranje. Po izloženom je prije obrnuto

Svakomu ko voli IT je zanimljivo vidjeti kako PC veličine konzole trenutno ima 4-5 puta veće performanse od konzole (nano jelte). A ove konzole bi kao trebale izdržati još par godina.... Nisu bezveze konzole izumrle prošli puta. Samo da mi je vidjeti kako neko konzola tjera VR na primjer ;P Samo fali da uz VR headset dobiješ i novu kutiju s CPUom i grafom koju priključiš na konzolu ;P U principu novu konzolu.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 24.01.2016. u 21:39.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 21:44   #1436
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a je?

a šta ako ja kažem da svaki gejmer koji drži do sebe igra sp i ne zamara se gluparijama koje su au pair 8 ball pool na flashu nego se jednostavno bavi pričom i igrom mimo globalne rank ljestvice?

mogu biti u pravu, mogu biti u krivu.

ma to gpu je brži od ovoga ili onoga... čovječe božji to je fakin int. grafa koja daje 5fps više nego prošlogodišnja u nekom mid-vizual segmentu onako who fakin cares za to?!

možeš mi pokazati točno na sklopljeno living-room itx kućište koje radi na 4k fludino, bez trotla cpu-a ili gpu-a?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 21:50   #1437
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma to gpu je brži od ovoga ili onoga... čovječe božji to je fakin int. grafa koja daje 5fps više nego prošlogodišnja u nekom mid-vizual segmentu onako who fakin cares za to?!
You obviously not kad ne možeš ni na sekundu razmotriti stvari van svoje perspektive
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 22:06   #1438
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
oke... eto samo kažem svoju tezu što se tiče trenutnih igara, a i trenutnih mogućnosti diskretnih grafa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 22:16   #1439
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Da ne kuzim ni ja.

Ponovo pricamo o glupostima, pokazi APU koji radi na 4k fluidno? Mislim ono pitanje stvarno suludo. Jos ne igramo na 4k monitorima igre a kamoli da bi igrali ih na 4k TV.

Pogotovo u RH gdje ako ne skines film, "posudis film", pretplatis se dodatno na neke FHD kanale preko MAX TV ili slicno, ili placas mjesecno netflix, HD rezu neces vidjet nigdje a kamoli FHD. Samim tim 4k TV totalno nepotreban.

A ne treba ni napomenut da u 2015 i dalje najvise TV-a koji su bili prodani ... HD ready ...

APU je odlicno rjesenje za living room itx build. Stavis APU, spojis na tv imas super brzi media player i VISE. Pozelis ponekada zaigrat neki game iz trosjeda sa joypadom bez greske to napravis. Sve to imas u super malom caseu u koji mozes stavit napajanje iz uredskog kompa 2000 godine. Koliko to nikada nebi koristio kao main rig, APU je fakat fenomenalna stvar i super je da se razvija i dalje.

Koliku je prednost donio u uredskim kantama ili studentskim to valjda ne treba napominjat. Vecina ureda ( osim drzavne uprave koja jos ima p3 ) dns je opremljeno sa nekom vrstom APU-a ( vecinom intel, ali samo iz razloga jer brandirana racunala to preferiraju. A znamo i zasto link. ).

Meni je jasno da je to nekome totalno bzvz i da ga ne interesira, ali rec da je to bezveze ... totalno smjesno ..

Edit: nevezano za APU ali :P
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
možeš mi pokazati točno na sklopljeno living-room itx kućište koje radi na 4k fludino, bez trotla cpu-a ili gpu-a?
Jos da je stavio neku bolju grafu od ove kante 970, mid settings bi radilo na 90% igra danasnjice ako ne i vise. Link
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 24.01.2016. u 22:39.
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 22:16   #1440
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
a je?

a šta ako ja kažem da svaki gejmer koji drži do sebe igra sp i ne zamara se gluparijama koje su au pair 8 ball pool na flashu nego se jednostavno bavi pričom i igrom mimo globalne rank ljestvice?

mogu biti u pravu, mogu biti u krivu.

ma to gpu je brži od ovoga ili onoga... čovječe božji to je fakin int. grafa koja daje 5fps više nego prošlogodišnja u nekom mid-vizual segmentu onako who fakin cares za to?!

možeš mi pokazati točno na sklopljeno living-room itx kućište koje radi na 4k fludino, bez trotla cpu-a ili gpu-a?
Daj mi pokaži kolko ljudi ima uopće 4k monitor/TV da bi to uopće bilo relativno.

Čak ni 1440p još nije od značaja (1,28%) naspram 35+% 1080p i 27% 720p. 95+% je < 1440p na steamu.

Daj mi pokaži konzolu koja može tjerati 1080p sve na max (po PC mjerilima) fluidno ;P

A sad kad dodje Polaris....

I neznam kaj ti to znači "igra sp". Očito nisi upoznat da masa ljudi na steamu igra sp igre. I što steam ima s "globalnom ljestvicom"? Ili su svi entuzijasti pirati? Il neš....

Realnost je da je velika većina ljudi zadovoljna s performansama na rangu konzola, a sljedeći APUi bi trebali itekako prešišati konzole. Pa si ti misli.

Ne znam zašto se tolko živciraš što je nano dovela high end performanse na itx....što nikad prije nije bilo. I umjesto da kao "IT entuzijast" budeš sretan zbog toga ti pljuješ po valjda najvećem GPU dostignuću u zadnjih x godina, a na tri-x ti je "prevelik cooler" jel...nemože se tebe zadovoljiti vidim ja ;P

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 24.01.2016. u 22:29.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na