Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2016., 21:17   #1381
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ne volim APU, pretvara PC u konzolu. APU nebu dovoljan nikada za gaming, smo multimedija a za to je dovoljan i tablet . Rastu rezolucije, zahtjevi itd. 4K gaming je pred vratima, VR, 120 hz gaming i sve ostalo, nema tu kaj delati APU. IMO. Više bi volio da vrate integrirane grafe na ploče a spuste cijenu procesora.
APU je već sad dovoljan za gejmanje.
Inače konzole ne bi postojale.
A,pc igre su svedene na konzolaske portove.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 21:25   #1382
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
APU je već sad dovoljan za gejmanje.
Inače konzole ne bi postojale.
A,pc igre su svedene na konzolaske portove.
Ma preseravanja, evo pogledajte ovaj review AMD A10 7850k od JayzTwoCents i kako se i na tome cak moze solidno igrati Battlefield 4, a di se nebi moglo na gtx 750ti i buducim APU-ima sa HBM-om.

EDIT:
Također se vidi koliko drasticno rastu performanse sa brzom memorijom.
Sphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2016., 21:33   #1383
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Ma preseravanja, evo pogledajte ovaj review AMD A10 7850k od JayzTwoCents i kako se i na tome cak moze solidno igrati Battlefield 4, a di se nebi moglo na gtx 750ti i buducim APU-ima sa HBM-om.

EDIT:
Također se vidi koliko drasticno rastu performanse sa brzom memorijom.
Budući APU sa HBM će bit masivni napredak jer jedino što trenutačno koči AMD da pomete sve entry level diskretne grafe je problem memory bandwitha koji će bit rjesen sa HBM.

Taj progres je nezaustavljiv.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 21:37   #1384
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Pa ako im taj APU nebude u rangu gtx 750ti ili jaci bolje da ga ni ne izbacuju zato jer ce onda biti u krugu Broadwellove iGPU
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 21:45   #1385
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Daleko će to bit iznad Broadwell igpu i, što je najvažnije, jeftinije.

AMDu je samo trebao HBM i zato su i krenuli onomad sa Hynixom u razvoj.

Ljudi jednostavno nisu svjesni što donosi APU+HBM.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 21:48   #1386
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Pa nije jasno samo onima koji ne zele da im bude jasno, vidi se tocno po ovom videu sta sam stavio koliko drasticno utjece brzina memorije na APU, sta ce tek bit sa HBM-om moze se samo naslutit, em sto ce to bit na potpuno novoj i unaprijeđenoj platformi od sadasnjih APU-a
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 22:09   #1387
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ajmo onda razdvojiti konzolaške prilagođene igre i igre koje hoćemo gledati na 2-3-4k sa eyecandyima koje konzole neće vidjeti iduću deceniju.

pričamo o tome da se industrija razvija kao i do sada i jednostavno voli raw power, a i mi volimo sve šta dolazi sa tim raw powerom.

ako si sirotinja - kupi konzolu, ako hoćeš finu grafiku - kupi komp sa propisnom grafom, ako si xyz - kupi int. grafu... ni ne znam kako bi nazvao tu skupinu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 22:10   #1388
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
To su trendovi i ne žive svi u vukojebini. PC je elitistička platforma a za sve manje zahtjevne tu je konzola kada je igranje u pitanju.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 22:40   #1389
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
To su trendovi i ne žive svi u vukojebini. PC je elitistička platforma a za sve manje zahtjevne tu je konzola kada je igranje u pitanju.
20% korisnika Steama se igra na Intel integrušama...al pretpostavljam da je u tvom svijetu i Steam nebitan i malen


Ako pribrojimo konzole i PC kartice slabije od 750ti, na tome se igra 90% populacije
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 22:55   #1390
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nisam siguran da steam ne detektira nešto pogrešno. Npr. Integriranu grafu iako imaš i klasičnu. Ali OK, recimo da sam ja u krivu, nebitno. I dalje ne vidim budućnost u apu igranju bez obzira na hbm propusnost...vidimo kako konzole prolaze u tome i to samo zato jer se posebno trude oko optimizacije pa je svejedno to neki minimum.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2016., 23:10   #1391
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ajmo onda razdvojiti konzolaške prilagođene igre i igre koje hoćemo gledati na 2-3-4k sa eyecandyima koje konzole neće vidjeti iduću deceniju.

pričamo o tome da se industrija razvija kao i do sada i jednostavno voli raw power, a i mi volimo sve šta dolazi sa tim raw powerom.

ako si sirotinja - kupi konzolu, ako hoćeš finu grafiku - kupi komp sa propisnom grafom, ako si xyz - kupi int. grafu... ni ne znam kako bi nazvao tu skupinu.
marketing direktore..

bas iz ovih razloga sam malo isprobavao zadnjih mjeseci razlicite grafe.. i razlicite detalje (to mozes i sam probati)

iznenadis se koliko puno vise novaca das za nista bolje.. ili koliko je zapravo malo razlike izmedju ghigh ili ultra detalja, ili cak med i ultra detalja..

igram ovih dana sa sincicem na ovoj smrdusi integriranoj na ovom i5 dirt3 , na low detaljima radi glatko.. na prvu se odmah vidi da su low detalji ..nakon 5 minuta zaboravis
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 23:12   #1392
MOTOR MARY
Pink Wraith driver
Moj komp
 
MOTOR MARY's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ako si sirotinja - kupi konzolu, ako hoćeš finu grafiku - kupi komp sa propisnom grafom, ako si xyz - kupi int. grafu... ni ne znam kako bi nazvao tu skupinu.
starcraft broodwar pro
hoćeš 1v1, sise? :K

edit: ne, ozb.. pa kaj brijete? nije nam svima do max detalja i novih igara. PC gejming oduvijek rula, a integruše su sve sposobnije. ne kužim čemu galama. ^^

Zadnje izmijenjeno od: MOTOR MARY. 23.01.2016. u 23:19.
MOTOR MARY je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 23:30   #1393
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Dirt 3 je prahistorija, probaj pCars pa vidi razliku minimum/maksimum kao i igranje na integruši, npr. kada je kišna utrka
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 01:29   #1394
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
pa da intel/amd izbaci neki apu sa performansama ~gtx950 brijem da bi odmah uzeo, broadwell je npr vec pristojan za neki lowend gaming ali stvar je u cijeni, rijetko tko daje toliko novca za broadwell da bi se na igpu igrao.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 02:01   #1395
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Ne ocekujem neke pomake sa zenom ukoliko se obistini ono sto upuceniji pretpostavljaju.
A s obzirom da sam pratio Intelove probleme, a Intel ima state of the art fabse ne ocekujem puno od drljavog Samsunga I jos drljavijeg Gloflo.
Sve to stoji - ali potpuno zanemaruješ jedan faktor u čitavoj toj priči - protek vremena. Intel je imao problema sa 14nm u 2014 kad je broadwell trebao izaći, a u vrijeme zena će intel već izbacivati 3 generaciju na 14nm. Samim time zašto bi samsung/GloFo 14nm imao nakon 2+ godine probleme kao intel sa 14nm u 2014? 2+ godine je mnogo u takvom biznisu

Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Mene zanima oce bit 16 jezgreni procesori, znaci ne 8+8ht nego cistih 16
Neka IPC bude u rangu sandya il malo bolji, kupujem odmah, mozez dignit bar 8-12 windows virtualki u isto vrime
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ako su mogli čistih 8 prije 5 godina dok nitko nije imao 8, bar ne za obične usere, mogu sad i 16
AKo će ih i imati misliš da će koštati "samo" 3-4000kn? To zaboravi da ćeš takve jezgre imati za kikiriki.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
int. = 750 (ako ti tako kažeš) = govno na šibici što se snage tiče.

kakav mrtvi buđet segment? tko uopće hoće imati takvo govno u kompu i namjeravati se imalo ozbiljnije igrati?
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
je, poznato je da su integruše vjekovno uništavale low-mid i mid segment dediciranih grafi... to se bacalo po 100fps na high postavkama po aktualnim naslovima

dajte ne fantazirajte o takvim glupostima, pa neće industrija sama sebi skakat u usta.
???

Kao što je netko rekao vjerojatno preko 90% populacije nema jače grafe od gtx 750 i 750Ti... To je drugo što je za tebe to govno, to nema veze s ničim, i to je segment tržišta. Ako nisi pratio takva situacija o preuzimanju tržišta low end gpu od strane integruša je već sada. APU se više isplati od jeftinih ddr3 govanaca do tipa 600kn. Recimo A8 7600/7650K od cca 100 eura obuhvaća cpu od cca 500-600kn bez integruše (athlon 840/860K) + igpu u rangu zasebnih do 600kn ili jače. Low end gpu su tu čisto reda radi (stare zalihe, čisto da postoji izbor i za te novce, zamjena gpu za stare/slabe konfe bez igpu, htpc i sl.). Dokaz da je taj segment izumro možeš vidjeti i po tome što je najslabija amd gpu iz 3xx serije R7 360 od cca 800kn, a od nvidijine 9xx serije gtx 950 od cca 1400kn. Ove jeftine su rebrandovi rebrandova (recimo u low end segmentu amd ima rebrandove hd6xxx serija, dok nvidia ima čak i fermija - jedna od gt 730 varijanti).

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 24.01.2016. u 02:18.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 09:39   #1396
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Po toj logici očekuješ da će preko 90% gamera u idućim godinama završiti na integriranoj grafi? Nema teorije. Veća je vjerojatnost smrt AAA PC gaminga i kompletni prelazak na konzole od toga, a to isto nema šanse jer PC gaming je u debelom usponu.

Kada bi se posebno optimizirale igre za takve APU-e i to ne samo za nove nego i recimo tri godine stare onda možda, ali to nije slučaj. Igra ide pa kud pukne da pukne a tome se doskače srednje jakim strojem pa na gore. To što će izači jaki APU opet ne znači ništa jer rekao sam, zahtjevi i standardi će stalno iči prema gore i nema šanse da ima dovoljno prodanih APU-a kako bi se gaming industrija ravanala prema njima. APU je super stvar za puno toga ali ne i za zahtjevnijeg korisnika a vjerujem da je takvih u PC gamingu više bez obzira na ove statistike.
Kao što su ljudi prešli sa 1024X768 na full HD tako će i sa full HD-a preči na 4K. Nebu se to odjednom zaustavilo. Cijena tih panela će drastično padati idućih godina a to povlači za sobom i sve ostalo.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 09:52   #1397
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova

AKo će ih i imati misliš da će koštati "samo" 3-4000kn? To zaboravi da ćeš takve jezgre imati za kikiriki.
???

Pa već sad ga imaš za te novce:

http://www.ebay.com/itm/AMD-2-0GHz-1...QAAOSw~gRVrA~M

Uzmeš još ovu jeftinu ploču

http://www.ebay.com/itm/Super-Micro-...YAAOxyOlhS3tYA

staviš 2 takva i 256GB rama i vozi

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 24.01.2016. u 10:05.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 09:57   #1398
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kao što su ljudi prešli sa 1024X768 na full HD tako će i sa full HD-a preči na 4K. Nebu se to odjednom zaustavilo. Cijena tih panela će drastično padati idućih godina a to povlači za sobom i sve ostalo.
http://blogjob.com/oneangrygamer/201...ames-at-1080p/

Pa i nisu još, tek trećina ljudi se igra na fullHD ili jačim monitorima
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 10:19   #1399
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Trebalo bi vidjeti koliko je aktivnih članova sa tim laptopima a koliko tek registriranih korisnika. Ali recimo da ja pričam gluposti i da ne vjerujem u te statistike.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 10:26   #1400
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Po toj logici očekuješ da će preko 90% gamera u idućim godinama završiti na integriranoj grafi? Nema teorije. Veća je vjerojatnost smrt AAA PC gaminga i kompletni prelazak na konzole od toga, a to isto nema šanse jer PC gaming je u debelom usponu.

Kada bi se posebno optimizirale igre za takve APU-e i to ne samo za nove nego i recimo tri godine stare onda možda, ali to nije slučaj. Igra ide pa kud pukne da pukne a tome se doskače srednje jakim strojem pa na gore. To što će izači jaki APU opet ne znači ništa jer rekao sam, zahtjevi i standardi će stalno iči prema gore i nema šanse da ima dovoljno prodanih APU-a kako bi se gaming industrija ravanala prema njima. APU je super stvar za puno toga ali ne i za zahtjevnijeg korisnika a vjerujem da je takvih u PC gamingu više bez obzira na ove statistike.
Kao što su ljudi prešli sa 1024X768 na full HD tako će i sa full HD-a preči na 4K. Nebu se to odjednom zaustavilo. Cijena tih panela će drastično padati idućih godina a to povlači za sobom i sve ostalo.

ma proizvodjaci igrica ne zele riskirati i uvjek podese razlicite setingse i za one klince kojima roditelji nemaju za novu grafu svake godine..


doci ce trenutak kad ce APU imati smisla vecini, od manje zahtjevnih, do zahtjevnih jer sa dx12 ima smisla i za one zahtjevnije koji ce dobiti extra boost jer ce integrusu moci iskoristiti zajedno za nekom mocnijom grafom
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 10:27   #1401
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Koji masakr ovdje, sve se crveni!
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 11:00   #1402
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
činjenica je da industrija izdaje sve gluplje i gluplje igre, neki dan sam proveo SATIMA na death rally-u koji ima rezoluciju 32x24p (pod p ne mislim progressive, nego pixela ) jer je jednostavno plain fun.

ruku na srce postoje daleko kompleksnije flash igrice od toga, ali jednostavno je plain fun i bolila me kifla za grafiku.

onda je došlo doba 3d akceleratora gdje si prvo ili imao ili nemao, a ako si imao bilo je pitanje samo koliko si spreman žrtvovat detalja da bi igra normalno išla i kako je vrijeme prolazilo situacija je bila sve gora i gora, eye candy su rasli, need powah faktor isto tako... na koncu smo evoluirali do toga da imamo grafe koje koštaju ko rabljeni auto, snage da izračunaju 3 paralelna svemira i igara koje to (vizualno) iskorištavaju NOT ili ih jednostavno "pojede" port sa konzole (sjetite se onog dreka obliviona) i same igre su sve gluplje i gluplje (čast izuzecima, ali meni osobno bilo kakve masovke nisu zabavne).

integruša je uvijek bila šepajući ujak... nešto što te sputava i generalno daje 2d sliku, šta ti znači da sada dolazi neka nova koja je 30% jača od prošle, a i jedna i druga su 330% slabije od neke propisne grafe, osim slažem se sa kolegom gore virtu i slične tehnologije zbog uštede energije, zagrijavanja i sl. (naravno to je isto imalo dosta porođajnih muka).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 11:12   #1403
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Dobar zen AMD APU u laptopu i cjenom do 4000 kn meni ne treba ništa više.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 11:31   #1404
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
APU je budućnost. Laptopi, small factor PCevi, AiO rješenja....

Rekao bi da su konzole opet u sitaciji da nestanu na neko vrijeme kao i prvi put jer ne mogu pratiti PC.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 11:38   #1405
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ako pretjerujem sa skrtanjem sa teme molim upozorenje prije bana

Svi koji se igraju znaju što je do sada značio unreal engine i koliko se ista inačica nabilda tijekom korištenja, hrpa igara izlazi na njemu. Evo što donosi četvorka istog i to u ovom ranom stadiju..

https://www.youtube.com/watch?v=vuulRrnG6gU
https://www.youtube.com/watch?v=J6KANDoceaU
https://www.youtube.com/watch?v=lmhjqLxRIPs
ako će to vrtiti Zen APU u iduće 3-4 godine koliko će se koristiti i nabildavati, svaka čast
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 12:10   #1406
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Ljudi moji, ja ne znam kaj vi brijete. Pa nema svako 3000+ kn za poštenu grafu i još 3000-4000+ kn za proc/matičnu da bi se igrao "kak spada". Entuzijast segment će uvijek bit postojan, ali to je samo fragment cijele grupe gejmera.

Integruše nikad neće dostić high end grafe, ali mid range bi mogle sigurno ugrozit. Pa pogledajte samo npr. PS4 - apu i 8gb ddr5 memorije radi sasma solidno, dok na pcu integruše rade s memorijom koja je dostupna. Ako se riješi problem ograničenja memorije, a očito se ide u tom smjeru, ne vidim zašto ne bi ugrozili i mid range grafe. Low end grafe su već potisnute.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 12:43   #1407
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Pa pogledajte samo npr. PS4 - apu i 8gb ddr5 memorije radi sasma solidno
To je jako relativno. Kao prvo posvećuje se ekstra pažnja optimizaciji jer riječ je o samo dvije platorme. Kao drugo "sasvim solidno" je upitno. Rezolucije se spuštaju nekada ispod full HD i igre pada i ispod minimuma od 30 fps-a. Nekom je to solidno, nekom odlično, drugom minimum a trećem ispod svakog minimuma.
Ali treba staviti naglasak na dodatni trud oko optimizacije koje konzole sigurnono dobivaju, u tom grmu leži zec.

Pitanje je što će donjeti ZEN APU i koliko će biti cijenovno konkurentan. Vidiom koliki su boost donjele zadnje Intelove integrirane grafike ali i po kojoj cijeni. Brijem da ih rjetko tko kao takve kupuje za gaming, mislim na integriranu grafiku. Za nezahtjevnog korisnika je preskupa a za zahtjevnog nedovoljna.

Što se 4K ekrana tiče stvar se pokreče jako brzo. Pogledajte npr. ovu cijenu

http://www.edigital.hr/led-televizor...r-p499648.html

Još malo pa nestalo
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 12:53   #1408
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
APU je budućnost. Laptopi, small factor PCevi, AiO rješenja....

Rekao bi da su konzole opet u sitaciji da nestanu na neko vrijeme kao i prvi put jer ne mogu pratiti PC.
amd bi volio da je apu budućnost i očito se trude oko toga (zen, nano fury...), ali mislim da na njihovu žalost laju na krivo drvo i s vremenom će ih to ugrist za guzicu jer će izgubiti entuzijast desktop segment (oke to nije veliki postotak, ali opet dosta da se održava generalna reputacija). sa druge strane, kao šta sam već rekao, nema smisla da sami sebi ugrožavaju mid segment desktop grafa.

"small gaming" je neki izmišljeni trend koji nije pristupačan average joe-u kojeg iskreno niti zanima šta je pod haubom, niti kako to radi, niti želi imati tamo neku windows/linux mašinu spojenu na telku jer za to već postoji puno bolja alternativa - konzola koja je up-n-runnin 100% vremena sa 0% efforta + itx rješenja kao i bilo koje specijaliziranije rješenje košta više u svakom aspektu u odnosu na normalne atx formate.

laptop kao nešto što posjeduješ je postao mainstream pojavom društvenih mreža jer su svi htjeli uvaljat svoju debelu dupad u krevet i onda pisat kako su u krevetu i slikat jastučnice ili svoje glupe face, a još gore od toga je gejming laptop gdje ti daš duple pare za iste performase deskopa i onda gledaš u 15.6" ili 17" ekran prije nego što si spojio miš i adapter jer naravno gaming laptop ne poznaje funkcionalnosti docka.

ja sam prvi (crt doduše) 19" nabavio prije jedno 15ak godina... upgrade mi sigurno nije 15" laptop 15 godina nakon.

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
ako će to vrtiti Zen APU u iduće 3-4 godine koliko će se koristiti i nabildavati, svaka čast
bude... kad ja postanem kapetan belalađe

tj. kad izbaciš sav namještaj i ostaviš crasha da bude animirana textura

Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Ljudi moji, ja ne znam kaj vi brijete. Pa nema svako 3000+ kn za poštenu grafu i još 3000-4000+ kn za proc/matičnu da bi se igrao "kak spada". Entuzijast segment će uvijek bit postojan, ali to je samo fragment cijele grupe gejmera.
za prvo ti je dosta i 2k, a i manje, a za drugo i 1k i imaš stroj kojeg int. rješenje neće vidjeti sljedećih 5-6-7g minimalno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 14:35   #1409
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
APU je prilično dobro rješenje za relativno velik broj slučajeva, čak i onda kad se gura Intel, po meni nepotrebno.

Ne slažem se sa hajpanjem APUa i definitivno nisu za mainstream segment, kamoli za nekaj više, ali nazivati ih glupošću je isto tako prilično smiješna izjava.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 15:34   #1410
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Po toj logici očekuješ da će preko 90% gamera u idućim godinama završiti na integriranoj grafi? Nema teorije. Veća je vjerojatnost smrt AAA PC gaminga i kompletni prelazak na konzole od toga, a to isto nema šanse jer PC gaming je u debelom usponu.
Nisam uopće govorio o tome, naravno da svih tih "90%" ne pretendira na takve apu, nego sam se osvrnuo na stav da kao svi ljudi imaju grafičke od 200+ eura i solidne quad procesore, te da je takav segment tržišta nepostojeći. Upratite recimo teme za slaganje konfiguracija - debela većina ljudi koja kod nas kupuje pc upgrejda sa 7-10 godina starih sistema (ili čak i starije). Ovo sve mlađe (mlađe od phenom II, c2q) je osjetno rjeđe. Kako sad među njima nebi bilo solidne mase kojima bi igpu snage bubam gtx 750/750Ti nebi predstavljao upgrade? Pogotovo za nekoga tko ima manji budžet i/ili skromne zahtjeve (nije svima cilj maxat ili uopće igrati najzahtjevnije AAA naslove). Čak su nezahtjevne igre tržišno jako važne (LoL, wow, CS, starcraft i sl. tipovi). Low end grafe su zadnjih godina već najebale od integruša, a uskoro igpu dolaze na mjesto ovih ddr5 grafi od preko 100 eura.

Još jedna jako bitna stvar koju nitko nije spomenuo - snažene igpu nisi jedino bitne samo za faking gayming - heterogenous computing. Znači da igpu radi određene operacije zajedno sa procesorom, što je prije padalo samo na procesor. Ima tako nekakvih softvera gdje quad apu zbog svoje igpu outperfoma haswell i5 (koji također ima nelošu igpu) iako je cpu poprilično jači. Kao što je onaj linus rekao - da su amd, intel i apple na same page što se tiče pridodavanja velike važnosti igpu. Pogledajte samo koliko je intel napredovao procesorski od sandy bridgea a koliko grafički i sve će vam biti jasno. Očito su ocjenili da će veći pomak dobiti sa brutalnim jačanjem igpu koja bi u budućnosti radila zajedno sa procesorom, jer se veliki pomaci sa procesorima više ne mogu napraviti. Tu jednostavno postoji veliki headroom za napredak, dok ondje ne postoji.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 24.01.2016. u 15:48.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na