Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2019., 12:41   #5071
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa ovako na prvu mozda je malo hrabro ispaliti, no 8/16 na 4GHz sa dobrom grafom je vise nego dovoljno za igrice, mutimedija uopce nije upitna i ostaje vidjeti kako ce encodirati recimo.... no taj proc bi mogo biti veci hit nego i5 2500K ili Q6600 !


Tko zeli nesto vrhunski naravno da ce gledati nesto "jace" ali 3600G bude Katica za sve a cjenovno prihvatljiv.
Prema onome sto se za sada da procitati " na papiru" R5 3600G bi trebao biti minimalno isti kao sadasnji R7 2700 + grafa a bar 500kn jeftiniji od sadasnjeg R7, pa sta ces vise ?!?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 21:45   #5072
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Ne zna se je li kod točno interpretiran, ali svejedno zanimljivo

Smartic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2019., 22:06   #5073
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Škot ima u jednom videu taj "dekoder" oznaka testnih primjeraka. Mislim da sam to vidio u zadnjem uratku. Točno je napisano sto koje slovo/broj znaci.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 22:33   #5074
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Da, zadnji video u kojem detaljno objasnjava sto koji dio oznake znaci...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 22:48   #5075
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
U škotovom videu je bilo za 5D0108BBM8SH2_37 - Ako se dobro sjećam - 8 core - 3.7ghz vjerojatno base clock. Par slova je nepoznanica

Isti lik koji je postao je i dešifrirao ovaj novi što je smartic linkao, vjerojatno je točno


EDIT


Pa taj lik je leakao i turinge. Bilo je odbačeno kao fejk prije izlaska, pa na kraju ispalo točno

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 04.01.2019. u 22:53.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 23:13   #5076
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa ovako na prvu mozda je malo hrabro ispaliti, no 8/16 na 4GHz sa dobrom grafom je vise nego dovoljno za igrice, mutimedija uopce nije upitna i ostaje vidjeti kako ce encodirati recimo.... no taj proc bi mogo biti veci hit nego i5 2500K ili Q6600 !


Tko zeli nesto vrhunski naravno da ce gledati nesto "jace" ali 3600G bude Katica za sve a cjenovno prihvatljiv.
Prema onome sto se za sada da procitati " na papiru" R5 3600G bi trebao biti minimalno isti kao sadasnji R7 2700 + grafa a bar 500kn jeftiniji od sadasnjeg R7, pa sta ces vise ?!?
Možda će zvučat suludo, no ipak ću se usuditi; 3600G uparen sa FreeSync ekranom bi mogla biti ultimativna 1080p gaming mašina. Mislim ono, s obzirom na to koliko košta.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 23:21   #5077
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja bi samo spustio malo kočnicu na taj APU dio, jer je izglednije da će 3xxx series apu biti current gen (12nm, vega, zen+), kao što je 2xxx series apu bio 1st gen ryzen. A i kad dođe Navi apu nekakve snažne performanse tipa rx 570/580 IMO nisu realnost jer bi si AMD kanibalizirao dedicated gpu u kategorijama u kojima još uvijek računa na solidne novce + nije sigurno dali će rješiti problem bandwidtha da bi uopće mogli imati takve performanse
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 23:27   #5078
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ako je suditi prema Skotu i njegovom leaku, frekvencije tih APU-a su na razini sadasnjih 12nm Ryzena, tako da je skroz moguce da je to na 12 nm radjeno. Da nije, vjerojatno bi clock bio dosta veci.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 23:33   #5079
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ja bi samo spustio malo kočnicu na taj APU dio, jer je izglednije da će 3xxx series apu biti current gen (12nm, vega, zen+), kao što je 2xxx series apu bio 1st gen ryzen. A i kad dođe Navi apu nekakve snažne performanse tipa rx 570/580 IMO nisu realnost jer bi si AMD kanibalizirao dedicated gpu u kategorijama u kojima još uvijek računa na solidne novce + nije sigurno dali će rješiti problem bandwidtha da bi uopće mogli imati takve performanse
Pa kaj ne fura 2400G već danas 1080p low postavke na dosta igara ili sam ja u krivu?
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 00:43   #5080
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Prema Škotu, iGPU kombiniran s R5 3600G 8C/16T bi imal 20CU konfiguraciju, odnosno 1.280SP. Taman da je taj iGPU baziran na Vega 11 (umjesto Navi 12) čipu, već je to sasvim pristojan skok u odnosu na R5 2400G iGPU (704SP).
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2019., 00:43   #5081
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ako je suditi prema Skotu i njegovom leaku, frekvencije tih APU-a su na razini sadasnjih 12nm Ryzena, tako da je skroz moguce da je to na 12 nm radjeno. Da nije, vjerojatno bi clock bio dosta veci.
Prema škotu bi kao možda ryzen 3 među apu kao bile current gen, a kasnije pred kraj godine ryzen 5 i 7 apu kao 7nm + navi. Meni to nema logike, nekako sumnjam da će objediniti dvije različite generacije pod istim 3xxx series imenom. IMO ili će čitava apu 3xxx series biti current gen, a tek 4xxx sa 7nm i Navi ili će odmah biti nova.

Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Pa kaj ne fura 2400G već danas 1080p low postavke na dosta igara ili sam ja u krivu?

Ma fura, al neće to biti ništa značajno bolje od trenutnih (neki očekuju navi verzije i pitajboga rx 580 performanse od apu-a)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 08:01   #5082
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Pa kad bi apu bio negdje na razini rx 560 kartice, nema se kaj prigovoriti. Sve iznad toga, teško za vjerovati.
A proc, ajde nekih 12/24 na 4.00-4.3ghz,meni dosta.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 17:42   #5083
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Svako drugi post pocinje ili spominje "Skota". Pari neko bozanstvo taj lik 🙂

Poslano sa Sony XZ3
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 17:49   #5084
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa ono i je. Barem što se tiče prognoza i leakova

Ovi popularniji retardi na youtubeu poput linusa i jaya nemaju mozga kao on u palcu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 17:56   #5085
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Da stvar bude bolja, oni (za razliku od Škota) čak i imaju pristup svemu kaj im srce želi i uredno su prisutni na svim većim događanjima tokom godine.

Ovak je to izgledalo početkom 2017. prije službenog izlaska Ryzena. Lajnus Sebaščjn je pak priča za sebe.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 21:59   #5086
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da stvar bude bolja, oni (za razliku od Škota) čak i imaju pristup svemu kaj im srce želi i uredno su prisutni na svim većim događanjima tokom godine.

Ovak je to izgledalo početkom 2017. prije službenog izlaska Ryzena. Lajnus Sebaščjn je pak priča za sebe.
Kad su izvrsni njušoguzi. Tak jasno da ih svi zovu i da im svi sv3 daju jer "everything is awesome". Škot nije takav.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 22:15   #5087
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
I daj nemojte vise trovat temu s gejmanjem na apu. Proci ce jos dosta vremena dok se to ne dogodi.

Nego jel ima negdje objasnjenje zasto je amd prebacio I/O na zaseban cip i odvojio ga od ccxa? Usteda, nova tehnologija pa ajmo probat, manja potrosnja, veci IPC, veci clock? Sto je tocno bolje naspram serije 2 ? Jeli konstrukcija samog cipa ista (infinity fabric ) ili su i tu nesto mjenjali?
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 22:24   #5088
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Možda (vjerojatno) ne bude zasebnog čipa za I/O za AM4 ryzene


Što se tiče epyc romea pretpostavka je da je bolje za performanse da postoji jedan I/O chip nego u 8 manjih, a i ekonomičnije/jeftinije je, nekakava win-win situacija
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 22:26   #5089
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
I daj nemojte vise trovat temu s gejmanjem na apu. Proci ce jos dosta vremena dok se to ne dogodi.
Već sad imaju sve kaj im treba, slično kak 16C/32T AM4 pakiranje nije tak čudno, jer je i to posloženo u BGA varijanti.
Citiraj:
The heart of the Xbox One X is a GPU that's roughly based on AMD’s GCN 4 (Polaris) architecture. It offers 40 compute units, 2560 stream processors, and 32 ROPs.
For comparison, an AMD Radeon RX 480 offers 36 CUs, so the Xbox One X offers 11% more compute hardware than the RX 480.
Stvar je samo u kojoj mjeri misle skalirati ta rješenja za nas smrtnike, a 7nm proces je ko naručen za takve ideje.
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nego jel ima negdje objasnjenje zasto je amd prebacio I/O na zaseban cip i odvojio ga od ccxa?
Još uvijek se ne zna da li bude I/O odvojen i na nadolezaćim 7nm Zen 2 Ryzen desktop (APU) modelima ili bude sve skupa složeno pod istim krovom.
Citiraj:
Separating CPU chiplets from the I/O die has its advantages because it enables AMD to make the CPU chiplets smaller as physical interfaces (such as DRAM and Infinity Fabric) do not scale that well with shrinks of process technology. Therefore, instead of making CPU chiplets bigger and more expensive to manufacture, AMD decided to incorporate DRAM and some other I/O into a separate chip. Besides lower costs, the added benefit that AMD is going to enjoy with its 7 nm chiplets is ability to easier bin new chips for needed clocks and power, which is something that is hard to estimate in case of servers.
Izvor: AnandTech

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 05.01.2019. u 22:35.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 22:42   #5090
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
jasno mi je za APU da jesu relativno jaki, kontam ja da je u sonyu i xboxu jak cip ali pricati o performansama koju nudi npr moj komp 1080ti uz ryzen2600x na istom cipu je far far away. U biti zanimala me najvise ova realcija ccx i io, hvala mcg i manuel, you da MVP.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 22:48   #5091
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
To ne, ali ovo je već...
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Prema Škotu, iGPU kombiniran s R5 3600G 8C/16T bi imal 20CU konfiguraciju, odnosno 1.280SP. Taman da je taj iGPU baziran na Vega 11 (umjesto Navi 12) čipu, već je to sasvim pristojan skok u odnosu na R5 2400G iGPU (704SP).
...ipak malo izglednije. WikiChip ima odličan pregled Xbox One X APU/iGPU rješenja. Čisto usput za pročitati.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 23:04   #5092
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Problem je što konzole imaju unificirani ddr5 (zajednički sistemski + za grafičku) ili eSRAM pa tu gpu može pružiti noge, dok kod apu-a koriste sistemski. Dokle god se ne maknu od sistemskog rama APU nikad neće moći pružit noge (tj. dobiti memory bandwitdh) koliko god da utrpaju grafičkih jezgri u isti. Dakle potrebno je da ubace hbm (priče odavnina) ili barem nekakakvu veću količinu eDRAM cachea i sl. što vjerujem dosta poskupljuje stvar.


Priče o ubacivanju hbm-a pod die su bile glasne, no odjednom se ušutilo i već se dugo više ne spominje. Lisa je bila rekla da to mogu napraviti, pitanje je samo dali žele. Očito ne žele. Je li tu problem cijena, preveliko zagrijavanje grafičkog dijela ako bi tu bilo gro CU + hbm ili nešto treće (taktičko - da bi sa prejakim APU kanibalizirali prodaju gpu) pitanje je.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 05.01.2019. u 23:09.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 23:10   #5093
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Scorpio je čudovište samo po sebi i tak jasno da nema šanse da slože dvanaesterokanalni memorijski kontroler za desktop APU koji bi filal iGPU, ali za potencijalnih 1.280 stream jedinica možda i "zaleme" neku dodatnu sitnicu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 23:17   #5094
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Problem je utrpati nešto "zvijerasto" (~rx 470-480) pod istu kapu sa "zvijerastim" procesorom, pa da se najnormalnije hladi, da troši u granici normale, da ima sve potrebne komponente + da ima normalnu cijenu. Pogledaj na kraju krajeva i te zasebne grafičke - imaju svoj ozbiljan cooler, pcb sa svime što im treba i sl. (na kraju krajeva kao i konzola). Pa onaj VRM za SoC dio bi morao biti bolestan na mbo, praktično bi morao furati high end mbo tko misli imati takav jači APU. Tako da mislim da je neki ozbiljno jači APU od postojećih još uvijek fantazija.

Eventualno da se u budućnosti krenu praviti posebne mbo koje imaju komponente za "pola grafe" (vram i tako to), a onda se umeće/mijenja samo grafički čip u socket tj. APU. Međutim onome tko ne misli koristiti APU ne treba takva (skuplja mbo), tko ima za skupu/high end mbo - ima i za zasebnu gpu itd. Začarani krug

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 05.01.2019. u 23:28.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 23:21   #5095
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
I daj nemojte vise trovat temu s gejmanjem na apu. Proci ce jos dosta vremena dok se to ne dogodi...
Mislim da nitko nije tvrdio da će 3xxxG na grafičkom dijelu parirati 1080ti, kamo sreće da se to dogodi. Ali: ako u procesorskoj snazi bude jači od 2600x (a po najavama sa 8C/16T bi trebao biti), a u grafici bude egal ili jači od 1060, uopće ne vidim razloga da se ne raspravlja o gamingu na budućim APUima. Do 1080p rezolucije naravno.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 23:29   #5096
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Wut Niti u compute kapacitetu ne može blizu GTX 1060 sa 'samo' 1280SP, a tu je još i nedostatak memorijske propusnosti koji će skoro pa prepoloviti performanse.
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 23:36   #5097
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Svako drugi post pocinje ili spominje "Skota". Pari neko bozanstvo taj lik 🙂

Poslano sa Sony XZ3
A ne pari da i on ne dize pare na view count,manje nego ostali jer ovi razvikan ne ulaze u spekulacije vec idu na laganu materiju da ne zamaruju ekipu koja ima attention span hrcka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 23:39   #5098
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
, a u grafici bude egal ili jači od 1060, uopće ne vidim razloga da se ne raspravlja o gamingu na budućim APUima. .

To bi bilo minimalno 4-5 puta jače od trenutno najjačeg apu-a! To je science fiction. Kad bi tako nešto i postojalo trebala bi posebna mbo sa VRM-om poput ROG-ice, Taichi, gaming 7 gige (ili jače) + 90% komponenata od grafe na istoj


For what - da se može imati apu... Jednostavnije je kupiti zasebnu gpu te snage (i vjerojatno jeftinije), tako da vjerojatno nikad neće ići u takve kerefeke, APU će uvijek ili jako dugo ostati entry-level rješenje. Da se razumijemo nekad će i imati gtx 1060 performanse - ali kad tako nešto u dedicated gpu bude kategorija današnjih gtx 1030


Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
A ne pari da i on ne dize pare na view count,manje nego ostali jer ovi razvikan ne ulaze u spekulacije vec idu na laganu materiju da ne zamaruju ekipu koja ima attention span hrcka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Nemaju niti oni istu publiku. AdoredTV je više analitičko-dokumentarne prirode, dok od ovih publika želi gledati teme tipa "7 gamers one pc" ili "watercooling in glowing colors" i sl. kerefeke. Ovaj radi recenzije recenzija, a ovi nisu napravili ozbiljno recenziju barem 5 godina (ako ikad), jay je npr. u recenzijama gpu prešao iz moda "benčam 3 igre, 5 godina stare" u mod "pogledajte minutu in-game gameplaya, jer mi se neda benčat i pravit graf za 3 igre" ili "nisam mogao napraviti recenziju jer mi je krepao disk" (i napravi dva videa o tom disku). Kad smo kod benchmarka sramota je da jedan hardware uboxed koji je doktor benchmarka nema 1/10 priznanja kao ovi debili, no life is unfair. Neozbiljnije stvari su na kraju krajeva uvijek bile popularnije

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 05.01.2019. u 23:44.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 23:39   #5099
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Eventualno da se u budućnosti krenu praviti posebne mbo koje imaju komponente za "pola grafe" (vram i tako to), a onda se umeće/mijenja samo grafički čip u socket tj. APU.
Ne moraju ići u neke posebne ekstreme, jer smo sličnu situaciju već vidjeli. Riječ je bila od AMD 785G + SB710 kombinaciji, tj. u pitanju je klasičan čipset s Radeon HD 4200 IGP rješenjem koje ima pristup 512MB sistemske memorije, ali su neki proizvođači (1 - 2) dodatno zalemili 128MB dedicirane grafičke tzv. sideport memorije. Ko zna, možda se opet vrate sličnom razmišljanju, pa na neku foru anemični APU prodiše punim plućima pomoću dedicirane iGPU memorije, ali ovaj put u modernom izdanju (jedan ili dva GDDR5(x) ili GDDR6 čipa bog-bogova) kakvo i priliči vremenima u kojima bi se takvi procesori koristili. Primjera radi, Ryzen 5 2400G ima iGPU koji je u rangu s GT 1030, pa ako ovaj u R5 3600G bude u rangu ili malo slabiji od GTX 1050 čipa - više od toga nam ne treba.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2019., 00:12   #5100
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ne moraju ići u neke posebne ekstreme, jer smo sličnu situaciju već vidjeli. Riječ je bila od AMD 785G + SB710 kombinaciji, tj. u pitanju je klasičan čipset s Radeon HD 4200 IGP rješenjem koje ima pristup 512MB sistemske memorije, ali su neki proizvođači (1 - 2) dodatno zalemili 128MB dedicirane grafičke tzv. sideport memorije. Ko zna, možda se opet vrate sličnom razmišljanju, pa na neku foru anemični APU prodiše punim plućima pomoću dedicirane iGPU memorije, ali ovaj put u modernom izdanju (jedan ili dva GDDR5(x) ili GDDR6 čipa bog-bogova) kakvo i priliči vremenima u kojima bi se takvi procesori koristili. Primjera radi, Ryzen 5 2400G ima iGPU koji je u rangu s GT 1030, pa ako ovaj u R5 3600G bude u rangu ili malo slabiji od GTX 1050 čipa - više od toga nam ne treba.

Možda X570?
Mada malo vjerojatno...


Inače kad se i prije prve generacije ryzen apu-a spominjalo ubacivanje hbm-a spominjale su se performanse "PS4 class/HD7850 odnosno po novim gpu nešto tipa RX 460/GTX 1050, ponavljam uz HBM rješenje, a sad se bez toga mašta o gtx 1060 performansama, kako su apetiti nerealno porasli
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na