Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2017., 14:34   #2251
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Više RAM-a?

Sent from my Jiayu S3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2017., 19:16   #2252
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,367
Gdjegod je pisalo Pro, u nastavku članka/opisa bi nestalo tako da nisam siguran da taj model uopće postoji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 27.08.2017., 19:59   #2253
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Da, i meni se tak čini.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2017., 20:30   #2254
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Meni osobno nisu bitne 4g brzine, ne fale mi.
Svejedno smiješna lova za ovakav mob.

Brko, da..zato sam napisao za nezahtjevne, ak ne barataš igricama to je dosta prostora uz neki free cloud račun za upload fotkanog.
Meni bi za te pare bio idealan kao sekundarni mobitel ili dual sim. Nažalost nemam potrebe za nj.
Ali cijena za takav mobitel je zbilja kikiriki. Ako nagodinu Mi5 bude za iste pare, kupujem ga pa nek stoji

Inače imam A5 2015 doma. Evo stoji nekorišten u ormaru. Upalio sam ga jednom i ugasio.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2017., 21:42   #2255
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,557
Zbilja su napravili đumbus od imenovanja svojih modela, 4X, 4 običan, 4 Pro koji na kraju ni ne postoji... Ja sam recimo naručio Redmi Note 3 i postojala je global (snapdragon) i china (mtk) verzija, ja naručio global i odmah maskicu. Na kraju maskica nije pasala jer je ispalo da sam dobio Global Special Edition koji je 2mm veći od standard global modela, pa moraš paziti jer i sw je različit kad ideš flashati i slično.

Ono, daj 4, 5, 6, eventualno pro i neki sufiks a ne da moraš čitati 3 stranice foruma da znaš što kupuješ a i kad kupiš se iznenadiš jer je to neki spešl edišn koji nigdje nije ni naveden...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2017., 22:15   #2256
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,117
Zaboravio si i 4A(Pro)
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2017., 23:12   #2257
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Pa mi 5x, uskoro i redmi 5x
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 02:20   #2258
TheNewb
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Hellou ekipa, imam par pitanja za vas i kao što korisničko ime kaže Newb sam što se ove teme tiče pa se unaprijed ispričavam ako pitam nešto što graniči s totalnom glupošću.

Stvar je da planiram kupiti Xiaomi MI5 (ok mi se čini generalno, ne trazim nešto najnovije i cijena je ok s obzirom da ću ga zamijeniti za vjerojatno dvije godine za nešto novije). E sad ovo će mi biti prvi kineski mobitel i nisam do sada bila korisnik malo "egzoticnijih" mobitela (bilo je većinom Samsung i BlackBerry) pa imam par pitanja: zanima me postoji li nešto na što bih trebala obratiti pozornost prilikom kupnje ovih mobitela? Koja je točno s stvar s tim globalnim ROM (u ovo se uopće ne razumijem) i s MIUI i drugim alternativama za to?

Svi savjeti i iskustva su dobrodošli

(I da, ne znam koliko je bitna informacija ali planiram ga kupiti s jednog hrvatskog webshopa pošto mi se čini kao najbolja opcija jer nisam neki veteran u svemu tome a kao imaju i neku garanciju pa why not, ali i ovdje su dobrodošli tips & tricks).

Nadam se da vas nisam puno izgnjavila s pitanjima i da nadam se da će se naći neka dobra duša koja će mi bar malo razjasniti neke stvari
TheNewb je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 09:06   #2259
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,073
Citiraj:
Autor TheNewb Pregled postova
Stvar je da planiram kupiti Xiaomi MI5 (ok mi se čini generalno, ne trazim nešto najnovije i cijena je ok s obzirom da ću ga zamijeniti za vjerojatno dvije godine za nešto novije). E sad ovo će mi biti prvi kineski mobitel i nisam do sada bila korisnik malo "egzoticnijih" mobitela (bilo je većinom Samsung i BlackBerry) pa imam par pitanja: zanima me postoji li nešto na što bih trebala obratiti pozornost prilikom kupnje ovih mobitela? Koja je točno s stvar s tim globalnim ROM (u ovo se uopće ne razumijem) i s MIUI i drugim alternativama za to?

Svi savjeti i iskustva su dobrodošli

(I da, ne znam koliko je bitna informacija ali planiram ga kupiti s jednog hrvatskog webshopa pošto mi se čini kao najbolja opcija jer nisam neki veteran u svemu tome a kao imaju i neku garanciju pa why not, ali i ovdje su dobrodošli tips & tricks).

Nadam se da vas nisam puno izgnjavila s pitanjima i da nadam se da će se naći neka dobra duša koja će mi bar malo razjasniti neke stvari
Evo, meni je MI5 prvi pravi kinez i prvi mob s kojim sam se krenuo zezat s fleshanjem romova. Nije rocket science i može se bez problema naučit, ali mogu reć da ako inače nisi spretna s flashanjem romova i ostalim zezancijama, tj. ako nisi spremna naučit i zezat se s tim da bi u tom slučaju možda bilo najbolje zaobić xiaomi i uzet nešto što radi out of the box kao npr. Motorola moto g serije. Xiaomi ipak nije službeno prisutan na EU tržištu i može imat dosta mušica.

Postoji nekoliko MIUI romova i to su:
- MIUI kineski rom - službeni rom prilagođen kineskom tržištu, nije sve prevedeno, nema google play store i općenito nitko na zapadu to ne koristi
- MIUI global rom - službeni rom prilagođen zapadnom tržištu. Dolazi s puno jezika i ima google play store i neke google appove po defaultu, ali ima značajno manji support od kineskoga i zbog toga rijetko kad radi kako spada.
- MIUI EU rom - neslužbeni rom koji je prilagođen zapadnom tržištu. Zapravo se radi o MIUI kineskom romu koji je prerađen i radi dosta bolje od global roma, ali zahtjeva malo zezancije da se stavi na mob (otključavanje bootloadera, instaliranje custom recoverya tipa twrp i flashanje)

Svi iznad navedeni romovi postoje u stable i developer verziji. Stable verzije bi trebala biti konačna izdanja i radit kako spada (iako to nije slučaj u praksi), a developer verzije su nešto kao beta verzije i za očekivati je da će tu i tamo imati pokoji bug.


MI5 je hardverski vrhunski mobitel za svoju cijenu, ali s romovima u startu može biti nekoliko problema, a to su:
- može doći s fake global romom, pa se treba zezat da se to makne (ako kupuješ u HR vjerojatno se to neće desit, ali onda i nije neka ušteda u odnosu na mainstream smartphoneove. Također pitanje dal će ti vrijedit garancija ako ćeš flashat)
- ako dođe s originalnim global romom, sve verzije od nougata na dalje su jednostavno lakrdija i MI5 s tim radi očajno, kao da se radi o uređaju tri klase ispod

Tako da je na kraju najbolje odmah stavit miui EU rom koji je značajno bolji od global roma, ali i on ima mušica, ili jednostavno staviti neki custom rom. Naravno, postoji opcija ostat na global romu u nadi da će se to jednog dana ispeglat kak spada, ali po meni to se neće nikad desit jer jednostavno imaju previše uređaja trenutno na tržištu i preslab support za global verzije. Logično, pošto su im Kina i Indija na prvom mjestu.

Ukratko, ako ne želiš previše petljat po mobu, moja preporuka je uzeti nešto drugo.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 11:37   #2260
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
I samo da nadodam to petljanje se odnosi samo na moment kad kupis mob i do ga "upogonis", nakon toga ide update romova preko TWRP sta je jako jednostavno i sve ti pise (iako na MIUI 9 sta sad izlazi kazu da ce update ici OTA).

I naravno preporuka drzi se MIUI EU roma stabilnog i sve lipo radi. Ja iman MI4c vec godinu dana i koristim samo stabilni EU rom i sve lipo radi.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 19:38   #2261
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Jebote taj EU rom mora da je fantazija jer ovaj Global radi perfektno.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 19:43   #2262
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,073
Ovisi koji xiaomi imaš. Na mi5 od kad je izašao nougat sve je otišlo nizbrdo. Ni prije nije bilo nešto impresivno, ali bar je bilo podnošljivo.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 13:19   #2263
suba
Vozi katru :))
Moj komp
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 161
ja imam mi5 global stable 8.2, šta je tako loše s njime? ili su meni standardi jako nisko pali pa ni ne kužim da nešto ne valja
ako je baš tolika razlika, onda bi si stavio eu rom..
suba je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 17:09   #2264
DukeZG
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Pozdrav jel netko mozda probao ovo napraviti na MI5, jel moguce bez unlockinga [GEMINI] '1-CLICK' TWRP, Root, Custom ROM, Unbricked [For Locked Or Unlocked]:http://en.miui.com/thread-367041-1-1.html

Sent from my MI 5 using Tapatalk
DukeZG je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 17:18   #2265
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Odakle narucit da najbrze dolazi futrola za mob? Stiga mi mi5x al mi nisu masku pislali :/

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 19:33   #2266
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Imaš na ebayu jedan spanjolski shop, todomoviles ili tako nesto, drze za sve Xiaomije maske, dodje za 4-5 dana...

Sent from my Jiayu S3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 20:59   #2267
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
nemogu ga nac

edit:
Narucio sam ovu masku, nadam se da je to taj spanjolac o kojemu pricas duplo skuplji od kineza al sad mi samo bitno da dojde sto prije jer nemam nikakvu zastitu

http://www.ebay.com/itm/cover-GEL-TP...19.m1438.l2649

Zadnje izmijenjeno od: Smarty. 29.08.2017. u 22:47.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2017., 14:59   #2268
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Uspjesno otkljucan mob, sad san trenutno zapea na instalaciji twrp. Pokusat cu veceras ponovo.
Nego jel netko zna kad ce stabilni rom, neka sluzbena inf?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2017., 15:06   #2269
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
nemogu ga nac

edit:
Narucio sam ovu masku, nadam se da je to taj spanjolac o kojemu pricas duplo skuplji od kineza al sad mi samo bitno da dojde sto prije jer nemam nikakvu zastitu

http://www.ebay.com/itm/cover-GEL-TP...19.m1438.l2649
Baš sam tu masku uzeo i ja za P10 i nisam se oduševio. Čak mi je ona frosted (isto Nillkin) bila bolja. Iako obe su tanke i stylish ali zaštita samo od ogrebotina. Od padova ne. Pogotovo ova koja je plitka i ekran i rubovi strše van. Također mi se kod nje nije svidjelo kaj su rubovi (tam di primaš mob) gola plastika koja je klizava malo...kod frosted je cijela maska gumirana (iako je unutra isto plastika) dok je ova samo na poleđini gumirana i to samo izvana.
Ringke za P10 ima samo ona PVC obična prozirna a to nije ona koju gledam...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2017., 15:48   #2270
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Nisi me bas odusevija ton izjavmo, ja se ponada da ce bit ok maska cak su i reklamirali da ima zastitu od padova Al ako je plasticna onda je sranje i sklizat ce iz ruke.

Na MI4c iman ovu masku:
http://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-M...9UFW_ohj-dK3kQ

I mogu ti rec da mi je super, ali nisan je nasa za 5x.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2017., 18:41   #2271
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
nemogu ga nac

edit:
Narucio sam ovu masku, nadam se da je to taj spanjolac o kojemu pricas duplo skuplji od kineza al sad mi samo bitno da dojde sto prije jer nemam nikakvu zastitu

http://www.ebay.com/itm/cover-GEL-TP...19.m1438.l2649
Nije taj, totalcovers je, ali mislim da ionako nemaju za 5X. Ali svejedno, iz ESP bi ti trebao brzo doci, narucivao sam 3-4 puta i doslo ispod tjedan dana svaki put...

Sent from my Jiayu S3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 08:11   #2272
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,179
Xiaomi je najavio potpuno novu seriju koja će navodno dolaziti s stock Androidom i imati će dual kameru. https://www.majordroid.com/xiaomi-an...-dual-cameras/
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 21:32   #2273
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Xiaomi je najavio potpuno novu seriju koja će navodno dolaziti s stock Androidom i imati će dual kameru. https://www.majordroid.com/xiaomi-an...-dual-cameras/
Još suradnja s Googleom...

Mirko na aparatima....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 23:22   #2274
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Kad tebe neko pikne, kukaš i cviliš kako se zlo zlim vraća, pretiš odlaskom s foruma, nazivaš ljude ulizicama, ovaj forum klanom. Ali ti smiješ prcat i provocirat te potezat druge za jezik?

Stvarno si nakon imarta zauzeo mjesto vrhunskog trollera i uvređene svađalice. Samo tako nastavi...dobro ti ide.

Da ne bude skroz offtopic: pozdravljam ideju vodstva Xiaomija. Još samo neki EU zastupnički ured/official naravno, da imamo EU garanciju i servisnu podršku, eto mnoštva novih kupaca uključujući i mene. Prvi korak odličan sa ovime, tako da i onima kojima treba mob pali-vozi bude odabir ova marka.

Eto, bip...bip...bip...biiiiiiiiiiiiiiii...

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 02.09.2017. u 23:35.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 06:54   #2275
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,179
definitivno bi trebali otvoriti servisne centre u EU uključujući i trgovine.
očito za sada im nismo interesanti ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 08:21   #2276
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,367
Valjda će softver biti bolji nego na sadašnjim modelima. Nadam se da že updatei ići direktno preko Googlea. A o paroli 'Flagship Dual Camera' ne treba ni trošiti riječi - svi znamo kakve kamere ima Šaomi tj. da tu važi ona stara 'koliko para, toliko muzike'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 09:03   #2277
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Ono što sam vidio je da su kamere hardverski sasvim OK, ali kao i neki drugi vendori, softver za njih ih malo degradira. Kad to dovedu u red, biti će i u tom segmentu dobri.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 09:59   #2278
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,073
Koliko god miui eu bio ok ipak nema do stock googlea što se tiče fluidnosti, tako da odličan potez! Time će ubit praktički dve muhe jednim udarcem, manje posla za pripremit rom zapadno tržište (pokazalo se da im je global verzija miuia često smijurija) i još stock android koji je danas rijetkost na dobrom uređaju. Znači potencijal za dobar out of the box uređaj gdje neće bit potrebe za flashovanjem, unlockanjem itd.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 10:00   #2279
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Nemojte zaboraviti leće, lako za senzore. One definitivno nisu na razini flegova i to je to.
Inače xiaomi u srednjem segmentu pruža nevjerovatno puno za malo para.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 10:17   #2280
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Sa stock androidom, bez kineskih appova i baidu-based sranja, davati će još i više. A ako nekome bude falio MIUI, vjerujem da ima launchera koji će to nadoknaditi.

A biti će super ako će se taj stock moći flešati na neke Redmi modele ili na Mi5x npr.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na