Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2016., 11:47   #23941
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Pošto nemam rezervne, uzet ću vjerojatno neki repair kit i nek se vozi u gepeku.
A što se ne učlaniš u HAK i ako ti se zbuši guma, dođu po tebe i prepeljaju te do prvog vulkanizera?
Ti repair kitovi su od 500 kn naviše, a sve je to petljanje i privremeno riješenje.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 12:54   #23942
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
Repair kit ako je iole veca rupa ju nebu zakrpo i mora ce vucna doc po tebe
zgmmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2016., 13:33   #23943
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Trebao bih preporuku nekog limara u ZG, ako netko zna nekog tko je OK. Trebam na autu popraviti pod, ima malo hrdje pa to treba sanirati da prodjem tehnicki .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 17:49   #23944
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor acmevagabundo Pregled postova
Mislim da tičurine dobiju neki poriv za sranjem kada vide auto. Neka vrsta Pavlovljeva efekta, ono auto=sranje.
Neki dan parkiram kod posla, i znam di na zgradi obitavaju odnosno seru. Ali samo tamo bilo slobodno mjesto, reko ma mogu ići metar ispred vertikale gnijezda, tu mi neće izasrat auto. I taman dok sam prolazio ispod njih čujem nešto lupne po krovu. Prođem njihovu poziciju, parkiram metar ispred, izađem iz auta a na krovu govance. Pa di je išla srat baš tu sekundu dok ja prolazim ispod. Grrr.
Ticurine su valjda jedina zivotinja koja moze srati dok leti ili je u pokretu. Odvratne su.

A da ne kazem da od pojedinih pticurina govno doslovno osteti lak na autu.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 18:19   #23945
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kralj.

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 19:13   #23946
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,883
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
A što se ne učlaniš u HAK i ako ti se zbuši guma, dođu po tebe i prepeljaju te do prvog vulkanizera?
Ti repair kitovi su od 500 kn naviše, a sve je to petljanje i privremeno riješenje.
To sam ionako planirao napraviti zbog popusta za HŽ
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 20:12   #23947
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Kralj.

Koliki panj moras biti da to stavis umjesto normalne bravice koja kosta valjda 50kn, a 20kn na otpadu.

Za takve brdjane i nisu nego konj i kola

I takav prolazi tehnicki pregled.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 20:32   #23948
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ujutro idem pogledati 207-icu, 1.4 VTI 70 kW. Točno ovaj:
http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-...oglas-19733388
Cijena mi se čini vrlo korektna, a autić izgleda uredno na slikama. According to google, to bi trebao biti pouzdan autić.
Vezano za taj autić. Bio sam, pogledao i nisam kupio, još.
C/P s drugog foruma:
Citiraj:
U leru je malo nemiran s izgašenom klimom. Ništa strašno, na obrtomjeru se skoro i ne primjeti.

Automobil troši dosta ulja, po riječima vlasnika litru na 10.000km. Po tome kolika je sad razina ulja u motoru, a koliko je prešao od zadnjeg servisa, to ispada po mom sudu i malo više.

Ispod linije brtve glave motora (dihtunga) je čitav mastan od ulja. Nema vidljivog curenja u mlazovima, ne vidi se ni da kapi išta na beton gdje je bio parkiran... ovako na prvi pogled bi rekao da lagano balavi cijelom dužinom brtve.

Na poklopcu ulja od motora nema nikakvog taloga ni naslaga, a ne vidi se ni da ima išta prljavo unutar motora. Ne šprica ulje vanka dok radi. Ali kad se otvori dok radi vidi se malo bijelog dima koji nema miris, moguće da je para jer sam ga gledao u jutarnjim satima.
Puno zraka tjera vanka kroz otvor za sipanje ulja dok radi, u usporedbi s mojim 1.6 VW motorom (koji btw nit puše nit igdje pušta ulje, a ima više km na satu). Cijelo vrijeme lagano piri zrak + kako motor radi tako i zrak poprilično pulsira kroz otvor.
Limarija je u solidnom stanju, ima od parkinga oštećenje lima iznad desnog zadnjeg kotača, ali nije skinuta boja, samo malo spigano. Ne vidim da je udaren igdje, nema nigdje ni oštećenja od korozije, jedino je auspuh malo hrđav. Unutra ništa nije slomljeno, od opreme sve radi. Jedino dijelovi koji se diraju rukama su oštećeni: ručica mjenjača, rukohvati, i počela se guliti boja s tipki za prozore. Kvačilo je malo potrošeno, pri otpuštanju "hvata" tek od pola, mjenjač je malo tvrđi nego što sam navikao i hod je malo duži, ali u sve brzine glatko upada. E da, nema original ključ, već samo onaj zamjenski bez skakavca. Koliko uopće dođe novi ključ za Pežola?

Eto. Raspisao sam se.
Uglavnom, cijena s oglasa je 3900€, ali on želi prodati, ja kupujem gotovinom, vjerujem da se može pregovarati. Jedino me muče ti podvučeni dijelovi, ak mislite da to nije normalno potražit ću nekog PUG mehaničara, pa popričati malo.
  Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 20:44   #23949
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Za kvačilo ne mora biti nužno da je potrošeno. Ovisi od auta do auta. Meni je na Megyju hvatao jako visoko i nakon zamjene (svega, pa i zamašnjaka, potisnog i ostalog) omekšao je, ali je i dalje hvatao pri vrhu. Više ima veze tvrdoća, no i to ovisi od auta do auta.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 20:51   #23950
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Kakve sve ljudi gadarije pišu o PUG-ovim mjenjačima, ovaj je kamilica.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2016., 22:03   #23951
celeron
Premium
Moj komp
 
celeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: KR-ZG
Postovi: 136
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Koliki panj moras biti da to stavis umjesto normalne bravice koja kosta valjda 50kn, a 20kn na otpadu.

Za takve brdjane i nisu nego konj i kola

I takav prolazi tehnicki pregled.
Ak pogledaš bolje sliku vidit češ da je na pol gepeka švasano i to jako loše , isto tak loše i farbano. Možda čovjek ne pati na ljepotu, ai uostalom prodavat ga neće a niti nemre, pa će vozit taj drlog dok ne krepa skroz.
celeron je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 22:48   #23952
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Moram priznat Pagani je pojava samo takva. To je svijet za sebe.

PSX_20160910_134823
PSX_20160910_134746
PSX_20160910_134713


PSX_20160910_134636
PSX_20160910_134547
PSX_20160910_134510


PSX_20160910_134423
PSX_20160910_134335
PSX_20160910_134225



free photo hosting

__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 07:17   #23953
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Vezano za taj autić. Bio sam, pogledao i nisam kupio, još.
C/P s drugog foruma:


Limarija je u solidnom stanju, ima od parkinga oštećenje lima iznad desnog zadnjeg kotača, ali nije skinuta boja, samo malo spigano. Ne vidim da je udaren igdje, nema nigdje ni oštećenja od korozije, jedino je auspuh malo hrđav. Unutra ništa nije slomljeno, od opreme sve radi. Jedino dijelovi koji se diraju rukama su oštećeni: ručica mjenjača, rukohvati, i počela se guliti boja s tipki za prozore. Kvačilo je malo potrošeno, pri otpuštanju "hvata" tek od pola, mjenjač je malo tvrđi nego što sam navikao i hod je malo duži, ali u sve brzine glatko upada. E da, nema original ključ, već samo onaj zamjenski bez skakavca. Koliko uopće dođe novi ključ za Pežola?

Eto. Raspisao sam se.
Uglavnom, cijena s oglasa je 3900€, ali on želi prodati, ja kupujem gotovinom, vjerujem da se može pregovarati. Jedino me muče ti podvučeni dijelovi, ak mislite da to nije normalno potražit ću nekog PUG mehaničara, pa popričati malo.
ako ide zrak na otvoru gdje se toci ulje onda je motor pri kraju. Nesmije tamo ic zrak. Ja bi auto zaobisamo samo zbog tog detalja.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 08:25   #23954
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
ako ide zrak na otvoru gdje se toci ulje onda je motor pri kraju. Nesmije tamo ic zrak. Ja bi auto zaobisamo samo zbog tog detalja.
Ja sam dobio potpuno oprečne informacije.
Ako puše da to znači da je motor pri kraju. Pa da je to sasvim normalno za taj motor. Da mora puhati, inače nije ispravan. Da motor treba zamjenu PCV ventila, ali da je inače sve u redu s njim. Itd. itd.

Nema mi druge nego isprobati još kojega da vidim pušu li oni.
  Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 08:37   #23955
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Za kvačilo ne mora biti nužno da je potrošeno. Ovisi od auta do auta. Meni je na Megyju hvatao jako visoko i nakon zamjene (svega, pa i zamašnjaka, potisnog i ostalog) omekšao je, ali je i dalje hvatao pri vrhu. Više ima veze tvrdoća, no i to ovisi od auta do auta.
Potpis na ovo uz komentar da mislim da mi na bratovom 207 s istim motorom isto hvata oko polovice (od početka, kupljen novi).

A odnosi u mjenjaču su im katastrofa , ali to je drugi par opanaka.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 15:02   #23956
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ja sam dobio potpuno oprečne informacije.
Ako puše da to znači da je motor pri kraju. Pa da je to sasvim normalno za taj motor. Da mora puhati, inače nije ispravan. Da motor treba zamjenu PCV ventila, ali da je inače sve u redu s njim. Itd. itd.

Nema mi druge nego isprobati još kojega da vidim pušu li oni.
Pa nekako čak mi je logično da zrak malo ide van, ipak si otvorio put do kartera, odnosno motora.
Da ulje šprica van tamo, to je najčešće znak problem nabijanjem prekomjerne kompresiju u karteru (prdnule karike najčešće).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 16:23   #23957
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Zrak nesmije ic van tamo to je vec znak da nesta nevalja. A kad bi spricalo ulje onda je to vec motor na kraju.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 16:55   #23958
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
To je obican blowby, apsoluno nikakav indikator da je motor los. Konkretna provjera bi bila provjera kompresije, nikakve odokativne metode.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 17:14   #23959
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Mora puhat kroz čep za ulje, isto kao što mora puhat kroz auspuh. Bacanje ulja isto normalna stvar, sve ovisi kakav je sistem i jel se vide bregaste kroz čep ili ne..

Oni koju kažu suprotno od ovog su u najmanju ruku budale ili ti pojma nemaju kako motor izgleda i kako se pali
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 17:15   #23960
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
bitno da si ti pametan...
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 17:17   #23961
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
A ti g, šta je da je.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 18:11   #23962
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
To je obican blowby, apsoluno nikakav indikator da je motor los. Konkretna provjera bi bila provjera kompresije, nikakve odokativne metode.
Tako je može puhati, al ako dimi, onda je gotov
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 18:38   #23963
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
dizelaš - smije puhat, smije dimit(samo topao)
benzo - ne smije puhat, smije lagano dimit/isparavat samo kad se ugasi

Ako benzo puše ne mora značit da je motor za bacit..

Zašto je ovo ovako vjerujem da mogu Bravo i lowerider objasnit..
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 21:21   #23964
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ne očekujem da će auto biti nov nakon 8 godina rada i 200.000 prijeđenih kilometara. Nisam nerazumna picajzla. Za redovan servis i održavanje sam spremio novce, ali za promjenu dihtunga i poliranje glave ne. Zato se i informiram.

PCV ventil na tom autu nikad nije servisiran. Ako se vratim po njega, i ako se ispostavi da je zaštopan, da li je realno očekivati da će se s novim ventilom smanjiti blow by i puštanje ulja preko brtve motora?
Ak ženi kažem da svaki put kad stane mora gledati je li se ispod auta pojavila lokvica ulja, poslat će i mene i auto u 3pm.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Koji su uopće simptomi kad je PCV neispravan/začepljen?
Dobro pitanje kolega.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 11.09.2016. u 21:29.
  Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 21:26   #23965
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,011
Koji su uopće simptomi kad je PCV neispravan/začepljen?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 07:48   #23966
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Kad je začepljen podosta/skroz, izbaci tj. podigne šipku za mjerenje ulja.
U donjem dijelu motora nije vakuum, klipovi kretanjem stvaraju "pritisak" ili "propuh" koji se osjeti na tom "iberlaufu". Ako su karike loše, dio (ne)sagorjele smjese prolazi kraj njih i izlazi kroz taj "iberlauf" van, ima jaki i specifični miris po tome i dimi
Znači kroz taj dio može prolaziti zrak (naravno neće ni kod novog motora miristati na cvijeće, uvijek se malo osjeti miris isparavanja ulja)

Puštanje na brtvi poklopca ventila je potpuno bezazleno, zamijeni se brtva koja nije skupa i vozi dalje. Isto tako ako slini na brtvi (ako je ima) kartera. Nadalje kod motora sa više km, ulje može sliniti kod zupčastog remena preko brtve tj. semeringa bregaste najčešće, to je isto jeftino za riješiti al mora zupčasti dole, i može sliniti na semerigu radilice kod getribe-tu treba getriba dole, kvačilo i zamašnjak.

AKo pušta na brtvi glave prema van, ne mora to biti preloš znak. Ako lagano slini, ići će još. AL ako je ta brva popustila između kanala vode i kompresijskog prostora-nabija pritisak u posudu antifriza i baca ga van. AKo je propustila između kanala ulja i antifriza, onda miješa to dvoje, na čepu za dolijevanje ulja imaš "majoneza" talog, a u posudi antifriza imaš ulja (masno je unutra)
U ova dva slučaja, mora iči glava dole i zamjena gornje garniture brtvi te uređenje glave. TO košta par tisuća kuna , al ako je radi toga cijena osjetno autu manja, isplati se to napraviti i onda si miran jako dugo.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 10:03   #23967
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Koji su uopće simptomi kad je PCV neispravan/začepljen?
Najčešće počne baliti na svakom živom semeringu, al praktički je nemoguće da se PCV baš začepi..

Kod dizelaša je normalno da ovako puše, iako će dosta kvazi mehaničara odmah reći da je motor propuhao.

https://youtu.be/O5TR3yd8l0w?t=45s

Kod benzova s druge strane ne bi smjelo ovako puhat i recimo normalno je ako se dogodi mala promjena u okretajima kad se otvori čep.
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 11:59   #23968
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Prije negošto počne jače sliniti po semerinzima/brtvama digne šipku za mjerenje ulja.
Hoće se začepiti, posebno kod onih koji šparaju na ulju ili ga ne mijenjaju češće od propisanog intervala ako rade malo km ili samo gradska vožnja
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 14:51   #23969
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Ovisi, nije svaka šipka dovoljno labavo uštekana da je izbaci..
Ma ne začepi se pcv nego separator, pcv takoreć nikad ne blokira zatvoren.
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 16:15   #23970
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Da, točnije rečeno
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na