Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2014., 10:32   #931
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
Tako je... u potpunosti se slažem sa @tor

Sama činjenica da netko pita zašto Synology? To vec znaci da mu ne treba... isto kao i meni. Onaj tko je kupio Synology ili je pun para i ne iskoristava niti 20% njegovih mogućnosti ili je napredni korisnik i tocno zna sto je kupio i iskoristava ga u potpunosti! Mozda jos da dodam: napredniji korisnici ce ga cak pokušati naci polovnog preko oglasnika i jos jeftinije proci!
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 10:37   #932
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Ovako nema smisla kupovati nešto što dođe 1500 kn samo da bi možda eventualno tamo negdje nekada i iskoristio, to je jednostavno činjenica. Puno, jako puno možeš napraviti sa Syn. ali je glavno pitanje jel ti to treba u životu, pogotovo po toj cijeni.
To je jasno ali fora je da vecina ljudi vec kupe nesto i onda u biti samo traze "potvrdu" da su dobro kupili/prosli (ili kad se vec odluce traze da im neko potvrdi da je to super i bas to sto njima treba a neznaju ni sami sto im treba - cast izuzetcima i negovorim o nikome konkretno ).

To je tako u prirodi covjeka da mu je bitno da misli da je dobro pros'o .

Slijedeci problem je sto kad i kupe tog jeftikanera onda nakon nekog vremena pocnu pitanja kao "...zasto mi je spor transfer", "zasto mi ovo neradi ovako", "zasto nemogu ovako napravit...", "koji usb stick radi". "koji tv tuner mogu ustekati" a to su sve pitanja/problemi sa nepostojecim ili slabim supportom kod proizvodjaca.

Ako ti nesto ne radiili neradi dobro na Synologyu imas velikr sanse da to poprave u slijedecem patchu (pod uvjetom da to i prijavis kao BUG naravno) dok kod ovih jeftikanera to jako rijekto zavrsi popravljeno ikad.

Vidio sam do sad nekoliko usera (neki cak i ona ovom forumu) koji su nakon muke po tim jeftikanerima na kraju ipak kupili Synology sto u konacnici ispadne da su jos skuplje prosli.

Ako nekome treba samo storage/mrezni disk onda kao sto je neko vec preporucio obicni WD cloud drive ili kako ga vec zovu koji ce to odraditi sasvim dobro.

Jasno, ako si netko ne moze proustiti Synology na njemu je da vidi hoce li stediti pa ga kupit kasnije ili sad kupiti nekog jeftikanera i pomiriti se s onime sto nosi ta odluka .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 11.11.2014. u 10:45. Razlog: typo
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2014., 10:42   #933
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
ma sve jasno, samo sam htio istaknuti činjenicu da čim netko pita zašto, vrlo vjerojatno mu ne trebao to sve što se krije iz odgovora zašto, kako je i uploader istaknuo.

A ovaj dio o ljudskoj prirodi, pa naravno - nitko ne voli biti u krivu, pogotovo kada je stvar već obavljena/kupljena itd.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 11:02   #934
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Da je para, ja bi se pocastio s jednim polovnim DS214+ ili play... I dva wd red-a unutra... Imao synology prije s mirror raidom, koristio i photo station, i torrent, i razne korisnicke grupe, i remote pristup preko broadbanda... Sad mi je dosla potreba i za IP kamerama, tako da tocno znam da mi Synology treba :-D
perich je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 13:19   #935
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Kod mene vrijedi ona stara, nisam toliko bogat da kupujem jeftino.

Samo tražim razloge zašto se isprsiti više za premium NAS. Vidim da ih ima, budem si odvagao, hvala na konstruktivnoj raspravi
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 18:47   #936
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Znači vi ste ovdje svi odustali od DIY? Neki Atom na ITX ploči, FreeNAS i tako to, ne isplati se zajebancija?
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 19:04   #937
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Zavisi šta želiš / trebaš, koliko krznenih imaš / misliš potrošiti na to, kakve karakteristike (npr. bandwith) očekuješ ...
Generalno Atom + prateći ICH je preslab,
cijelu priču komplicira prebacivanje chipseta / sata kontrolera u cpu pa namjerno "aktiviranje" (najčešće) samo 2 SATA 3 porta kod slabijeg / jeftinijeg cpu ... pa da na mobo imaš poštenu Intel mrežnu ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 19:07   #938
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Znači vi ste ovdje svi odustali od DIY? Neki Atom na ITX ploči, FreeNAS i tako to, ne isplati se zajebancija?
bio, probao, vozio neko vrijeme - ok ali je gotovo rješenje ipak neka druga priča
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 20:10   #939
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zavisi šta želiš / trebaš, koliko krznenih imaš / misliš potrošiti na to, kakve karakteristike (npr. bandwith) očekuješ ...
Generalno Atom + prateći ICH je preslab,
cijelu priču komplicira prebacivanje chipseta / sata kontrolera u cpu pa namjerno "aktiviranje" (najčešće) samo 2 SATA 3 porta kod slabijeg / jeftinijeg cpu ... pa da na mobo imaš poštenu Intel mrežnu ...
Kako koji Atom, ovaj rastura čak i kad FreeNAS vrtiš kao virtualku pod VMware ESXi
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 22:05   #940
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Smile

jest da su ovi bolji
ali zyxell radi sasvim ok posao
Diskovi koji su unutra 2 komada (3,5" 1TB Seagate i 2,5" 512GB samsung) oni su JBOD (kako da sad ja kopiram sa njih na nove diskove?? ako recimo nabavim još jedan 1TB i oču zamjenit??
Isto tako imam još 3 USB-a slobodna gdje su popikana 3x usb ladica 500 GB diskovi.. NTFS Read/Write
Torrenti /transmission/ rade super (to mi je najviše trebalo .. da ne gori komp ili jedno vrijeme sam to furao na sat reciveru )
Radi ftp za mene i anonimuse .. sve super se dade razdvojit
Može i umjesto tebe download neke datoteke, daš mu link i cepaj
Ima tu nešto i iTunes support ali nisam prokužio (ne da mi se)
Media server aka DLNA, ne koristim jer imam lap sa XBMC pa on rastura preko sambe
Print server
web server
I ima još neke 3rd app za instalaciju, ali nemam potrebu pa nisam istraživao dalje

Read / Write mi je 45-55 MB/s sa time da je free space 20GB trenutno od 1,5TB
nagurao bi mu sad 2x 2TB ali me brine kako da prebacim to sve onda u nove
slobnodno neki hint
E i da, imam ip kamere koje snimaju u njega preko ftp-a
3 komada
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Staro 12.11.2014., 09:25   #941
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zavisi šta želiš / trebaš, koliko krznenih imaš / misliš potrošiti na to, kakve karakteristike (npr. bandwith) očekuješ ...
Generalno Atom + prateći ICH je preslab,
cijelu priču komplicira prebacivanje chipseta / sata kontrolera u cpu pa namjerno "aktiviranje" (najčešće) samo 2 SATA 3 porta kod slabijeg / jeftinijeg cpu ... pa da na mobo imaš poštenu Intel mrežnu ...
Nemam baš krznenih, ali ni velika očekivanja. Za sada imati backup u nekom drugom uređaju, a s vremenom maknuti mehanički disk iz glavnog kompa skroz, dakle da bude samo 1 SSD i dosta. RAID i DLNA serviranje se podrazumijeva jerbo broj tih "smart" uređaja u mreži raste stalno, ali ništa hardcore se tu neće događati. Po svemu sudeći spomenuti Zyxel bi trebao biti dovoljan, međutoa maksimum od 2 diska mi uzrokuju osjećaj klaustrofobije

Pa ono... ITX sa Atomom, PCI kontroler kasnije... zvuči mi prihvatljivo. Napajanje i RAM već imam, ploča se nađe puno jeftinije od bilo kojeg gotovog NAS-a koji je po današnjim očekivanjima. Štajaznam. Razmišljam na glas, reklo bi se
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 09:35   #942
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Nemam baš krznenih, ali ni velika očekivanja. Za sada imati backup u nekom drugom uređaju, a s vremenom maknuti mehanički disk iz glavnog kompa skroz, dakle da bude samo 1 SSD i dosta. RAID i DLNA serviranje se podrazumijeva jerbo broj tih "smart" uređaja u mreži raste stalno, ali ništa hardcore se tu neće događati. Po svemu sudeći spomenuti Zyxel bi trebao biti dovoljan, međutoa maksimum od 2 diska mi uzrokuju osjećaj klaustrofobije

Pa ono... ITX sa Atomom, PCI kontroler kasnije... zvuči mi prihvatljivo. Napajanje i RAM već imam, ploča se nađe puno jeftinije od bilo kojeg gotovog NAS-a koji je po današnjim očekivanjima. Štajaznam. Razmišljam na glas, reklo bi se
Ako imaš malo više love uzmi ovaj Avoton Atom koji sam i ja uzeo, future proof je s obzirom da će zahtjevi samo rasti (4k rezolucije za koju godinu, gigabit mreža...)

Ovo je vjerojatno još bolje rješenje, al nisam mogao nabaviti kad sam slagao svoj server:

http://www.asrockrack.com/general/pr...odel=C2750D4I#

12 SATA portova, 2 mrežne kartice, 8-jezgreni procesor, 20W max potrošnja mini ITX format...
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 16:58   #943
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Negdje u ovoj temi smo govorili o toj "seriji", ova sa Octa Core Avoton C2750 je prilično skupa, jer je namjenjena / ciljano tržište servera ...

postoji ista mobo samo sa Quad Core Avoton C2550 > http://www.asrockrack.com/general/pr...Model=C2550D4I
koja je nešto jeftinija al opet pristojnih cca $280,

šta bi tek rekli za ovu zvijerku > http://www.supermicro.com/products/m...1SA7-2750F.cfm
http://www.amazon.com/Supermicro-Mot.../dp/B00KDOA00I
cca $550, property format, čak 16 SATA3 / SAS2 porta preko LSI 2116 kontrolca ...

za ove šta im je dosta 2 - 4 sata porta situacija je nešto "lakša".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 18:26   #944
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Negdje u ovoj temi smo govorili o toj "seriji", ova sa Octa Core Avoton C2750 je prilično skupa, jer je namjenjena / ciljano tržište servera ...

postoji ista mobo samo sa Quad Core Avoton C2550 > http://www.asrockrack.com/general/pr...Model=C2550D4I
koja je nešto jeftinija al opet pristojnih cca $280,

šta bi tek rekli za ovu zvijerku > http://www.supermicro.com/products/m...1SA7-2750F.cfm
http://www.amazon.com/Supermicro-Mot.../dp/B00KDOA00I
cca $550, property format, čak 16 SATA3 / SAS2 porta preko LSI 2116 kontrolca ...

za ove šta im je dosta 2 - 4 sata porta situacija je nešto "lakša".

Istina je da je skupa, ali je i dalje jeftinija od iole ozbiljnijih NAS rješenja sa recimo 4 diska, a dopušta svakakve vratolomije sa diskovima, npr rješava onaj gadan problem prebacivanja podataka jednom kad prerasteš početne gabarite...relativno je jednostavno dodati još poneki disk ako si uzeo dovoljno veliko kućište, a moguće je čak podići 2 virtualna NAS-a pa prebaciti podatke npr sa jednoga koji ima 4 diska od 1TB na novi sa 4 diska od 2, 3 ili više TB.

IPMI interfejs je isto odlična stvar jednom kad se navikneš, a 2 ili 4 mrežne kartice su isto super stvar (pogotovo što su Intel, a ne Realtek, npr koliko bi samo morao dodatno platiti za 4 Intel gigabitne mrežne kartice)

A i treba ipak snage za transkodiranje ako tjeraš 2-3 HD videa odjednom po raznim uređajima u kući

segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2014., 08:28   #945
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Uh uh. To je daleko od onog što trebam, bar za sada.

Ali Zyxel NSA325 v2 je na akciji u edigitalu, 750 kn
http://www.smallnetbuilder.com/nas/n...erver-reviewed

2 diska ali prihvaća još kojeg na USB... bolje išta nego ništa
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2014., 08:35   #946
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Uh uh. To je daleko od onog što trebam, bar za sada.

Ali Zyxel NSA325 v2 je na akciji u edigitalu, 750 kn
http://www.smallnetbuilder.com/nas/n...erver-reviewed

2 diska ali prihvaća još kojeg na USB... bolje išta nego ništa
Da, ono gore što sam opisao je više u rangu ovakvog gotovog rješenja
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2014., 08:49   #947
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Imam problem sa Synologyjem... Jutros mi je počela led lampica blicat narančasto, pogledam što je, kaže "Volume 1 (Degraded)"
http://s23.photobucket.com/user/mira...a1c4e.png.html

Dalje kaže da zamijenim disk?! Jel to disk krepao ili što?
http://s23.photobucket.com/user/mira...cc3e2.png.html

Što da radim? Što će biti s podacima ako je disk krepao? Da probam sa "Repair" bez da išta mijenjam?
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2014., 08:52   #948
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Nemas problem sa synologyem, synology ce te "spasit" ako na vrijeme zamjenis disk . Znaci pogledaj koji je disk u pitanju i kao sto ti kaze text zamjeni ga sa istim ili vecim novim i onda lupis repair i synology ce rebuildati volume. Kolko diskova imas ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2014., 08:54   #949
astronom
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 24
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne znam jel tu ima kakvo rješenje i kak se ponaša Synology u ostalim slučajevima, no meni dosad nije vukao titlove na mobitel preko DSFile aplikacije. Za TV i DLNA ne znam provjereno osim tog da standard ne podržava. E sad, ako ima nešto što ne znam...
U kombinaciji sa EZ file explorerom i bs playerom na mobu nemam ovakvih problema, čita mi sve s titlovima .
Za TV titlovi mi isto rade ali provjereno na samsungovom smart TVu, samo moraju biti .srt.
astronom je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2014., 09:35   #950
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
@Lewis: Imam dva diska. Kad kliknem na "health info" kaže za oba da su "normal".
http://i23.photobucket.com/albums/b3...psfb8ee79d.png

Inače, diskovi nemaju ni godinu dana...
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2014., 09:41   #951
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor wiseman Pregled postova
@Lewis: Imam dva diska. Kad kliknem na "health info" kaže za oba da su "normal".
http://i23.photobucket.com/albums/b3...psfb8ee79d.png

Inače, diskovi nemaju ni godinu dana...
Ovaj drugi (Disk 2) ti je u banani, pise ti "Not Initialized". Vjerojatno je dobio bad sectore pa ih je relocirao nekoliko puta i svasta nesta dok nije na kraju odustao i preporuka je zamjena jer nece jos dugo.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2014., 10:00   #952
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Ok, hvala.
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2014., 11:21   #953
astronom
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 24
Nakon novog updejta na 5.1 imam problem sa spajenjem preko MyDS Centera. Otvara mi novu karticu u browseru Verify WAN/LAN ali mi ostaje na connecting... i tako u nedogled.
Jel ima tko sličan problem?
astronom je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2014., 12:29   #954
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor astronom Pregled postova
Nakon novog updejta na 5.1 imam problem sa spajenjem preko MyDS Centera. Otvara mi novu karticu u browseru Verify WAN/LAN ali mi ostaje na connecting... i tako u nedogled.
Jel ima tko sličan problem?
Meni se jucer nije htio spojit komp ni lokalno (isto zadnji update prije nekoliko dana stavljen) dok ga nisam ugasio/resetiro na power button. Nisam citao po forumima ali moguce da imamo neki bug, nebi bilo prvi put .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2014., 13:50   #955
astronom
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Meni se jucer nije htio spojit komp ni lokalno (isto zadnji update prije nekoliko dana stavljen) dok ga nisam ugasio/resetiro na power button. Nisam citao po forumima ali moguce da imamo neki bug, nebi bilo prvi put .
Ja sam ga gasio od updejta, nešto sam nevezano radio pa ga morao ugasiti. Lokalno mi radi sve 5, ali kad se izvana spajam "Cannot connect to your DiskStation"
astronom je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2014., 16:07   #956
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor wiseman Pregled postova
@Lewis: Imam dva diska. Kad kliknem na "health info" kaže za oba da su "normal".
http://i23.photobucket.com/albums/b3...psfb8ee79d.png

Inače, diskovi nemaju ni godinu dana...
Mogucnost spasavanja diska ti je jos da prebacis sve podatke na neki disk i ovaj formatiras i to je to i ponovo ga tutnes u nas. Ja sam sebi tako spasio disk jednom. Ista prica je bila isto tako pokreni smat status check da provjeri smart od diska.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2014., 21:00   #957
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
To sam i napravio. Izvadio, stavio u komp (prvo nije bio vidljiv u exploreru, ali to sam riješio), formatirao i provjerio stanje s HDD tune-om koji je rekao da je sve ok. Vratio disk nazad u Synology, kliknuo Repair i sad opet sve radi kao i prije
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2014., 12:27   #958
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Kupujem za malu firmu (cca 10 korisnika) SYNOLOGY DS214+.
Molim preporuku koje diskove da ubacim unutra, kapacitet 1TB ili 2TB.

Hvala
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2014., 12:34   #959
astronom
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 24
Citiraj:
Autor antebr Pregled postova
Kupujem za malu firmu (cca 10 korisnika) SYNOLOGY DS214+.
Molim preporuku koje diskove da ubacim unutra, kapacitet 1TB ili 2TB.

Hvala
Veće, razlika je oko 150-200kn po disku, mislim da se ovdje ne isplati štediti
astronom je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2014., 12:46   #960
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Nisam pita za veličinu diska, već koji model da stavim. Izbor mi je između ovih modela:
- WESTERN DIGITAL RE4
- SEAGATE Constellation ES.3
- WESTERN DIGITAL Caviar Red

Isplati li se kupit RE4 ili ES.3 za duplo veću cijenu od RED-a za moje potrebe?
antebr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na