Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2022., 13:12   #3781
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Je li netko radio diy čišćenje klime. Bas da se isparivač ocisti?
Gdje kupiti koje sredstvo za to?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 13:37   #3782
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
na jubitu imas puno videa kak se radi pravilno. samo prvo provjeriti dali imate standardni ventilator sa vijkom na njemu koji se odvoda da se odvoji sa osovine motora. ako vijak nije na ventilatoru onda je prevelika muka i rizikirate shebat nesto (desilo mi se na electrolux-u).


sredstva od ZEP-a iz mbfrigo-a koristim. pjenu i sprej. isparivac se dobro nasprica pjenom, pusti 15ak min da "pojede", isperem sa destiliranom vodom i spricom (ona koju napumpas), pustim pol ure da se posusi i ocjedi. pospricam sa ZEP sprejem za dezinfenkciju i to je to. plastike koje se skidaju i kadicu za kondenzat operem u kadi. ostale komade prebrisem krpicom/papirom i alkoholom. komplet treba skidat i prat mozda svakih 3-4g i to je i serviser rekao (to oni zovu veliki servis lol). naravno ako se svake godine cisti kak spada, znaci sve ovo gore opisano, al bez skidanja ventilatora sto zahtjeva povlacenje isparivaca 10cm da se dobije mjesta za izvuc doticni.



nakon ovoga klima je ko nova.


https://www.youtube.com/watch?v=2e6by0tV8h4


https://www.youtube.com/watch?v=oMzrVOxkaDU


https://www.youtube.com/watch?v=11jtzT2UFfg
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2022., 13:45   #3783
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Preporuka za samsung servis u Zagrebu koji radi ugradnju klime?

Uzo sam klimu još prošle godine i sada sam pri kraju renovacije sa stanom pa bi ju sada htio ugraditi.
Ponavljam..
Zna netko tko ugrađuje Samsung klime u Zagrebu?

Pitao samsung support i svi koje su naveli rade samo servis ne i montažu.

Klimu sam uzeo preko klimakoncepta prije jedno pola godine i oni su preporučili https://www.dd-service.hr/
I onak...nemam baš povjerenja u njih
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 15:04   #3784
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Marka nije bitna, to obično razna ekipa u fušu odradi

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 16:19   #3785
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Treba mi radi garancije ovlašteni servis.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 12:07   #3786
J*man
Premium
Moj komp
 
J*man's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slatina
Postovi: 52
Je li se itko susreo s problemom da klima ima dvije unutarnje jedinice, gdje jedna normalno hladi dok druga uopće ne hladi.

Kad upalimo bilo koju unutarnju jedinicu, vanjska se uredno upali, međutim jedna unutarnja jednostavno ne hladi.

Prošle godine smo imali isti problem, bio je majstor i provjerio je da li ima dovljno plina i bilo je dovljno. Klima je Valliant i radila je sigurno 10 godina bez problema, sve do prošle godine.
__________________
~ rock vive y no muere ~
J*man je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 12:54   #3787
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ponavljam..
Zna netko tko ugrađuje Samsung klime u Zagrebu?

Pitao samsung support i svi koje su naveli rade samo servis ne i montažu.

Klimu sam uzeo preko klimakoncepta prije jedno pola godine i oni su preporučili https://www.dd-service.hr/
I onak...nemam baš povjerenja u njih
tkalec ing, kajzerica
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 14:23   #3788
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Pozdrav,

trebali bi mojima uzeti klimu, 80ak kvadrata je kuća, trebali bi jednu unutarnju jedinicu za dnevni/kuhinju i drugu za spavaće sobe.
Dal je bolje opcija uzimat sa zasebnim vanjskim jedinicama ili uzeti split?

Također, gdje je najbolje za uzeti da je i ugradnja brza i kvalitetna? Uzeo sam na ekupi, čekao par tjedana pa vratio jer su rekli da ne bude uskoro ugradnja.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 14:28   #3789
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Je... tako je kad se uzima klima u sred ljeta, dobit majstora za ugradnju (ili popravak nedaj boze) sad je lutrija. To se inace radi u 4 mjesecu kad jos nije guzva a nije vise hladno vani.
Ali OK sta je tu je sad mozda najbolje da zoves firme koje se bave ugradnjom na tvojoj lokaciji/okolici i vidis ko ti nudi ugradnju najbrze ako kupis kod njih klimu...

Sto se tice split sistema vs vise vanjskih jedinica taj sistme je svaki put kad sam gledao ispadao skuplje nego svaka zasebno, neznam zasto ali tak je bilo...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 14:34   #3790
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Je... tako je kad se uzima klima u sred ljeta, dobit majstora za ugradnju (ili popravak nedaj boze) sad je lutrija. To se inace radi u 4 mjesecu kad jos nije guzva a nije vise hladno vani.
Ali OK sta je tu je sad mozda najbolje da zoves firme koje se bave ugradnjom na tvojoj lokaciji/okolici i vidis ko ti nudi ugradnju najbrze ako kupis kod njih klimu...

Sto se tice split sistema vs vise vanjskih jedinica taj sistme je svaki put kad sam gledao ispadao skuplje nego svaka zasebno, neznam zasto ali tak je bilo...
Ma uzeli početkom petog mjeseca, poludio sam kad sam čeko duže od mjesec dana, a neće ti niko reć zašto zapravo ne dolaze.
Hvala na infu za split sustave.
strgani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2022., 14:38   #3791
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Jeftinije ti je odvojeno... a ako uzmes multi onda ces imat jednu vanjsku, i ako crkne ta jedna vanjska nista nece radit.

Ja iskreno nisam vidio apsolutno nikakav benefit multi split sustava osim sto je ljepse jer vanka imas jednu vanjsku
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 14:51   #3792
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Jel ima itko ovdje mobilnu klimu ili da makar može preporučiti neku?

Znam da su sranje i da ih nitko ne želi uzeti ispred klasične kombinacije vanjske i unutrašnje jedinice, al s obzirom da živim u Beču, ovdje postoji pravilo da se ne smiju postavljat vanjske jedinice jer narušavaju izgled fasade

Klima bi bila u spavaćoj (zbog prozora za odvod) koja je 13m2, i bilo bi dobro da malo ohladi i dnevni boravak koji je 27m2 odmah pored. Inače zgrada ima vrhunsku vanjsku izolaciju.

Što se tiče ponude, vidio sam da su Delonghi Pinguino modeli dobri na testovima, ima i Midea silent cool 26. Piše da su obje za do 80m3 prostora, visina stropa je 2,5m, tako da ispadnu obje sobe 100m3, ne znam jel bi onda obavezno morao uzimat jači model, ili bi ti jači onda bili overkill za taj prostor.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 14:53   #3793
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja iskreno nisam vidio apsolutno nikakav benefit multi split sustava osim sto je ljepse jer vanka imas jednu vanjsku
Osim sto je ljepse kao sto sam kazes ima jos jedna prednost a to je da ako nemas bas mjesta za stavit 2-3 vanjske na fasadu ili nezelis svagdje po fasadi stavljat u tom slucaju sa multisplit samo jednom busis/montiras na fasadu .

Ali cifre su uhhhh.

Dovoljno je reci da ja na kuci imam 4 zasebne a dvije sa pumpom da mi odvod ide na tavan pa van na zadnju stranu kuce tako da nemoraju biti na prednjoj fasadi i nemora biti dugacka kanalica po zidovim u sobi itd. itd... .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 15:05   #3794
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Jel ima itko ovdje mobilnu klimu ili da makar može preporučiti neku?

Znam da su sranje i da ih nitko ne želi uzeti ispred klasične kombinacije vanjske i unutrašnje jedinice, al s obzirom da živim u Beču, ovdje postoji pravilo da se ne smiju postavljat vanjske jedinice jer narušavaju izgled fasade

Klima bi bila u spavaćoj (zbog prozora za odvod) koja je 13m2, i bilo bi dobro da malo ohladi i dnevni boravak koji je 27m2 odmah pored. Inače zgrada ima vrhunsku vanjsku izolaciju.

Što se tiče ponude, vidio sam da su Delonghi Pinguino modeli dobri na testovima, ima i Midea silent cool 26. Piše da su obje za do 80m3 prostora, visina stropa je 2,5m, tako da ispadnu obje sobe 100m3, ne znam jel bi onda obavezno morao uzimat jači model, ili bi ti jači onda bili overkill za taj prostor.
Nisu dobre ali kao nema opcije morat ce posluzit. Pazi samo da nezaboravis da su te prijenosne sa ispuhom tj. trebas nabit neku cijev 20-25cm promjera van da ispuhuje toplinu i jos ispust vode negdje.

Nedavno kod robine jedna Whirpoolova (5 godine garancije, 3.5kW) crkla, nije odradila ni godinu dana, prestala hladit (grije normalno ), majstori dosli pogledat i nezanju sta joj je, Whirpool odobrio zamjenu ili povrat para ali proslo je 10+ dan dok se to rjesilo, na kraju uzeli drugu ali ovaj put standarndu klimu umjesto prenosne ....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 15:41   #3795
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
tkalec ing, kajzerica
U sezoni ne ugrađuju klimu koja nije kupljena preko njih.
Pomogao mi kolega hrwii dao kontakt čovjeka pa se dogovorio za ugradnju

Imao sam mobilnu klimu kupljenu u Bauhausu. Radila 2 ljeta. I hladila je OK.
Jedino kaj sam svaki dan morao praznit kondenzat i još sam uzeo termo neki drek kaj se stavi oko prozora gdje se spoji ispuh pa da nemaš gubitke jer mora ispuh ići van nekam.
Bila mi je spojena u drugoj sobi p ami buka nije tolko smetala. bučna je, al između buke i topljenja rađe sam odabrao buku.

Prije tih par godina sam ju platio tipa 2500-2800 ak se ne varam.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 15:41   #3796
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Osim sto je ljepse kao sto sam kazes ima jos jedna prednost a to je da ako nemas bas mjesta za stavit 2-3 vanjske na fasadu ili nezelis svagdje po fasadi stavljat u tom slucaju sa multisplit samo jednom busis/montiras na fasadu .

Ali cifre su uhhhh.

Na kući smo imali Mitsubishi MultiSplit 3 u 1 .
Krepala vanjska jedinica popravak 24 k kuna.
Onako odokativno, za te novce se mogu kupiti ja mislim 3 komada novog Mitsubishi od 3,5 kw svaka.
Ne mogu reći da nisu dugo izdržale, ali kao što je netko rekao, problem je kada krepa vanjska jedinica, ništa više ne radi.
A šansa da će ti istodobno krepati tri vanjske jedinice na tri klime je jako mala.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 15:43   #3797
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Jučer frend poludio, treba za viksu klimu.

Klima 3500kn, montaža 2000kn. Živjela inflacija.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 16:19   #3798
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Evo mene će ugradnja Samsung Windfree Comfort 3.5Kw 1300kn.
Gledam da svugdje traže 1500kn za ugradnju klime do 3.5Kw i 3m
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 19:50   #3799
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Uzeh fujiair yacuzu 3,5kw za 2900kn. To ok za te pare il je moglo bolje?

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 20:01   #3800
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Na kući smo imali Mitsubishi MultiSplit 3 u 1 .
Krepala vanjska jedinica popravak 24 k kuna.
Onako odokativno, za te novce se mogu kupiti ja mislim 3 komada novog Mitsubishi od 3,5 kw svaka.
Ne mogu reći da nisu dugo izdržale, ali kao što je netko rekao, problem je kada krepa vanjska jedinica, ništa više ne radi.
A šansa da će ti istodobno krepati tri vanjske jedinice na tri klime je jako mala.
Trebao bih uskoro naručiti i ugraditi 5 u 1, bilo bi mi draže da ovo nisam pročitao. Koliko su stare?
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 20:47   #3801
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
bome i ja bi iskreno zaobisao to 2/1, 3/1, 4/1,...
u apartmanu imam 2/1 mitsubishi i molim boga da tu nesto ne krepa jer neznam sta bih. kako objasnit gostima koji oce oladit jaja, a otkazivanje rezervacija na booking/air bolje odma ukinut account .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 21:16   #3802
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Mene obe montaže ove godine izasle 1000kn s pdv, račun, sve uredno. Al jedna je bila u 2. a druga u 5. misec. Nikad ne čekaje lito za te stvari.


@murina probaj izbječ...ja sam tia isto 2u1 pa me više montažera odgovorilo od toga. Skupo a kad se pokvari puši u jaja.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 23:28   #3803
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Ja imam novi mitsubishi 2/1 multisplit star godinu dana. Fora je sto nisam htjeo po fasadi jedan pored drugoga bušiti I slagati vanjske jedinice na jako nepristupačnom mjestu. Dodatno za dvije klime mi treba nekoliko strujnih dovoda (2 ili više ovisno o broju) ovdje samo jedan. Takodjer kompresor kad već roka za prvu klimu praktički je već spreman I za drugu, manje struje povuče pa zato i ide na jedan 16A osigurač. Uglavnom multisplit ima svojih prednosti.

Ja imam onaj mitsubishi super inverter plus što dodje rang 7k kn. Ove dvije 3.5 i 2.5 sa jednom vanjskom su mi došle 12500kn tako nesto + ugradnja.

Kad se sve zbroji i oduzme ja sam jako zadovoljan za sada.


Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 11:26   #3804
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Ma nije problem kad radi, i radit ce sigurno godinama pogotovo ako odrzavas, nisu japanci poznati po kvarljivosti, ali sve u svemu jako je malo benefita tih multi split sistema. Ocekivao bih da ce bit jeftiniji jer ti treba jedna vanjska i 2 unutarnje što je u materijalu puno manje toga nego 2 vanjske i 2 unutarnje.

Vjerojatno u razvijenom svijetu imas zakone da smiješ staviti samo tipa jednu vanjsku jedinicu po katu, i onda proizvođači iskorištavaju to i nabiju cijenu, jer nema šanse da ih može multisplit u proizvodnji ispast skuplje nego mono split
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 13:38   #3805
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
https://kupaona.hr/artikl/midea-xtre...1-3-81-kw-a-a-

Mislim da je ovo za klimu 3,5 kw best buy, SEER 8,5.

3776kn

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 13:46   #3806
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
malo cudno spustena cijena masu.


btw koji vrag im je sad ovo:
- UV lampa
- I clean i 56 C clean



gdje se tocno lampa nalazi? iznad kadice? ne kuzim bas kak su to rjesili, il su stavili nekakvu mini lampicu i furaju da marketing odradi svoje.

moja nova SAMSUNG AR12TXHQASINEU AR3500 isto ima nekakvu funkciju clean na daljinskom, al ja nisam jos kopao sta je to tocno? dal se radi o nekom propuhivanju ili je stvanro nesto mehanicki da przi isparivac? il je pak opet marketing ko i obicno.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 13:56   #3807
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Trebao bih uskoro naručiti i ugraditi 5 u 1, bilo bi mi draže da ovo nisam pročitao. Koliko su stare?

Kad je krepala vanjska jedinica, bile su stare 11-12 godina.
Iskreno, ne bi nikad stavio da su 5-1 ako je ikako moguće izbjeći, pokušao bi barem neku kombinaciju tipa 3-1 + 2-1 riješiti, ako je ikako moguće.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 14:19   #3808
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
malo cudno spustena cijena masu.


btw koji vrag im je sad ovo:
- UV lampa
- I clean i 56 C clean



gdje se tocno lampa nalazi? iznad kadice? ne kuzim bas kak su to rjesili, il su stavili nekakvu mini lampicu i furaju da marketing odradi svoje.

moja nova SAMSUNG AR12TXHQASINEU AR3500 isto ima nekakvu funkciju clean na daljinskom, al ja nisam jos kopao sta je to tocno? dal se radi o nekom propuhivanju ili je stvanro nesto mehanicki da przi isparivac? il je pak opet marketing ko i obicno.
Vrlo vjerojatno propuhivanje (kao Toshiba), manje vjerojatno zaleđivanje (kao Hitachi), prženje sigurno nije
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 18:53   #3809
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Relativno mala kuća, sa malim dvorištem i puno prostorija kroz 3 etaže (2 prave i galerija u potkrovlju, tlocrtna površina 38m2). Kolege forumaši su već nabrojali koje su prednosti. U mom slučaju, ne želim više od jedne vanjske jedinice jer oduzima prostor koji mogu bolje iskoristiti i instalacije su jednostavnije, što mi je još važnije jer je u pitanju rekonstrukcija kuće stare 70+ godina. I projektant i izvođač klimatizacije su se složili da je u mom slučaju ovo najbolja opcija (neovisno jedan od drugog ). Javim kako sam prošao sa cijenom.

edit: Živjeli smo tu 5 godina bez klime i izolacije i preživjeli
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 30.06.2022. u 19:07.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2022., 09:52   #3810
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Postoji li način kako stare glupe klime učiniti pametnima na način da se može spojiti wifiem na njih, upaliti ih/ugasiti i slično?
Vidim da postoji sensibo, al košta oko 200 eura komad, postojili išta više budget frendly?

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na