Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2022., 15:56   #1
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Gmail problem

Kolega u jednom threadu tvrdi da ima problem da na Gmail ne stižu poruke. Evo, ja jučer pogubio nekih 3 sata pokušavajući na jednom računalu srediti situaciju i ništa, ne uspijevam otkriti u čemu je problem.
Primjer - Thunderbird i podešena su 2 računa, jedan Iskon, jedan Tcom, oba koriste isti roaming.iskon.hr odlazni server, s Iskonovog računa sve ok putuje prema Gmailu, s Tcomovog neće i neće.
Ista problematika s domene pravosudje.hr, što je najbolje neke poruke prođu, a pošiljatelj dobije obavijest da je poruka na Gmail adresu neisporučena.
Ja sam danas trebao dobiti neki dopis na svoj Gmail i nula bodova.

Ima netko ikakvu informaciju je li Google opet nešto porihtavao s autentifikacijama servera radi spama?
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 16:07   #2
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Isp je iskon?
vacs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2022., 16:10   #3
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
Isp je iskon?
Za jedan slučaj da, za ostala dva ne znam.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 16:18   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ja imam problem s kombinacijom Iskon (@mail.inet.hr)+TB. Neće da šalje mailove na Gmail ni pod razno. Probao sam sve moguće kombinacije Outgoing servera i prije jedno mjesec sam uspio poslati mail, ali je došao na Gmail sa nekih 15-20min zakašnjenja. Sve druge kombinacije nisu uspjevale. Drugi komp sa Outlookom i istim postavkama radi bez problema.

SZK Iskona mi je rekla da je Gmail postrožio nekakve sigurnosne uvjete, ali mi nisu mogli/znali pomoći.


Treći komp sa prastarom ri.t-com.hr domenom šalje mailove na Gmail bez sekunde zadrške.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 08.06.2022. u 16:26.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 18:17   #5
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ja imam problem s kombinacijom Iskon (@mail.inet.hr)+TB. Neće da šalje mailove na Gmail ni pod razno. Probao sam sve moguće kombinacije Outgoing servera i prije jedno mjesec sam uspio poslati mail, ali je došao na Gmail sa nekih 15-20min zakašnjenja. Sve druge kombinacije nisu uspjevale. Drugi komp sa Outlookom i istim postavkama radi bez problema.

SZK Iskona mi je rekla da je Gmail postrožio nekakve sigurnosne uvjete, ali mi nisu mogli/znali pomoći.


Treći komp sa prastarom ri.t-com.hr domenom šalje mailove na Gmail bez sekunde zadrške.
Ovo da je Gmail postrožio, to sam mogao zaključiti, ali da je baš tako postrožio, to je suludo. Ispada da hrpa mailova ne stiže na Gmail adrese.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 20:05   #6
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Prestao raditi na Outlook 2016
https://support.google.com/accounts/...erating-system

Citiraj:
Radi zaštite vašeg računa Google od 30. svibnja 2022. više ne podržava upotrebu aplikacija i uređaja trećih strana na kojima se traži da se prijavite na Google račun samo pomoću korisničkog imena i zaporke.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 07:11   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ovo su moje postavke za Outgoing server (SMTP) na TB gdje mailovi prolaze (domena @ri.t-com.hr):
Server Name: mail.ht.hr
Port: 25
User name: not specified
Authentication: not specified
Connection Security: None


@sinac
Napiši ovdje koje postavke imaš na Iskonu gdje ti slanje na Gmail prolazi. Ne kužim u čemu mi je problem jer ne koristim domenu @gmail.com nego @mail.inet.hr. Dodatna otežavajuća okolnost je što mi domena (Iskon) i ISP (HT) nisu isti tj. imam aktivirano prosljeđivanje mailova.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 09:20   #8
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Sad ću ovako napamet napisati jer je to na računalu kod punca.

pop3.iskon.hr
port 995
SSL
Username/password koji sam naknadno ukucao

Tako mi je Thunderbird stavio po onoj autodetekciji.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 09.06.2022. u 09:31.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 10:25   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
0 bodova kod mene
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 10:59   #10
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Jel ne možeš poslat il pošalješ a kod njih završi u junku il nešto. Zna se desit često da je IP adresa dirty pa ne prolazi na te veće email servise.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2022., 11:09   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Pošaljem pa mi se vrati kao Undelivered.

c/p
This message does not have authentication information or fails to 550-5.7.26 pass authentication checks (SPF or DKIM). To best protect our users 550-5.7.26 from spam, the message has been blocked. Please visit 550-5.7.26 https://support.google.com/mail/answ...authentication for more 550 5.7.26 information.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 12:11   #12
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Potvrđujem, isto kao i kod mog punca.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 12:13   #13
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pa sve zapravo piše

SPF postavke su minimum što sender, u ovom slučaju Iskon treba odnosno mora napraviti u 21. stoljeću. Pitanje je dana kada će Microsoft napraviti isto.
Žalosno je samo što je to problem jednom telekomu, a o državnim institucijama da ne govorim.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 21:43   #14
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Evo, danas sam uhvatio nešto slobodnog vremena pa sve testirao.

Postavke odlaznog poslužitelja:
Ime poslužitelja: roaming.iskon.hr
Port: 465
Korisničko ime: *******
Metoda autentifikacije: Normalna lozinka
Sigurnost veze: SSL/TLS

Slanje s Inet adrese radi, s Tcom adrese na Gmail s navedenim poslužiteljem ne radi. Ne radi niti s Tcom serverom kao odlaznim serverom preko Iskonovog interneta.

Još bih prihvatio ovo što Pupo kaže da nisu iste postavke odlaznog servera za obje e-mail adrese.

Ispada da Iskon blokira slanje na Gmail s tuđih e-mail adresa bez obzira na postavke odlaznog mail poslužitelja. Razmišljam da punca nagovorim na prijevremeni raskid ugovora i prelazak na nekog drugog pružatelja usluga pristupa internetu.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2022., 00:45   #15
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
I ja od neki dan imam isti problem obzirom da su me bez mog znanja skinuli sa Iskon.Carnet paketa i prabacili na "full" Iskon.
Slanje maliova preko Iskonovog SMTP-a (mail.iskon.hr 25 ili roaming.iskon.hr 465) prema Yahoo i Outlook ide uredno dok na Gmail ništa ne stižu.

Uglavnom na starom T-Com mailu sam uspio riješiti problem sa navedenim postavkama i sada stiže i na Gmail..

- Odlazni: smtp.t-com.hr
- Port: 465 / SSL
- my server requires authentication (podaci za logiranje od T-Com računa)

Imam i jedan prastari globalnet.hr mail kojeg A1 još uvijek održava na životu nakon preuzimanje ali njega još nisam uspio osposobiti, tražim još postavke od A1 koje rade..
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2022., 22:29   #16
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Imam i ja neki glupavi problem sa primanjem pošte od HT-a. Znači 02.07.2022. primljen email na gmail od njih da je aktivirana MAX3 usluga i od tada nema šanse ništa više primiti na taj gmail od njih. Znači prvo nisam dobio ovu zadnju obavijest da odlaze sport klubovi i da imam pravo raskida ugovora. Reko zaboravili poslati. Danas idem aktivirati HBO MAX i tražim da mi pošalju kod i pošalju mi ga tri puta na taj isti gmail i nema ničega. Ni pod jednom kategorijom u gmailu. Pošto neka dva broja koja oni imaju su stara a ne daju da se doda novi na koji bi mi poslali taj kod reko neka mi pošalju na njihov email ht.hr. Dobijem lika na chatu i kaže nema problema evo poslano na taj email. Naravno ništa nije stiglo. Probam sa svoga gmaila poslati na taj ht.hr i stiže poruka za jednu minutu. Sa drugog gmaila na taj prvi na koji su slali tri puta kod isto stiže email istog trena. Di je tu sada problem? To je nešto do njih ili što? Ovakvu situaciju još nisam imao.
tommyman1507 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na