Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.04.2022., 20:40   #13081
mirdaVG
Premium
Moj komp
 
mirdaVG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Velika Gorica/Zagreb
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Meni sve radi
Izgleda samo ZG za sada.
mirdaVG je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 20:40   #13082
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Meni sve radi
Izgleda samo Zagreb u banani.
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 20:41   #13083
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
I u Samoboru ne radi...
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 20:44   #13084
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
To je taj "novi oblik života" 😂
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 20:52   #13085
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,007
Sa fb:
A1 Hrvatska
U kraćem roku smo zaprimili povećan broj prijava naših korisnika na području Zagreba, vezanih uz uslugu televizije kao i fiksnog interneta. Intenzivno radimo na otklanjanju nastale situacije kako bismo što prije vratili naše usluge u funkciju. Ispričavamo se našim korisnicima i zahvaljujemo na strpljenju.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 20:52   #13086
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Vrbik banana
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 21:22   #13087
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Jarun, ne radi fiksni Internet. Mobiteli rade.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 22:08   #13088
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
@Nikky

probat cu stavit router u hodnik pa vidit stanje, fala na prijedlogu... kad je bia prvi tehnicar, napravia je kratko test sa njihovim kabelom (kolut od 10m ili nesto manje) i tada je bilo sve ok, preko one njihove app mi je pokaza graf di se livi dio izravna s ostatkom (pretpostavljam da su frekvencije prikazane po valnoj duljini pa bi to znacilo da je na livoj strani kvaliteta signala za najvece frekvencije koje su u mene problematicne)...

svjestan sam da je odredjena kolicina gresaka ocekivana i da ne moze bez njih, tia bi stabilizirat konekciju koliko je moguce jer bude frustrirajuce dok radim i na konferencijskom pozivu sam i izbaci me na 30-60s jer je doslo do gubitka sinkronizacije...


@Blagus

fala na pojasnjenju za Tx power level, na nekom njemackom forumu sam naletia na info da je tu "pozeljna" vrijednost izmedju 40 - 50 pa sam zato protumacia kao korak unatrag...

sta se tice MSE vrijednosti, opet s njemackog foruma nasa ovo objasnjenje:

Citiraj:
The mean squared error - given logarithmically in dB - should be negative (i.e. the mean squared deviation between the expected value and the measured value should be less than 1, which then logarithmically leads to a negative value). The smaller the deviation, the greater the (negative) amount of the MSE in dB due to the logarithmic process. If the mean square deviation is 1, you get a value of 0 dB by taking the logarithm, with a mean deviation of 10% (square then 0.01) it's -20 dB, with a mean deviation of 1% (square 0.0001) it's -40 dB.
i ima mi smisla, tako da bi reka da bi vrijednost od -60dB tribala bit "best case scenario" jer bi to predstavljalo prosjecnu devijaciju od 0.1% (jedan promil)... i slaze se vrijednostima koje su kod mene - najlosija vrijednost za zadnji blok visih kanala...
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 22:39   #13089
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Ako sa router - om u hodniku budu odlični - dobri rezultati to bi značilo da je coax kabel do originalne pozicije routera "za kua".
Ako je taj krak provućen kroz kanalice onda zamjena kabela i nebi trebala biti teška / problematična.
Za sada samo pretpostavljamo / tražimo razlog smetnji.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 22:52   #13090
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
Zvali me iz tehničke službe,kaže usluga se vratila
Na moju adresu- roter se i dalje neće spojiti sutra 5 puta u 15dana stiže tehničar čim mi proradi tražim raskid ugovora.

p,s evo proradilo
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 25.04.2022. u 23:11.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 22:59   #13091
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
svi krakovi su provučeni podžbukno kroz bužir cijev...
korišteni coax kabel jest rg6, al lako moguće da je čajniz šit rg6
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 09:16   #13092
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
Zvali me iz tehničke službe,kaže usluga se vratila
Na moju adresu- roter se i dalje neće spojiti sutra 5 puta u 15dana stiže tehničar čim mi proradi tražim raskid ugovora.

p,s evo proradilo
Iskreno začudio sam se kada sam pročitao da si sa optike prešao na "hibridnu optiku"
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 12:34   #13093
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Iskreno začudio sam se kada sam pročitao da si sa optike prešao na "hibridnu optiku"
ebiga ženski jezik je jači od mišića sveukupna razlika u cijeni je 130kn manje i kad je to žena čula + 6mjeseci đabe,
nije bilo više šanse da moj govor o kvalitetnijoj optici prođe,
nadao sam se problemima ali ovo stvarno nisam očekivao,
pazi kad ništa nije radilo čekao sam 3 dana tehničara sad kad sve radi dolazi praktički nakon 12 sati.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 26.04.2022. u 12:44.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 12:45   #13094
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Pa ne kaže se uzalud: I kad nisu u pravu, one su u pravu !
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 14:46   #13095
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
bio serviser sa nalogom ispitivanja linije otišao u kaslić i našao uzrok šumova netko se divlje spojio i prebrikao veze i kad upali tv meni je pucala linija-vrijeme će pokazati dali je to baš tako.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 16:17   #13096
MerrySmiley
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Remete
Postovi: 52
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
bio serviser sa nalogom ispitivanja linije otišao u kaslić i našao uzrok šumova netko se divlje spojio i prebrikao veze i kad upali tv meni je pucala linija-vrijeme će pokazati dali je to baš tako.
Jako zanimljivo. Nevjerojatno čak... Vidjet ćeš.
MerrySmiley je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 18:07   #13097
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
i drugi info fritzbox 6660 bi morao biti direktno spojen na utičnicu -znaći na svoj izlaz,
za tv signal nije toliko prebitno,kaže čovjek bar još neko vrijeme jer eto DOCSIS 3.1 je
i za njih nešto novo i dok se to sve podesi će proći još mjesec dva očito je i kod njih kao
i kod t-coma kad se uvodi nešto novo samoedukacija u modi.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 15:29   #13098
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
@OF&H
Dokle si došao u istraživanju ?
Nemoj sad da čekamo novi nastavak Indiana Jones - a
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 17:52   #13099
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
Haha, ne brini, kasnije popodne cu javit stanje nakon testa s routerom u hodniku... Jucer nisan stiga nista probat jer me zadrzalo na poslu, mora obavit neke druge stvari jos, vratia se doma i pogleda ligu prvaka i odma iza toga u horizontalu

EDIT: evo sam spojia router direkt koristeci iskljucivo njihove kabele preko spojnice, izgled setupa na prvoj slici, na preostalima stanje signala (nakon cca 5min sinkronizacije):












znaci stanje stvari identicno onom od neki dan kad je koristen krak prema dnevnom boravku, iste vrijednosti MSE-a za blok visih frekvencija, greske se na dvi najvise u Rx smjeru polagano povecavaju (trenutno na 73 i 146 redom nakon 15min sinkronizacije)... po ovome ispada da nesto smrdi na njihovoj strani, opet bi nakon nekog vremena doslo do prekida sinkronizacije kad bi se nagomilale greske... komentari dobrodosli

P.S. inače, jos tamo od vikenda je "standardni setup" takav da je glavni coax na 1 > 3 splitter, a krak prema dnevnom ide direkt na router i tu je max izdrzalo taman 2 dana sinkronzacije (subota popodne do ponediljka popodne).

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.04.2022. u 18:28.
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 18:35   #13100
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Zaključci:
- odradio sve šta treba (i više od toga)
- 99% da nije do tebe i tvoje lok. instalacije, barem ovaj dio prema dnevnom boravku
- stavi na ulaz novi 1 > 2 splitter + spoji krak prema dnevnom boravku + onaj prema TV u drugoj sobi
- ako i dalje bude gubljenja sinhronizacije onda ćeš se morati masirati sa SZK, lako je moguće da imaš isti / slični slučaj kakav je imao kolega skalar (da je netko "nešto" zakakio u ormariću u zgradi)
- hint: Neka serviser provjeri stanje u ormariću, prebaci tvoj kabel na drugi odvojak (nebi bilo prvi put da je neki od izlaza na "tab" - u u tujcu), ...

Jesam li što zaboravio ?

Kada i izgubi sinhronizaciju, koliko mu treba vremena da je ponovo uspostavi ?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.04.2022. u 18:40.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 18:54   #13101
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
@Nikky

fala na pomoci i komentarima/savjetima sta sve isprobat
mislim da nisi nista zaboravia

zvat cu tehnicku i prijavit kvar i trazit da dodje tehnicar i docekat cu ga sa screenshotima pa nek gleda i cacka di je sve problem...

pricekam s izmjenom splittera nakon dolaska tehnicara (da ne bi bilo sta stavljam nesto sta oni nisu dali)...

evo stanje stvari nakon nesto ispod 1h20min:










znaci i u ovakvom setupu se gomilaju greske i pitanje je vrimena kad ce izgubit sinkronizaciju...


sta se tice uspostave sinkronizacije, triba mu nekih 30-40s, evo screenshoti historya prije nego sam krenia u prebacivanje u hodnik:










EDIT: naknadno citajuci onaj post s podacima o testu, vidim da sam se konfuzno izrazia za sinkronizaciju sama sinkronizacija je trajala 33s, ono sta sam tia rec je da je na slikama stanje signala nakon 5min uspostavljene veze sa centralom

Zadnje izmijenjeno od: OF&H. 27.04.2022. u 22:12.
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 23:09   #13102
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor OF&H Pregled postova
Haha, ne brini, kasnije popodne cu javit stanje nakon testa s routerom u hodniku... Jucer nisan stiga nista probat jer me zadrzalo na poslu, mora obavit neke druge stvari jos, vratia se doma i pogleda ligu prvaka i odma iza toga u horizontalu

.
Jel triba koji za posudit 😀


Sent from my SM-G986B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 23:42   #13103
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
Hahaha, friska posiljka stigla
Za sada ne triba, javim se ako bude tribalo
Sutra dolazi tehnicar pa cemo vidit oce li televisa presenta zavrsit ili ce se nastavit
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 13:52   #13104
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
evo update nakon sta je bia tehnicar (i to dva puta )

cila zgrada ima probleme probleme tamo oko pojasa na 800MHz sta utjece i frekvencije iznad, znaci mora im ekipa iz mreze izac to sredit, ispada da sam ja prvi u zgradi presa na 1gbit pa je kod mene bilo vidljivo zbog docsisa 3.1 dok susidima na 3.0 ide sve ok bez obzira na problem (u mene garant bila ista situacija dok sam bia na docsis 3.0)...

s time da se tehnicar bia vratia nakon prve vizite jer je prica sa sw/mreza likom priko mobitela i ovaj je ima drugacije misljenje pa su tili jos provjerit, i nakon povuci/potegni, tehnicar bia u pravu jer je stanje bilo isto kad je povuka za probu novi kabel od ormarica do stana i opet bilo isto stanje

javim stanje nakon sta to srede, valjda budu vec sutra na terenu

za sada televisa presenta continues
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 13:53   #13105
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Ima li kakva akcija za postojece korisnike za produzenje ugovora? I da se uzme TV... na kabelu... hvl
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 15:16   #13106
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
OF&H
Upravo ono šta smo i pretpostavljali,
nisu na nodu / lokalno odradili pripremu za DOCIS 3.1 i 1000/100 brzine kako treba,
dok se problem ne pojavi ni ne znaš za njega.

Ako imaju opremu na lageru brzo se to riješi.

Sad kad spominješ > 800 MHz (a i vidi se na gornjim slikama), vjerojatno trebaju zamijeniti staro distribucijsko pojačalo koje je bilo do 790 MHz
mada se koristi samo mali dio spektra (par kanala) preko 790 MHz.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 17:08   #13107
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
@dakky

kolega Stipest je u ovom postu stavia link na promociju koja im je jos aktualna: http://forum.pcekspert.com/showpost....ostcount=13034

ne znam koji trenutno paket usluga koristis pa je tesko rec na koji tocno popust bi moga ciljat, pogledaj pa vidi... takodjer na prethodnim stranicama su spominjale odredjene cifre pa mozes i to pogledat...

@Nikky

da, kod njih je neki zajeb... isprica sam tehnicaru sta sam pokusa i pokaza sliku, trazia on da ponovimo opet i ukaza na nizu vrijednost MSE-a i gleda on kod njih i vidi greske isto, i kao ode pogledat stanje za svakog korisnika u zgradi kad ono na grafu za svakog crveni blok taman oko 800MHz i po tome skuzia sta je... a onda je s dodatnim testom kad se vratia uvjeria i ovog kolegu s mobitela

pokaza mi je taman pred odlazak da je taj kolega posla mail da se izadje na teren provjerit stanje za zgradu, reka je da bi tribali sutra, svakako bi tribalo bit smetnji dok budu radili pa cu znat jesu li tu ili ne
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 17:11   #13108
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
kod mene zasad sve radi ,ako bu tak stalno budem zadovoljan mada sam stalno skeptičan
malo me strah kad i drugima počnu uvađat gb brzinu kako će to izgledati,susjedi izlazi sljedeći mjesec bnet ugovor već su joj najavili zamjenu opreme ali tek kad istekne b-netov

@OF&H
p.s. da te malo utješim ,kod mene bar za sad nepuca veza ,ali grešaka kolko srce želi,na prijavu mi kaže ,jer eto mislio lakše je čekati sa internetom nego bez,dok ne pukne veza ništa od kvara.

__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 28.04.2022. u 19:06.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 20:04   #13109
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
@skalar
drzim fige da ti ostane stabilna veza i da ne bude vise razloga da zoves tehnicku i prijave ikakvog kvara
nesto gresaka ce uvik bit, toga sam itekako svjestan, u mene ih je takodjer bilo dok je sve radilo prvih dva tjedna i nisam uopce trza na njih jer je sve bilo ok
dokle god nemas gubitka veze sa centralom, dobro je, motri si event log u routeru povremeno i ako ide samo normalna obnova ip-a po isteku lease timea, onda je sve ok
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 21:53   #13110
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
gle i do sad je držao vezu 2-3 dana i onda puklo i više se nije htjelo spojit,sami internet
doživljno nije bez greške tu i tamo nešto preskoći tu i tam stranice otvaraju se sek-dvije
kasniije nego inaće,kad bi tako ostalo nije nešto što nebi mogao s tim živjeti,samo iskustvo
ovih 15 dana mi uvljek na trzaju oparvdano ili ne stvara paniku.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na