Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2022., 19:59   #13021
Monk
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 34
Ima sam prije stari bnetov prijemnik iz 2016 i s onim starim daljinskim sam moga gasiti i paliti tv. Sad dobio ovaj novi ali kako imam staru televiziju sa scarfom nikako je ne mogu upariti s daljinskim. Moze li se to nekako rijesiti?
Monk je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2022., 20:06   #13022
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Možda ovo pomogne (pretpostavljam da je novi STB Kaon).


Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2022., 23:26   #13023
Monk
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 34
E takav sam ima do sada i odlican je bio. Ovaj novi sad ima dosta manje botuna
Monk je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 11:21   #13024
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
ht-ov sustav me je godinu dana svaki mjesec na računima zafrkavao morao sam pisati svaki mjesec pritužbu koja je uvijek uvažavana uz obečanje da se neće ponoviti ali eto sljedeći mjesec opet nanovo i kap koja je prelila čašu je pod moraš oduzimanje fritza 7590i na "silu" davanje tehnicolora koji ima ont na sebi kod kojeg su portovi ili vlan id 100 ili 1500 tako da swichevi u stanu nisu igrali više nikakvu igru svoj router nisam mogao staviti jer ga nisam imao kamo priključiti tako da na kraju 90% stvari nije radilo,da bi nakon što sam se žalio zamjenili tehnicolor za obićan speedport kao 1gb nije moguće na mojoj liniji mada je uredno godinama radilo,i u to je došla ponuda A1 262kn mjesečno naspram 330kn tcomu za gotovo istu uslugu + 6 mjeseci besplatno mobiteli bolje tarife 30kn mjesečno jeftinije i preuzimanje izlazne naknade.

problemi su bar zasada riješeni došao serviser i kaže bio je nekakav šum koji je uzrokovao pucanje malo pročačkao kabel i sve se spojilo cam kartica uz malo nečkanja na hbo-u proradila .

p.s Nikky-u puno hvala na iskazanoj pomoći.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 21.04.2022. u 11:44.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 11:35   #13025
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
@Monk
Ovo šta je stavio Stpest vrijedi za stariji STB,
kod novog je drugačije i ima manje opcija za namjestiti.

Ima negdje u temi ... treba naći ... lijen sam sad tražiti

@skalar
Porođajne muke, valjda neće opet crknuti za xy sati
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 13:01   #13026
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
ht-ov sustav me je godinu dana svaki mjesec na računima zafrkavao morao sam pisati svaki mjesec pritužbu koja je uvijek uvažavana uz obečanje da se neće ponoviti ali eto sljedeći mjesec opet nanovo i kap koja je prelila čašu je pod moraš oduzimanje fritza 7590i na "silu" davanje tehnicolora koji ima ont na sebi kod kojeg su portovi ili vlan id 100 ili 1500 tako da swichevi u stanu nisu igrali više nikakvu igru svoj router nisam mogao staviti jer ga nisam imao kamo priključiti tako da na kraju 90% stvari nije radilo,da bi nakon što sam se žalio zamjenili tehnicolor za obićan speedport kao 1gb nije moguće na mojoj liniji mada je uredno godinama radilo,i u to je došla ponuda A1 262kn mjesečno naspram 330kn tcomu za gotovo istu uslugu + 6 mjeseci besplatno mobiteli bolje tarife 30kn mjesečno jeftinije i preuzimanje izlazne naknade.

problemi su bar zasada riješeni došao serviser i kaže bio je nekakav šum koji je uzrokovao pucanje malo pročačkao kabel i sve se spojilo cam kartica uz malo nečkanja na hbo-u proradila .

p.s Nikky-u puno hvala na iskazanoj pomoći.
Nikky je velemajstor
tascam je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 14:04   #13027
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Tnx
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 14:09   #13028
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Poslali mi danas mail sa novom ponudom za produljenje: 200Mbps + Obiteljski TV paket + Flat Fon za 279kn. Čini mi se bezveze ponuda u odnosu na neke sa proteklih stranica. Za koliko bi najniže mogao ići 1Gbps + 1 TV paket + tel?
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 17:27   #13029
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Poslali mi danas mail sa novom ponudom za produljenje: 200Mbps + Obiteljski TV paket + Flat Fon za 279kn. Čini mi se bezveze ponuda u odnosu na neke sa proteklih stranica. Za koliko bi najniže mogao ići 1Gbps + 1 TV paket + tel?
1gb +osnovni + hbo reciver i cam kartica - fritzbox 6660 cabel 269kn
+ mobilna tarifa 60kn kao mozaik kad u to uđeš dobiš dodatne popuste
možeš dobit na tel. 0914959599 gđica iz osjeka ti se javi simpatična i pri ruci
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 18:12   #13030
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
@d0x: prije misec dana sam dogovara produzenje i dogovoria sam 90kn popusta (mislim da je bez mozaik povezivanja max 100kn popusta): za 1gb net + osnovni + sportski + cam + flat fon = 264kn... kad se odbije sportski + cam (45kn) bi bilo 219kn...




al evo u mene nije bas najsritnije stanje sa 1gb netom... prvih cca 2tjedna je sve bilo stabilno i onda od 7.4. popodne krecu problemi sa stabilnoscu veze, fritz je pocea gubit sinkronizaciju svako par sati, kvar prijavljen i prvi tehnicar je ustanovia da je problem najvjerojatnije u modularnoj uticnici (vimar, iec konektor) i da bi tribalo prominit jer je zadnji set frekvencija slabijeg signala... promijenio je f-konektor na ulaznom kabelu u stan i direktnom konekcijom s tog kabela na ruter (zaobilazeci glavni "splitter" a zapravo oduzimac jos iz doba dcm-a/bneta te splitter kod rutera/tv-a) mu je pokazivalo za sve frekvencije stabilan signal... kako je za promjenu uticnice bilo potribno izmaknit regal, isa je novi termin... novi tehnicar je obavia zamjenu uticnice, a zatim i kabel od uticnice do 1-u-2 splittera te na kraju i oduzimac za 1-u-3 splitter i izmjena f-konektora na izlazu iz 1-u-3 splittera te tweakanje u njihovu ormaru i nije bilo osjetnijeg pomaka u kvaliteti signala za vece frekvencije... tehnicari su mi rekli da su u noci 7. na 8.4. radili na glavnoj centrali za split i da su smetnje priko noci zbog tih radova a meni se cini ko da su smetnje koje su krenile 7.4. popodne takodjer povezane s time...


problem je i dalje prisutan, sa svoje strane sam podiga 1-u-2 splitter i kabele da nisu iza regala uz prikljucak od struje i od tada je malo stabilnija situacija al i dalje dolazi do pucanja veze... planiram također privremeno zaobic 1-u-2 splitter da vidim oce li to ista pomoc...



evo ispod attachirane slike za stanje kanala od zadnje konekcije (izdrzala taman nekih 15h) i stanje nakon cca 10min)... najcudnije od svega mi je sta je stvar bila totalno stabilna prvih 13 dana, ip renewal je isa tocno svako 86h 24min (također su bile pristune greske po kanalima, al nazalost iz tog perioda nemam screenshot stanja jer je sve radilo ).... i sta se tice brzine ona je unutar gabarita, tehnicarima preko wifi6 isto daje punu brzinu...


svaki komentar, prijedlog, misljenje dobro doslo xD...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot from 2022-04-21 16-32-06.png‎
Views:	83
Size:	134.3 kB
ID:	25059   Click image for larger version

Name:	Screenshot from 2022-04-21 16-32-20.png‎
Views:	62
Size:	150.4 kB
ID:	25060   Click image for larger version

Name:	Screenshot from 2022-04-21 16-32-31.png‎
Views:	52
Size:	138.1 kB
ID:	25061   Click image for larger version

Name:	Screenshot from 2022-04-21 16-32-37.png‎
Views:	49
Size:	128.7 kB
ID:	25062   Click image for larger version

Name:	Screenshot from 2022-04-21 17-07-48.png‎
Views:	50
Size:	136.2 kB
ID:	25063  

Click image for larger version

Name:	Screenshot from 2022-04-21 17-08-01.png‎
Views:	55
Size:	153.5 kB
ID:	25064   Click image for larger version

Name:	Screenshot from 2022-04-21 17-08-12.png‎
Views:	46
Size:	137.3 kB
ID:	25065   Click image for larger version

Name:	Screenshot from 2022-04-21 17-08-18.png‎
Views:	56
Size:	130.6 kB
ID:	25066  

Zadnje izmijenjeno od: OF&H. 21.04.2022. u 18:34.
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 18:31   #13031
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Poslali mi danas mail sa novom ponudom za produljenje: 200Mbps + Obiteljski TV paket + Flat Fon za 279kn. Čini mi se bezveze ponuda u odnosu na neke sa proteklih stranica. Za koliko bi najniže mogao ići 1Gbps + 1 TV paket + tel?
Pa na netu je net+tv 244 kn, a telefon je u svim paketima 10 kn ???
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 19:00   #13032
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145







@skalar i @OF&H, hvala za info!
-->
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Pa na netu je net+tv 244 kn, a telefon je u svim paketima 10 kn ???
Da ne bi ispalo da lažem:







@skalar i @OF&H, hvala za info!
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 19:07   #13033
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
@OF&H
Hm, gomilaju se errori i vjerojatno zbog toga izgubi sinhronizaciju nakon x vremena.
E sad, kako, zašto, šta napraviti ... i šta kažeš sve je radilo stabilno dva tjedna a nakon toga ode sve u propast.

Te "klasične" IEC TV utičnice su samo takvo zlo da to nije istina (pogotovo za ovaj novi i brzi internet), a još su bezobrazno preskupe.
Ja ih gotovo uvijek izbacujem, pogotovo ako je na putu prema routeru.

Nisam baš shvatio šta je sada na mjestu te utičnice ?
Skuplja varijanta je Vimar F modul > https://www.vimar.com/en/int/catalog...dex/code/14318
a jefinija je da izbiješ IEC utičnicu (metalni dio) a kroz pvc okvir provučeš coax i spojiš sa običnom spojnicom > https://www.ronis.hr/dvb-t-oprema-f-...94632/product/

Po opisu imaš:
ulazi coax u stan - 1 > 2 razdjelnik - 1 > 3 razdjelnik --
Na kom kraku se nalazi router ?
Gdje je na putu ta utičnica ?

Uzmi još F spojnica i probaj privremeno eliminirati sve razdjelnike, ostavi samo liniju prema routeru i vidi rezultat.

Nemoj koristiti oduzimače nego kvalitetne razdjelnike sa što manjim prolaznim gušenjem, primjeri:
https://www.ronis.hr/dvb-t-oprema-ra...94653/product/
https://www.ellabo.hr/webshop/antens...-2-acs-2-triax
https://elektronika.hr/proizvod/ante...ower-pass-1189

Napravi navedeno pa javi rezultat.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 21.04.2022. u 19:17.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 20:58   #13034
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Da ne bi ispalo da lažem:
Nisam rekao da lažeš, nego da mi nije jasna ponuda. Sad mi je jasna, jer je uključen još jedan TV paket, koji oni računaju još 30 kn.

Iako je i to po meni preskupo. Probaj se pozvati na ovo:

https://www.a1.hr/uvjeti-koristenja/...atni-korisnici

pod: Uvjeti korištenja Posebne ponude za postojeće privatne i male poslovne korisnike A1 fiksnih paketa, B.net paketa i Homebox/Officebox usluga
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 21:53   #13035
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
@Stipest, nisam mislio ništa loše, nespretan izraz. Hvala za link.
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 00:03   #13036
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Sve OK
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 01:20   #13037
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@OF&H
Hm, gomilaju se errori i vjerojatno zbog toga izgubi sinhronizaciju nakon x vremena.
E sad, kako, zašto, šta napraviti ... i šta kažeš sve je radilo stabilno dva tjedna a nakon toga ode sve u propast.

Te "klasične" IEC TV utičnice su samo takvo zlo da to nije istina (pogotovo za ovaj novi i brzi internet), a još su bezobrazno preskupe.
Ja ih gotovo uvijek izbacujem, pogotovo ako je na putu prema routeru.

Nisam baš shvatio šta je sada na mjestu te utičnice ?
Skuplja varijanta je Vimar F modul > https://www.vimar.com/en/int/catalog...dex/code/14318
a jefinija je da izbiješ IEC utičnicu (metalni dio) a kroz pvc okvir provučeš coax i spojiš sa običnom spojnicom > https://www.ronis.hr/dvb-t-oprema-f-...94632/product/

Po opisu imaš:
ulazi coax u stan - 1 > 2 razdjelnik - 1 > 3 razdjelnik --
Na kom kraku se nalazi router ?
Gdje je na putu ta utičnica ?

Uzmi još F spojnica i probaj privremeno eliminirati sve razdjelnike, ostavi samo liniju prema routeru i vidi rezultat.

Nemoj koristiti oduzimače nego kvalitetne razdjelnike sa što manjim prolaznim gušenjem, primjeri:
https://www.ronis.hr/dvb-t-oprema-ra...94653/product/
https://www.ellabo.hr/webshop/antens...-2-acs-2-triax
https://elektronika.hr/proizvod/ante...ower-pass-1189

Napravi navedeno pa javi rezultat.

jbg, uticnica je takva vec blizu 20g, kad se sredjiva stan

drugi tehnicar je napravia jeftiniju soluciju, moze se vidit na slici...




konekcije idu ovako:

coax na ulaz u stan - 1 > 3 splitter (vidi se na slici ispod) odma kod vrata - kabeli provuceni podzbukno do uticnica u 3 prostorije



u dnevnom boravku je uticnica iz koje ide kabel na 1 > 2 splitter (vidi se na slici) i od tu ide jedan prikljucak za fritz i drugi za prijamnik, znaci ruter je iza oba splittera



svi koristeni splitteri (a i prethodni oduzimac) su njihova oprema (dcm/bnet/a1), vidia sam kroz temu vec preporuke tih kvalitetnijih i planiram uzet nesto od preporucenog da jos mogu istestirat i sa njima...

planiram napravit ovo sta si predlozia pa cu javit rezultate... tocno to je na kratki period bia napravia prvi tehnicar i preko one njihove app na mobu mi pokaza kako im je na cm strani stabilniji signal za ove problematicne frekvencije al naravno to je bilo na nekoliko minuta, tribalo bi pustit duzi period...

jos jedna stvar koju mogu probat je prebacit ruter u sobu di je bila originalna instalacija za net, di je tada tehnicar isto napravia ovu jeftinu soluciju micanja metalnog dijela uticnice i stavljanja F-konektora...

da, najtragicnija stvar je da je konekcija bila stabilna dva tjedna, od 25.3. do 7.4. (6.4. je bia kratkotrajni prekid struje u zgradi kako su sredjivali nesto za lift i to je to), primjeciva sam errore i tada, al kako je konekcija bila stabilnam nisam se puno obazira... a 7.4. oko 18:40 su krenili ispadi (na slici ispod je primjer event loga kako to izgleda kad dodje do gubitka sinkronizacije)

OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 06:06   #13038
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
evo kod mene je bilo slično samo je u logu bilo da se pokušava sinhronizirati,bez servisera bojim se nečeš ništa napraviti kod mene je isto napravio što sam ja najmanje 10 puta napravio u dva dana,otpojio i spojio coax sa fritza kod njega se odmah spojio rekao da je nekakav šum bio uzrok i da ako se ponovi kažem korisničkoj da provjere šum,osobno misli da mic po mic ispravljaju greške od prvobitnog postavljanja uključenja vanjskih suradnika,
samo to mi nitko neće reći.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 12:19   #13039
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
@OF&H
Pristojno to izgleda ... shvatio si šta možeš probati.
Ako eliminiraš prvi razdjelnik (1 > 3) i sa spojnicom ostaviš samo krak prema routeru i stb - u ... to će pokazati jeli zeza eliminirano (taj razdjelnik ili nešto na preostala 2 kraka).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 13:09   #13040
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
@Nikky:
fala na savjetima, probam sa spojnicama cim mi dodju pa javim... priko vikenda cu vjv probat izbacit 1 > 2 splitter u dnevnom pa da vidim je li ista bolje u takvom setupu...

ovo sta si spomenia na kraju za preostala dva kraka (za 1 > 3 splitter) - 1 ide na TV u kuzini di je i dalje ova modularna IEC uticnica a drugi u sobu di je prije bila net instalacija... mozda glupo pitanje, al pitat cu svejedno bi li ovaj krak iz sobe moga stvarat ikakve probleme u povratnoj vezi na splitter jer kabel nije ustekan ni na sta (kako je istekan modem koji je tu bia spojen, kabel je ostavljen "slobodan" na stolu na mistu di ne smeta)...

@skalar:
fala i tebi na komentaru, slazem da ce na kraju tribat tehnicar opet (bili su vec 2 puta), tia bi sam isprobat ovako sta mogu da iman "mesa" kad dodje vrime za tehnicara (opet )... skrivaju puno toga, nisu u stanju cak ni obavijestit korisnike kad idu planirani radovi koji afektiraju cilo sire podrucje, a i kad im se desi siri ispad triba korisnik zvat da dobije info (u noci 11. na 12.4. im je krepalo nesto u centrali u st di je 2k - 3k kucanstava bilo afektirano, sredili stvar tek oko 12:30 12.4.)...
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 14:31   #13041
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Pa ako ti ne treba taj krak koji je sada "u zraku" onda ga eliminiraj, umjesto 1 > 3 splittera staviš 1 > 2 splitter.
Time usput imaš manje gušenje signala.

Ako bude trebalo, modularnu IEC uticnicu u kužini sad već znaš kako eliminirati sa F spojnicom
Samo paziš kod stavljanja F konektora da sjedne korektno i da ti se slučajno ne podvuče koja licna širma prema srednjem vodiču.

Micanje 1 > 2 splittera kod routera i stb - a nema smisla jer kasnije mora i tako ostati tj. treba. Jedino za test da vidiš šta se dešava njegovim micanjem.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 15:31   #13042
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
treci krak trenutno nije potriban tako da bi moga stavit 1 > 2 splitter na ulaz u stan, pa ako u buducnosti zatriba treci krak, stavim opet 1 > 3...

da, bude li tribalo, maknit ce se i zadnja modularna uticnica

tako je, micanje 1 > 2 splittera u dnevnom bi islo samo u svrhu testa da vidim ima li ikakva pomaka nabolje, nista vise od toga...
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 18:25   #13043
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
najveći problem a1 cabel je sustav bar kod mene tehničari se drže onoga što piše u nalogu ko pijani plota,
mogu ti naći kvar-grešku i to je njihova dobra volja, ali ako nije u skladu sa nalogom moraš ponovno zvat i ponovno čekati drugog servisera,
onda na to dolazi poprilična nestručnost službe za korisnike koji na kraju definiraju te naloge-recimo ženska iz korisničke kad sam prijavljivao ispad cijelog sistema kad sam joj htio reći što mi log u fritzu kaže mi je odgovorila da joj ne govovorim jer se eto ona ne razumije u to konzekvenca je bila da je nalog bio samo za internet,
tv i cam karticu je provjerio samo radi mojeg inzistiranja da je kojim slučajem cam kartica bila u k... nebi imao ovlasti zamjeniti nego bi sve išlo u novih 5-10 dana,
to je moje osobno iskustvo - očito koliko god taj mozaik forsirali prilikom prodaje oni sami ne smatraju to jedinstvenom uslugom.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 22.04.2022. u 18:54.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 18:59   #13044
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
totalno se slazem s komentarom sta se tice sustava... prilikom dogovaranja produzenja je agent greskom stavia da ide samoinstalacija (pojma nemam kako i zasto jer je 1gbit net dogovoren) i poslali su mi ne 1 vec 2 samoinstalacijska paketa s ubee-om (jedan je vec bia doma cca 4g barem ) i nakon 3 fantomska termina za tehnicara di se niko nije pojavia (zbog te zavrzlame sa zabiljezenom samoinstalacijom u sustavu) je konacno sredjeno da dodje tehnicar tj kooperant na kraju, 2 tjedna nakon sta je ugovoreno produzenje...
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 20:43   #13045
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Meni ta priča sa IPv4 adresama sve više slići na priču o nestanku nafte. Samo što nije, ali nikako da se dogodi. I tako već godinama .
Odavno su ispucane IPV4 adrese a sada se neki rangeovi adresa preprodaju između ISPova.
Znam da A1 je nedavno kupio neke rangeove IPV4 od HTa.

Meni je iskreno komično da HT ima više IPV4 javnih adresa od svih ostalih alternativnih ISPova zajedno u HR,točnije svi alternativci zajedno nemaju niti pola HTovih (po količini)javnih IPV4 adresa.Komično ali istinito.

Na HTu nikad nisam doživio da me tehničar/SZK maltretira što imam svoje spojeno dok to je od strane Optime/Iskona i A1 doživljeno kao da im držiš pištolj na čelu.

Ja recimo nikada nisam bio na CGNAT adresi sa HTom bio to spojen Asus,TPLink,ZTE,SpeedŠrot,itd...
Dok sam uvijek viđao Optimu,Iskon i A1 konstantno na CGNATu čak i nakon poziva na SZK automatika će te s vremenom vratit na CGNAT čim ispucaju range.

A1 optika Huawei EchoLife prikazuje javnu IPV4 adresu u GUIu a Google te upućuje svako minutu na "Robot Check"

O sposobnosti A1 tehničara neću niti pričat koliko su neuki,nesposobni i traljavi a u to sam se osobno uvjerio.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 23.04.2022., 06:06   #13046
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
kod mene ti je išlo ovako 4x su izlazili u 10 dana, 2 puta vanjski suradnici i 2x a1 tehničari,
1puta su došli na uključenje cam kartica nekompatibilna dalje ne mogu i odu par dana iza opet cam kartica nekompatibilna ali sve složio kao drugi dan će donijeti reciver kad napišu nalog zajedno zvali tehničku podršku i rekla ženska da će napisat nalog za drugi dan,
drugi dan zovem sa telefona koji je priključen na a1 router radi termina zamjene za reciver nemaju pojma i kaže mi da lažem jer uključenje je tek za 2 dana došo 15 dan uključenja, zamjenu je tek moguće izvršiti poslije uskrsa a dan kasnije sve krepa i traje nekih 5 sati,
prijavim kvar kaže sigurno je router krepo serviser u utorak ajde mislim radi internet 1tv i telefon strpit ču se ali da ne može serviser za router donijeti reciver, ne mogu obadvije stvari na jedan nalog dođe utorak serviser kaže linija perfektna router perfektan pogleda tv i kaže da bi morala raditi cam kartica na njemu ide on kad ono nema priključka za antenu, napravi pronađe kanale gurne karticu i radi,
problem u međuvremenu su deaktivirali karticu zovem kažu u toku dana će aktivirati,
ode tehničar i par sati nakon toga krepa sve ni telefona ni interneta ni tv,
prijavim kvar i pitam jeli aktivirana kartica prvo kaže nije zatim je,
bit će da su baš u tom trenutku kad su aktivirali karticu sve i krepalo,
servisera sam čekao 2 dana da bi došao malo pročačkao kabel na spoju sa routerom i sve proradilo,
vadi mob neku aplikaciju i kaže šumovi svadi se s menom koje pakete imam zove podršku i onda sve proradi.
eto koliko po mom mišljenju bezpotrebnih poteza, da je prvi puta izišao stručan prikopćenje nebi trajalo duže od 10 minuta a ne ovako 10 dana, ono što bi volio znati svaki taj izlazak tehničara njih košta i kako im se to onda financijski isplati.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 23.04.2022. u 11:52.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2022., 11:16   #13047
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
evo kratki update s moje strane... cisto za test izbacia jucer splitter kod routera i stb-a, ocekivano se podigla razina signala, a broj gresaka na vecim frekvencijama jest manji (slike su nakon skoro 18.5h konekcije) al MSE je i dalje prakticki nepromijenjen...









takodjer, cca 3h nakon micanja splittera je doslo do gubitka sinkronizacije (ovo trenutno je druga koja drzi vec cca 18.5h kako je spomenuto)...

sutra bi mi tribali doc splitteri i spojnice pa cu testirat i javit stanje nakon zaobilaska 1 > 3 splittera...
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2022., 17:54   #13048
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
kod mene je su postavili utičnicu sa dva izlaza s prvog ljevog ide kabel oko 5m direktno u router drugi desni na njega ide spliter 7m kabel u drugu sobu tv, 1,5m tv u dnevnoj,ono što sam dosad svatio da i najsitnije smetnje dovode do problema sa internetom kod fritza bolje rečeno docsis-a3.1,a spliteri nisu mislim neka extra kvaliteta-prije masovna proizvodnja
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2022., 20:17   #13049
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
da, osjetljivije dosta na docsis 3.1, toga sam bia svjestan citajuci komentare ljudi sta su uzimali kad je krenila 1gbit opcija... frustrirajuce je sta je net bia stabilan prvih 2 tjedna i onda su krenili problemi... u mene su kabeli davno provuceni kad smo uredjivali stan davnih dana...


narucia sam splittere sta je Nikky linka u replyu na moj post pa ce svakako ici zamjena kad dodju, kao i test bez splittera sa spojnicom pa ce valjda bit jasnije sta tocno unosi smetnje zbog kojih pati sinkronizacija...
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2022., 20:46   #13050
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Čekam da javiš rezultat test(ova)

Kad bi se kladio (a neću ), rekao bih taj stari 1 > 3 splitter.
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na