Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2019., 21:01   #1801
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Dobio sam novi router, s novom karticom, za produljenje ugovora. E sad, stari je upravo malo prije prestao raditi i novi radi.

Kaj sad sa starim? Mogu to prodat ili kaj?
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 22:31   #1802
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nevjerojatno kakvi idioti rade u tom sada A1, ali već preko 2 tjedna se čeka dogovoreno produljenje ugovora. Nakon nekoliko poziva tim njihovim službama, odgovor je uvijek isti: vide u sustavu da je novi ugovor unijet, ali nije aktiviran, ne znaju zašto, ali su napravili požurnicu i biti će u roku 48h. I tako već nekoliko puta. U međuvremenu ugovor istekao i prebacila se tarifa na onu najskuplju bez ugovorne obaveze.

Odgovor A1: pričekajte prvi račun i onda pišite žalbu i tražite umanjenje računa.
Ovo ne može biti slučajno.
Imao sam stari ugovor do 01.12.2018.g
Meni su 09.11.2018. telefonski ponudili uvjete oko kojih smo se složili.
Dolazi ugovor koji nema veze sa dogovorenim.
Zovem, žalim se, lik mi kaže napisati će on prigovor za mene neka se strpim za odgovor.
Idu dani, ja zovem da pitam što je sa ugovorom, ne želim da mi prođe onaj rok od 14d za raskid bez preyebavanja, nazovem i kažem tako.
Stiže novi ugovor, ajde kao sada sve manje-više štima (iako nije sve kako smo dogovorili, tj. kako su reklamirali, ali ne da mi se opet zajebavati).
I taj ugovor stiže sa datumom 21.11.2018.g., kao sve oni uvažili, greška, isprike...
Početkom 12. mj. stiže račun na punu cijenu staroga ugovora (imao sam onih famoznih 50%), ja nazovem i kažem da mi stari ugovor još vrijedi...joooj da, da...greška, isprike, ništa se ne brinite, platite po starome i gotovo.
Danas mi stiže kombinirani račun na pola 12-og mjeseca, do 17.12. puni iznos stare tarife, a od 17. nova tarifa, kao proporcionalan iznos broju dana aktivnosti nove tarife, jasno sa punom cijenom najma dodoatnih uređaja, punom cijenom dodatnih paketa (umanjene ali iznos kao za čitav mjesec).
Zovem SZK; kažu oni u sustavu vide 17.12. kao datum produženja ugovora (?!).
Kažem imam ugovor pred sobom na 21.11., tada je produžen.
Kaže cura:" Eee, pa nejde to tako, sigurno ste potpisali tada (u 12.mj.), ugovor postaje važeći kada potpišete primitak pošte" (???!!!).
Ja joj lijepo citiram kako piše da je ugovor "sa danom 21.11., sklopljen preko sredstva daljinske komunikacije i valjan bez potpisa i bez pečata".
Kaže ajd' vi to lijepo kopirajte pa mailom ili poštom prigovor, samo na odgovor se čeka i do 2tj. (opet).

Znači ovako- mjesečno sam kao fizička osoba VIP-u do prošle godine za dvije pretplate mobilnih tarifa ostavljao oko 600kn (rate uređaja included), tv+internet do sada oko 190kn (sada i nešto više po novome ugovoru, no ja nikako da dočekam normalan račun da vidim koliko ), plus tri bonaša, znači brat-bratu još cca 200kn.
Milju mjesečno, dakle.
Skinuo sam jedan ugovor za mob 2018.g. jer su bili gamad kod produženja.
Skinuti ću i ovaj drugi čim istekne u 6mj. ove godine.
Bonaše sam odmah transferirao u drugi u mrežu.
A ovo im je i zadnji ugovor za tv+internet, proći će i ove dvije godine, a onda će se pridružiti tekom i optimi

....
Pitanje: šta je bolje za mene, da ih vijam putem maila ili pisane pošte?
Tj. kako putem pisma dokazati poslani sadržaj istoga, u slučaju da treba tražiti arbitražu treće strane, a da ne kompliciram sa ovjerama, odvjetnicima, sada odmah?
Jel' mail dosta?
Ona curica je nešto pričala da moram ovjeriti mail za komunikaciju, no pričala je i da moram vratiti potpisani primjerak ugovora, tako da...
Imao tko nešto slično?

P.S. Imam neodoljiv osjećaj da oni ovo rade namjerno, instruirana APP metoda.
Ne mogu vjerovati da se de facto stalno u obračunu stavki događaju "greške", naoko i letimično ako čitate sve je to o.k. (tarife se slično zovu), +pdv, +qrac palac i eto sume.
Ja vjerujem da cca svaki 20-ti lik to plati ne razmišljajući (neki gazda birca, neka firma i štatijaznam, deda neki...bubam sada) i eto njima preko noći fine zarade, a ostali se preyebavaju ovako kao ja žaleći se i istjerujući pravdu.
Nevjerojatno!

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 10.01.2019. u 22:41.
  Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 07:49   #1803
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.
Green_FanBoy, taj stari ruter je sada tvoj i možeš ga slobodno prodati, ili držati u rezervi u slučaju da se novi pokvari.

Iznio bi mogućnost rada A1 mreže na tri frekvencije. Naime, na mom području aktivne su tri frekvencije od 800 Mhz od 1800 Mhz
i 2100 Mhz. Imam ruter ZTE MF286 koji ima mogućnost rada na 2 frekvencije. Kod mene je max jačina signala
/5 crtica- cca 80 dBm, SINR od 5-15/. Imam namjeru kupiti ruter Huawei b715s-23c /CAT 9/ koji ima mogućnost rada na tri frekvencije.
Zanima me što bi dobio na brzini i kvaliteti signala ako uzmem taj ruter.
Brzina mi već dvije godine ovdje u Rijeci ne pada ispod 30 Mbits i kreće se do max 55 Mbits.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 11.01.2019. u 12:26.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 10:10   #1804
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Izmjeriš brzinu na 2100 i za toliko će ti se povećati ukupna brzina. I pitanje je dali je A1 uključio CA3 800+1800+2100. I tele2 ima 1800 i 2100 ali nema uključen CA2 ne radi na dvije frekvencije.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 13:23   #1805
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Radi li netko ovdje na forumu mozda u a1 ?

Pokusavam ih dobiti na telefon danas u tri navrata (37min, 18min i 26min cekanja) ali telefon samo vise "svi nasi operateri su trenutno zauzeti, pricekajte......"

Meni se cini da to nije "sluzba za brigu o korisnicima" nego "sluzba koju boli briga za korisnike".

Na mailove odgovaraju kao da ih saljem postom, 5-10 dana prodje prije nego dobijem odgovor na e-mail. Uzas, od kad su se pretvorili u a1 sve gore i gore (mozda su smanjili place ili otpustili radnike?)
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 10:58   #1806
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
Nakon 11 dana na A1, STARCI potrošili sve GB... Banda kao i svi ostali.
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 11:02   #1807
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor h4ze Pregled postova
Nakon 11 dana na A1, STARCI potrošili sve GB... Banda kao i svi ostali.
A najbolje od svega je sto ovaj online brojac nesluzi nicemu, vremena na njemu nisu tocna niti se mozes po njemu ravnati/ulozir prigovor, ako zelis izlistanje prometa moras cekati tamo iduci mjesec nakon sto generiraju racun i pisati molbe/zahtjeve da ti poslaju izlistanje prometa koje onda mozes gladati i ne vrijedi ti nista jer nemas stvarno saznanje kad si potrosio promet posto se onilne brojac i njihov PDF/papirni ne slazu s vremenima .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 11:12   #1808
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.
Green_FanBoy, taj stari ruter je sada tvoj i možeš ga slobodno prodati, ili držati u rezervi u slučaju da se novi pokvari.

Iznio bi mogućnost rada A1 mreže na tri frekvencije. Naime, na mom području aktivne su tri frekvencije od 800 Mhz od 1800 Mhz
i 2100 Mhz. Imam ruter ZTE MF286 koji ima mogućnost rada na 2 frekvencije. Kod mene je max jačina signala
/5 crtica- cca 80 dBm, SINR od 5-15/. Imam namjeru kupiti ruter Huawei b715s-23c /CAT 9/ koji ima mogućnost rada na tri frekvencije.
Zanima me što bi dobio na brzini i kvaliteti signala ako uzmem taj ruter.
Brzina mi već dvije godine ovdje u Rijeci ne pada ispod 30 Mbits i kreće se do max 55 Mbits.
.

Koristim ga dalje, samo sam iz novog prebacil karticu, s tim Huawei crnim imam duplo veće brzine, nego s "novim" ZTE bijelim. Tak da sad "novi" stoji u kutiji... Jer na traženje "cat 6" routera, dobil još jedan cat 4..
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 11:23   #1809
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.
U A1 nedaju CAT6, dobivaš samo CAT4. Ako sve naštimaš kako treba /i APN/ onda ne vidim razloga zašto bi bila brzina duplo veća kod crnog huawei /b310s-22a/ ako je na istom mjestu.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 12:45   #1810
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Huawei potegne do 50 mbita, ZTE neide preko 32. Cak ni u 5 sati u jutro. Kaj točno treba nastimavati? Trenutno nisam pri nofcima za vanjsku antenu, a i ovih 50 mbita mi je skroz oke.
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 13:25   #1811
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Citiraj:
Autor h4ze Pregled postova
Nakon 11 dana na A1, STARCI potrošili sve GB... Banda kao i svi ostali.

Nigdje u njihovom imenu ili reklami ne pise da su dobrotvorno drustvo.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 16:04   #1812
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor h4ze Pregled postova
Nakon 11 dana na A1, STARCI potrošili sve GB...

Mene zanima tko je Starcima sredio da koriste/imaju taj internet... Ti ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 17:49   #1813
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Sto se tice prometa ja nisam nikad imao zamjerke, sve korektno. Tak da sumnjam da nisu potrosili. MaxTv, youtube, ovo ono, 100giga ode bez problema.

Gledao sam na jednom drugom forumu prosjecnu potrosnju potrosnju, recimo sat vremena 4k netflixa guta 6gb. Tako da 100gb ode brzo.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 20:56   #1814
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Gdje skinuti zadnju verziju firm. za ZTE MF283 jer na A1 stranicama nikako ne mogu pronaći?


thx...
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 22:46   #1815
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
DXakle 12.12. prijavih da tv stb ne radi kako treba, da mu ne svijetli lampica i zenska kaze doci ce vam serviser , ok , nakon toga nista, ja opce ni ne gledam tv i danas nema slike, stb mrtav, ja zovem dakle proslo tocno mjesec dana, iz nekog razloga nije realizirano kazu oni, pa jebote kakva je to usluga, ma ne da su a1 nego su ž, uglavnom sad je nedjelja, ponedjeljak je zauzet, ma mrš, mislim da cu cekat kraj godine,mozda i necu , al bojim se da cu morat pobjec s bneta
EDIT:vidim da komentirate promet, pa sto postoji ogranicenje prometa, ja imam flat 3 u 1 paket doplata brzine do 150 i picim po prometu, nadam se da nema ogranicenja
  Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 23:32   #1816
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Gdje skinuti zadnju verziju firm. za ZTE MF283 jer na A1 stranicama nikako ne mogu pronaći?


thx...
https://www.a1.hr/podrska/uredaj/-/d...00000000011021

Ovako treba ići sa početne stranice
Podrška - Trebam tehničku podršku - Postavke za uređaj - Koje su postavke za moj Homebox - Onda se izabere vrsta uređaja, proizvođač i model

Zadnje izmijenjeno od: selk. 12.01.2019. u 23:47.
selk je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2019., 01:21   #1817
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
DXakle 12.12. prijavih da tv stb ne radi kako treba, da mu ne svijetli lampica i zenska kaze doci ce vam serviser/...
Dobro... i kakve veze imaju tvoji problemi u A1 sa Homebox turbo/duo i ovom temom ovdje opcenito ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 13:20   #1818
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nigdje u njihovom imenu ili reklami ne pise da su dobrotvorno drustvo.
Pretpostavljam da bih se trebao nasmijati na ovo?



Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Mene zanima tko je Starcima sredio da koriste/imaju taj internet... Ti ?
Starci su si sami sredili, ja sam u inozemstvu.
Flat internet je u svakoj normalnoj državi NEOGRANIČEN internet, i do sad je kod bilo kojeg providera (čak i u VIPu) bio NEOGRANIČEN.



Sad ti meni objasni kako starci od 60 godina mogu potrošiti FLAT internet, koji se koristi na jednom mobitelu i preko kojeg se gleda TV, u 10 dana?




Optika nije opcija, tako da nema puno izbora.
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 13:32   #1819
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Teoretski, ni u A1 nije ogranicen prometom. Osim ako aludiras da je netko iz A1 manipulirao promet da bi starcima smanjio brzinu.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 13:33   #1820
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor h4ze Pregled postova
Pretpostavljam da bih se trebao nasmijati na ovo?




Starci su si sami sredili, ja sam u inozemstvu.
Flat internet je u svakoj normalnoj državi NEOGRANIČEN internet, i do sad je kod bilo kojeg providera (čak i u VIPu) bio NEOGRANIČEN.



Sad ti meni objasni kako starci od 60 godina mogu potrošiti FLAT internet, koji se koristi na jednom mobitelu i preko kojeg se gleda TV, u 10 dana?




Optika nije opcija, tako da nema puno izbora.
pa imaju neograničen internet, ali nakon potrošenih 100GB odnosno 200GB, brzina pada na minimum.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 15:52   #1821
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Citiraj:
Autor h4ze Pregled postova
Pretpostavljam da bih se trebao nasmijati na ovo?

Ne, nego bi trebao, prije nego nekog proglasis bandom, poradit na čitanju s razumjevanjem propisanih uvjeta, jer ti to ocito nije jaca strana.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 17:50   #1822
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ovo je kriminal kako loše radi net od 5 pa na dalje zadnjih tjedan. Baš sam razočaran sve više.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 18:18   #1823
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
A i kod mene padne brzina za oko 30% sad je oko 135Mbps
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 18:43   #1824
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ovo je kriminal kako loše radi net od 5 pa na dalje zadnjih tjedan. Baš sam razočaran sve više.
Ane do nedavno imao 70/50 a sada u odredjeno doba magicno nece vise od 15


Necto je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 19:41   #1825
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ovo tvoje je super na šta meni liče brzine. Net se doslovno raspadne kad upalim torrent klijent koji mi je limitiran doslovno na 5kb/s zbog aktivnosti. Konekcije izgleda rasture i ovako šitni net popodne.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 19:55   #1826
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Baš sam razočaran sve više.
Citiraj:
Autor Necto Pregled postova
sada u odredjeno doba magicno nece vise od 15
Nije A1 tu kriv nista, mozda 10% ima realno njihove krivice sto u nekim podrucjima u odredjeno doba dana se dogadja drop usluge.

Kod mene je sve ok recimo... nije full kao prije 2 godine ali anulirao sam to sa cat6 routerom tako da ispod 100Mbps ne pada mi i to bez ikakvih antena.
Direktni krivac sto mobilnim operaterima koji nisu u sustavu t-coma kako vrijeme odmice je sve gore i usluga losija je sam t-com. Optika dolazi na kapaljku.

Bakrene parice degradiraju, propadaju dvostruko brze nego se skracuje petlja do krajnjih korisnika.
HEVC dolazi polako ali sigurno, veliki televizori sve jeftiniji te su zahtjevi korisnika "prema internetu" sve veci i veci
a to bakrena zica ne moze pratiti te nije vise cudno imati IPTV i telefon na zici a internet nesto drugo ili 2 parice u jednoj kuci...

Kolega tu 200m dalje od mene skoro 10 godina je mogao/imao 10Mbps na t-comu a sad ne moze vise od 4Mbps bez obzira sto je promjenio kompletnu
zicu od tavana do routera... dobio je SIM karticu iz t-coma i eto, malo mu zna zafalit prometa ali t-com je hibridnom tarifom rjesio bar 90% svojih korisnika a da nije morao ni jedan metar bakrene parice zamjeniti.

Tamo gdje je optika rasirenija ili petlja skracena tipa da korisnik ima po VDSL2 i do 100Mbps niti tele2 niti A1 imaju problema
jer mreza nije zagusena niti ce biti jer takve usluge uzimaju oni korisnici koji su u nekoj sljepoj ulici ili ne zele ugovor ili podstanari itd...
Monopol t-coma ( iako dosta njih serucka o duopolu t-com i A1 ) je uz zdusnu pomoc same drzave od strane HAKOM-a, direktni krivac tolikog pritiska na ostale mobilne operatere.
Drzava mora osigurati t-comu zaradu i to je to... tko nije zadovoljan mobilnim internetom vratiti ce se na bilo kakvu zicu... koju 75% drzi t-com a i onih 25% naplacuje koristenje od strane A1.

Sada cu vam povuci analogiju oko drva i cijene plina makar se neki jeze cim krenem o drvima Znaci kako drzava ide u zaradu od svojih gradjana ?
Cijena plina 2000 godine je bila 1,45kn ! E sad.. za 100 kvadrata grijanja bez ikakve izolacije spali se oko 300 kubika plina, ajde moguce je mozda i 400
kubika mada to bi radijatori morali raditi 0-24. To je 435kn do 600kn dakle. U to vrijeme metar tvrdih drva se mogo naci za 200kn pa i manje ali treba ih
rezati, sloziti, prostor, pepel, dim i sva ostala sranja koja dolaze s drvima a isto trebas 3m polozit mjesecno za 100 kvadrata tako da su ljudi masovno na plin isli. Komocija itd..

Sad kad vam kazem da je Lugar osobno iso zivkati ljude sto je znao dali oce ici raditi drva nebi mi vjerovali ali malo ih je tko u Slavoniji radio tj. da se ispravim, mogao je tko god zeli otic u sumariju i nema problema, evo ti pa radi...

Cijena plina je 2004 narasla na 2kn i tako bila do 2008 godine, drva su isla max po 220kn u slobodnoj prodaji ( ne u sumariji ) i jos uvjek si mogao
raditi ih tipa samoizrada na kakvom placu. Kroz tih 8 godina znam osobno gro ljudi koji su pobacali peci od centralnog, obicne peci, sporete i presli
na plin jer 600-800kn za 100 kvadrata u najvecoj zimi je sitnica za platiti... i nema zajebancije koja vec dolazi sa drvima.

2009 plin raste na 2,5kn pa 2011 na 3kn i danas je tu oko 3kn... sad svi koji su se navukli na plin - smrzavaju se jer samo 300 kubika nije vise 435kn
nego je 900kn ili 1200kn ako spalis 400 kubika. Znaci evo skoro 10 godina cjena plina se vrti oko 3kn i ljudi sad opet bjeze na drva masovnije no drva vise nema toliko za sjecu za grijanje
jer drzava sada prodaje cjele placeve za totalno mljevenje za pelet. Cijena drva ode u nebesa i debelo nekad preko 300kn. Kucanstvima naravno to ne pase ali drzavi je odlicno. Prodaje plin
po cijeni kakva je a i drva iz suma a ako se neko kucanstvo uspije ogrepsti za samoizradu - imali su srece.

I da se vratimo na Internet, drzavi je odlicno... hebe se njima dok t-com placa poreze a iznosi lovu van, HAKOM djeli opet dodatne spektre za mobilne
operatere i djelit ce ko blesav i dalje.. sto vise podjele a sto je "zica losija" - drzavi poreza vise od naknade za frekvencije ! Da imamo svi optiku u nekom scenariju da je drzava pokrivena optikom 99% od koga bi ubirali pare ?

Zica nije u vlasnistvu drzave nego t-coma i nema poreza na zicu ali zrak u HR je u vlasnistvu drzave i sve sto "putuje zrakom" je podlozno oporezivanju....
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 17.01.2019. u 20:02.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 20:16   #1827
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Znaš što je najžalosnije. Glavni vodovi optike su svagdje oko nas, al svagdje, i država je vlasnik te optike, dirktno il indirektno, al sve stoji sastrane.

Uz svaku prugu koja se koristi je postavljena optika, uz svaki metar autoceste je postavljena optika, i još hrpa takvih slučajeva. I sve stoji i ne koristi se.

Tenhnički, imam optiku pored kuću od staraca, u selu bogu iza nogu, al se ne koristi, itd. itd.


Mislim da ću nakon odlične al odlične optike od amisa, i sve goreg homeboxa tražiti neku novu opciju kad mi istekne ugovor.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 20:36   #1828
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Znaš što je najžalosnije. Glavni vodovi optike su svagdje oko nas, al svagdje, i država je vlasnik te optike, dirktno il indirektno, al sve stoji sastrane.
Da, i meni ispred kuce je provucena optika prije skoro 2 godine no... po pitanju Interneta rvatska ne da nije suverena nego je roblje t-coma.
Danas kada postoje poticaji za ovo ili ono... zamisli da se donese zakon o poticajima po prikljucku za mobilne operatere koji drze manje od 50% udjela svih mobilnih prikljucaka a u svrhu kakti digitalizacije jel...

T-com bi tuzio ovu nasu smrdiju prvo onom pijancu Junkeru, onda na 100 komisija, pa svi moguci sudovi koji bi mogli biti nadlezni jer ako
drugima drzava nesto djeli - njima pada zarada a mora je bit... pa nisu Švabe djabe dali nesto love za t-com kako bi narednih 728 godina dalje izvlacili zaradu.

Ne mogu A1 a niti tele2 tolikom brzinom povecavati kapacitete a placati drzavi masne pare ili dodatno A1 t-comu naknadu po prikljucku.
Nece nam biti bolje ni u narednim godinama, pa vec danas VDSL2 je spao na one brzine koje je ADSL2+ mogao isporucivati ako se otvorila
pipa do kraja, 20Mbps sam mogao vuci udaljen 1300m od centrale sa ADSL2+ kada je bila ona opcija Optima Blast !
Margina 7-8dB i pici veza sa 20/1.5 po ADSL2+ !! Sada je stabilno 18/2 sa VDSL2, sve iznad rusi se veza hebote...

Nije ni u €u to drugacije toliko ali za razliku od drzava predvoditeljica €u mi kao vazalna drzava smo tu da popunimo trziste firmama
koje vode glavnu rijec na kontinentalnoj a ne drzavnoj bazi. U zemljama nositeljicama je to malo uredjenije, place su vece itd...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 09:21   #1829
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Zovem juče podrsku jer mi je brzina 0.35 i ženska me ladno odjebe s to su vam mobilne usluge, tu nema najmanje brzine. Dno dna od usluge.

Zovem za 10minuta, dobijem nekog tipa i aj nemogu reci, probali smo par stvari. Rekao mi je da forsiram 3 il 4 g, da vidim sta mi bolje paše. Probao i to al nije baš pomoglo. Poslije se popravilo stanje kad je palo zagušenje.

Da li isporučuju bolji ruter osim ovog 283, da ih gnjavim dok mi ga nedaju?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 09:36   #1830
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Nema A1 bolji router. Umjesto 3G 4G više bi možda postigao promjenom frekvencije 800 ili 1800 pa koja je manje zagušena
Nikox je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na