Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2023., 19:09   #2491
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,201
Najbolji mis ikad... Meni kabel popuca, al sam poprqvio i dao materi... Savršen za velikoruke
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 08:24   #2492
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,682
@outta - ako si replayo mene, ma njega sam "bio prisiljen" kupiti jer je prijašnji otkazao na kotačiću (guma je počela proklizavati pa je često vrtio u prazno) . ne mogu se sjetiti proizvođača, znam da je bio model Terminator i bilo mi je muka koji kupiti. ali sad, 10 godina kasnije taj Sharkoon mi je bio pun pogodak!!
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2023., 19:15   #2493
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Logitech G502 Proteus Spectrum i VX Nano sam zamijenio Razer Basilisk V3 Pro mišem i zasad sam oduševljen. Kako dizajnom, tako su i dimenzijama i masom podjednaki (mislim na G502), nisam vagao niti mjerio nego je procjena ovako iz ruke. Ne znam tko je koga kopirao, ali nije ni bitno.

Velika prednost je što Razer ima mogućnost spajanja na sva tri načina: BT, USB žica i USB RF, receiver se može staviti u miš. Ovo mi je prvi miš koji preko BT radi skoro jednako kao preko RF, delay postoji, ali može se raditi. Prije njega sam probao nekoliko Logija i Microsofta u rangu do 100 eura i svaki je imao dosta veći delay i preskakanje.

Scroll ima gumeni finish, tiši je i elektronski se mijenja u infinity scroll dok je na Logiju plastičan i mehanički. RGB-om je osvjetljen scroll, Razer logo ispod dlana i donji rub do podloge, ali kako dotični brzo cucla bateriju, najbolje ga je isključiti kad se koristi bežično. Kome je bitno, Razer puno ljepše izgleda u mraku.

Razer ima dvije tipke manje, bit će možda minus nekome tko se igra, ali meni nebitno, to mi je čak i plus jer kod lijevog klika ništa ne stoji. Od ostalih tipki ima lijevo-desno na scrollu, promjenu moda vrtnje, DPI u pet koraka, back-forward i još jednu custom tipku kod palca. Guma i plastika su matirani, Logi je više glossy.

Vidjet ćemo kako će raditi nakon 15+ godina koliko je star Logitech VX Nano.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 11:12   #2494
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Ima li netko iskustva sa Razer Deathadder v2 Pro? Upravo ga naručio za 53 eurića preko ozonea na nekoj akciji.
Imao sam u planu prvo Basilisk X HyperSpeed, jer je trenutno 45 eura u Linksu, ali po svemu što sam pročitao na netu bi Deathadder trebao biti bolji.
Također Deathaddera nisam nigdje vidio po ovoj cijeni, nadam se da ne stigne neka fejk varijanta samo.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 13:18   #2495
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2023., 22:24   #2496
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Može pomoć, koja je razlika između ova dva miša sa linka?


Logitech G502 Lightspeed Wireless
https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan...?gid=14-489176

Logitech G G502 RF Wireless black
https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan...?gid=24-120826


Ako sam dobro skužio, bežična verzija G502 je Lightspeed (dakle miš sa prvog linka), no kakav je sad ovo 10 eura jeftiniji "G G502 RF Wireless black"
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2023., 18:48   #2497
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Drugi dobavljač, krivi opis.

Isti miš je to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2023., 20:01   #2498
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Dobio sam novi dongle bez puno filozofiranja, odličan support. Evo par fotki starog i novog, čini mi se da je u starom izgorio neki element, teško mi procijeniti jer je presitno i duboko unutra, manje od milimetra.







__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 22:59   #2499
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Pozdrav,

Imam logitech M705 već dugi niz godina. Zapravo, imam ih nekoliko komada na svim 'radnim jedinicama'. Sva tri koristim paralelno. Kupio sam i klincima, ali nije dugo trajao. Ne da mi se opet baciti 60€, a bitno mi je da ima multifunkcijski scroll (lijevo-desno) za npr. copy-paste. Ima li netko konkrento iskustvo za do 200 kn ~ 30€. Thx!
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2023., 19:15   #2500
theo
Premium
 
theo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Ja ne kužim kako netko može koristiti M705 i reći da je dobar. Danas sam ga kupio i za 2 minute je završio u ladici i bok.

Katastrofa smještaj senzora, nije u centru i zbog toga one male dijagonalne pokrete (kombinirane s rotacijom šake) kad trebaš nešto precizno stisnuti uopće ne doživljava. Plus što je primjetno nekakvo ubrzanje algoritmima i to na neki neprirodan i čudan način.

Imam M190, M171 i M185 na laptopima, najjeftinije Logitech miševe i rade za klasu bolje nego M705.

Ne sjećam se da sam se ikad toliko razočarao u komad hardvera. Ne kupujem high end, ali baš ni zadnje smeće tak da je ovo totalni promašaj i k tome za ne male pare.
theo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2023., 19:26   #2501
BubaSvabo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 24
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Ima li netko iskustva sa Razer Deathadder v2 Pro? Upravo ga naručio za 53 eurića preko ozonea na nekoj akciji.
Imao sam u planu prvo Basilisk X HyperSpeed, jer je trenutno 45 eura u Linksu, ali po svemu što sam pročitao na netu bi Deathadder trebao biti bolji.
Također Deathaddera nisam nigdje vidio po ovoj cijeni, nadam se da ne stigne neka fejk varijanta samo.
Ja ga koristim već par par godina i zadovoljan sam. Jedini problem mi se javlja u scrol kotaču. Ponekad kao da dođe u neki srednji položaj pa ga "baci" gore-dolje. (Ako me shvaćaš.) To zna biti zeznuto u igranju kad zumiraš pa ga za stupanj zumira pa odmah malo vrati. Nezgodno.
Isto mi se događa i na volume kotačiću na Black Widow pro tipkovnici.
Također na tipkovnici su se nakon 2 godine počeli pokazivati tegovi korištenja. (Što nije bio slučaj ni kod puno jeftinijih tipkovnica.)
Budući da je raspored tipaka američki, tipka W i Y imaju na sebi kao neka dodatno napravljena slova/znakove. Oni su se počeli guliti, a onaj mekani wrist rest se debelo guli pa razmišljam da ga presvučem kožom.
Ne znam. Uglavnom sam zadovoljan, ali mislim da su počeli ugrađivati jeftinije materijale i da im kvaliteta trpi zbog toga.
Svakako najljepši brand među gaming periferijom, barem meni.
BubaSvabo je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2023., 17:02   #2502
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Pozdrav, imam u planu kupiti DeathAdder V3 Pro pa me zanimaju iskustva vi šta ga već duže imate, da li ima kakvih problema štekanja prekidanja. Jer sa trenutnim V2 Pro mi se zna desit da mi povremeno prekine itd. Probao sam sve i svašta novi dongle, drugi port, uninstall synapse-a pa maknut sve stvari okolo računala da nema nekih intereferenca probao i na drugo računalo i ništa ne pomaže, a taman ko za peh mi se počelo dešavat prije isteka jamstva. Što se tiče samog miše V2 Pro mi super leži u ruci i sviđa mi se šta je lagan, jedino ovo se prekidima mi baš dođe ono da ga zafitiljim u zid

EDIT:
Išao isprobat DeathAdder V3 Pro i prezadovoljan sam, odlično leži u ruci. I kupio ga naravno, uz njega sam uzeo i pooling rate risiver kojeg kod nas nema za uzet iz nekog razloga morao sam ga direktno preko razera naručivat.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.12.2023. u 20:37.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2023., 12:03   #2503
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
Jel moze preoporuka tipkovnice i misa,singleplay igre tako da netreba savrsen odaziv.

Bijele, bežićno do 70 eur
microsoft66 je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2024., 14:55   #2504
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
može nekakva preporuka za ergonomski/vertikalni miš?

da nije preskup i obvezno da je bežičan, do nekakvih 30-40 €, ako postoji nekakav best buy? preferiram logitech, njihovi proizvodi mi uvijek djeluju nekako od kvalitetnije plastike nego ostali brendovi pa čak i kada se radi o identičnom cjenovnom rangu...
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2024., 09:26   #2505
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Amdejac je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na