Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2017., 23:51   #1
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
HP 4730s problem sa grafičkom

ljudi pomagajte jer već 2 dana razbijam glavu ovim laptopom

naime, frend me zamolio da mu srušim windowse. instalirao sam win7 home premium jer za to ima licencu i odmah nadogradio sam na windows 10. automatski su se instalirali driveri za graficke (intel hd 3000 i amd 7400M) no svaki put prilikom podizanja windowsa, nakon logo-a (prije login-a) pojavi se crni ekran i kursor i tako stoji 30-40 sekundi. mislio sam da je stvar u tome što ne postoje službeno driveri pa sam vratio na windows 7.

nakon pola dana skidanja update-a (preko 220!!!) i paćenja sa presporim diskom i nakon nemogucnosti instaliranja drivera za intelovu grafiku (javlja da laptop ne zadovoljava minimalne specifikacije, a skinuti su sa hp supporta preko autodect) gotovo pa ista stvar. nakon windows logo-a crni ekran i kursor na cca 5 sekundi, zatim welcome screen te se freeze-a na pola minute i nakon toga svega pojavi se desktop.

šta da radim? prije nego li sam počeo išta raditi na njemu (prije rušenaj windowsa) laptop je bio spor ko puž, ali nije bilo problema sa boot-anjem

P.S. driveri za windows 7 su skinuti sa intelove i amd-ove stranice jer intelovi sa hp-ove se ne zeli instalirati, a 380mb amd-ovih drivera sa njihovih sporih servera skidalo bi cca 8 h
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 18:18   #2
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
Da sa osvrnem na ovo. Mislim da je problem bio u integriranoj grafici koju sam u BIOS-u trebao isključiti prije instalacije Windows-a (ili je problem bio u Radeon-u, nisam vise siguran).
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2021., 19:25   #3
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Windows 10 još primaju W7 ključeve ...

Problem je u ULPS.

Regedit kao admin, nađi sve ULPS pojmove i promijeni "1" u "0".
Važno: NE ULPS_NA, samo "Enable ULPS" entry!
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 20:57   #4
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
vrijedi probati, hvala!
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na