Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2021., 20:57   #541
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Ako Amd FidelityFX postane podrzan sa svim novim igrama kao nekakav open source dodatak i ako bude dobar kao Dlss 2.0 onda bi to bio uspjeh za cijeli gaming.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 21:04   #542
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Pa tak nekak bi se to i moglo odigrati, jer slično je prošel nekadašnji Mantle, pa danas na temelju toga imamo odličan Vulkan koji je naposljetku službeno podržan od nVidije.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 21:04   #543
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
IMO ne prodaju ti gimmicki gpu. Imao je i AMD tako određenih prednosti pa je situacija ostajala ista.

Brijem da nvidia nema DLSS da bi marketshare odnosno omjer bio isti.

Imaju gpu određene karakteristike koje su klasika - peformanse (sirove), cijenu i određene druge karateristike (efikasnost, zagrijavanje, vram). Kombinacija svega toga je ključ

Trenutno su problem kapaciteti, odnosno potražnja. Da AMD može izbaciti 3 put više gpu nego što sad izbacuje, osvojio bi tržište. Bez ikakvog DLSS-a, FidelityFXvishera...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 21:07   #544
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
No i trenutno, AMD ima sve od navedenog (karakteristike) minus RT + DLSS, dok nVidia zarađuje stotine milijuna direktnom prodajom kritporudnicima i to je to.

Previše je para nVidia uložila u marketing da ih jedan Radeon sjebe u samo jednoj generaciji, mada su im sad došli preblizu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 21:22   #545
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
No i trenutno, AMD ima sve od navedenog (karakteristike) minus RT + DLSS, dok nVidia zarađuje stotine milijuna direktnom prodajom kritporudnicima i to je to.

Previše je para nVidia uložila u marketing da ih jedan Radeon sjebe u samo jednoj generaciji, mada su im sad došli preblizu.
Problem Amd-a je sto se sva proizvodnja oslanja samo na Tsmc, dok Nvidia koristi i Samsung za proizvodnju serije 3000.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 21:27   #546
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Problem Amd-a je sto se sva proizvodnja oslanja samo na Tsmc, dok Nvidia koristi i Samsung za proizvodnju serije 3000.
Jedini problem AMD-a je marketing/percepcija...već godinama imaju bolje drivere od Nvidije, ali i dalje "AMD ima lošije drivere", i "AMD procesori se samozapale i više griju od Intela"
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 21:27   #547
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Problem Amd-a je sto se sva proizvodnja oslanja samo na Tsmc, dok Nvidia koristi i Samsung za proizvodnju serije 3000.
nVidia koristi isključivo Samsung za RTX 3000, dok im TSMC proizvodi samo A100 HPC/AI/Ml akceleratore, jer nVidiji nije uspjela ucjena, pa da natjeraju TSMC na spuštanje cijena po waferu.

AMD pak radi ono kaj sam napomenul u temi za procesore, sav fokus stavlja na enterprise + OEM tržište, jer tu su nofci, dok im 2.000 7nm TSMC wafera donosi milijun čipova za PS5, rađe nek idu za EPYC, pa nek svaki CPU košta 5.000$.

Kaj se same RT + DLSS priče tiče, identičnu stvar smo imali prije 15 godina s PhysX hardverom i implementacijom, dok se danas više nitko ne zamara - fizika u igrama radi na svemu.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 05.03.2021. u 21:38.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:04   #548
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Dok amd izbaci dlss ja sam to sve izigrao...uz RT.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:04   #549
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Tad će i RT biti relevantan. Kad prođe xy godina, postane standardna postavka svakog AAA naslova i kad ga budu dobro vrtile i tadašnje mainstream gpu.

Ovako čim oni njega moraju isticat, plaćat marketing, plaćat developerima za ubacivanje u igru to nije to, to nije standard
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:10   #550
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ukoliko je istina ovo kaj pričaju, AMD-ovo rješenje bude cross-platform, a obje nove konzole već imaju te mogućnosti, pa ako još ispadne i open-source, svi sretni i zadovoljni.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:12   #551
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Na konzolama kad upališ RT ode na 30 fpsa, barem onaj Spiderman koji ima samo RT refleksije
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:18   #552
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
I za konzole je to milina. Fora je u tome da je AMD u samo jednoj generaciji došel do toga, a bili su nigdje, mada su RX 5700 (XT) sasvim solidni modeli, ali ipak samo srednji rang.

To je ono kaj nVidiju muči, jer sad više nemaju ništa osim RT + DLSS kombinacije i problem bude, ako AMD na GPU strani krene istim putem kao na CPU prije par godina.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:19   #553
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Milina ako ne znaš za bolje.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:22   #554
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Meni tak svejedno, samo velim kak bude to na kraju završilo, puno buke ko za PhysX, pa naposljetku nikoga ne bude briga, jer svima radi.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:27   #555
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Na kraju će mo svi jednako završiti.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:41   #556
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Istovremeno prikladna i prigodna ...
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 14:49   #557
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
https://www.game-debate.com/news/303...s-looking-dire
AMD graphics card market share dropped by one third in 1 year, stock issues looking dire
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 14:59   #558
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Di samo nalazite sve ove portale s "vijestima", jer u cijelom "članku" se samo referiraju sami na sebe, dok konkretnih izvora informacija nema.

To je u rangu onog "banchmark" lika koji testira hardver u igrama, bez da ima većinu toga o čemu priča.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 23:12   #559
gogoklepci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Mostar
Postovi: 268
gogoklepci je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 16:49   #560
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor gogoklepci Pregled postova
Gaženje koga?
nVidia sa inferiornim proizvodnim procesom troši jednako struje kao AMD.
Zamisli da su oboje na 7nm.
AMD-u treba još vremena da sustigne nVidiu po pitanju arhitekture, zapravo i napravili su čudo koliko dugo im je grafička divizija bila zanemarena (zbog nedostatka para).
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 18:10   #561
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Treba AMD-u da dostigne nvidiu po pitanju mogućnosti, nemaju odgovor na dlss, nemaju kvalitetan encoder, driveri znaju bit mušičavi.
Ok, po pitanju potrošnje su napravili ogroman iskorak, ray tracing ionako nije relevantan trenutno, ali dlss je čudo.
AMD-a nebi kupio upravo zbog toga, jer nekoliko igara koje i imaju podršku za dlss sam igrao ili ih trenutno igram (COD Cold war) i fps mi je u nebesima.
Po meni dobro implementirane tehnologije prodaju čip, prošla generacija nvidie je bila jača u rasterizaciji i amd nije imao što ponuditi, sad su jači u raterizaciji ali nvidia opet razvaljuje po pitanju tehnologija.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 19:05   #562
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Sve je jasno, ali taman da Radeon nudi ama baš sve kaj i nVidia modeli, opet ne bi bilo dobro. U ovom, baš kao i u Intelovom slučaju, marketing i pare rade svoje, a to naposljetku prodaje čipove.

nVidia ima itekak dobro podmazan stroj mada je broj naslova koji službeno podržavaju DLSS 2.0 relativno mali, tj. radi se o svega 30+ naslova uz šačicu onih koji su uistinu popularni.
Code:
  • Amid Evil
  • Atomic Heart
  • Boundary
  • Bright Memory
  • Call of Duty: Black Ops Cold War
  • Control
  • Cyberpunk 2077
  • Dauntless
  • Death Stranding
  • Deliver Us the Moon
  • F1 2020
  • Fear the Wolves
  • Fortnite
  • Ghostrunner
  • Hitman 2
  • Islands of Nyne
  • Justice Online
  • JX Online 3
  • Kinetik
  • Marvel's Avengers
  • MechWarrior 5: Mercenaries
  • Minecraft: Bedrock Edition
  • Mount & Blade II: Bannerlord
  • Nioh 2
  • PlayerUnknown's Battlegrounds
  • Remnant: From the Ashes
  • Scum
  • Serious Sam 4: Planet Badass
  • Stormdivers
  • The Forge Arena
  • Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
  • Watch Dogs: Legion
  • We Happy Few
  • Wolfenstein: Youngblood
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 19:22   #563
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Za sad, dodan je nedavno plugin za UE tako da bi svaki novi UE naslov mogao vrlo lako implementirati DLSS, da samo na tome ostane to je vec popriličnan broj. Mene osobno kod AMD-a živcira užasna podrška za open GL, tak da ko voli emulatore mora na nvidiju ic htio nehtio.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 19:23   #564
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Pa do sada su dokazali da ne mogu parirati Nvidia-i i intelu. Ok što se tiče procesora dostigli su i prestigli intel, no opet su sami sebe pokopali, morali su podići cijene zbog nestašice pa je opet intel zasjeo na tron dostupnosti i pristupačnosti. Pitanje je samo do kada.
Što se tiče radeona, opet su dokazali da ne mogu bolje od nvidie, nažalost, koliko god netko htio da je obrnuto. Mislim da tu nije nikakav marketing, DLSS jednostavno radi. Da, podržava ga tridesetak naslova zbog toga jer Nvidia zahtjeva neke svoje uvjete, daju ti tehnologiju ali su njihova pravila igre.
Ne sjećam se kada je radeon bio feature rich, u prošlosti možda jesu pobjeđivali što se tiče omjer uloženog i dobivenog, ali trenutno i nvidiine slabije rtx kartice izgledaju dobro pored bilo kojeg radeona zbog DLSS-a. Ruku na srce uglavnom se igraju esports naslovi, a ekipa koja i piči SP eye candy naslove ionako kupuje najskuplje modele i ide na intel/nvidia kombinaciju.
Eto kolega je gore napisao, njemu je bitan emulator i stoga ide na nvidiu, meni je bitan COD koji ima dlss podršku i zbog toga idem na nvidiu, amd jednostavno nema što ponuditi. Pogotovo ako se dogodi implementacija u UE kako kaže. Može amd fideliti fx napraviti da bude multiplatform, ali to je po meni onda dosta bitnije console playerima koji će onda možda ganjati viši framerate u svim igrama ne samo u esports naslovima i starijim naslovima.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 19:25   #565
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
To je 30X više od onoga što nudi konkurencija, barem za sada


Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 19:27   #566
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Pa do sada su dokazali da ne mogu parirati Nvidia-i i intelu.
Ne mogu parirati Intelu i nVidiji? Ne znam otkud ti to i koje informacije čitaš i općenito doživljavaš, ali Intel je od 2017. u panici zbog šrot firme zvane AMD, dok je nVidia morala izmisliti nekolicinu Ampere modela, samo zato jer je ova RX 6000 serija došla preblizu, čak i uz sve nedostatke koje misliš da imaju. Kaj se cijene procesora tiče, to jednostavno nije točno, cijene su 50$ više u odnosu na prošlu generaciju, ali stanje na tržištu radi svoje, ne samo s hardverom, već sa svime. Sve u svemu, čini se da pratiš stvari onak kak ti odgovara, ne kak se zapravo odvijaju. I najbolje od svega kad su ovake stvari u pitanju, uvijek su argumenti RT + DLSS, sve pr0 g@m3ri odreda, a rijetko ko se igra, jer se kartice isplaćuju rudareći kriptovalute, tak da - nećemo se lagati.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 19:30   #567
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
RX 6000 serija je došla preblizu, po čemu? Rasterizaciji, i dalje ne nude nikakvu alternativu dlss-u koji podiže framerate.
Ray tracing koji je manje važna stavka ali se opet provlači po testovima, amd ne da je loš nego izgleda smiješno.
Streaming koji je također većini nebitan, ali tko se bavi time nema radeonku koliko znam.
Što se tiče radnih aplikacija ne želim pričati jer se u to ne kužim niti to pratim, govorim samo osobno neko iskustvo i viđenje situacije. Nemoj se ljutiti, samo sam iznio neko svoje mišljenje o svemu tome.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 19:32   #568
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Pa ne podiže FPS, kad se zapavo vrti u nižoj rezoluciji, a DLSS ti onda slaže magiju da izgleda ko da je u 4K ili koja veća mora biti. Kak ne kužite kak to radi.

Jebote, da li vi ikad na mobitelu pročitate dalje od naslova ili koji kurac? Stvarno jedno te isto non stop, ne znate ni kak radi toliko vam bitna tehnologija.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 19:35   #569
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pa nemoj se srditi
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 19:39   #570
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Stari moj kako je NV mašinerija vrhunski prodala DLSS, stvarno svaka čast Uopće nisam ironičan, kapa dolje za PR kampanju, ovo je već tko zna koji put da čitam na forumu kako je DLSS gamechanger jer diže framerate nekom vrstom magije i sere se Radeonu u cipelu.

Ne mislim samo na ekipu sa godinu dana staža na forumu koja igra Warzone, čak su i ozbiljniji članovi pisali hvalospjeve.
sti je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na