Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2024., 23:44   #481
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Poanta je da mi 5GHz ne treba i htio sam to zagasiti ali se pali sam od sebe.
Dobro nerazumin koji je problem ako imaš upaljen Band Steering.
WiFi SSID je uvijek isti i nema dodatnu 5G oznaku već sam router te prebaciva sa 2.4 na 5 i obrnuto ovisno o jačini signala osim ako Speedport ima neku svoju ludu pamet ili si u WebGUIu stavio da je 2,4 i 5 odvojen?
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2024., 19:00   #482
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
Nula bodova. Band steering je ugašen ali se 5g i dalje pali. A uređaji kojem imam se na 5g baš i ne žele spojiti Kakva lakrdija.

karlo, po defaultu band steering je upaljen dok oba WiFi imaju različiti SSID. Moguće da sam i ja to promijenio kod konfiguriranja rutera, da sada ne izmišljam. -> po defaultu oba banda imaju isti SSID. Iako to je za moj problem nerelevantno.

Poanta priče je da želim zagasiti 5g i ostaviti ga ugašenog ali router ima druge planove. Čini se kako kad scheduler uključi oba wifi. Dakle ne pamti user setting koji je u biti samo checkbox.

Provjerio sam i snagu preko wifi analyzera, ispada da je razlika u snazi između low i high oko 10dBm.

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 03.03.2024. u 19:47.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2024., 20:39   #483
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Nula bodova. Band steering je ugašen ali se 5g i dalje pali. A uređaji kojem imam se na 5g baš i ne žele spojiti Kakva lakrdija.

karlo, po defaultu band steering je upaljen dok oba WiFi imaju različiti SSID. Moguće da sam i ja to promijenio kod konfiguriranja rutera, da sada ne izmišljam. -> po defaultu oba banda imaju isti SSID. Iako to je za moj problem nerelevantno.

Poanta priče je da želim zagasiti 5g i ostaviti ga ugašenog ali router ima druge planove. Čini se kako kad scheduler uključi oba wifi. Dakle ne pamti user setting koji je u biti samo checkbox.

Provjerio sam i snagu preko wifi analyzera, ispada da je razlika u snazi između low i high oko 10dBm.
Ajd na PM pa pogledam preko remotea ako želiš.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2024., 20:08   #484
jopasaable
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 16
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
Isti smo što se tiče zahtjeva za wlan, samo ću reći da sam zbog mušičavog wlan-a vratio na amazon TP-Link xx-230 AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 GPON Router koji je "preporučen" jer može imati sve 3 usluge preko njega na optici.
Znači router sam bez ikakvog utjecaja upali 5gWlan, ti ugasiš, on upali za tipa sat vremena. Kod zadavanja vremena paljenja / gašenja isto pali oba dva, ne možeš birati. Čitam na forumu TP-link-a, taj problem sa samostalnim paljenjem 5G je detektiran prije 3-4 godine, i još ga nisu riješili. Toliko o toj firmi.

Što se tvog problema tiče, koristio sam speedport plus i mislim da mi je njemu sve uredno radilo. Moraš u postavkama podijeliti da se mreže 2,4 i 5G drugačije zovu i ugasiti onu opciju da ih odjednom koristi pa sam prebacuje između njih. Koliko se sjećam na taj način mi je ujutro palio samo 2,4G... Probaj pa vidi, davno mi je to bilo...
Sta si uzeo umjesto xx230v?

Dosao sam do zakljucka da mi je dosta limitiran funkcijama taj all in one pa razmisljam da bi isao na ONT + opnsense opciju ili mozda neki Asusov ruter
jopasaable je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2024., 23:54   #485
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor jopasaable Pregled postova
Sta si uzeo umjesto xx230v?

Dosao sam do zakljucka da mi je dosta limitiran funkcijama taj all in one pa razmisljam da bi isao na ONT + opnsense opciju ili mozda neki Asusov ruter
Ništa za sada, ali išao bih s istim putem, kada vidim neku kombinaciju koja mi je ok...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 10:25   #486
marcony
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Klc
Postovi: 86
Dobio novi Speedport Plus i nekim webstranicama ne mogu pristupiti; ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT. Citam o povecanju MTU u postavkama routera, ali nisam uspio naci
marcony je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2024., 11:00   #487
tomo100brt
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Blace
Postovi: 3
Zna li netko možda što znače ove poruke iz logova routera Speedport Plus? I mogu li ja tu išta napraviti ili stvarno trebam T-com da mi to poprave?

The HG tries to contact the ACS (A103)

Denial of Service incident detected RateFloodIcmpInput (FW101)

Denial of Service incident detected Port Scan (FW101)

Ovo sam uspjeo pročitati iz logova, ostali logovi su normalni. Svako malo se nešto od ovoga pojavi, internet veza je na trenutke spora i prekida. Ovo već traje jedno 7 dana.
Oni iz T-com mi kažu da mi jedino mogu poslati novi router Arcadyan VRV9518BA-2C. Imaju mi to roditelji i toliko je jadan da ne možeš nikakve postavke namještati, a spojeni pojačivači signala koji su im na prošlom routeru radili normalno sad stalno prekidaju. Tako da pokušavam ovaj Arcadyan VRV9518BA-2C izbjeći ako je ikako moguće.

Zadnje izmijenjeno od: tomo100brt. 24.03.2024. u 11:09.
tomo100brt je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2024., 14:41   #488
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ovo za ACS neka te ne brine, router se svako toliko spaja na ISP - ov ACS.
Ovi "Denial of Service incident detected" mogu biti problematični ako se odnose na Internet konekciju, tu router "nije kriv", samo je detektirao DoS mapad iz vani i pokušava se odbraniti od toga.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2024., 15:33   #489
tomo100brt
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Blace
Postovi: 3
Ne znam može li ovaj napad iz vana uzrokovati usporenje internet veze i njen prekid. Ne znam da li je to napad preko mog nekog uređaja na mrežu ili je napad direktno na router ili je to problem u T-comu. Ali sam svejedno sve kompjutere i Android mobitele preskenirao imaju li botova i špijuna u sebi, ali nisam ništa našao. Sad mi je trenutno internet više manje uredu. Zna nekad malo usporit. Ali do podne nije bio uredu, a sinoć je bio užasan, usporavao svako malo i prekidao. T-com mi je sinoć neku dijagnostiku napravio i nakon toga resetirao router i liniju. Popratit ću i vidjeti.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.03.2024. u 18:29.
tomo100brt je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2024., 16:38   #490
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Pa dobro jeli imaš problema sa brzinom / pingom ?
Ako nemaš ignoriraj to iz System Loga.

Obrana od DDOSanja inače stavlja dodatni load na SoC.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.03.2024. u 18:30.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2024., 17:54   #491
tomo100brt
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Blace
Postovi: 3
Brzina je spora, izbaciva me sa wifi mreže. Problema ima. Sad od prije dva sata mi je gotovo sve uredu, a od sinoć do 14:00 svako malo surfanje internetom sporo i gledanje videa prekida. I internet veza je svako malo pucala. Mjerio brzinu, reklo normalna. Pingao nisam, sad je ping uredu. Ali i mreža je sad uredu. Ako se ponovo pojavi problem probat ću pingat pa vidjeti. Dok je bilo problema sa internetom tih poruka o napadu u logovima je bilo masu. Sad više i nema tih poruka u logovima o napadima ima već 2 sata i problema isto toliko vremena nema. Vjerovatno kako si rekao imao sam neki napad pa je cijeli taj internet i SoC bio opterećen kako bi se branio. Pratit ću situaciju.
tomo100brt je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na