Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2021., 13:58   #3601
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Već sam prije spomeno, ali što više vrijeme prolazi to mi je draže što sam pljunio 4900 kn za 3070 prije 2 mjeseca,a bio sam u takoj nedoumici jer nisam nikada mislio da ću toliku lovu pljunuti za grafu. Jedino što nema baš igara koje me vuku na igranje, pegla se lagano Cyberpunk, a poslije toga jubito i forumi
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 14:56   #3602
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Da, isto mogu i ja reći za ove 3060ti što smo lovili po 3900kn. Ni tada nisam bio siguran u value te grafe i koliko mi to ima uoće smisla, ali kad vidiš ovo na tržištu, možeš samo kucnut o drvo...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 15:18   #3603
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Jbt gledam da sad ladno mogu zaradit na grafi da se odlučim prodati, nikada tako što nisam još doživio, do sada je praksa bila da se na komponentama gubi lova,a vidi sad ovo...i onda još kažu ljudi da ne valja, sve ovisi s koje strane gledaš, samo pozitiva
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 15:25   #3604
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Da, isto mogu i ja reći za ove 3060ti što smo lovili po 3900kn. Ni tada nisam bio siguran u value te grafe i koliko mi to ima uoće smisla, ali kad vidiš ovo na tržištu, možeš samo kucnut o drvo...
Mislim da je nikad nisam bio zadovoljniji izborom. Performanse odlične, a cijena koju sam platio ispada sve manja i manja. Rokovi za stabilizaciju tržišta su prvo bili kao prvi, drugi mjesec, sad je već pomaknuto na ljeto. Ako pomaknu do jeseni tad će već počet nova holiday sezona i opet sve ispočetka
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 15:39   #3605
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Za 3900kn je više sigurno neće biti, možda ekvivalent 4xxx serije kada izađe a i u to sumnjam.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 16:55   #3606
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
Još će ispast da je 5700 za Gigabyte RTX 3070 gaming oc bio pun pogodak... kupi tko?
IMO ipak ne, jer otkako je izasla 3060Ti koju je ekipa kupovala za 3900kn rtx 3070 nema smisla, jer je ova cca 10% slabija, jednaka količina vram....
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 19:15   #3607
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Da su igre kao nekada zarazna remake djela ( ljudi koji su krenuli sa Spectrumom pa na dalje znaju o cemu pricam ) onda bi bio strasno isfrustriran sa cijenama, ali ovo danas, realisticna grafika, 4k, mos mislit, sve smece do smeca...
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 19:30   #3608
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
To sta si ti star ne znaci da su igre danas lose, dapace. Vecina je fokusirana na multiplayer ali rec da su lose je smijesno.

Ontopic, izgleda da je najbolje prosao ko je uhvatio 3060ti, a i bilo koju drugu jer sad mogu bit samo skuplje, ako ih se nade.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 19:36   #3609
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor thekingnoa Pregled postova
Da su igre kao nekada zarazna remake djela ( ljudi koji su krenuli sa Spectrumom pa na dalje znaju o cemu pricam ) onda bi bio strasno isfrustriran sa cijenama, ali ovo danas, realisticna grafika, 4k, mos mislit, sve smece do smeca...
Mislim da igre nisu ništa manje zarazne, nego starijim igračima dođe do zasićenja. Daj nekom klincu to što je tebi dosadno pa ćeš vidjeti

Inače nitko nas ne tjera da igramo najnovije igre ala cyberpunk, postoje stotine vrhunskih naslova, te nema šanse da ih je netko odigrao sve
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 20:11   #3610
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Danas to ni blizu nije kvalitetno i zarazno kao nekada, ne znate vi o cemu ja pricam, nekada prodjes Diablo na normal pa na nightmare pa na hell, pa onda promijenis lika ili COD 2 ili COD 4 koji su se igrali ne znam ni ja koliko godina, tko prica o Diablu 3, nitko, zato sto je smece, sta mislite tko ce igrati COD iz 2020 za 5 god, nitko,ali ne zato sto je izasao novi vec zato sto je smece,
Djeca nemaju pojma kako je bilo pa onda ne znaju ni o cemu pricam....
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 20:34   #3611
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor thekingnoa Pregled postova
Danas to ni blizu nije kvalitetno i zarazno kao nekada, ne znate vi o cemu ja pricam, nekada prodjes Diablo na normal pa na nightmare pa na hell, pa onda promijenis lika ili COD 2 ili COD 4 koji su se igrali ne znam ni ja koliko godina, tko prica o Diablu 3, nitko, zato sto je smece, sta mislite tko ce igrati COD iz 2020 za 5 god, nitko,ali ne zato sto je izasao novi vec zato sto je smece,
Djeca nemaju pojma kako je bilo pa onda ne znaju ni o cemu pricam....
igrao sam se još na arkadnim automatima, to je bilo prije ZX Spectruma. Današnje igre su odlične.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 20:37   #3612
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
Gle mozes se ti i danas zaraziti i igrat WoW po cijeli dan. Samo sta Ce ti patiti posao/familija i slično.

Ima jako puno dobrih igara na koje se lako navuces. Samo treba vremena.

Corona je navukla hrpu ljudi opet na gaming. Nije isto kada krepan dodes nakon 10h posla i jedva odigrala nesto, ili imas viska vremena pa mozes se ufurat kako spada.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 20:48   #3613
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
Citiraj:
Autor thekingnoa Pregled postova
Danas to ni blizu nije kvalitetno i zarazno kao nekada, ne znate vi o cemu ja pricam, nekada prodjes Diablo na normal pa na nightmare pa na hell, pa onda promijenis lika ili COD 2 ili COD 4 koji su se igrali ne znam ni ja koliko godina, tko prica o Diablu 3, nitko, zato sto je smece, sta mislite tko ce igrati COD iz 2020 za 5 god, nitko,ali ne zato sto je izasao novi vec zato sto je smece,
Djeca nemaju pojma kako je bilo pa onda ne znaju ni o cemu pricam....
Diablo 3 je meni osobno gori od droge, odlična igra.
I današnje igre su i dalje jako dobre, postoje neki čudni trendovi, ali ja sam i dalje jako zadovoljan.
Kao što je mladen napisao, i ja se igram još od doba automata...double dragon, dragon ninja, pang...
Zato između ostalih emulatora imam i MAME, za nostalgiju.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 22:01   #3614
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,060
Ja igram od doba C64 i mislim da je današnje vrijeme najbolje za igre jer ima brdo igara i svatko može naći što mu odgovara.
Mene ne zanima puno novih igara i nisam zbog njih uzeo grafu. Volim igrati stare igre kao Jedi Outcast, Prey 2006, Unreal, Quake, Outlaws, Interstate '76, Painkiller, MDK, Bioshoock, FEAR... pa da ne bi uvijek igrao sa istom grafikom, koristim reshade. Pošto su neki efekti u reshade jako zahtjevni gledam da imam što jaču grafu.
Od novijih igara odličan mi je Metro serijal (trenutno igram Last light), Dishonored i imam u planu kupiti Prey 2017, čini se zanimljivo.
Nego, je li netko undervolatao i OC 3070? Kakvi su rezultati?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 22:43   #3615
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor thekingnoa Pregled postova
Danas to ni blizu nije kvalitetno i zarazno kao nekada, ne znate vi o cemu ja pricam, nekada prodjes Diablo na normal pa na nightmare pa na hell, pa onda promijenis lika ili COD 2 ili COD 4 koji su se igrali ne znam ni ja koliko godina, tko prica o Diablu 3, nitko, zato sto je smece, sta mislite tko ce igrati COD iz 2020 za 5 god, nitko,ali ne zato sto je izasao novi vec zato sto je smece,
Djeca nemaju pojma kako je bilo pa onda ne znaju ni o cemu pricam....
Zato što je u to vrijeme COD2 i COD4 bio nešto u žanru, odnosno to su bile THE pucačine u to vrijeme. COD iz 2020 to nije u 2020 god. Možda da si se prebacio na neku drugu FPS igru možda bi ti bilo zanimljivije. Štajaznam koju, žanr je evoluirao, pa je možda neki Escape from Tarkov, neki Armu, sqad, insurgency sandstorm, dakle više na neku hardcore realniju stranu ili nešto extremno arkadnije na drugu stranu, odnosno ako pričamo o singleplayeru što se promjenilo od doba cod2 - open world ili semi-open world, recimo far cry serijal, metro exodus, stalker serijal (iako to nisu nove igre, praktično generacija cod4 i nadalje, no dolazi novi nastavak) itd.

Realno nisu cod2 i cod4 neko sveto pismo, jedino sto je razlika što se WW2 istrošio kao tema, a modern warfare ofucao od ponavljanja. Druga stvar što te može držat za ta dva naslova je nostalgija. Dakle moraš potražiti nešto drugačije

U diablu 3 ti je možda promjena stila jadna, no baci oko na Grim Dawn ili ako si za MP Path of Exile.
No na kraju dana može biti da si se samo istrošio za igre
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 22:52   #3616
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Nego, je li netko undervolatao i OC 3070? Kakvi su rezultati?
900mv na 1965mhz. 65-70c na 56% venta.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 23:31   #3617
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,060
950mv na 2025mhz, mem 1875.2mhz, temp max 70.
3d Mark graphic stock 13 685
3d Mark graphic uv/oc 14 403
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 00:19   #3618
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
A zato si ti pitao, da se prsiš

Evo zavrtio nabrazaka 3d Mark sa gore spomenutim:

thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 00:26   #3619
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,060

Zanima me koliko mogu ići, a da je sigurno i stabilno. Dignuo sam memoriju na 2000.2.
Moji 3D mark rezultat https://ibb.co/H2JtbgT
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 07:01   #3620
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
Ja sam imao samo kratko vrijeme 3dm, ali evo i mojih rezultata sa 3060.
Stock 11400, UV/OC 1200, max OC 12300.
Ali taj 3dm mi iskreno ne znači niš, ne znam ni koliko je pouzdan ovako za usporedbu uopće... igre su mi bitnije.
Mislim da i preferira nV naspram AMD grafa, pa po 3dm ispada da je AMD sporiji, a u stvarnosti (igrama) je brži i takve nebuloze.
Plus zauzima IMHO bezobraznih 7-8gb prostora.
U svakom slučaju se UV pokazao kao pun pogodak na amperaži.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 07:52   #3621
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ja sam imao samo kratko vrijeme 3dm, ali evo i mojih rezultata sa 3060.
Stock 11400, UV/OC 1200, max OC 12300.
Ali taj 3dm mi iskreno ne znači niš, ne znam ni koliko je pouzdan ovako za usporedbu uopće... igre su mi bitnije.
Mislim da i preferira nV naspram AMD grafa, pa po 3dm ispada da je AMD sporiji, a u stvarnosti (igrama) je brži i takve nebuloze.
Plus zauzima IMHO bezobraznih 7-8gb prostora.
U svakom slučaju se UV pokazao kao pun pogodak na amperaži.
Koje su ti postavke UV/OC? Koliko si digo core i memory?
UV je i mene iznenadio s 1080 na 950mv. Mislim da može i još, ali nisam probao, zadovoljan sam ovako. Potrošnja se smanjila, sada troši neki 160-170W, prije je bila preko 200. Rezultati su bolji, hladnija je i tisa.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 08:20   #3622
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Koje su ti postavke UV/OC? Koliko si digo core i memory?
UV je i mene iznenadio s 1080 na 950mv. Mislim da može i još, ali nisam probao, zadovoljan sam ovako. Potrošnja se smanjila, sada troši neki 160-170W, prije je bila preko 200. Rezultati su bolji, hladnija je i tisa.
Pisao sam već ranije. Ja sam išao na 0.85V zbog buke tj tišine.
GPU ja na 1890 (mislim da je to u afterburneru 1875) i tu stoji zakucano i u frumarku i u svim drugim grafičko silovateljskim programima tog tipa.
VRAM mi ide do 8300, ali sam ga spustio na okruglih 8000 jer sam našao info da se automatski dižu latencije pa se zapravo gubi ako se nafrlji do kraja.
U samim igrama (Metro exodus, CP 2077, Gears 5) sa obavezno uključenim max FPS-om bilo u igri bilo u nvcp (imam 1080/60 monitor) mi je sa maksimalnih 200-210w palo na 100-150W, CP i Metro su npr bili oko 130W, dok je gears 5 na kakvih 80W. A tek u tišini sam dobio puno (a to mi je primarni cilj), sa prijašnjih 2400RPM se spustilo na u prosjeku 1300RPM do max 1700RPM. Temp je pala za 5-6 stupnjeva.
Ugl kako sam i prije napisao Win-Win situacija. Tiša, manje troši, brža, stabilan takt i kod dugog opterećenja; takt kod stocka krene sa višim frekvama, ali ubrzo pada...

EDIT: Eh da, mislim da mi je na 0.95V išlo maks na 1950mhz, dobitak nikakav, a grijanje i potrošnja skoro kao stock...meni zbog buke neisplativo, vj sam izgubio postotak na razini statističke pogreške.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 08:25   #3623
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor thekingnoa Pregled postova
Danas to ni blizu nije kvalitetno i zarazno kao nekada, ne znate vi o cemu ja pricam, nekada prodjes Diablo na normal pa na nightmare pa na hell, pa onda promijenis lika ili COD 2 ili COD 4 koji su se igrali ne znam ni ja koliko godina, tko prica o Diablu 3, nitko, zato sto je smece, sta mislite tko ce igrati COD iz 2020 za 5 god, nitko,ali ne zato sto je izasao novi vec zato sto je smece,
Djeca nemaju pojma kako je bilo pa onda ne znaju ni o cemu pricam....

To je tvoje subjektivno mišljenje. Igram igre aktivno sad već preko 27 godina. Prošao sam sve od comodore 64, amige, nitenda, super nitenda, ps od 1 do 4, pc...
Igre su kvalitetne mogu reć kvalitetnije nego ikad samo šta je večina igrača i igara fokusirana na mp. Da izbacuju nam krcato alphi i ima igara sa krcato bugova ali nije isto bilo onda napraviti igre i sada. Puno je sve zahtjevnije a i od nas samih igrača. Da su nama igre onda bile teže jesu i da je sad olakšano je al jednostavno prilagođavaju se onome šta igrači žele a oni žele da mogu sačuvat prelazak kad hoće i slično i da ne gube sate na 1 nivo . Imam starih uspomena na igre al kad te igre sad skinem i odigram vidim ustvari kako su to samo dobre uspomene iz tog vremena i kakve su igre onda bile smeće počevši od mehanike, grafike, priče i slično. Jedino me Mario nikad nije razočarao. Da za to vrime su te igre bile super, da uživali smo u njima ali je nebulozno šta pričaš jer kad pogledaš kakve su igretine izbacivane zadnjih 10 ak godina. Mp je sve to digao na drugu razinu. Možda sam jedan od rijetkih koji kupi večinu igara šta izađe mp, ove sp večinom skinem krekane a tu i tamo i kupim neku gdje želim nagraditi proizvođaća za ono šta je napravija ili nema krekane.
Kažeš ko priča o diablu 3 pa to je igretina koje se igra stalno iz sezone u sezonu usprkos sta se godišnje izbaci krcato igara. Al je očito ti ne igraš ili je ne igraš dovoljno ko šta si igrao nastavke prije.
Igra je toliko loša da je samo za sony prodano 7600000 primjeraka, za pc ne mogu nać točan podatak. Dnevno na sony i xbox igra preko 16000 ljudi i koliko još na pc al da igru nitko ne igra (igra stara 8 godina).
Sorry ekipa na offtopic ali morao sam odgovorit
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 08:48   #3624
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Vratimo se na topic - koju 3070 kupiti?

Osim očitih odgovora "onu koju nađeš" i "preskupo je to trenutno" zanima me ističe li se neki od proizvođača, i to više ističe li se negativno, dakle ima li neki model koj treba izbjegavati radi lošeg hlađenja, buke, overclocka ili nečeg drugog. Kartica bi s vremenom trebala pod vodu pa hlađenje i buka nisu nužno problem, ali dok je na zraku radije bi da i to izbjegnem

Gledao sam i 3080, ali ne mogu si opravdat toliku investiciju u jedan komad hardvera, pa pogotovo po trenutnim cijenama (plus 3070 se nađe poneka,ovih nema apsolutno nigdje). Jedva si mogu opravdati ovu klasu niže
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 09:09   #3625
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova

Zanima me koliko mogu ići, a da je sigurno i stabilno. Dignuo sam memoriju na 2000.2.
Moji 3D mark rezultat https://ibb.co/H2JtbgT
Po internetima se prica da OC meme nije baš dobrodošao za dizanje FPS-a u igrama ( ne i za scorove u benchevima).

Navodono da je ECC mema, pa pri velikim OC-evima radi te neke provjere, sta ti ja znam tak da sam ja to pustio. (vidim kolega vec objasnio)

A sa druge strane mislim da cak mogu ići nešto sitno ispod 900Mv, tipa 887 ili još mal niže a da clock spustim za mizernih 20Mhz.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 10:16   #3626
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
To je tvoje subjektivno mišljenje. Igram igre aktivno sad već preko 27 godina. Prošao sam sve od comodore 64, amige, nitenda, super nitenda, ps od 1 do 4, pc...
Igre su kvalitetne mogu reć kvalitetnije nego ikad samo šta je večina igrača i igara fokusirana na mp. Da izbacuju nam krcato alphi i ima igara sa krcato bugova ali nije isto bilo onda napraviti igre i sada. Puno je sve zahtjevnije a i od nas samih igrača. Da su nama igre onda bile teže jesu i da je sad olakšano je al jednostavno prilagođavaju se onome šta igrači žele a oni žele da mogu sačuvat prelazak kad hoće i slično i da ne gube sate na 1 nivo . Imam starih uspomena na igre al kad te igre sad skinem i odigram vidim ustvari kako su to samo dobre uspomene iz tog vremena i kakve su igre onda bile smeće počevši od mehanike, grafike, priče i slično. Jedino me Mario nikad nije razočarao. Da za to vrime su te igre bile super, da uživali smo u njima ali je nebulozno šta pričaš jer kad pogledaš kakve su igretine izbacivane zadnjih 10 ak godina. Mp je sve to digao na drugu razinu. Možda sam jedan od rijetkih koji kupi večinu igara šta izađe mp, ove sp večinom skinem krekane a tu i tamo i kupim neku gdje želim nagraditi proizvođaća za ono šta je napravija ili nema krekane.
Kažeš ko priča o diablu 3 pa to je igretina koje se igra stalno iz sezone u sezonu usprkos sta se godišnje izbaci krcato igara. Al je očito ti ne igraš ili je ne igraš dovoljno ko šta si igrao nastavke prije.
Igra je toliko loša da je samo za sony prodano 7600000 primjeraka, za pc ne mogu nać točan podatak. Dnevno na sony i xbox igra preko 16000 ljudi i koliko još na pc al da igru nitko ne igra (igra stara 8 godina).
Sorry ekipa na offtopic ali morao sam odgovorit
Ja bi samo dodao da kolega vj nije ni probao D3.

Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
Vratimo se na topic - koju 3070 kupiti?

Osim očitih odgovora "onu koju nađeš" i "preskupo je to trenutno" zanima me ističe li se neki od proizvođača, i to više ističe li se negativno, dakle ima li neki model koj treba izbjegavati radi lošeg hlađenja, buke, overclocka ili nečeg drugog. Kartica bi s vremenom trebala pod vodu pa hlađenje i buka nisu nužno problem, ali dok je na zraku radije bi da i to izbjegnem

Gledao sam i 3080, ali ne mogu si opravdat toliku investiciju u jedan komad hardvera, pa pogotovo po trenutnim cijenama (plus 3070 se nađe poneka,ovih nema apsolutno nigdje). Jedva si mogu opravdati ovu klasu niže
Pa po meni ti je bila najisplativija Palitova u Linksu za 4900...dok ih je bilo, stalkaj ih malo pa vidi hoće li se pojavit, možda će biti skuplja sada, ali se pokazalo da su debelo najjeftinije i to baš u Linksu. Sasvim pristojan model, definitivno best buy kao i njihove 3060 Ti koje dolaze u par varijacija a bile su od 3900-4200. Za 3080, mislim da je bila neka TUF Asusica kao top model, ali ne znam cijenu.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 11:05   #3627
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
jedan od glavnih argumenata za nvidie "ukljuci i stisni play" u koji su se mnogi kunuli brzo je pao u vodu, amd - trend setter sa UV+OC igrankama
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 12:18   #3628
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
jedan od glavnih argumenata za nvidie "ukljuci i stisni play" u koji su se mnogi kunuli brzo je pao u vodu, amd - trend setter sa UV+OC igrankama
Je definitivno.
Mislim možeš ti i to...ali 'vako je bolje.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 12:47   #3629
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
jedan od glavnih argumenata za nvidie "ukljuci i stisni play" u koji su se mnogi kunuli brzo je pao u vodu, amd - trend setter sa UV+OC igrankama

Ovisi kako ko koga, kod mene je situacija doslovno plug and play, sa OC-anjem se poigram nekada kasnije možda, a možda i ne
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 12:50   #3630
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
Vratimo se na topic - koju 3070 kupiti?

Osim očitih odgovora "onu koju nađeš" i "preskupo je to trenutno" zanima me ističe li se neki od proizvođača, i to više ističe li se negativno, dakle ima li neki model koj treba izbjegavati radi lošeg hlađenja, buke, overclocka ili nečeg drugog. Kartica bi s vremenom trebala pod vodu pa hlađenje i buka nisu nužno problem, ali dok je na zraku radije bi da i to izbjegnem

Gledao sam i 3080, ali ne mogu si opravdat toliku investiciju u jedan komad hardvera, pa pogotovo po trenutnim cijenama (plus 3070 se nađe poneka,ovih nema apsolutno nigdje). Jedva si mogu opravdati ovu klasu niže
Zašto gledati 3070 pored 3060Ti? Znači u prosjeku 25% više košta za 10% više performansi. Bazirane na istom die, ista sabirnica, isti vram...

3070 je bez veze sad, ili 3060Ti ili 3080
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na