Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2008., 23:38   #151
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Evo tipkam ja sa Logitecha. Nakon par mjeseci intenzivnog korištenja sve moguće tipke su rasklimane, šuškaju i škripe pri jačem pritisku.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 00:31   #152
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Dobar je taj logitech ultra flat pa i za gaming. Ne vidim u cemu je razlika izmedu obicne i "gamerske" tipkovnice osim u marketingu. Ja sam na ultraX i to od 2004g. Malo se plastika izlizala, tipke su malo bucnije, no sve u svemu odlicna tipkovnica. Radi ko prvi dan. Ultra flat je ko neki nasljednik i mislim da ne bi trebala biti losa. Osim ako ti nece smetat suzenost tipkovnice jer se treba naviknut na nova mjesta delete, page up, page down i ostale ekipe.

Sto se tice trusta, ja sam ti imao slicnu osvijetljenu tipkovnicu doduse drugog proizvodaca. Ukratko, nije bila dobra. Tipkanje lose, a ostalo poslije tih losih tipki pada u vodu. Ako se odlucis za nju za par mjeseci ces vidjet dal se "isplatila".

Moja preporuka, uzmi ultra flat. Al ako nisi tipkao po flat tipkovnici negdje probaj da ne kazes da si dobio preporuku za nesto sto ti ne odgovara.

Meni poslije masu promijenjenih "vulgaris" tipkovnica i njihove nekvalitete, 700kn za onaj MS komplet ne izgleda puno.

@ BraBUS, ako se odlucis za taj MS komplet, bilo 8000 ili 7000, javi dojmove na forum!
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 00:32   #153
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
ima li tko kakva iskustva sa Keytronic ili noviim Cherry tipkovnicama?

također, da li je ikada postojao gigantski keytronic model (dupla velicina standardne tipkovnice) ili model sa metalnom (aluminijskom?) šasijom?
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 00:36   #154
BraBUS
Nervozni poštar
Moj komp
 
BraBUS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 258
Citiraj:
Autor $ol@ Pregled postova
Evo sutra mislim uzet: Logitech Ultra Flat Keyboard,pa šta mislite o toj tipkovnica?? Uglavnom mi treba tipkovnica do 150kn,za tipkanje(pisanje),a ne za gaming!
Ako mozete koju bolju do 150kn reć,napišite njen naziv!
Evo slika:
http://www.pctrgovina.info/art_pics/13252.jpg

ili da uzmem ovo:
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=023843

frend mi je nedavno imao trustovu wireless tipkovnicu i kvaliteta izrade e bila katastrofalna. ne znam da li su sve takve tipkovnice od trusta ili ne...no ova se cini primamljiva zbog backlighta...no upitna ja kakvoca tipki...stoga ti preporucujem sigurnog konja a to je logitech.
...........

@Rain Man - nekako me vuce serija 8000 prvenstveno radi kvalitetnije izrade i backlighta. mislim da cu kupiti neku od te dve vatijante. pa javim dojmove.
__________________
nVIDIA+INTEL=klasika
This message is hidden because Crash009 is on your ignore list.
BraBUS je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 00:38   #155
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor prljavi bluzer Pregled postova
Evo tipkam ja sa Logitecha. Nakon par mjeseci intenzivnog korištenja sve moguće tipke su rasklimane, šuškaju i škripe pri jačem pritisku.
Ja imam jednu od prvih serija ultrax-a koji su dolazili u HR. S malim enterom. U 4 godine, osim estetskih promjena, tipka najnormalnije. No ne kazem da je ultra flat ista kvaliteta.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 01:06   #156
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
a ovo?
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 01:12   #157
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Ja imam jednu od prvih serija ultrax-a koji su dolazili u HR. S malim enterom. U 4 godine, osim estetskih promjena, tipka najnormalnije. No ne kazem da je ultra flat ista kvaliteta.
I nije, tipkao sam na UltraX i to nema veze sa ovim. Ovo je tragikomično toliko da se neke tipke čak i znaju zaglaviti. Čekam da se raspadne pa da mogu sa njom na garanciju.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 10:20   #158
Karlo2304
Premium
Moj komp
 
Karlo2304's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Ja imam jednu od prvih serija ultrax-a koji su dolazili u HR. S malim enterom. U 4 godine, osim estetskih promjena, tipka najnormalnije. No ne kazem da je ultra flat ista kvaliteta.
Ja sam isto kupio prije 3godine tu Ultra-x sa malim Enterom u Ve-milu i odmah su mi štekale tipke, te sam vratio nakon par dana na reklamaciju.

Na reklamaciji me papak prvo zajebavao i po njegovom ta tipkovnica nije bila ni za igranje, ni pisanje teksta, ni surfanje . Ne znam za koje je onda funkcije bila za njega ta tipkovnica, al me dobro naživcirao glupim pitanjima.

Al uglavnom dobio sam u zamjenu novu Ultra-x sa velikim enterom i puno je bolja od stare verzije (budući da frend ima tu stariju verziju isto 3godine).

Jedini problem kod tih flat tipkovnica je da je teško očistiti tipkovnicu, tj. kad se izvade tipke onda ih je teško vratiti. Sad mi već štekaju tipke zbog svega i svačega šta se nalazi ispod tipaka, al jednostavno mi se neda izgubiti cijeli dan na ćiščenje.
Karlo2304 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 10:56   #159
$ol@
Premium
Moj komp
 
$ol@'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: K.Gomilica
Postovi: 56


Kupljeno,genijalna tipkovnica,koji osjećaj radit na njoj
$ol@ je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 11:07   #160
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja svoju nisam mazio kroz te 4 godine, prosla je svasta, nikad mi nije zakazala ni jedna tipka. Doduse ne jedem nad njom pa ne moze da mi parizer i kruh sabotiraju tipke. I igrao se s njom i pisali se seminarski i diplomski na njoj. Nije se bunila! Jedino sto mene muci je njena iako normalna sirina, meni je presiroka. Ja bi isti takav model, bez numerickog dijela.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 09:40   #161
betlmaster
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Logitech wave

Jucer kupio Logitech Wave, wireless izvedbu.
Dosadasnjih 5-6 privatnih tipkovnica i ne znam kolko na raznim mjestima me bas nisu zamarale, sve su bile neke jeftine, bitno je bilo samo da se moze upisati ono kaj treba. To je OK dok ne isprobas neku bolju i onda je tesko natrag "s konja na magarca". Ova Wave mi je bas ugodna za tipkanje, tiha naspram svih koje sam imal. Isprobano lovi na nekih 7-8 metara, za dalje bi moral izlazit iz stana
Neki su pisali da tipke pocnu cudno raditi nakon nekog vremena, ali dok do toga dodje, garancija vrijedi 5 godina. I jos nekaj, baterije koje se dobiju s njom su Duracell, a ne neke no name kakve sam znal vidjati. Dobro je i upakirana, tak da su to ipak sitnice koje donekle opravdavaju visoki cijenu. Naravno da i ime placamo, ko i uvijek.
__________________
betlmaster
betlmaster je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 19:04   #162
Karlo2304
Premium
Moj komp
 
Karlo2304's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Ja svoju nisam mazio kroz te 4 godine, prosla je svasta, nikad mi nije zakazala ni jedna tipka. Doduse ne jedem nad njom pa ne moze da mi parizer i kruh sabotiraju tipke. I igrao se s njom i pisali se seminarski i diplomski na njoj. Nije se bunila! Jedino sto mene muci je njena iako normalna sirina, meni je presiroka. Ja bi isti takav model, bez numerickog dijela.
Ja sam i i svašta radio sa njom tak da nije čudo da štekaju tipke.
Ali tražim novu tipkovnicu jer mi ova dojadila i kao šta si i ti rekao da je preširoka budući da imam onu dasku koja se povlači ispod stola na kojoj su miš i tipkovnica.

Ja sam se zagrijao za ovu:
http://www.everglide.com/index.php?o...d=60&Itemid=47

Al nisam našao načina kako da ju kupim :-(...
Karlo2304 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2008., 16:18   #163
edoo
1337
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 95
poz trazim neku dobru gaming tipkovnicu , mis mi je mx 518
A da je dobra i cijena nije pretjerana i pomogucnosti crna zna li neko neku dobru ?
edoo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2008., 17:09   #164
DuffJP
Premium
Moj komp
 
DuffJP's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zgb
Postovi: 100
odabir spao na ove dvije

Saitek Cyborg (500 kn u Linksu)
http://www.saitek.com/uk/prod/cykeyv2.htm
Razer Lycosa (700 u feniksu)

http://www.razerzone.com/p-87-razer-...-keyboard.aspx

citao rivjue u Bugu i pohvalili obje, s tim da su saitekovom bili posebno odusevljeni, ima super-mega-adjustable backlight a jeftinija je...

misljenja?
DuffJP je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2008., 18:50   #165
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
moram priznati da nisam procitao cijeli thread, samo naslov...ali od vremena dosa, se ja sjecam kako su razno razni proizvodjaci nudili tipkovnice, i sve su ili imale srot onaj klik kad stisnes tipku, ili su bile premekane, ili ono najgore, blokirale su se tipke kad bi se stislo vise tipaka odjednom, recimo za vrijeme mortal kombata za istim kompom...samo jedna marka je nudila sve sto je meni odgovaralo, a to je bio BTC...jos uvijek imam staru btc, bez windows tipke i jos uvijek radi, i to odlicno....ova nova je isto btc i isto je odlicna, samo ima windows tipku, a kako gledam na nabavi, najskuplja koja se moze nabaviti kod nas kosta 220 kn....that's my 2 cents...
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 09:49   #166
lordVerdranius
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Molim preporuku neke tipkovnice sa ugrađenim mišem u sebi, te po mogućnosti da je bežićna! I ak je moguće da bude najviše do 300kn, ak ne OK
TNX!
lordVerdranius je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 20:09   #167
Ruky
Premium
Moj komp
 
Ruky's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
dajte mi molim vas preporucite neku najtanju i najravniju tipkovnicu koju se moze naci na hr trzistu! nesto tipa ovo
Ruky je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 02:37   #168
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor Ruky Pregled postova
dajte mi molim vas preporucite neku najtanju i najravniju tipkovnicu koju se moze naci na hr trzistu! nesto tipa ovo
mozda ova?
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 06:55   #169
Ruky
Premium
Moj komp
 
Ruky's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
mozda ova?
e to bi bilo to samo di si to moze nabaviti u zg-u a da ne narucujem preko neta?
Ruky je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 09:51   #170
ivan_karlovac
Premium
Moj komp
 
ivan_karlovac's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: karlovac
Postovi: 111
Da ne otvaram posebnu temu zanima me da li igdje u Hrvatskoj mogu kupiti samu tipkovnicu Logitech Cordless Desktop MX 5000 USB bluetooth jer miš mx 1000 imam.
ivan_karlovac je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 10:40   #171
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
evo nakon kojeg mjeseca tipkanja na logitech media 600 mogu reci da sam jako zadovoljan

Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 10:42   #172
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Natural multimedia keyboard,koristim ju preko 5g,ne dam za ništa.

thedream je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 13:11   #173
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor ivan_karlovac Pregled postova
Da ne otvaram posebnu temu zanima me da li igdje u Hrvatskoj mogu kupiti samu tipkovnicu Logitech Cordless Desktop MX 5000 USB bluetooth jer miš mx 1000 imam.
Mislim da su te tipkovnice isle samo u kompletu. Pa uzmi si neku drugu tipkovnicu, ima ih bar masu na izbor.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 09:59   #174
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
da li moze preporuka neke jeftine (a dobre) bezicne tipkovnice?
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 20:58   #175
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor imatic Pregled postova
da li moze preporuka neke jeftine (a dobre) bezicne tipkovnice?
Logitech Deluxe 660
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 15:50   #176
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Dal se u HR moze nabavit neka slim tipkovnica poput recimo ove i ove? Ne moraju biti bas te dvije, al da je dizaj isti. Dakle bez numerickog djela.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 16:33   #177
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
meni treba neka bezicna tipkovnica, da je sto manja i jeftinija. Treba mi za PS3.
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 16:39   #178
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 291
mene također zanima kakva je Saitek Cyborg tipkovnica, vidim da ima hrpu mogućnosti za relativno malo love, a koliko je kvalitetna i je li ju je tko imao?
KidBoy128 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 01:11   #179
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
logitech illuminated!
savrsena je upravo tipkam sa nje i vec placem kad cu ju morat za koji dan vratit u firmu
ova koju ja imam je sa US layoutom ali ne smeta
mislim wave je mozda malo udobnija za tipkanje, kako kome ali ovo osvjetljenje me odusevljava a predivna je i sama po sebi
EDIT: evo slikica(na drugom od 3 stupnja jacine backlighta)
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 01:50   #180
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
ljubitelj sam minimalizma tako da mi se ovo jako, jako svida

ali, cijena od nemalih ~650kn me odbija. takoder, mali enter i zasto su one Windows (WIN) tipke stavljali one okrugle ni mi jasno...umjesto da ostave stare koji su po meni puno ljepse (bolje se uklapaju). i jos nesto me zanima - kako je rijesen HR layout tj. šđžćč? Ako se to "prefarba" - svijetle li i te tipke?
svebee je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na