Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2009., 19:53   #1
Hei$$e
Premium
Moj komp
 
Hei$$e's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 443
TR HR-05 IFX

Kao prvo ispričavam se ako postavljam pitanje na krivom mjestu. No pređimo na problem. Imam matičnu koju vidite u "Moj komp" i jako me živcira dosta visoke temperature čipseta (da budemo precizni, u loadu oko 70 stupnjeva) pa sam odlučio kupiti navedeni cooler. No ono što me zanima jest hoće li stvar pasati? Pitam zato što je čipset odvratno blizu grafičkoj kartici, pa da nebi bilo nisam znao
Hei$$e je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 20:07   #2
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Hmm, imam istu ploču, te sam na northbridge stavio zalmanovog plavog ježića i da namučio sam se s postavljanjem. Inače, savjetovao bi ti da uzmeš non sli inačicu. Nju bi mogao po meni bez problema staviti.

Smo mi nikako nije jasno kako ti se ploča tako jako grije. Inače, meni je sa zalmanom max temp 45-46C.
Ako ćeš uzeti zalmana ZM-47J budi spreman da neće sjesti na sredinu, nego na kraj svoje podloge
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2009., 22:16   #3
Hei$$e
Premium
Moj komp
 
Hei$$e's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 443
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Hmm, imam istu ploču, te sam na northbridge stavio zalmanovog plavog ježića i da namučio sam se s postavljanjem. Inače, savjetovao bi ti da uzmeš non sli inačicu. Nju bi mogao po meni bez problema staviti.

Smo mi nikako nije jasno kako ti se ploča tako jako grije. Inače, meni je sa zalmanom max temp 45-46C.
Ako ćeš uzeti zalmana ZM-47J budi spreman da neće sjesti na sredinu, nego na kraj svoje podloge
I mislio sam staviti običnu (non SLi) inačicu (ali IFX, znači da se može staviti 80mm fan) jer jedino nju imaju u Hardveraju. A za temperature neznam zašto su tolike, stock hladnjak je stvarno đubre, pa valjda ovo bude popravilo stvari.
Hei$$e je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na