Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 29.09.2019., 15:28   #2821
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,509
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
botas najbolji branič u f1 - nikada ne bude vozač broj 1 zbog toga LOL
Panj se odjednom probudio. Izgleda da mu najbolje ide kad mu guzu namazu Melemom.

Jebote i utrka. Od super zanimljive kakva je trebala ispasti, imamo jos jedno Hamiltonovo setanje do pobjede.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 29.09.2019., 15:30   #2822
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Tako su ostavili i Leclerca prošli tjedan pa ste se svi izdrkavali kako je Vettel zaslužio pobjedit. KARMA
Očito ne gledamo iste utrke.

Kako god bilo Ferrarijeva vrhunska strategija opet oduševljava...
__________________

Rino je offline  
Staro 29.09.2019., 15:30   #2823
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Što nije lcl krug kasnije išao u boks u singapuru?

Je al su toliko produžili prvi stint i potrošili gume da je razlika između starih i novih guma bila 4-5s po krugu.


Ovo je gotovo, nadam se da će staza u St. Petersburgu bit bolja od ovog govna.
draksa je offline  
Staro 29.09.2019., 15:31   #2824
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne hejtajte Bottaru. Čoek radi svoj posao ;/
Ipak sam se krivo poveselio. Ham ovo uzima ladno.

Sad da ne zbrajam napamet, ali ako ovako ostane, Ham matematički u Suzuki može riješiti naslov jelda? Šteta.
Brko je offline  
Staro 29.09.2019., 15:31   #2825
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

@dejo
Kaj smo sve od tebe ovdje pročitali, 10 godina da pišem ovakve gluposti kakve pišem, ne mogu te stići o plakanju da ne pričam
Nemoj Drug molim te uspoređivati svoje poslove s mojim.
Ja navijam za Vettela, a ne pljujem po Hamu, Charliu, Alonso, Maxu i drugima.

Šteta za Ferrari. Šteta za Vettela. Ajmo Charlie!! Ajmoooo

Mercedes ipak nadmudrio ferrari sa strategijom. Eto i danas su bili brži i opet ništa.
__________________
dean225 je offline  
Staro 29.09.2019., 15:31   #2826
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Aha, znači iznašanje činjeničnog stanja je pljuvanje? Ajd dobro...

Kakvo nadmudrivanje? Čista sreća za Mercedes. Nema tu ni pameti ni strategije. Čista sreća.
Brko je offline  
Staro 29.09.2019., 15:38   #2827
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
nema nadmudrivanja. ferari bi ovo uzeo 1-2 da nije vettel crkao.
14 sekundi su mečke dobile kad je vetel odustao i to im je dovoljno da uzmu 1-2.

prvi puta mi je žao crvenih.
EDIT: max bi mogao po nove gume i najbrži krug
tizhu je offline  
Staro 29.09.2019., 15:38   #2828
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Je al su toliko produžili prvi stint i potrošili gume da je razlika između starih i novih guma bila 4-5s po krugu.


Ovo je gotovo, nadam se da će staza u St. Petersburgu bit bolja od ovog govna.
Ne, bolji vozac u kvalama ima pravo birati kada ce uci u boks...nije vett kriv što je odvozio osjetno brži in i out krug za razliku od lcl, a ak netko tu misli da se i dalje u ferkanu taktike podređuju vett ima slika par stranica u nazad na nekoj ferkanovoj proslavi, guess tko nije na slici/slavlju bio prisutan...

Btw.albon+15mjesta
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 29.09.2019., 15:42   #2829
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ne, bolji vozac u kvalama ima pravo birati kada ce uci u boks...nije vett kriv što je odvozio osjetno brži in i out krug za razliku od lcl

Osim što nijedan nije birao već je Ferrari odredio taktiku.


Inlap im je bio iste brzine, outlap Vettelov je bio brži 4s jer su toliko gume bile brže u tom trenutku.
draksa je offline  
Staro 29.09.2019., 15:46   #2830
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

Kakvo nadmudrivanje? Čista sreća za Mercedes. Nema tu ni pameti ni strategije. Čista sreća.
J. ga. Malo sam razočaran. Očekivao sam BAR pobjedu Ferrarija bilo kojeg. Ovako ništa. Ništa onda do idućeg GP-a.
__________________
dean225 je offline  
Staro 29.09.2019., 15:48   #2831
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
čarli u čudu zašto max nije išao po nove gume jer onda bi mogao i on hahahahaa
tizhu je offline  
Staro 29.09.2019., 15:50   #2832
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Slažem se-gume su vozile bolide, a vozaci su promatraci
Mislim ono jedan krug više nema šanse da je napravio tako lošu gumu da nije mogla prijanjati, prije da je lcl napravio neku grešku ili više njih ili ranije skurio gume.

Ali generalno tu na forumu kad netko nekomu ne paše onda ga se omalovažava na na racun guma, sudaca i sl.fore.

Vidjeno više puta, ne samo od tebe nego i od nekih drugih kolega, max mi ostaje u sjecanju kao jedan takav vozac koji samo zna dive bombati.
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 29.09.2019., 15:51   #2833
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Rezime utrke: bolje se roditi bez k nego bez sreće.
Brko je offline  
Staro 29.09.2019., 15:55   #2834
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Slažem se-gume su vozile bolide, a vozaci su promatraci
Mislim ono jedan krug više nema šanse da je napravio tako lošu gumu da nije mogla prijanjati, prije da je lcl napravio neku grešku ili više njih ili ranije skurio gume.

Ali generalno tu na forumu kad netko nekomu ne paše onda ga se omalovažava na na racun guma, sudaca i sl.fore.

Vidjeno više puta, ne samo od tebe nego i od nekih drugih kolega, max mi ostaje u sjecanju kao jedan takav vozac koji samo zna dive bombati.
Tako je Vettel je jedini bio brži 4-5s na novim gumama. On je jedini koji je radio tako brze krugove nakon pitstopa. Totalno nisu svi bili odma 4s brži nego prije.


Hamilton je isto napravio grešku neku 3-4 kruga zaredom pa je ostao 13s iza Leclerca nakon boksova kad su mu produžili stint, totalno nisu gume bile sporije.
draksa je offline  
Staro 29.09.2019., 15:56   #2835
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
istina, a ako sam dobro razumio, a sumnjam da jesam:
hamilton ima jedan DNF u zadnje 62 utrke. znači čovjek vozi autić koji ne rikava i to mu daje dodatno samopouzdanje. kod svih ostalih nikad ne znaš oće ti nekaj crknut taman kada si na najboljoj mogućoj poziciji i kad misliš da ćeš svima hebat mamicu.
tizhu je offline  
Staro 29.09.2019., 16:04   #2836
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 438
Treba znat vozit auto pa ti neće crkavat

Poslano sa mog GM1900 koristeći Tapatalk
AndroiOs je offline  
Staro 29.09.2019., 16:09   #2837
PlayerName
Premium
Moj komp
 
PlayerName's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 125
Citiraj:
Autor AndroiOs Pregled postova
Treba znat vozit auto pa ti neće crkavat

Poslano sa mog GM1900 koristeći Tapatalk
Prije bih rekao da ga treba znati napraviti takvoga. Čim Ferkan tako leti to mora da je sve našpanano do krajnjih granica izdržljivosti. A o opjevanoj Ferarrijevoj strategiji ne treba trošiti riječi.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
PlayerName je offline  
Staro 29.09.2019., 16:20   #2838
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Meni nije jasno da glupi talijani nemogu zaposlit dvojicu švaba koji će raditi na taktici. Spušili su hrpu bodova zbog "taktike" u zadnje 2-3 sezone.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline  
Staro 29.09.2019., 16:22   #2839
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Trebaju doć tu na forum i zaposlit par ljudi.
Danas su prosuli max 3 boda zbog taktike ,a možda i spasili 3 ovisno kako bi gume izdržale.
draksa je offline  
Staro 29.09.2019., 16:37   #2840
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Rezime utrke: bolje se roditi bez k nego bez sreće.
E jebemu, pa da li im je sreca jucer prišapnula da idu sa medium gumama startat utrku...da su išli šablonski sa softom ne bi niš kapitalizirali od sc-a
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 29.09.2019., 16:45   #2841
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Tako je Vettel je jedini bio brži 4-5s na novim gumama. On je jedini koji je radio tako brze krugove nakon pitstopa. Totalno nisu svi bili odma 4s brži nego prije.


Hamilton je isto napravio grešku neku 3-4 kruga zaredom pa je ostao 13s iza Leclerca nakon boksova kad su mu produžili stint, totalno nisu gume bile sporije.
Da mu gume nisu izdržale do kraja dam se kladiti da bi vettlovi fanovi tu pisali kak su ga namjerno sjebali.
A i sam je rekao da je išao na kocku jer da nisu znali hoce li i kako ce hard dugo držati.
Ovak lcl fanovi pišu kako su lcl sjebali.

Kad se u globalu zbroje i oduzmu postovi ispada da ferkan ne zna kojega od dva svoja vozaca bi više sjebao.

Inace, od kad su povukli simonea restu nazad iz alfe, ferkan je prodisao, još da malo porade na smanjenju potrošnje guma i imat ce ubitacan i qualy i race pace. Rake bolida im je sad pod baš velikim kutem.

Merc zaspao sa razvojem ali imali su toliku zalihu i bodova i brzine u bolidu da su komotno mogli fokus dat na iducu sezonu.

Rb zadnji par utrka ni sim ni tam, vidjet cemo u japanu kako ce proci
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 29.09.2019. u 16:52.
Gigi1 je offline  
Staro 29.09.2019., 18:43   #2842
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
E jebemu, pa da li im je sreca jucer prišapnula da idu sa medium gumama startat utrku...da su išli šablonski sa softom ne bi niš kapitalizirali od sc-a
Pa kockali su se i nadali se onome što se dogodilo. Na to nisu mogli računati da će im doći baš tako naručeno.

Tako da da, sreća Samo da uračamo sve daljnje događaje, Lec bi bio 1, Seb 2, Ham 3 i Bottara minutu iza 4. Ferrari bi bio u sedmom nebu, a Tottara bi črmljio i rekao "Ferrari hez di eđ over as". OVako, rikno je baš konkurencki auto i u tako dobrom trenutku da to nebi mogo režirati ni Flavijo Brijatorac.

To je kao i kad se Štef nada kiši kad je oblačno, da mu zalije usjeve. Nekad oblake raspuše vjetar, a nekad i padne kiša. Danas mu je pala kiša i to baš tada kad je zatvorio piliće u kokošinjac

Ali složit ću se sa svojim "frendom" Sebastianom Vettelom: "Bring back the f***cking V12". Stvarno ova sranja od baterija, generatora, transformatora, astabilnih multivibratora su zaqrac. Svakako je tu u pravu i svaka čast na izjavi.



Nego, manimo te bablje priče ki bi da bi, malo pogleda na narančastu renesansu:

McLaren team WDC:
2013 - 122 boda - 5. mjesto
2014 - 181 bod - 5. mjesto
2015 - 27 bodova - 9. mjesto
2016 - 76 bodova - 6. mjesto
2017 - 30 bodova - 9. mjesto
2018 - 62 boda - 6. mjesto (7. mjesto ako zbrojimo Fors Inđiju 1 i Fors Inđiju 2)

2019 - 101 bod - 4. mjesto / još 5 utrka do kraja


Kako izgleda, ovo bude najbolja sezona od 2012. na ovamo, ako izbacimo 2014. Vjerojatno neće stići 181 bod, ali će biti 4. u poretku. Šteta za 3 utrke sa skoro ništa bodova nakon ljetne stanke i onon na početku gdje su Sainza izudarali, ali napredak je očit

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 29.09.2019. u 19:00.
Brko je offline  
Staro 29.09.2019., 23:06   #2843
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Nisu se kockali jer su ionak znali da nemaju kaj za izgubiti, jedino su mogli dobiti sa sc-om kako im se i odvilo, tak da bili su spremni ak im se dogodi sc, a buduci je street utrka nije mala šansa za sc.
Nikakav rizik ni kocka nego pripremljeni su cekali priliku.
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 29.09.2019., 23:27   #2844
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Prilika koja da se dogodila 10 krugova ranije ili kasnije, bilo bi Steven Kurchina

Slažemo se da se ne slažemo. Ja kažem sreća, ti kažeš taktika i OK
Brko je offline  
Staro 30.09.2019., 00:42   #2845
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Sreća potpomognuta taktikom (ili obratno), može tako? Kockali su se s medium gumama na startu i posralo ih ovaj put. Da su išli sa soft, možda bi do kraja bila procesija istog redoslijeda kao na startu, možda ne bi. ŠBBKBB
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 30.09.2019., 00:43   #2846
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Nisu se kockali jer su ionak znali da nemaju kaj za izgubiti, jedino su mogli dobiti sa sc-om kako im se i odvilo, tak da bili su spremni ak im se dogodi sc, a buduci je street utrka nije mala šansa za sc.
Nikakav rizik ni kocka nego pripremljeni su cekali priliku.
A sta da se desio SC taman u trenutku dok su Ferrariju odlazile soft gume i u windowu gdje su planirali regularni odlazak u boks?
Onda Ferrari(i svi ostali koji su startali na softu, npr. Max) prelazi na medium do kraja utrke, a Mercedesu je prerano za soft do kraja i moraju ili ostat vani ili na hard - u prijevodu pusiona, borili bi se s Maxom, a ne s Ferrarijima

Tako da je timing tu presudan, a ne sto su oni ostali duze na stazi - uostalom, sam Hamilton je priznao nakon utrke da je Ferrarijeva opcija starta na softu bila bolja solucija. Prijevod, posralo ih je kako samo njih zna posrat - u savrsenom trenutku se savrseno potrefi da se pokvari najbolji moguci auto za njihove interese

Zadnje izmijenjeno od: FerrZG. 30.09.2019. u 00:58.
FerrZG je offline  
Staro 30.09.2019., 01:41   #2847
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ham uvijek pili naopako, a uostalom kad znaš da imaš najbrži bolid nemaš onda kaj eksperimentirati i cekati sc-nego se ide na soft(ferkan)
Borili bi se s maxom u najgoroj kombinaciji, odnosno da ih je krivo pogodio sc, znaci najlošiji što mogu biti je 4 i 5, a ovak su završili 1 i 2.

Znaci kvale su 2 i 5(realno 3 i 5 jer je vet loše odvozio)
Utrka najgore moguće 4 i 5, najbolje 1 i 2, ne znam kaj nije jasno, risk/reward je debelo na strani med.guma u njihovoj situaciji
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 30.09.2019., 09:59   #2848
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Sreća potpomognuta taktikom (ili obratno), može tako? Kockali su se s medium gumama na startu i posralo ih ovaj put. Da su išli sa soft, možda bi do kraja bila procesija istog redoslijeda kao na startu, možda ne bi. ŠBBKBB
Ili, nadmudrili su citav grid.

Stvarnost je samo da su probali nesto drugacije. I upalilo je.
SRV je offline  
Staro 30.09.2019., 11:04   #2849
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ham uvijek pili naopako, a uostalom kad znaš da imaš najbrži bolid nemaš onda kaj eksperimentirati i cekati sc-nego se ide na soft(ferkan)
Borili bi se s maxom u najgoroj kombinaciji, odnosno da ih je krivo pogodio sc, znaci najlošiji što mogu biti je 4 i 5, a ovak su završili 1 i 2.

Znaci kvale su 2 i 5(realno 3 i 5 jer je vet loše odvozio)
Utrka najgore moguće 4 i 5, najbolje 1 i 2, ne znam kaj nije jasno, risk/reward je debelo na strani med.guma u njihovoj situaciji
To bi stajalo da je race pace Ferrarija bio nedostizan za Mercedes, a ne da su bili tu negdje. U svakom scenariju im je 4-5 najgori moguci plasman zbog kazni RB i bez sudara/kvarova ne mogu zavrsiti nize od toga. Sa softom bi uvijek zavrsili ispred Maxa, sa mediumom potencijalno ne bi da je SC izasao izmedu 16 - 26 kruga.

Staza je poznata kao jedna od rijetkih na kojoj imati pole position nije tolika prednost jer ce svi iza tebe imati golem slipstream zbog dugacke ravnine do prvog kocenja.

Da je Hamilton startao na softu mozda nebi vec nakon 10 -20 m bio zaobiden od Vettela i Sainza nego bi mozda bas on ulovio slipstream iza Leclerca (morao bi bolje startat od Vettela).
I tko bi ga onda prosao do kraja utrke, pretjecanje je gotovo nemoguce izmedu ta 4 auta na istim/jednako starim gumama?
FerrZG je offline  
Staro 30.09.2019., 11:20   #2850
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nevjerovatna je činjenica da već u Japanu dečki iz Ferrarija ispadaju iz matematičkih šansi za naslov.

130 bodova je ostalo, a Vettel zaostaje 128, dok Lec 107.

A WDC će na umjetnom životu držati Bottara sa svojim malim bodovnim zaostacima do Meksika.

Znači da će Lujkan 3 od 6 naslova slaviti u Mexicu. Čak su swapali Texas i Meksiko nadajući se da će se naslov proslaviti u Americi, kad opet Meksiko

Ali fascinantno da su ta 2 lika poderala F1 zadnjih 12 sezona. Samo su Button i Rosberg se uspjeli uguziti u osvajače naslova. Button ludom srećom sa Brawnom, Rosberg politikom Mercedesa.

6 Ham, 4 Vet, 1 But, 1 Ros.
Brko je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na