Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2024., 14:25   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Macbook Air M1 2020, 8gb, 512 gb, problem sa zvukom

Znao sam da postoji problem, ali se nadao da mene neće zahvatiti, no međutim, 0 bodova.

Znači problem je u tome sto se zvuk random zblesira i manifestira tako da iz lijevog zvučnika čuje random krčenje i distorzije. Npr. pustim video sa youtubea, krene sve ok i onda ničim izazvano krečenje iz lijevog zvučnika. S tim da nije ograničeno na youtube nego na bilo koji izvor zvuka.
Dodatan wtf efekt je to sto bez obzira sto je volume na 25%, kad dodje do probijanja lijevog zvučnika , buka iz njega je na max
Nekad se riješi samo od sebe pa se opet pojavi, nekad restart pomaže, nekad ne, skroz random.

Guglanjem problema nalazim stvarno svasta, uglavnom izgleda da je main problem do kernela samog OSX-a, bilo je par indicija da je se problem češće manifestira kad je memorija zapunjena na +90%, ali ima dosta komentara po internetu da se problem javlja i na modelima koji imaju 16gb rama i u pravilu imaju 40% uvijek free, za razliku modela sa 8 gb kojima je uvijek 6 u pravilu puno ( OSX + crome i 6 tabova)
Problem se dogadja na svim modelima (Macbook Air i PRO) i na svim novijim generacijama (M1/M2/M3)

*disclaimer*
Postoji i drugi sličan problem, kad zvučnici „prde“ ma max volumenu i to nije ovaj tip problema, i to je ekipa rjesavala ili novim zvučnicima ili su jednostavno ljepilom zalijepili postojece (spoj membrane i gumenog ovjesa zvučnika), sto spada u fizčki kvar i samim tim ga je lakše riješit

Probao sam sve tipove za rješenje tog problema, podesenje uzorkovanja 48->44.1 kHz, brisanje nekih fajlova u Finder->Prefereneces->audio, i ostale predlozene tvikove no međutim nista nije pomoglo.

Konkretno moj Air je u super stanju, pazen i mazen, svi zadnji sluzbeni updejtovi gore, ali eto očito sva ta silna horda vrhunskih inženjera u Appleu vec godinama nisu u stanju rijesiti problem zvuka i njegovih drajvera na premium uređajima koji kostaju >2000€/komad.

Jel ima neko rijesenje koje jos nisam probao, a da je nekome pomoglo sa ovim problemom?

Unaprijed hvala i isprike na poduzem postu
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na