Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2011., 13:51   #781
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Kako si od dvojbe U2410 i LP2475w dosao na 26" TN?
Jer ni sam neznam što bih

monitor mi treba za surfanje i sve te osnovne stvari + igranje.

Ono što bih htio da ima je 16:10, i razmišljam si dal mi treba IPS? ili da radije uzmem nešto veće od 24''?

neznam jel ovo topic za to ali ako se netko u to razumije i up to date je sa monitorima, neka mi preporuči nešto
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 14:13   #782
prt scr
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: wild west
Postovi: 321
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Jer ni sam neznam što bih

monitor mi treba za surfanje i sve te osnovne stvari + igranje.

Ono što bih htio da ima je 16:10, i razmišljam si dal mi treba IPS? ili da radije uzmem nešto veće od 24''?

neznam jel ovo topic za to ali ako se netko u to razumije i up to date je sa monitorima, neka mi preporuči nešto
neznam,imam hp zr 24w i sad sam primjetio nešto(kontaktirao sam raliSHA da provjeri kod svog monitora ali se ne javlja pa ću napisat ovdje i u temi hp zr24w)
{pokrenem aida64 xtreme(program) koji ima i monitor dijagnostiku i postavim na GRID i stavim magenta grid: nakrenem glavu do lijevog ruba i ta krajnja lijeva crta mi se prelijeva u plavu boju
a kad okrenem pogled na krajnji desni rub tada mi se zadnja crta prelijeva u crvenu boju(pažljivo pomičem glavu i lijepo se primjeti prelazak u crvenu)

na žutom gridu događa se pak da se sa lijeve strane prelijeva u zelenu a sa desne u crvenu}

općenito i kada pišem u forumu pa stavim pokazivač miša(tj. veliko slovo I na slova u forumu)dogodi mi se zeleni i crveni tint(crno slovo dobi zelene ili crvene obrise)

da li je to patnja IPS matrice ili loš primjerak,stvarno neznam
imam već monitor 5 mjeseci,nema problema u igrama,bilo koje vrste

savjetujem ti i da ti nešto veće od 24" nije potrebno,ovo je nekako taman za pohvatat sadržaj prilikom igranja brzih fps igara
prt scr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2011., 14:33   #783
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
To je loš primjerak. Googlaj green/pink tint problem.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 14:51   #784
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Kakva su iskustva sa ovim Dell P2411H ?
Više puta rečeno da je to best buy monitor za te pare. Pali vozi, ali je 16:9.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 14:53   #785
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Više puta rečeno da je to best buy monitor za te pare. Pali vozi, ali je 16:9.
Ha? Da nisi ti nesto pomijesao, recimo sa U2311H?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 15:12   #786
prt scr
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: wild west
Postovi: 321
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
To je loš primjerak. Googlaj green/pink tint problem.
jel tu vrijedi zamjena i garancija ili nema pomoći?
vidim da dell u2410 ima najviše sa tim problema i navodno rješenje je mijenjanje postavki OSD
prt scr je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 15:18   #787
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Jer ni sam neznam što bih

monitor mi treba za surfanje i sve te osnovne stvari + igranje.

Ono što bih htio da ima je 16:10, i razmišljam si dal mi treba IPS? ili da radije uzmem nešto veće od 24''?

neznam jel ovo topic za to ali ako se netko u to razumije i up to date je sa monitorima, neka mi preporuči nešto
Treba li ti IPS, to zavisi, ali nemoj uzimati TN samo zato sto za istu cijenu mozes dobiti veci od 24". Jer bitna je rezolucija a ne fizicka velicina ekrana, sve dok pixel pitch nije prevelik ili premalen. Npr sjednes li malo blize, 24" ce izgledati isto kao 26" ako imaju istu rezoluciju. A posto ni 24" nema bas male piksele, ispada da za 26" ekran vise placas samo da bi mogao sjediti na vecoj udaljenosti.

IPS ili ne. Za osnovne stvari i igranje, najveca prednost je ta stabilnost slike. Mozes komotno sjediti ispred monitora i sjedat malo vise/nize ili u stranu a uniformnost je i dalje super. Kod TN-a su boje uvijek drukcije na gornjem i donjem dijelu ekrana. Meni je to osobno katastrofa. Problem na onim losim primjercima IPS-a sto sam imao je nista u usporedbi s tim.


Citiraj:
Autor prt scr Pregled postova
neznam,imam hp zr 24w i sad sam primjetio nešto(kontaktirao sam raliSHA da provjeri kod svog monitora ali se ne javlja pa ću napisat ovdje i u temi hp zr24w)
{pokrenem aida64 xtreme(program) koji ima i monitor dijagnostiku i postavim na GRID i stavim magenta grid: nakrenem glavu do lijevog ruba i ta krajnja lijeva crta mi se prelijeva u plavu boju
a kad okrenem pogled na krajnji desni rub tada mi se zadnja crta prelijeva u crvenu boju(pažljivo pomičem glavu i lijepo se primjeti prelazak u crvenu)

na žutom gridu događa se pak da se sa lijeve strane prelijeva u zelenu a sa desne u crvenu}

općenito i kada pišem u forumu pa stavim pokazivač miša(tj. veliko slovo I na slova u forumu)dogodi mi se zeleni i crveni tint(crno slovo dobi zelene ili crvene obrise)

da li je to patnja IPS matrice ili loš primjerak,stvarno neznam
imam već monitor 5 mjeseci,nema problema u igrama,bilo koje vrste

savjetujem ti i da ti nešto veće od 24" nije potrebno,ovo je nekako taman za pohvatat sadržaj prilikom igranja brzih fps igara
Ne znam kakav je program taj aida64 i kakav je tocno test ali ako je ono sto pretpostavljam, takav je problem imao moj prvi ZR24w. Naime, kuciste monitora tj onaj plasticni okvir je iz nekog razloga napravljen velicinom na knap sa vidljivim dijelom panela. To znaci da ako nije savrseno centriran, poneki stupci podpiksela mogu ostati "odrezani". Znaci ako npr imas 1px siroku bijelu vertikalnu crtu na jednoj strani, ona se sastoji od RGB podpiksela i kad pomaknes glavu dovoljno u stranu da plastika okvira zakloni recimo zelene i plave podpiksele, ispada da je crta crvena onda. Probaj napravit ovo, kada dodjes u polozaj da se crta "prelijeva" u neku boju, ostani u tom polozaju i nategni malo plastiku okvira u stranu. Dovoljno je pomaknuti svega nekoliko desetinki milimetra da problem nestane. Ako ti se to dogadja na obje strane kao sto govoris, izgleda da ti je iz nekog razloga kuciste mrvicu premaleno. Kod mene je na prvom bilo samo na lijevoj strani a sljedeca dva bez greske sto se toga tice.

Ovo sa slovima i tintom mi nije bas najjasnije i prije mi zvuci kao nekakav cleartype problem nego green/pink tint koji je nesto sasvim drugo.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 15:23   #788
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Ha? Da nisi ti nesto pomijesao, recimo sa U2311H?
Uh . Potpuno si u pravu.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 15:41   #789
prt scr
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: wild west
Postovi: 321
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ne znam kakav je program taj aida64 i kakav je tocno test ali ako je ono sto pretpostavljam, takav je problem imao moj prvi ZR24w. Naime, kuciste monitora tj onaj plasticni okvir je iz nekog razloga napravljen velicinom na knap sa vidljivim dijelom panela. To znaci da ako nije savrseno centriran, poneki stupci podpiksela mogu ostati "odrezani". Znaci ako npr imas 1px siroku bijelu vertikalnu crtu na jednoj strani, ona se sastoji od RGB podpiksela i kad pomaknes glavu dovoljno u stranu da plastika okvira zakloni recimo zelene i plave podpiksele, ispada da je crta crvena onda. Probaj napravit ovo, kada dodjes u polozaj da se crta "prelijeva" u neku boju, ostani u tom polozaju i nategni malo plastiku okvira u stranu. Dovoljno je pomaknuti svega nekoliko desetinki milimetra da problem nestane. Ako ti se to dogadja na obje strane kao sto govoris, izgleda da ti je iz nekog razloga kuciste mrvicu premaleno. Kod mene je na prvom bilo samo na lijevoj strani a sljedeca dva bez greske sto se toga tice.

Ovo sa slovima i tintom mi nije bas najjasnije i prije mi zvuci kao nekakav cleartype problem nego green/pink tint koji je nesto sasvim drugo.
uzeo sam prt scr samo da vidiš o kakvoj se vrsti radi,čak mi je ovo sve gore zeleno ali u stvarnosti primjeti se sa obje strane a gore i dolje jako malo
http://slike.hr/slike/tint_66ef3.jpg.html

cleartype sam podesio u control panelu ali on se svodi više na tamnija i svijetlija slova,meni je podešeno uglavnom sve na tamnija i crnija/veća oštrina slova

ali također pisanjem u wordu i forumu,čitanjem teksta primjete se problemi tinta i laganih obrisa zelene ili crvene boje na crnim slovima,ponekoj slici,tekstu ili bilo čemu

Zadnje izmijenjeno od: prt scr. 20.03.2011. u 15:48.
prt scr je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 15:56   #790
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor prt scr Pregled postova
uzeo sam prt scr samo da vidiš o kakvoj se vrsti radi,čak mi je ovo sve gore zeleno ali u stvarnosti primjeti se sa obje strane a gore i dolje jako malo
http://slike.hr/slike/tint_66ef3.jpg.html

cleartype sam podesio u control panelu ali on se svodi više na tamnija i svijetlija slova,meni je podešeno uglavnom sve na tamnija i crnija/veća oštrina slova

ali također pisanjem u wordu i forumu,čitanjem teksta primjete se problemi tinta i laganih obrisa zelene ili crvene boje na crnim slovima,ponekoj slici,tekstu ili bilo čemu
Cek, i gornja i donja rubna crta se prelijeva u boje? Onda stvarno ne znam sta bi moglo biti. Jesi probao onako sa strane doci u polozaj gdje se bas krene prelijevati i onda malo nategnuti plastiku okvira ekrana prema van?

I ovo sa tintom takodjer zanimljiv problem. I dalje bih rekao da je do cleartypea jer se radi on anti aliasingu i koriste se pod pikseli pa crni tekst zapravo izgleda ovako:


Ali opet, posto kazes da se pojavljuje i na slikama, moguce onda da stvarno nesto nije u redu s monitorom.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2011., 16:27   #791
Schtefek
Premium
Moj komp
 
Schtefek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Križevci
Postovi: 172
@mamutarka ja sam prije kojeg mjeseca kupio Dell U2410i, vjeruj mi da se ni jedan TN monitor nemože usporediti s IPS monitorom, ja sam se preporodio, odlična slika i nema nikakvih problema u igrama kao što neki pričaju, nema kašnjenja niti ghostinga, to je možda bilo na starijim monitorima, ali koliko mi kaže i frend koji ima oko 5-6 godina star NEC sa IPS-om ni on nema nikakvih problema.
Schtefek je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2011., 17:20   #792
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
vjerojatno cu kupit zr24w, ali me zanima za neke igre koje mozda nece htjet dobro radit u 1920x1200 rezoluciji, dali se može smanjit na 1680x1050 i da se slika "odreže" pa monitor postane ustvari 22" ?
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2011., 17:36   #793
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
to ti nema smisla, ali zasto mislis da nebi radilo na toj rezoluciji? ako stavljas monitor na konfu iz "moj komp", nemas problema...
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2011., 17:43   #794
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
vjerojatno cu kupit zr24w, ali me zanima za neke igre koje mozda nece htjet dobro radit u 1920x1200 rezoluciji, dali se može smanjit na 1680x1050 i da se slika "odreže" pa monitor postane ustvari 22" ?
Vjerujem da bi svaka graficka trebala moci odraditi taj scaling bez da monitor podrzava ista, jedino sto ce ti biti u tom slucaju vidljiva dijagonala 21". Za sami scaling monitora ne znam jer nisam nista izvan nativne rezolucije radio, jedino znam da je problem kod eksternog izvora kad mu saljes 1080p onda monitor malo razvuce sliku vertikalno umjesto da stavi crte gore i dolje.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2011., 18:00   #795
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
to ti nema smisla, ali zasto mislis da nebi radilo na toj rezoluciji? ako stavljas monitor na konfu iz "moj komp", nemas problema...
tako je, iz "moj komp" je konfiguracija.. Pitam čisto jer se zna nac pokoja igra da radi na cca 40fps a nebi volio da ide ispod

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Vjerujem da bi svaka graficka trebala moci odraditi taj scaling bez da monitor podrzava ista, jedino sto ce ti biti u tom slucaju vidljiva dijagonala 21". Za sami scaling monitora ne znam jer nisam nista izvan nativne rezolucije radio, jedino znam da je problem kod eksternog izvora kad mu saljes 1080p onda monitor malo razvuce sliku vertikalno umjesto da stavi crte gore i dolje.
tnx!


I ovoga, jedino me muci sto ZR24w ima navodno dosta lošu crnu? trenutno imam samsung t220, ali vjerujem da bi i na tom području trebao biti na dobitku... Dell u2410 kako sam citao ima bolju crnu, ali i wide gamut što me nekako ne privlaci, baš sam u nedoumici
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2011., 20:53   #796
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
To s dubinom crne je zanimljivo jer su rezultati testova kalibracije na dosta siteova jako razliciti. Negdje je bolji Dell, negdje HP a negdje u usporedbi dva sitea monitor ima skoro duplo losiji kontrast. Meni se nekako prad.de testovi cine najvjerodostojnijima a oni su izmjerili oko 850/900:1 za ZR24w i nesto manje za U2410. Ja sam ih vidio oba, doduse ne jedan pored drugoga ali nisam uocio nekakvu razliku u dubini crne/kontrastu. Za usporedbu, moj 1200:1 PVA monitor ima vidljivo dublju crnu na otprilike istoj svjetlini tako da ako i ima razlike izmedju ZR24w i U2410, ona je na tom polju mala. Jedino mi se cini da Dell ima nesto manji IPS glow ali opet, to bi trebalo vidjeti jedan pored drugoga sa iste udaljenosti. Kontrast bi svakako mogao biti bolji i na jednom i na drugom. Ne bih ga opisao kao jako los, za mene je bio zadovoljavajuci, ali steta je da mnoge IPS matrice vece i manje dijagonale mogu bolje od toga.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 09:32   #797
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
naručio hp-a, vjerujem da cu bit zadovoljan
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 17:59   #798
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
naručio sam dell U2410, još nije kod mene ali da se raspitam u vezi mrtvih pixela

rečeno mi je u ADM da je do 6 pixela dozvoljeno, pa me sad malo to golica jer na dellovom sajtu piše:

Citiraj:
Zero Bright Pixels
Under Dell's Premium Panel Guarantee, you will receive a replacement UltraSharp monitor should even one bright defective pixel appear on the screen.
ovo je čisto informativno jer će nadam se sve bit u redu s monitorom, ali me zanimaju iskustva vas koji ga imate.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 18:44   #799
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
Pa koliko sam ja skužio to se odnosi na potpuno bijeli piksel dok je mrtvi crni i njih može biti šest.
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 19:23   #800
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ne smije biti nijedan svjetli podpiksel, znaci crveni, zeleni, plavi. Crnih podpiksela smije biti 5.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 21:27   #801
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
valjda me neće zadesit crna točka nasred ekrana
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 20:10   #802
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
stigao u2410, zadovoljan sam, nema mrtvih pixela, uniformnost ok, u dolnjem desnom kutu malo izbija svjetlost ostalo ok.

sad me zanima kad odem u igru recimo bad company 2, namjestim rezoluciju 1680x1050, i kad odem na monitoru u menu piše mi da je 1920x1200 :S
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 19:36   #803
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Evo, ja vec tjedan dana vazem sta kupiti i nikako se odluciti.
Posto neki novi modeli nisu najavljeni izbor je pao na slijedeca 3:

1. HP LP2475
2. Dell U2410
3. HP ZR24W

Cak sam i razmisljao o Dell U2311 ali sam ga otpisao radi 16:9 omjera.

ZR24w je jeftiniji za oko 400 kuna ali mi ta razlika trenutno ne igra ulogu. Dell i drugi HP imaju wide gamut, sto je nekima minus, ali meni to takodjer ne igra nikakvu ulogu posto imam Dell 2408WFP koji je takodjer wide gamut i navikao sam na takvu vrstu monitora.
Sudeci po TFT Centralu i dojmovima ljudi ovdje, HP LP2475 je u laganoj prednosti u odnosu na Dell posto je izgleda veca lutrija dobiti potpuno "normalan" U2410 nego HP.
Zamolio bih za vasa misljenja sta na kraju uzeti. Nisam u mogucnosti isprobati monitor prije kupnje radi daljine tako da cu uzeti na slijepo i eventualne velike neispravnosti rjesavati unutar 7dnevnog otkaznog roka.

Hvala unaprijed !
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 22:44   #804
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
slabo ovo čitaju vlasnici U2410 no pitat ću svejedno pa se možda netko javi, desna strana monitora ima skroz blagu blagu crvenkastu bojicu, regulirao sam to tako da smanjim red ali me zanima dal se na temelju toga može reklamirat ili je to ''normalno''?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 12:55   #805
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Odluka je ipak pala na Dell pa valjda necu dobiti "lemon". Prevagnulo je to sto imam 2005FPW i 2480WFP s kojima sam jako zadovoljan.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 19:45   #806
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
slabo ovo čitaju vlasnici U2410 no pitat ću svejedno pa se možda netko javi, desna strana monitora ima skroz blagu blagu crvenkastu bojicu, regulirao sam to tako da smanjim red ali me zanima dal se na temelju toga može reklamirat ili je to ''normalno''?
Googlaj U2410 green pink tint Toliko cest problem na tom monitoru da Dell vise ne uvazava reklamacije navodeci kako se njihove specifikacije odnose samo na centar ekrana Zato sam ja bio uzeo ZR24w, i iako na kraju nisam imao srece opet su oba bili daleko manje problematicni od U2410 kojeg sam vidio. I opcenito po online forumima HP ima daleko manje primjedbi na tinting.

Ja vjerujem da bi ti kod nas i uvazili reklamaciju ali pitanje je koliko ce drugi primjerak biti bolji a mozes naletit na mrtve piksele.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 22:52   #807
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
prije tjedan dana sam i ja kupio zr24w, mislim da je to još najsigurniji izbor, nikakvih bad pixela, tintinga i gluposti... sve ok i zadovoljan
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2011., 18:11   #808
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Odluka je ipak pala na Dell pa valjda necu dobiti "lemon". Prevagnulo je to sto imam 2005FPW i 2480WFP s kojima sam jako zadovoljan.

Dakle, U2410 je stigao jucer, narucen iz MagazinRS, revizija 05. Nisam imao puno vremena za neki detaljniji pregled ali prvi dojmovi su izuzetno dobri.
Napisem vise kad ga malo dulje "provozam".
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2011., 14:02   #809
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Ima li tu netko da igra bad company 2 i ima U2410? Naime, Naime, imam blagi glowing text, znači recimo kad pogledam squad kraj minimape oko imena igrača je blagi glow, jel to normalno ili nešto ne štima?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2011., 14:23   #810
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
koliko si blizu ekranu? ako si dosta blizu i tekst je crn, sa strane i na svjetloj podlozi može biti ips glow
raliSHA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na