Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.07.2014., 12:58   #10141
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Em, Xiaomi mi3 kosta par kuna vise, dode iz Italije za ravno dva dana, i nemas nikakvih dodatnih troskova na njega, a dobiješ uređaj najbliže premium-u kaj može bit valjda za te novce. Ne škripi, čvrst je i solidan, dobro leži u ruci jer je jako tanak mada malčice velik (mislim ne i prevelik), ekran je najbolji koji sam ja dosad vidio, mob je brz (jako), kamera vrlo dobra, baterija odlična (uspijem izgurat dva dana a fakat puno koristim mob), dobiješ gratis ipad style torbicu/stalak, punjač za auto i sl.
Nemam ga jako dugo, al baš sam jako zadovoljan i iskrena mada uvjetna preporuka...
Par kuna više, malo smo bahati ha? Košta oko 600 kuna više i još imaš šansu proči bez PDV-a pa te dođe i 900 kuna jeftinije.

"baterija odlična (uspijem izgurat dva dana a fakat puno koristim mob)"...aha, moš mislit.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
A kamo šalješ taj Mi3 u slučaju RMA? Da se kladimo da ga Talijani neće već ćeš ga morati poslati u Kinu.
Pa ti ni neznaš da je taj RMA bolji od npr. službenih LG servisa u HR, nedavno sam imao tu diskusiju s čovjekom koji me uvjeravao da je to super fenomenalno, samo pošalješ OPPO u London i stiže novi, ništa ne pitaju. Vjerovatno ti i uplate troškove slanja, ništa carina, špedicija. Tako je možda i sa Mi3.
GoodLooker je offline  
Staro 17.07.2014., 13:27   #10142
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 711
Kako smo opterećeni nekim stvarima??? Ajde malo guglaj pa vidi kakvu politiku ima Opostlyle a kakvu Žabari. Razlika nebo i zemlja. Daj Bože da Xiaomi bude imao u skoroj budućnosti takav shop u EU.

Btw. Osjetio sam Nexusa i nije to ni blizu kvalitete kakvu ima F5, Z1/2 ili iPhone5. Ali da si mi dao misliti, to svakako jesim (Doduše iznenadilo me koliko je kvalitetniji od G2, mislio sam da je to li-la)
goran1985 je offline  
Staro 17.07.2014., 13:33   #10143
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Par kuna više, malo smo bahati ha? Košta oko 600 kuna više i još imaš šansu proči bez PDV-a pa te dođe i 900 kuna jeftinije.

"baterija odlična (uspijem izgurat dva dana a fakat puno koristim mob)"...aha, moš mislit.


Pa ti ni neznaš da je taj RMA bolji od npr. službenih LG servisa u HR, nedavno sam imao tu diskusiju s čovjekom koji me uvjeravao da je to super fenomenalno, samo pošalješ OPPO u London i stiže novi, ništa ne pitaju. Vjerovatno ti i uplate troškove slanja, ništa carina, špedicija. Tako je možda i sa Mi3.
Kaj briješ ti? Čovjek je napisao 1800kn s davanjima, ovo je 2000kn u Italiji sa DHL dostavom unutar par dana (meni konkretno dva). Vidim da si si pametan obzirom na nastup, al ovo je jednostavnija matematika. Dakle 200kn razlike ako računaš da će te kačit PDV, da nemoraš izvlačit kalkulator.

Drugo, moš mislit za bateriju, gle, dođi pa vidi, kaj da ti velim. Mob koristim većinom za posao, hrpa poziva, non stop, jučer 06h ujutro gps do Slavonskog Broda, već spomenuta hrpa poziva i mailova kroz dan, povratak doma iz SB-a u 21h sa 56% baterije. Mob je na power saving modu doduše, nema razlike u radu (brzini korištenja), možda za igranje al ja to ionako ne radim.

Neznam kom se obraćaš ovo za servis, ali kaj sam ja spominjao neki servis? Pričamo o kineskim mobitelima i valjda je jasno da je to potencijalni mačak u vreći. Moj je ionak već pao pa ni ne razmišljam o garanciji, ali da i nije pao, kaj? Da dam 3000kn više za brand name za slučaj da se pokvari nakon godinu dana? Tad ću več imat drugi mobitel, tak da me zaboli. Svjesno sam riskirao, a čovjeku preporučam mob jer mislim da je manje Kinez od THL-a. Brže ga dobije, nema zajebancije, sigurno je bolji mob, a za tričavih 200kn više.
Imao sam novi Iphone 5 (ima na forumu), kojem je sa dva mjeseca odbijena garancija zbog (nepostojećeg po mom mišljenju) oštećenja, tak da tolko o garanciji. Apple me odjebao kao da me ni nema (službena podrška).
Kinezi se kupuju ko da nemaju nikakvu garanciju i točka.
Punici je nakon 7 dana riknuo novi S4, sad rješava probleme jer ga je kupila u Njemačkoj pa će izgleda morat tamo na servis.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
A kamo šalješ taj Mi3 u slučaju RMA? Da se kladimo da ga Talijani neće već ćeš ga morati poslati u Kinu.
I kaj? Ak crkne, nek crkne. Zato sam i napisao uvjetna preporuka. Čemu uopće takvo pitanje na temi o kineskim mobitelima kad nam je svima jasno da je to tak kak je? Xiaomi nema prodaju van Kine i još tam nekih lijevih zemalja, i ovo je neslužbena prodaja. Ovisi o preprodavaču hoće li ti pomoć ili ne. Malo gugla pokazuje da Xiaomi u Kini i tam di već prodaje mobove ima prilično dobro rješenu servisnu podršku sa lokalima gdje doneseš mob, a oni ga popravljaju unutar 2h ili ti daju novi kad se vratiš ak ne poprave.
To kaj mi kupujemo od žmuklji koje kupuju mobove jeftinije bez ikakve servisne podrške za ove lijeve brandove samo da bi imali veću maržu je zapravo naš problem.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline  
Staro 17.07.2014., 13:49   #10144
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,009
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Malo gugla pokazuje da Xiaomi u Kini i tam di već prodaje mobove ima prilično dobro rješenu servisnu podršku sa lokalima gdje doneseš mob, a oni ga popravljaju unutar 2h ili ti daju novi kad se vratiš ak ne poprave.
To kaj mi kupujemo od žmuklji koje kupuju mobove jeftinije bez ikakve servisne podrške za ove lijeve brandove samo da bi imali veću maržu je zapravo naš problem.
Ima na miui forumu par slučajeva da su ljudima krepavali xiaomi mobači i bili popravljeni u lokalnom shopu za koji sat. Čak je bilo i slučajeva da su popravljali stvari koje prodvačima ne možeš niti reklamirati. Liku na čini mi se hongmi S1 malo zezao signal na jednom simu (inače nijedan hongmi nije baš super što se tiče stabilnosti signala), vratio se iz servisa s izmijenjenim pola mobača, antena, neki vodovi do nje,... cijela hrpa stvari. Ono, radilo to, ali nije baš bilo 100%, a ovi odmah mijenjali, bez natezanja. Probaj to dobiti kod (pre)prodavača
IMHO, od xiaomija ne isplati kupiti ništa osim flagshipa. Pogledaj malo mišljenja ekipe na forumu koji su zaglavili s Mi2S (snapdragon 600) na androidu 4.1, KK nije niti u planu za ništa osim Mi3. Softverski gledano su odroni sve ispod mi3, tjedni update je smijurija, a dovoljno je pogledatai changelog pa da vidiš -krpa se pretežno za mi2, ostalo nula bodova. Hardver također, na hongmiju (i 1S) dosta stvari zeza treba samo malo pročitati na miui forumu iskustva.
c-shadow je online  
Staro 17.07.2014., 13:51   #10145
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Kaj briješ ti? Čovjek je napisao 1800kn s davanjima, ovo je 2000kn u Italiji sa DHL dostavom unutar par dana (meni konkretno dva). Vidim da si si pametan obzirom na nastup, al ovo je jednostavnija matematika. Dakle 200kn razlike ako računaš da će te kačit PDV, da nemoraš izvlačit kalkulator.
Ok, a gdje je 2000kn, jer ovo što ja gledam (xiaomishop.it) je 2350kn?

Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Drugo, moš mislit za bateriju, gle, dođi pa vidi, kaj da ti velim. Mob koristim većinom za posao, hrpa poziva, non stop, jučer 06h ujutro gps do Slavonskog Broda, već spomenuta hrpa poziva i mailova kroz dan, povratak doma iz SB-a u 21h sa 56% baterije. Mob je na power saving modu doduše...
Nemam šta doći i vidjeti kad znam. E pa onda napiši da je u power saving modu, jer taj mod nema veze sa smartphonom, to je kao da kažeš da imaš staru Nokiu koja izdrži 7 dana.
btw. Meni HTC One Mini 2 izdrži 3 i pol dana na power saving modu.

Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Čemu uopće takvo pitanje na temi o kineskim mobitelima kad nam je svima jasno da je to tak kak je?
Meni je to potpuno jasno, ali ima ovdje ljudi koji tendencioznim izjavama mogu navesti ljude koji prate temu na pogrešne zaključke. Evo čak i ti ... sa tvrdnjom da na Mi3 baterija traje dva dana bez problema pri intenzivnom korištenju.

Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Osjetio sam Nexusa i nije to ni blizu kvalitete kakvu ima F5, Z1/2 ili iPhone5.
Kužim, upravo to sam očekivao da ćeš napisati, nekako sam znao da sigurno nećeš napisati "Osjetio sam Nexusa i stvarno se radi o kvalitetnom i čvrstom uređaju".
btw. ko je uopće pričao o Z1/2 ili iPhonu 5 u kontekstu Nexusa.....

Zadnje izmijenjeno od: GoodLooker. 17.07.2014. u 14:07.
GoodLooker je offline  
Staro 17.07.2014., 14:25   #10146
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
-->
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Ok, a gdje je 2000kn, jer ovo što ja gledam (xiaomishop.it) je 2350kn?


Nemam šta doći i vidjeti kad znam. E pa onda napiši da je u power saving modu, jer taj mod nema veze sa smartphonom, to je kao da kažeš da imaš staru Nokiu koja izdrži 7 dana.
btw. Meni HTC One Mini 2 izdrži 3 i pol dana na power saving modu.


Meni je to potpuno jasno, ali ima ovdje ljudi koji tendencioznim izjavama mogu navesti ljude koji prate temu na pogrešne zaključke. Evo čak i ti ... sa tvrdnjom da na Mi3 baterija traje dva dana bez problema pri intenzivnom korištenju.
Ajde me nauči, molim te. Što u power saving modu fali mobu? Da ne tražim sad po forumu, koji si ti i kaj te šora? Pobornik brandiranih uređaja pretpostavljam? Kaj radiš u ovoj temi onda? Ili pobornik najjeftinijih Kineza tipa Cubot, Inew? Čisto da vidim s kim se i zbog čega prepireš?

BTW, www.xiaomishop.com

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ima na miui forumu par slučajeva da su ljudima krepavali xiaomi mobači i bili popravljeni u lokalnom shopu za koji sat. Čak je bilo i slučajeva da su popravljali stvari koje prodvačima ne možeš niti reklamirati. Liku na čini mi se hongmi S1 malo zezao signal na jednom simu (inače nijedan hongmi nije baš super što se tiče stabilnosti signala), vratio se iz servisa s izmijenjenim pola mobača, antena, neki vodovi do nje,... cijela hrpa stvari. Ono, radilo to, ali nije baš bilo 100%, a ovi odmah mijenjali, bez natezanja. Probaj to dobiti kod (pre)prodavača
IMHO, od xiaomija ne isplati kupiti ništa osim flagshipa. Pogledaj malo mišljenja ekipe na forumu koji su zaglavili s Mi2S (snapdragon 600) na androidu 4.1, KK nije niti u planu za ništa osim Mi3. Softverski gledano su odroni sve ispod mi3, tjedni update je smijurija, a dovoljno je pogledatai changelog pa da vidiš -krpa se pretežno za mi2, ostalo nula bodova. Hardver također, na hongmiju (i 1S) dosta stvari zeza treba samo malo pročitati na miui forumu iskustva.
Opet, kakve to ima veze sa Mi3 i THL-om za koji je čovjek pitao? Ja sam imao iphone 2g među prvima u HR, pa Iphone 3g, 4g, 4gs i 5, a doma imam od kineza Mi2S, Mi3, Zopo Raiden, Cubot, Lenovo, ZTE i dva Haier-a, sve nakon posjedovanja dosta Nokia o kojima ovaj gore trol bulazni, uz par sadašnjih "brandova" tipa S4 (pokvaren nakon sedam dana), Note 3 i Iphone 5s. Tak da imam s čim upoređivat.
Kinezi svi do jednog rade a stariji su od godinu dana i kupljeni su iz različitih dućana, jedino je Cubot baš smeće. I on radi i lijepo zgleda, al je smeće.
Meni je Xiaomi-jeva ponuda sjela ko budali šamar, zadovoljan sam bio sa Mi2s, prosljedio ga curi i kupio si Mi3. Više nikad mobitela od preko 5k. Nikad.
Neznam za ove full jeftine, ali iskreno, nisam nikom to ni preporučio nit me zanima. Velim za ono za kaj znam.
Raymišljao sam za iste pare uzet LG G2 prek njuške, al sam rađe otišao na Mi3 i zasad nisam požalio. Baš sam zadovoljan, a nisam tip koji si opravdava potrošene novce nit brijem sad na Xiaomi. Jednostavno sam zadovoljan s tim kaj sam dobio za 2000kn i dostojno su mi zamjenili Iphonove koji su me prestali zanimat sa peticom i ružnim IOS7.
U usporedbi s kolegom koji je kupio Z1 Compact neki dan za puno novaca i super je zadovoljan, ja kad vidim kaj je on dobio a kaj ja, čisto si guštam. Pa nek se i pokvari.
Da ne velim kolko rulja ima problema sa G3 i HTC M8 koji bi kao trebali bit puleni ovog gore trola, mrak mi pada na oči.

Znate li Vi koliko se mobitela statistički pokvari i iskoristi se to famozno jamstvo? Ako znate, ja neznam a baš me zanima. Kolko ih za vrijeme jamstva dobije mehaničko oštećenje (mobiteli su, padaju), kolko im se popale senzori vlage? Kolko ih se uopće popravlja (a ne mijenja odmah)?
To je potrošna roba, bar ja to tak gledam, meni je još i sredstvo za rad, pa ono. Nemojte kupovat najnovije modele dok se ne rješe dječji problemi, nemojte kupovat mobitele za koje niko nikad nije čuo, i ono, šanse da se desi sranje su onak, puno manje.

__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline  
Staro 17.07.2014., 14:35   #10147
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Da ne tražim sad po forumu, koji si ti i kaj te šora? Pobornik brandiranih uređaja pretpostavljam? Kaj radiš u ovoj temi onda? Ili pobornik najjeftinijih Kineza tipa Cubot, Inew? Čisto da vidim s kim se i zbog čega prepireš?
Opusti se..
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Ajde me nauči, molim te. Što u power saving modu fali mobu?
Ništa mu ne fali definitivno, pa zbog toga i kupuješ flagship da bi ga koristio u power save modu, to je jako dobar mod.
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Hvala.
GoodLooker je offline  
Staro 17.07.2014., 14:45   #10148
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
joj kak se vi ne znate normalno spominat, pa svi ste neki agresivni, ajmo malo opušteno, godišnji će, toplo je, i tako... pa makar me pobrisali odavde, samo šaljem poruku mira.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Staro 17.07.2014., 15:08   #10149
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Em, Xiaomi mi3 kosta par kuna vise, dode iz Italije za ravno dva dana, i nemas nikakvih dodatnih troskova na njega, a dobiješ uređaj najbliže premium-u kaj može bit valjda za te novce. Ne škripi, čvrst je i solidan, dobro leži u ruci jer je jako tanak mada malčice velik (mislim ne i prevelik), ekran je najbolji koji sam ja dosad vidio, mob je brz (jako), kamera vrlo dobra, baterija odlična (uspijem izgurat dva dana a fakat puno koristim mob), dobiješ gratis ipad style torbicu/stalak, punjač za auto i sl.
Nemam ga jako dugo, al baš sam jako zadovoljan i iskrena mada uvjetna preporuka...
Edit: nisam ni ga ni uzeo u obzir vidim dobra rasprava svaka cast! prvenstveno me ta baterija osvojila kod THLa i htio sam thl4400 jefitniji model, a reko ovaj je puno bolji za nesto vise novaca...(thl 5000)..hvala na misljenjima svakako treba dosta citat prije kupnje izgleda

Zadnje izmijenjeno od: kondor1989. 17.07.2014. u 15:22.
kondor1989 je offline  
Staro 17.07.2014., 15:13   #10150
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
joj kak se vi ne znate normalno spominat, pa svi ste neki agresivni, ajmo malo opušteno, godišnji će, toplo je, i tako... pa makar me pobrisali odavde, samo šaljem poruku mira.
Definitivno ovo je forum sa najviše testosterona, nigdje nikada nisam naišao na ovako nešto. Stalna prozivanja i zapišavanje teritorija kako bi se pokazalo tko je alfa forumaš...
partwish je offline  
Staro 17.07.2014., 15:18   #10151
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Stigao Xiaomi Note, bit će malo opsežnija recenzija za koji dan, za sada evo par fotki (poluoblačno vrijeme, defaultne postavke, MIUI V5 camera app):

Sve u svemu, ništa posebno, očekivao sam nijansu bolje rezultate, ali sasvim ok za moje potrebe.

Zadnje izmijenjeno od: NortonCommander. 17.07.2014. u 15:52.
NortonCommander je offline  
Staro 17.07.2014., 15:24   #10152
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Ne vidim razlog zašto mobitel s baterijom od 3000mAh ne bi mogao držati dva dana. U mene neo n003 drži u prosjeku 40h uz 7ipo sati SOTa, sto ce reci da ako ga skinem u 7, traje do sljedećeg dana do 23, što će opet reći 2 dana. Jel trebam slat dokaze?
pokra89 je offline  
Staro 17.07.2014., 15:24   #10153
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Definitivno ovo je forum sa najviše testosterona, nigdje nikada nisam naišao na ovako nešto. Stalna prozivanja i zapišavanje teritorija kako bi se pokazalo tko je alfa forumaš...
onda izgleda nisi bio na teretana forumu
kondor1989 je offline  
Staro 17.07.2014., 15:24   #10154
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Opusti se..

Ništa mu ne fali definitivno, pa zbog toga i kupuješ flagship da bi ga koristio u power save modu, to je jako dobar mod.

Hvala.
Gle, ti si počeo sa podjebavanjem, pa me samo zanima zašto. Imaš Mi3 da možeš nekaj pričat ili misliš da HTC nije kinez?

Još jednom te molim, zakaj u power saving modu mob više nije flagship? Radi brže od ostalih mobova koje imam oko sebe, nema razlike u brzini "normalnog" korištenja od power moda nikakve, barem ne primjetne, ni u svjetlini ekrana, ni u radu browsera, mail aplikacije, fotića a ni razgovori nisu ništa sporiji (unaprijed jedan hint, sarkazam). Stoga, zašto nebi imao flagship i koristio ga u power saving modu? Molim racionalno objašnjenje. Jel se moram igrat da bi bio power user, ili ni nesmijem pomislit na brz mobitel u smislu otvaranja aplikacija i ostalih funkcija osim igranja ako se ne igram? Da bacim i svoj kompjuter zato kaj mi je i7 downclockan, kad ne kužim razliku u brzini za ono što ga koristim, ali čujem razliku u buci?

Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
joj kak se vi ne znate normalno spominat, pa svi ste neki agresivni, ajmo malo opušteno, godišnji će, toplo je, i tako... pa makar me pobrisali odavde, samo šaljem poruku mira.
Pa izgleda da ne, svima osim Brki fali po koja u glavi
Daš preporuku iz iskustva, i odma neko ulijeće sa ovo ono. Zato i ne tipkam više tu. I sad mi je žao kaj sam htio pomoć čovjeku...

Citiraj:
Autor kondor1989 Pregled postova
oho nisam ni ga ni uzeo u obzir..bravo za preporuku a to neki talijanski shop ili sta?
Ma kao talijanski (mislim, jesu fizički u Italiji), navodno neka grupacija kaj drži više tih shopova, Oppo, Xiaomi itd. Uglavnom, naručio tam mob, platio Paypalom, za dva dana mob tu. Sve uredno, par gratis stvarčica, mob fakat orginal tak da nema straha.
Ponavljam, što se mog dosadašnjeg iskustva s mobitelima tiče, moja preporuka. Neznam kako sa jamstvom, to je nažalost tako kako je. Treba očekivat minimalno, pa se veselit ako ispadne bolje.
Alternativa LG G2 sa garom s njuškala ili Mobicity-a za koju kunu više, možda i Nexus 5, od onog što mi pada na pamet. Ja sam odlučio ić sa Xiaomi-jem jer sam bio stvarno zadovoljan sa Mi2s, bez ikakvih problema, a i kao bivšem ios korisniku mi je MIUI legao baš po mjeri (opet ponavljam, meni).

Ako se odlučiš na Mi3 u ovoj kombinaciji, pazi da na stranici prvo stisneš EU DIRECT, i onda Mi3 u košaricu, pa unjet Hrvatsku kao destinaciju, i ponovno ispod košarice izabrat DHL, EU warehause, da ti ga nebi poslali iz Kine za iste novce (pa + PDV).
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline  
Staro 17.07.2014., 15:26   #10155
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Ne vidim razlog zašto mobitel s baterijom od 3000mAh ne bi mogao držati dva dana. U mene neo n003 drži u prosjeku 40h uz 7ipo sati SOTa, sto ce reci da ako ga skinem u 7, traje do sljedećeg dana do 23. Što će reći 2 dana. Jel trebam slat dokaze?
hmm ja evo zasad imam lenovo p780 sa 4000mah i moze 3 dana jaceg koristenja mogao bi i taj dva vjerojatno, ili spomenuti mi3, samo ovaj moj ima 200 grama s maskom...pa sad gledam da ga se rjesim

Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Daš preporuku iz iskustva, i odma neko ulijeće sa ovo ono. Zato i ne tipkam više tu. I sad mi je žao kaj sam htio pomoć čovjeku...

Ma kao talijanski (mislim, jesu fizički u Italiji), navodno neka grupacija kaj drži više tih shopova, Oppo, Xiaomi itd. Uglavnom, naručio tam mob, platio Paypalom, za dva dana mob tu. Sve uredno, par gratis stvarčica, mob fakat orginal tak da nema straha.
Ponavljam, što se mog dosadašnjeg iskustva s mobitelima tiče, moja preporuka. Neznam kako sa jamstvom, to je nažalost tako kako je. Treba očekivat minimalno, pa se veselit ako ispadne bolje.
Alternativa LG G2 sa garom s njuškala ili Mobicity-a za koju kunu više, možda i Nexus 5, od onog što mi pada na pamet. Ja sam odlučio ić sa Xiaomi-jem jer sam bio stvarno zadovoljan sa Mi2s, bez ikakvih problema, a i kao bivšem ios korisniku mi je MIUI legao baš po mjeri (opet ponavljam, meni).

Ako se odlučiš na Mi3 u ovoj kombinaciji, pazi da na stranici prvo stisneš EU DIRECT, i onda Mi3 u košaricu, pa unjet Hrvatsku kao destinaciju, i ponovno ispod košarice izabrat DHL, EU warehause, da ti ga nebi poslali iz Kine za iste novce (pa + PDV).
ma ne nemoj se sekirati hvala ti puno si pomogao...tim principom koju kunu vise jbg ode to gore i ovih 1800 mi je dobra cifra a 2k mi je neki max..


mod: koristiti multiquote

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 17.07.2014. u 22:49.
kondor1989 je offline  
Staro 17.07.2014., 15:37   #10156
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764


Evo ga na, skoro kraj radnog vremena, oko 6 skinut s punjača, cirka 2, 2 i pol sata razgovora danas, mailovi, par whatsapp porukica...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline  
Staro 17.07.2014., 15:39   #10157
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Ne vidim razlog zašto mobitel s baterijom od 3000mAh ne bi mogao držati dva dana. U mene neo n003 drži u prosjeku 40h uz 7ipo sati SOTa, sto ce reci da ako ga skinem u 7, traje do sljedećeg dana do 23, što će opet reći 2 dana. Jel trebam slat dokaze?
Dobro, pod dva dana se vjerovatno misli na 48 sati, ali nije bitno.
Poanta cijele perverzne rasprave je što je to "fakat puno koristim mob", je li to 20-tak razgovora dnevno, sync par email/exchange računa stalno u pozadini, aktivni data i wifi, sat vremena igranja ili gledanja videa/youtube, barem sat vremena mjuze preko bluetooth sluški, par snimljenih fotki ili videa sa barem jednim uploadom na youtube, sync galerije na cloud, možda klinci koju igru odigraju, par skype video poziva, 20-tak minuta itd.
To je za mene recimo "puno koristim mob" i po mojim iskustvima nisam vidio mob koji to izdrži, ne računajući sad ove nove uređaje sa + 4000mAh baterijama..
GoodLooker je offline  
Staro 17.07.2014., 15:51   #10158
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Gle, svi drukčije koristimo mobitel. Ja ga koristim kao mobitel, znaš, ono prijenosni telefon. Tak da većina korištenja mobitela meni otpada na razgovor. Danas je mirniji dan pa sam na mobitelu ukupno proveo skoro tri sata razgovarajući, neznam kam to spada, ali meni se čini puno. Jer zvoni stalno. Nije u komadu nego na oko pedesetak+ poziva.
Mail komunikacija, poruke, gps, novine, forum u rupama. Tak da, neznam, meni se čini da 3G i razgovori, pa i česta zvonjava + vibra, nisu baš zanemarivi potrošači. Možda griješim, dopuštam.
Al ak bi više koristio mobitel, onda bi ga valjda imao ugrađenog u sebe, jer mi je ovak non stop u rukama.
I kaj si se toga primio, ja sam napisao da baterija traje meni, a ne trajat će tebi, tak da ono...
I nisam mislio 48 sati, nego punjenje noć, jedan dan, spavanje, drugi dan, punjač. Isprike vampirima i šišmišima na diskriminaciji.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline  
Staro 17.07.2014., 16:06   #10159
kiksich
Premium
 
kiksich's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Makarska
Postovi: 125
Citiraj:
Autor kondor1989 Pregled postova
hmm ja evo zasad imam lenovo p780 sa 4000mah i moze 3 dana jaceg koristenja mogao bi i taj dva vjerojatno, ili spomenuti mi3, samo ovaj moj ima 200 grama s maskom...pa sad gledam da ga se rjesim
Ako već tražiš neki s jačom baterijom, G2 ti je kralj po tom pitanju u nekoj višoj klasi, a i po kameri, dimenzijama,...
Istina, ne govorim ti iz svog iskustva al ima dosta svjedoka po tom pitanju.
Iako ga i ja imam, nisam ga još ni uključio jer se mislim prodati ga i uzeti G3.

Uglavnom, na mobicity-u ga dobiješ za ispod 2400kn(32GB) ili ispod 2300kn(16gb) (još su mu spustili cijenu, ja ga platio nekih 2500(32GB)) i imaš besplatnu dostavu DHL-om(od trenutka slanja, stigao mi za manje od 2 dana).

Ili na njušci za 2000-2600kn(16GB)

A ako ti je to preko financijske granice, pitaj mobicity kad im stiže Xiaomi mi3(nekih 1800kn) s EU garancijom i isto besplatnom dostavom.
kiksich je offline  
Staro 17.07.2014., 16:40   #10160
razorinc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
Vidim da se priča o bateriji, pa bih ja rekao svoje iskustvo...
Uređaj: Jiayu g3s, baterija 2750mah, rom Miuiv5, uključen cpu power saving mode, s titanium backupom freezane sve aplikacije koje nisam uopće koristio, greenfiy, neke dodatne scriptice, wifi paljen po potrebi kao i 3g, pozivi, poruke, najviše net (oko 70%)...
rezultat: 5% battery left, 2 dana i 21h te 7 i pol h ekrana... to mi je bio osobni rekord..

zbog tog mislim ako se mi3 dobro podesi, bez problema izdrži 2 dana normalnog korištenja
razorinc je offline  
Staro 17.07.2014., 16:51   #10161
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
Citiraj:
Autor kiksich Pregled postova
Ako već tražiš neki s jačom baterijom, G2 ti je kralj po tom pitanju u nekoj višoj klasi, a i po kameri, dimenzijama,...
Istina, ne govorim ti iz svog iskustva al ima dosta svjedoka po tom pitanju.
Iako ga i ja imam, nisam ga još ni uključio jer se mislim prodati ga i uzeti G3.

Uglavnom, na mobicity-u ga dobiješ za ispod 2400kn(32GB) ili ispod 2300kn(16gb) (još su mu spustili cijenu, ja ga platio nekih 2500(32GB)) i imaš besplatnu dostavu DHL-om(od trenutka slanja, stigao mi za manje od 2 dana).

Ili na njušci za 2000-2600kn(16GB)

A ako ti je to preko financijske granice, pitaj mobicity kad im stiže Xiaomi mi3(nekih 1800kn) s EU garancijom i isto besplatnom dostavom.
da G2 je super al previse mi to..mi3 ili onaj thl5000 su sasvim jaki i sve ce ici fluidno a nisam prezahtjevan (ide i na lenovu)..opet necu ni sve poiskljucivat sve na mobu pa rec da mogu 5 dana bez punjenja...ali mu necu ni robovat da ga svaki dan treba punit, ili galaxy s2 sto sam imao do negdje prije nemoze ni 15h navuc bez utičnice..
kondor1989 je offline  
Staro 17.07.2014., 17:38   #10162
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,009
Citiraj:
Autor razorinc Pregled postova
Vidim da se priča o bateriji, pa bih ja rekao svoje iskustvo...
Uređaj: Jiayu g3s, baterija 2750mah, rom Miuiv5, uključen cpu power saving mode, s titanium backupom freezane sve aplikacije koje nisam uopće koristio, greenfiy, neke dodatne scriptice, wifi paljen po potrebi kao i 3g, pozivi, poruke, najviše net (oko 70%)...
rezultat: 5% battery left, 2 dana i 21h te 7 i pol h ekrana... to mi je bio osobni rekord..

zbog tog mislim ako se mi3 dobro podesi, bez problema izdrži 2 dana normalnog korištenja
Miui. Jesi to tamo pod security, power uključio, conserve battery profil? Meni greenify nikako da hibernira google+, stalno skače natrag.
c-shadow je online  
Staro 17.07.2014., 18:50   #10163
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Vidim da se raspištoljila rasprava oko skupljih uređaja. Trebam preporuku nekih jeftinijh mobitela, do stotinjak dolara. Koji su dobri izbori u tom segmentu?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 17.07.2014., 19:01   #10164
razorinc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Miui. Jesi to tamo pod security, power uključio, conserve battery profil? Meni greenify nikako da hibernira google+, stalno skače natrag.
Cpu power saving mode ti je pod battery use, mislim da bi čak trebao biti uključen... Ja sam ti sve moguće procese i aplikacije pogasio s titanium backupom... samo moraš pazit jer neke su važne da bi rom normalno radio, ne preostaje ti drugo nego testirat redom...
razorinc je offline  
Staro 17.07.2014., 19:17   #10165
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,298
Citiraj:
Autor kondor1989 Pregled postova
da G2 je super al previse mi to..mi3 ili onaj thl5000 su sasvim jaki i sve ce ici fluidno a nisam prezahtjevan (ide i na lenovu)..opet necu ni sve poiskljucivat sve na mobu pa rec da mogu 5 dana bez punjenja...ali mu necu ni robovat da ga svaki dan treba punit, ili galaxy s2 sto sam imao do negdje prije nemoze ni 15h navuc bez utičnice..
Ne znam zasto ne bi bio zadovoljan.imao sam G2,a sad imam Mi3.G2 je super mob i svakom cu ga preporucit,ali tvrdim da nista nije bolji od Mi3.postoje razlike i svaki ima neke prednosti,ali Mi3 u nicemu ne zaostaje,dapace...
G2 ima bogatije opcije u kameri i OIS,ali Mi3 brze fokusira.G2 ima bolju bateriju,veci ekran iako kod surfanja soft tipke zauzimaju 0,2", kod G2 mi se svidjaju one tipke na poledjini,knock on,quick memo i remote.
Mi3 je bolje izrade,MIUI je jednostavniji i fluidniji,ekran responzivniji(vidljivo u igrama),podrska u vidu tjednih nadogradnji i na kraju niza cijena...
Vjeruj mi ni s jednim ne bi pogrijesio,ali Mi3 je jeftiniji jer G2 rabljeni na njuskalu tesko ide ispod 2000kn,a novi Mi3 na Mobicity 1800kn(trenutno nedostupan).
G2 ako kupis na njusci imas vjerojatno HR garanciju,sto je super,ali opet moze bit zakljucan,dok je Mi3 otkljucan i rootanjem ne gubis garanciju...
locks je offline  
Staro 17.07.2014., 19:19   #10166
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Vidim da se raspištoljila rasprava oko skupljih uređaja. Trebam preporuku nekih jeftinijh mobitela, do stotinjak dolara. Koji su dobri izbori u tom segmentu?
Elephone p10. p10c, p7 blade, inew v3, xiaomi hongami 1s
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline  
Staro 17.07.2014., 19:50   #10167
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Ne znam zasto ne bi bio zadovoljan.imao sam G2,a sad imam Mi3.G2 je super mob i svakom cu ga preporucit,ali tvrdim da nista nije bolji od Mi3.postoje razlike i svaki ima neke prednosti,ali Mi3 u nicemu ne zaostaje,dapace...
G2 ima bogatije opcije u kameri i OIS,ali Mi3 brze fokusira.G2 ima bolju bateriju,veci ekran iako kod surfanja soft tipke zauzimaju 0,2", kod G2 mi se svidjaju one tipke na poledjini,knock on,quick memo i remote.
Mi3 je bolje izrade,MIUI je jednostavniji i fluidniji,ekran responzivniji(vidljivo u igrama),podrska u vidu tjednih nadogradnji i na kraju niza cijena...
Vjeruj mi ni s jednim ne bi pogrijesio,ali Mi3 je jeftiniji jer G2 rabljeni na njuskalu tesko ide ispod 2000kn,a novi Mi3 na Mobicity 1800kn(trenutno nedostupan).
G2 ako kupis na njusci imas vjerojatno HR garanciju,sto je super,ali opet moze bit zakljucan,dok je Mi3 otkljucan i rootanjem ne gubis garanciju...
ne gledam G2 uopce precjenjeni su, a i sto kazes nije bolji od mi3 koji je puno jeftiniji...THL bi uzeo zbog 2000mah vise baterije od mi3, dual sim..gorila 3..a sa 8jezgri i 1.7mhz sam miran 2 god bar...iako mi3 je bolji bez sumnje
kondor1989 je offline  
Staro 17.07.2014., 19:59   #10168
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Elephone p10. p10c, p7 blade, inew v3, xiaomi hongami 1s
+Elephone p6i. Ja ga čekam da mi dođe.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 17.07.2014., 19:59   #10169
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,298
@kondor 1989

Taj Octa je dosta sporiji i Mi3 ima Dragon Trail zastitu koliko znam,ali ta baterija na THL je neman
locks je offline  
Staro 17.07.2014., 21:38   #10170
razorinc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
jel netko ima neo m1? mislim da sam našao rješenja za probleme s njim...
razorinc je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na