Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2019., 15:34   #5341
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
iskonu je adsl oprema banana. vdsl je OK.
čim ti na adsl-uu nešto uploadaš više od 5 sekundi, pukne veza. to im je stara boljka, mislio sam da su to riješili. rješenje je ili prelazak na vdsl (koji nema tih problema), ili moraš ručno na routeru podesit da ti je max uplink cca 3/4 tvog mogućeg. ja sam tada na njima imao 512k uplink, nakon limita na 400kbit mi veza više nije pucala. ako ti imaš max 768, limitiraj ga na 600kbit pa probaj.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2019., 19:27   #5342
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Hvala na odgovorima! Probam ovo navedeno i nadam se da će kroz neko vrijeme biti dostupna optika ili neka druga bolja opcija.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 09:22   #5343
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Ma po kojoj osnovi oni šalju ove zatezne kamate? Svaki račun platim odma kad dođe na email, a uredno bude zateznih kamata na svakome. Poslao sam im mail prošli mjesec da ću raskinuti ugovor ako još jednom pošalju i opet su poslali. Sad ću bit raritet jer ću doslovno zbog par lipa promijeniti providera.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2019., 23:45   #5344
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Jel ima netko Iskon mobile?
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 00:58   #5345
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
iskonu je adsl oprema banana. vdsl je OK.
čim ti na adsl-uu nešto uploadaš više od 5 sekundi, pukne veza. to im je stara boljka, mislio sam da su to riješili. rješenje je ili prelazak na vdsl (koji nema tih problema),
Ima prijatelju, ima i vdsl problema. Samo lakše je nagaziti 512k na adslu nego par mbit na vdslu. Ali ak si nesretnik sa bijednim brzinama tipa 20/2, da vidiš kak konekcija puca ako sjedneš na upload. Mikrotik sa bridgeom i interface queue se troši
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 08:26   #5346
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Jel ima netko Iskon mobile?
ima

Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Ima prijatelju, ima i vdsl problema. Samo lakše je nagaziti 512k na adslu nego par mbit na vdslu. Ali ak si nesretnik sa bijednim brzinama tipa 20/2, da vidiš kak konekcija puca ako sjedneš na upload. Mikrotik sa bridgeom i interface queue se troši
možda kod tebe?
imao sam vdsl na "adsl parici", u smislu da sam bio na 1800m od centrale ali su me ipak prebacili na vdsl. umjesto 10/512k sam dobio 10/1.5mbit i nije nikad pucalo, legnem na uplink (a sa 1.5mbita nije bilo neki problem) i to je uredno šljakalo. onda sam prebacio paricu na drugu lokaciju i sad imam 7mbita uplink i isto ne puca.
tako da moguće od situacije do situacije, ali vdsl je drastično bolji od adsl-a na iskonu
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 12:03   #5347
mlajo
Registered User
 
mlajo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zemlja
Postovi: 156
Iskon Router MIFI Alcatel MW40V

Uvaženo pučanstvo jel netko koristi Iskon mobile i ovaj
Router MIFI Alcatel MW40V
bitno mi je dali je zaključan ili nije na njihovu mrežu tj.pretpostavljam da idu preko HT mreže .
Kakve su brzine preko Iskon mobile i ovog routera na kojim bandovima on šljaka.
Router je 390 kn što je povoljno pa ako usluga ne valja bar mi ostane router za druge mreže ako nije zaključan jer nema UO .
__________________
Mlajo
mlajo je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 11:24   #5348
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Imate li informaciju koliko iskonovcima (odnosno HTu valjda) treba da instaliraju optiku od potpisivanja ugovora?

Naručio sam paket preko neta i vidim unutra i zahtjev da HT instalira optiku i svašto nešto, ali eto 5 dana je od tog zaprimanja dokumentacije a nitko se ne javlja.
Bilo bi idealno da me spoje do kraja kolovoza (tražim previše?) da odpilim granu zvanu A1 kabelski net jer zbog ovog novog nameta ih mogu otpiliti 2 mjeseca prije
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 12:21   #5349
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Meni je samo prebacivanje sa hta na iskon trajalo skoro 2 miseca...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 13:38   #5350
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Imate li informaciju koliko iskonovcima (odnosno HTu valjda) treba da instaliraju optiku od potpisivanja ugovora?

Naručio sam paket preko neta i vidim unutra i zahtjev da HT instalira optiku i svašto nešto, ali eto 5 dana je od tog zaprimanja dokumentacije a nitko se ne javlja.
Bilo bi idealno da me spoje do kraja kolovoza (tražim previše?) da odpilim granu zvanu A1 kabelski net jer zbog ovog novog nameta ih mogu otpiliti 2 mjeseca prije
Oko 2-3 tjedna
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 18:23   #5351
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Imate li informaciju koliko iskonovcima (odnosno HTu valjda) treba da instaliraju optiku od potpisivanja ugovora?

Naručio sam paket preko neta i vidim unutra i zahtjev da HT instalira optiku i svašto nešto, ali eto 5 dana je od tog zaprimanja dokumentacije a nitko se ne javlja.
Bilo bi idealno da me spoje do kraja kolovoza (tražim previše?) da odpilim granu zvanu A1 kabelski net jer zbog ovog novog nameta ih mogu otpiliti 2 mjeseca prije
Meni je sve to skupa trajalo negdje 3-4 mjeseca, više ni sam ne znam, ali ja nisam Iskon nego HT. No, kod nas je bila optika novo povučena u ožujku negdje pa je sve to skupa trajalo. Ali otkad je povučen kabel od šahta do mene je sve to skupa trajalo negdje mjesec i pol dana.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 20:22   #5352
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Meni je sve to skupa trajalo negdje 3-4 mjeseca, više ni sam ne znam, ali ja nisam Iskon nego HT. No, kod nas je bila optika novo povučena u ožujku negdje pa je sve to skupa trajalo. Ali otkad je povučen kabel od šahta do mene je sve to skupa trajalo negdje mjesec i pol dana.
Uh, onda ovo neću otkazivati dok se ovi ne jave pa makar platio mjesec dana penala jer mi je sve doma ovisno o netu...od supruge pa na dalje

Kod nas su u zgradu Ericssonovci sve pospajali prije malo manje od 2 mjeseca a službeno mi je Iskon odnedavno dostupan na taj način ( HT je od puno puno prije). Ah, čekanje znači. Hvala na odgovorima svima.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 21:10   #5353
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746