Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2020., 11:11   #1
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Tražim savjet - videonadzor kuće, natpis?

Pozdrav
Imao je susjed provalu i jedan kolega na manje od 500m od mene i želim ugraditi videonadzor, 1 kamera iza i 1 kamera naprijed.


Iza kamera može isključivo snimati samo moju garažu i stražnji ulaz jer na 300m nema drugog objekta sa stražnje strane i nema ceste.


Prednja kamera bi bila na balkonu i direktno snimala prilaz u moje dvorište i moja ulazna vrata, ne bi snimala ništa što nije na mojem posjedu.


Zanima me, čitao sam da moram staviti neke podatke o osobi koja obrađuje podatke. Ne razumijem to baš jer ovo je privatan posjed, pa što ja moram, stavit tablicu snima se objekt i onda ispod još napisati svoje podatke kao osobe koja to snima?



Nisam skužio taj gdpr zakon, dali je on za firme samo ili i za mene. Ne vidim poantu da ja javno na kuću stavim svoj oib + podatke kao o voditelju obrade podataka snimanja kamerom. Kamere će ionako samo udarit fotku kad netko priđe kući, a ja ću fotku dobit na email, kasnije to i obrisat. Neće to biti hard disk i 24h snimanje.


Zakon je po meni čudno objašnjen, pogotovo ovo s gdpr. Molim vas ako može netko odgovorit na ovo pitanje.


Što ja moram napravit nakon što sam ugradio te 2 kamere. Što sam obavezan napravit, kakav natpis i što dalje.





P.S Ljudi se potuku na cesti i neko snimi iz parka dok to gleda i pošalje novinama i još dobije novac. Ja ispred garaže ne smijem snimiti ništa bez da prijavim kao da imam ne znam kakav nador, makar netko nepozvan dođe i želi ju otvorit? Taj dio mi nije jasan i ne mogu vjerovat.




P.S 2 - Susjed je stavio kamere i po kuci i alarm i rekao je da on nece stavit nikakav natpis i još njegovo snima ulicu kroz prozor di svi prolaze. Rekao je da mu nitko ništa ne može.
Pa da pitam, što recimo netko i može njemu, ja ću osobno svakako stavit natpis, ali recimo u slučaju kao što je njegov, kako bi netko mogao dokazat da on snima i morao bi ga tužit neki drugi susjed u tom slučaju da snima njegovu među, zar ne?



Koliko se ja moram brinut da bi mogao imat problem iako ću postavit tablu, ali ne želim stavit svoje podatke na tablu da budu javno vidljive.
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 12:06   #2
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Disclaimer: Neprovjerene informacije nego što sam pricao sa ljudima!

Koliko ja znam javne površine se smiju snimati, kao i osobni privatni posjed. Nesmiš snimati tuđi privatni posjed. Policija voli kad neko ima kamere, iako možda nisu "zakonski dokaz" pomognu im.
I ja mislim, da gdpr ne vrijedi kao takav za privatne osobe. Ali neka neko pametniji razjasni još
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2020., 12:21   #3
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Stavio 3 kamere na kucu. Pokrio cijeli "perimeter", nema boga da netko udje u dvoriste bez da osvane na kameri. Plus motion triggered kamere i svjetla oko cijele kuce, tako da im se i face ozare lijepo, ako nemaju maske

Ukratko, ne ocekujem da ce kamera znacit da nitko nece provalit, ali su sanse da idu uopce probat provalit u kucu s nadzorom puno puno manje ako je neka druga u blizini bez. Pogotovo sto nitko ne moze na 4 metra od moje bez da se lampe upale, pa ako provaljuju vec, da vide momci sta rade, a bome i svi drugi.

Nisam nikog nis pito za dozvole za snimanje, pobrinuo sam se da ne budem supak i da ne snimam nista susjedove parcele ili apsolutni minimum koji nikom ionako ne znaci nis (malo zivice od susjeda i komadic njegovog parkinga nije problem, plus sam mu javio i pokazao i reko je da nema frke).

Jos jednog dana kad rijesim svu ogradu instaliram i novog clana obitelji sa zubima i 4 noge, i problem s provalama rijesen (nisam ih imao jos, al' bio je pokusaj prije 4g na toj kuci prije nego sam je kupio).
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 12:26   #4
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,012
osoba za obradu podataka , tj da procedura vrijedi za zgrade i općenito privatno vlasništvo gdje je više vlasnika (to smo mi trebali napraviti za zgradu, ali smo upravo zbog zakonske procedure odustali).
u firmi gdje se snima unutar i van firme, imamo sve natpise i osobu koja je na papiru za to zadužena.

ako snimaš privatno vlasništvo koje je samo tvoje, nikome ništa. eventualno stavi onu naljepnicu da je objekt pod videonadzorom, ali čak i da ne staviš nikome ništa , jer nećeš ti samog sebe tužiti za neovlašteno snimanje.

druga stvar je da video-nadgledanje bez snimanja ima puno lakšu zakonsku težinu u odnosu kada snimaš, ali ajde nek tebi netko dokaže da ti snimaš.

gdpr u cijelu ovu priču nemoj uvlačit jer nema veze. snimanje javnih prometnica tj javnog prostora je dozvoljeno, ali ako ne moraš nemoj, usmjeri kameru tako da snima tvoje i eventualno malo van tvoje parcele.

edit - rotabilne kamere NEMOJ montiravati ako imaš susjede u dosegu. uzmi strogo usmjerene na kojima se vidi kamo gledaju. eventualno nafrlji ultra wide objektiv na nju ali nek bude fiksna.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 13:49   #5
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Prije instalacije kamera, svakako bi preporucio da stavis motion senzore sa jakim svjetlima, kako ima kolega Zwer. To je vec bolji deterent od obicne kamere koja ionako veoma rijetko moze posluziti za identificirati osobu.

Ako si u mogucnosti, protuprovalna vrata i (barem u prizemlju / lako dostupnim lokacijama) kvalitetni prozori sa safety staklima.


Kod postavljanja kamera treba paziti
1) da nema nigdje mrtvi kut - sa jednom kamerom prilicno tesko.
2) kamera nije u dosegu covjeka da se moze prekriti / manipulirati
3) ne salje sliku preko wifija, jer se lako moze jammati
4) kamera treba biti pozicionirana tako da je moguce vidjeti lice provalnika (ako ne nosi masku) - vecina na trzistu dostupnih kamera, ne nudi dovoljnu kvalitetu da ces na >3-4m prepoznati tko je na slici
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je online   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 21:19   #6
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Prije instalacije kamera, svakako bi preporucio da stavis motion senzore sa jakim svjetlima, kako ima kolega Zwer. To je vec bolji deterent od obicne kamere koja ionako veoma rijetko moze posluziti za identificirati osobu.

Ako si u mogucnosti, protuprovalna vrata i (barem u prizemlju / lako dostupnim lokacijama) kvalitetni prozori sa safety staklima.


Kod postavljanja kamera treba paziti
1) da nema nigdje mrtvi kut - sa jednom kamerom prilicno tesko.
2) kamera nije u dosegu covjeka da se moze prekriti / manipulirati
3) ne salje sliku preko wifija, jer se lako moze jammati
4) kamera treba biti pozicionirana tako da je moguce vidjeti lice provalnika (ako ne nosi masku) - vecina na trzistu dostupnih kamera, ne nudi dovoljnu kvalitetu da ces na >3-4m prepoznati tko je na slici



Hvala puno


Imaš možda kakvu ideju za te senzore, misliš li ti na senzor sa reflektorom? Neki za preporučiti?



Za ovo ostalo cu napraviti kako si rekao, hvala
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 21:20   #7
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
osoba za obradu podataka , tj da procedura vrijedi za zgrade i općenito privatno vlasništvo gdje je više vlasnika (to smo mi trebali napraviti za zgradu, ali smo upravo zbog zakonske procedure odustali).
u firmi gdje se snima unutar i van firme, imamo sve natpise i osobu koja je na papiru za to zadužena.

ako snimaš privatno vlasništvo koje je samo tvoje, nikome ništa. eventualno stavi onu naljepnicu da je objekt pod videonadzorom, ali čak i da ne staviš nikome ništa , jer nećeš ti samog sebe tužiti za neovlašteno snimanje.

druga stvar je da video-nadgledanje bez snimanja ima puno lakšu zakonsku težinu u odnosu kada snimaš, ali ajde nek tebi netko dokaže da ti snimaš.

gdpr u cijelu ovu priču nemoj uvlačit jer nema veze. snimanje javnih prometnica tj javnog prostora je dozvoljeno, ali ako ne moraš nemoj, usmjeri kameru tako da snima tvoje i eventualno malo van tvoje parcele.

edit - rotabilne kamere NEMOJ montiravati ako imaš susjede u dosegu. uzmi strogo usmjerene na kojima se vidi kamo gledaju. eventualno nafrlji ultra wide objektiv na nju ali nek bude fiksna.

Hvala!
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 08:20   #8
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Imaš možda kakvu ideju za te senzore, misliš li ti na senzor sa reflektorom? Neki za preporučiti?
Obican senzor pomaka koji ce upaliti reflektor kada detektira nekoga / nesto (jedini problem je ako imas puno macaka oko kuce ^^). Nazalost nemam sada neki posebni za preporuciti.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 15:04   #9
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
@renesis - molim te lijepo po kojoj osnovi nema dovoljno dobrih kamera ???

Sve kamere koje su na našem tržištu trenutno su od HD rezolucije na više MP rezolucije ...

Nisu čak više ni preskupe ...

Mrtve kutove će imati sve dok ne stavi 4 kamere koje će pokrivati 4 kuta (recimo čoška) ...

GDPR - te nemora zabrinjavati kao privatnu osobu ...

Snimanje van svojega zakonski nije dozvoljeno,osim u suglasnosti sa susjedom,a ako je javna površina bježi od toga iliti kako bi mi to rekli spusti kameru da ne vidi cestu,ili ako vidi da vidi samo noge ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 15:48   #10
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Namjeravaš snimati s kamera ili će ti slati slike na mob ili nešto treće tipa samo live pregled?
Inovator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2020., 15:51   #11
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Ja sam baš jutros naručio 4 kom ANNKE C800 bullet kamerica sa aliexpressa, na "akciji" su danas 11.11 og. Dostava sa ES skladišta.

Valjda ce doci original
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 16:17   #12
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Ja sam baš jutros naručio 4 kom ANNKE C800 bullet kamerica sa aliexpressa, na "akciji" su danas 11.11 og. Dostava sa ES skladišta.



Valjda ce doci original
Može Link?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 17:29   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Bit će nešto od ovoga:
https://www.aliexpress.com/item/4000...archweb201603_
https://www.aliexpress.com/item/4000...%2315613%23436

Imaju skladište u Češkoj ali ti kao ne šalju u Hr,
sa skladišta u Španjolskoj izgleda da šalju.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 18:12   #14
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Namjeravaš snimati s kamera ili će ti slati slike na mob ili nešto treće tipa samo live pregled?



Ma samo da lupe fotku kada netko ide prema vratima ili iza kuće dok nisam doma vikendom. Preko tjedna je uvijek doma netko od ukucana.
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 18:28   #15
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Može i snimanje pa neka vrti u petlji na sdcard šta je ubaciš u kameru.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 19:32   #16
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Može Link?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Evo konkretno: https://www.aliexpress.com/item/3305...70284c4d80zLAX

Kad se uzme 4 u setu dodje malo jeftinije... javim kad dodju jeli sve u redu.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 21:54   #17
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Hm.....


Nabavio sam kamere, IMOU Bullet 4mpg UHD rezolucija


Imam problem. Ne snimam nego imam samo live view i na mob mi dođe remote fotka kad sam na poslu i vidim i remote premo WAN-a sve što se događa.


Problem je sljedeći - audio. Ako kliknem da čujem jer kamera ima mikrofon. Ne kužim kako, ali ja čujem što susjed 5 kuća dalje govori u kući!


P.S Što se instalacije tiče, nikad lakša, a mogu i remote pregled uživo s posla na mobu. Jedini uvjet je da je kamera spojena na struju na adapter. Cijena kamere je 570 kn.



Ne mogu vjerovat. Otišao sam 100m od kuće i pričao normalnim tonom dok je supruga gledala na laptopu live view i čuje me što govorim.



Da li je moguće da ovo čudo ima nešto u sebi da tako dobro snima zvuk iz prirode i prenosi ? Poslao sam email supportu Dahua. To me smeta i to ne mogu smanjit, jedino mute ili tako. Zvukovi koje kamera donosi na pregled uživo su jači nego što vlastitim uhom čujem kad izađem na balkon vani.
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 22:09   #18
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
To ti je da oni u Partijskom sjedištu u Pekingu bolje čuju podešeno
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 00:45   #19
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Hm.....


Nabavio sam kamere, IMOU Bullet 4mpg UHD rezolucija


Imam problem. Ne snimam nego imam samo live view i na mob mi dođe remote fotka kad sam na poslu i vidim i remote premo WAN-a sve što se događa.


Problem je sljedeći - audio. Ako kliknem da čujem jer kamera ima mikrofon. Ne kužim kako, ali ja čujem što susjed 5 kuća dalje govori u kući!


P.S Što se instalacije tiče, nikad lakša, a mogu i remote pregled uživo s posla na mobu. Jedini uvjet je da je kamera spojena na struju na adapter. Cijena kamere je 570 kn.



Ne mogu vjerovat. Otišao sam 100m od kuće i pričao normalnim tonom dok je supruga gledala na laptopu live view i čuje me što govorim.



Da li je moguće da ovo čudo ima nešto u sebi da tako dobro snima zvuk iz prirode i prenosi ? Poslao sam email supportu Dahua. To me smeta i to ne mogu smanjit, jedino mute ili tako. Zvukovi koje kamera donosi na pregled uživo su jači nego što vlastitim uhom čujem kad izađem na balkon vani.
I onda se mi cudimo kad nam kazu da nas mogu s mobitela koji je na stolu prisluskivati....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 00:57   #20
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
I onda se mi cudimo kad nam kazu da nas mogu s mobitela koji je na stolu prisluskivati....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk



Ja sam šokiran.


Došao sad frend i ja mu baš kažem to i ne vjeruje. Odem ja van, on ostane unutra i na laptopu gleda i nešto kaže u sobi, ja ga vani ne čujem, a kamera koja je vani 10m od njega unutra (prozori i vrata su naravno pvc) ga čuju i on sebe čuje na laptopu preko kojeg gleda stream.


Odem ja 50m dalje, on izađe, ne čuje mene što govorim lagano, ali preko moba mu se čuje što govorim, haha.



Ovo nije normalno.
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 01:13   #21
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Nije rješenje za tvoj "problem" samo jedan kuriozitet od prije cca 15 - ak ili više godina:
Panasonic je stavio na tržište jednu vcr kameru sa reklamiranim "night view" modom rada,
sad se ne mogu sjetiti ali mislim da je čak bila analogija, prije aktualne digitalije,
međutim kada su vidili da to radi previše dobro onda su hitno povlačili iz prodaje po cijelom svijetu (tko je uhvatio / kupio bio je sretan).
Da dodam ulja na vatru, sad kužite zašto je konstrukcija gotovo svih aktualnih mobitela bez poklopca za bateriju (max. otežano skidanje baterije).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 08:18   #22
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Zasto?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 08:44   #23
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Pazite se sa zvukom. Navodno je puno gore prisluškivati nekoga nego snimati video.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 11:05   #24
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pazite se sa zvukom. Navodno je puno gore prisluškivati nekoga nego snimati video.

Zato me i smeta, ne želim ni da radi zvuk, isključio sam na mute odmah.
Jedino me šokiralo što to čujem, nisam kužio kakvi su to glasovi i sve, zbunilo me na prvu, a onda šok.



Sad vratit kameru s tim "razlogom" i tražit drugu ili jednostavno ostavit na mute non-stop i problem riješen.



Kamera ne snima, nemam karticu unutra i nije povezana na hdd od kompa, samo šalje zvuk upozorenja i screenshot kada nisam doma. Trenutno je isključena evo kad sam doma. Jučer sam samo testirao i ostao zapanjen.


Ipak, nadam se da mi još tko može reći nešto o ovome, da li je to uobičajeno s kamerama vani, da tako čuju sve? Imaju li one pojačalo u sebi za mikrofon?
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 11:17   #25
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,962
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nije rješenje za tvoj "problem" samo jedan kuriozitet od prije cca 15 - ak ili više godina:
Panasonic je stavio na tržište jednu vcr kameru sa reklamiranim "night view" modom rada,
sad se ne mogu sjetiti ali mislim da je čak bila analogija, prije aktualne digitalije,
međutim kada su vidili da to radi previše dobro onda su hitno povlačili iz prodaje po cijelom svijetu (tko je uhvatio / kupio bio je sretan).
Mislis na ovo?

http://www.aparchive.com/metadata/yo...1275d284408e3b
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 18:24   #26
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Da, moguće da je to,
nije Panasonic nego SONY,
ali opis nije skroz točan, nije kvaka samo u add-on filteru nego i u mogućnostima (čitaj pameti) kamere.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 12:15   #27
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Može Link?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Evo konkretno: https://www.aliexpress.com/item/3305...70284c4d80zLAX

Kad se uzme 4 u setu dodje malo jeftinije... javim kad dodju jeli sve u redu.
Evo javlja žena da su stigle kamere , narucene su 11og
Ja sam na poslu a poslje idem raditi na kući pa ako stignem veceras ih testiram.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 19:32   #28
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Rengen kamera, ima tog još...


https://www.bug.hr/mobiteli/kamera-o...i-odjecu-15133

Kamere to mogu, samo je bit kako to upotrijebit/zloupotrebit
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 07:44   #29
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,401
Gledam što pišete i samo 1 primjedba.
Pa šta vam nije pametnije da se što bolje istakne natpis izvana da je objekt pod video nadzorom pa da odbijete potencijalne provalnike (bez ovih OIB govnarija), jer to bi meni bio cilj. A ne da mi netko provali, pa da ga ja što lakše pronađem jer eto imam kameru. Kamere, natpis da se vidi iz aviona i reflektori na senzor...i mislim da je to naj obrana u stilu ''bolje spriječiti nego liječiti''...

Skužio sam da se npr susjednov reflektor ispred garaže pali na kakvih 20-ak m...pali se kada ja prolazim kroz svoje dvorište. Ne smeta me, ali ono, mislim da je pretjerao, a opet ako ga to veseli...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 13:43   #30
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
A cujes, ja se npr. amaterski bavim astronomijom, pa mi svaka svijetlost smeta, ali susjedu su provaili dva puta i sad mu je dvorište ko las vegas, i ono, ne krivim ga, šta je tu je volio bi da nije ali u takvoj situaciji draže mi je da je

e da odkad je las vegas aktivan, nije bilo vise provala
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na