Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2022., 15:14   #1
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Učenje engleskog

Pozdrav ekipa. Našlao mi se djete u gadnom problemu srednje četverogodišnje školel. Nikako i nikako svladat engleski jezik. Trebam neku školu ili neku magiju da to savlada skoro pa od početka. Može sve u Zagrebačkoj županji, čak i dio Krapinsko-zagorske kao i u Zagrebu. Inče dosta tvrd čovjek, al voljan učit. Išli kod nekih instruktora (2 po 15-20 puta). Oni si dive sebi i djetetu kada dobi dva, a love im dao Bože sačuvaj.
rokonja je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 15:18   #2
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Koji je razred ???


Možda baš neka škola stranih jezika, znam da je i to cifra, ali mislim da možeš na principu polugodišnje plaćati ...


Oni u biti i imaju polugodišnje "seminare" po stupnjevima 1A,1B,2A2B ..., pa neka krene od 1A što je u biti prvo polugodište,1B drugo polugodište, pa ako ne bude zadovoljavao, jednostavno ga ne upišeš u 1B ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2022., 15:46   #3
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
1 srednje, a osnovna je bila poklonjena trojka. Sad kad ovo je užas... Sve super osim englesko, živa koma.

A cifra, ako ima učinka i napredka, valjda bi mogao podnjet.
rokonja je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 16:59   #4
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
A probat, jedino kaj ako je neka stručna škola, još će biti problema, jer u srednjoj stručnoj školi učiš i stručne nazive, svi smatraju da osnove imaš ... a sad velim, ovisno di si doma, pa da kreneš u potragu za tim školama, obično ih je bilo na učilištima, možda da pitaš otvoreno ušilište Krapina ili tak nekaj ...


I čim prije, jer godina je krenula prije 2 mjeseca ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 17:13   #5
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nema te škole koja će učenika naučiti jezik za jednu godinu, ako se jezik ne koristi...

Moj savjet, neka krene gledati serije/filmove u slobodno vrijeme bez titlova, čitati engleske knjige ili nešto, jer eto, imam dosta poznanika koji su krenuli na razne jezike, škole itd. Ispit se prošao nekako, znanja nije ništa ostalo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 17:33   #6
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Pitaj u SUVAG-u imaju li još uvijek upise, imaju i neke grupe gdje se uči online. Odlični su, nisu prestrogi i znaju motivirati polaznika da uči jer su učitelji skloni i zabavi tako da djeci nije onako suhoparno bubanje.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 17:43   #7
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Nema tog boga koji ce ga nauciti strani jezik u godinu dana za prvi strani jezik u prvom srednje ako on nema pojma, a cini se da nema. To ko da ti dodjes na prvi jezik spanjolski u srednju, a nivo ti je "donde esta la bilblioteca?", znas kak bi naucio za labuda u mjesec dana? Nikak

Odi kod profe, objasni ovo kaj si nama, i pitaj jel ti moze kog preporuciti za instrukcije i jel ima kakav savjet. Sumnjam da mu/joj je to prvi takav koji nema pojma u karijeri pa bu ti valjda rekao/la nekaj pametnije. S druge strane, to ti je i neki polumito jer ak ti on/ona nekog preporuci, a taj kaze da mali nekog vraga i zna onda ce i prof biti u nezgodnoj situaciji da ga rusi. Naravno, podrazumijeva se da ce mali i uciti paralelno nekog vraga na tim instrukcijama i doma.

Ovak samostalno, najbolje gledati neke youtube videe prilagodjene tom nivou znanja. To ti mozda opet profa zna.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 20:47   #8
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Ekipa 100x hvala na savjetima. Nešto se bude i mora na bolje dogodit.
rokonja je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 21:43   #9
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,341
Gle...za ucenje bilo kojeg jezika potrebno je:


1. Volja i interes individue

2. Logika shvacanja i prepoznavanja korijena rijeci



Dakle prvo pitanje je - dali on uopce ima volje za to ili ga to ne zanima uopce? Nismo svi za sve, imaj uvijek i to na umu. Ak nema volje i nemoze shvatiti sto cuje - tesko da ce kroz neku skolu nauciti. Kod jezika je najbitnije da ude u uho. Dali konzumira na dnevnoj bazi engleski sadrzaj (filmovi, glazba, knjige)?
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 11:14   #10
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Moj savjet bih bio da uzme knjige na engleskom, neke izvorne pisce, jednostavnije makar djecju i literaturu, vadi rijeci, markira ih i kad pohvata malo vokabulara ostalo pocne sjedati.

Ja sam dosao 2012 u Ameriku i blejao sam dok si nisam povecao malo fond rijeci. Isti savjet sam sebi dao i za njemacki i dosao na prilicnu razinu kroz 1,5 godinu. Naravno stvar je i volje i moranja.
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na