Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2022., 10:38   #9151
lux3320
Premium
Moj komp
 
lux3320's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: -
Postovi: 210
izgleda da sam krivo razumio kolegu shanta onda što je napisao..
mislio sam da ovo što je on nap. da se odnosi i na to da je dobio sav iznos vraćen od njih (i iznos kada je vraćao slušalice).
sada vidim da je ipak mislio na to da je dobio vraćenu poštarinu koju je platio za primitak paketa

moja greška

ma nisam se ništa žalio mall-u, jer sam si tako nekako i mislio da je to o mom trošku, ali me zbunilo sada ovo na forumu što sam izgleda krivo skužio. pa reko ako je kolegi vraćeno, a meni ne, onda nije fer
lux3320 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 11:44   #9152
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Pohvala za Sanctu Domenicu.
Danas sam reklamirao PS5 kontroler radi driftanja.
Star je oko 11 mjeseci.
Ovo mi je drugi PS5 gamepad s istim problemom.
Oba dva su mi odmah zamijenjena sa novim kontrolerima i sa novim jamstvom od 2 godine. Sve riješeno u 5 minuti. Svaka im dala!
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 21:57   #9153
shanta
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Split
Postovi: 87
Citiraj:
Autor lux3320 Pregled postova
izgleda da sam krivo razumio kolegu shanta onda što je napisao..

mislio sam da ovo što je on nap. da se odnosi i na to da je dobio sav iznos vraćen od njih (i iznos kada je vraćao slušalice).

sada vidim da je ipak mislio na to da je dobio vraćenu poštarinu koju je platio za primitak paketa



moja greška



ma nisam se ništa žalio mall-u, jer sam si tako nekako i mislio da je to o mom trošku, ali me zbunilo sada ovo na forumu što sam izgleda krivo skužio. pa reko ako je kolegi vraćeno, a meni ne, onda nije fer
Vraćen mi je iznos poštarine koju sam platio kada su oni meni slali paket, ne i trošak vraćanja paketa njima.
shanta je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 08:30   #9154
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Lenovo Ideapad, može li korisnik promijeniti hdd/ram a da zadrži jamstvo?
Naravno ako se u međuvremenu što pokvari vraća original
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 08:30   #9155
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Ima tko kakav članak zakona, jer su ženu odbili u Ekupi, Rugvica, kada je donijela IPL na reklamaciju - kvar uređaja. Uputili je na ovlašteni servis i oni nisu htjeli preuzeti uređaj
https://gov.hr/hr/jamstvo-za-ispravn...-garancija/546

Citiraj:
Prijevoz do servisa
Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu. Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.

Ako želite, možete i sami dostaviti proizvod na popravak u servis ili do trgovca po svom izboru, ali to nije vaša obveza i trgovac vas ne smije upućivati da neispravan proizvod nosite na servis ako ste ga donijeli do njega.

U svakom slučaju, trgovac (prodavatelj) je odgovoran za otklanjanje kvara, a ne servis.
Super su ti webshopovi, prodavali bi ali kada dođe do problema onda se sam hebi. A da ne govorimo o tome da mall.hr uvozi od svugdje stvari i zna se desiti da ako sam odneseš u servis, a potrebna je zamjena, da te opet vraćaju u mall.hr jer servis ne može napraviti zamjenu jer nije ušlo preko HR predstavništva...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 21:12   #9156
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Hvala, to me zanimalo, oni su ženi prodali priču da se to promijenilo prije 2-3 mjeseca i sada to više nisu dužni napraviti
__________________
Mall B&D 1250 pila na prodaji
Alister je online   Reply With Quote
Staro 03.11.2022., 23:25   #9157
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
pitanjce

jedan shop ima u uvjetima poslovanja da ako nakon 30 dana ne riješe reklamaciju, vraća lovu

e sad me zanima, ja sam poslao mail da se proizvod pokvario, i dobio odgovor nakon 5 dana i tada su zaprimili proizvod na reklamaciju

da li tih 30 dana ide od trenutka slanja mog maila, ili od kada su zaprimili proizvod
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 10:01   #9158
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
logično bi bilo jedino - od kad su zaprimili proizvod.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 03:33   #9159
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Pozdrav, preko ekupi sam uzeo laptop i ssd placeno oko 5000kn na 5 rata (zaba).
Otvorio sam i jedan i drugi proizvod i na laptop koji je bez windowsa sam instalirao iste i koristio ga par sati.

Laptop bi vratio unutar zakona 14 dana, e sad mene zanima da li uopce imam pravo povrata cijelog iznosa ako je laptop korišten i ako da kako ide povrat pošto je placanje na rate, meni nisu skinuli još ni orvu ratu a nejde storno jer postoje dva artikla?

Na njihovom webu piše sljedeće:
"
Ekupi obavještava kupce o specifičnim svojstvima pojedinih proizvoda kao što su: klima uređaji izuzev mobilnih klima uređaja, kamini i peći, kupaonska galanterija, ugradbena rasvjeta, namještaj koji je potrebno sastavljati te printeri, mobiteli, tableti , računala, prijenosna računala, stolna računala, igrače konzole za koje zbog njihovih karakteristika nije moguće provjeriti njihovu funkcionalnost bez rukovanja proizvodom npr. montiranja/stavljanja u funkciju/sastavljanja. Iz tog razloga Ekupi neće biti u mogućnosti izvršiti povrat kupoprodajne cijene (u cijelosti ili djelomično) za ove proizvode u slučaju kada je za povrat naveden razlog: provjera funkcionalnosti jer sama provjera funkcionalnosti umanjuje vrijednost proizvoda time što se stanje proizvoda nepovratno mijenja. "

Također kako najlakše izbrisat windowse da je tvorničko DOS stanje?

Hvala unaprijed
__________________
*********************

Zadnje izmijenjeno od: ivosimec. 15.11.2022. u 04:19.
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 06:36   #9160
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
ekupi može pisati šta hoće, ali zakon je jasan - imaš pravo na povrat cjelokupnog iznosa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 07:45   #9161
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
ok evo vidim da imaju formu koja se pošalje ali mi nije jasan dio slike proizvoda? Kakve slike lol?

__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 08:06   #9162
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Slikaj laptop i prikači u tu formu
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 14:43   #9163
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Frendica kupuje laptop u Instaru. Kako ima samo 8Gb, savjetovao sam je da dokupi još 8Gb i da joj ih ugrade. I onda počinje zavrzlama. Oni to ne ugrađuju, nego treba laptop i RAM poslati ovlaštenom serviseru da ih oni ugrade. U protivnom se gubi garancija.
Koliko me sjećanje služi, naknadna ugradnja RAM-a i zamjena harda ne podliježu gubitku garancije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 14:57   #9164
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ovisi o laptopu, ako ima one naljepnice po šarafićima i nije predviđeno za kućnu ugradnju, nema tu pomoći.

Da ne govorim o onim smećarskim laptopima gdje je memorija ispod tipkovnice i sličnim egzibicijama. Pa laptopi koji imaju dio memorije zalemljeno za matičnu, pa problemi s kompatibilnosti.
Uglavnom, nisu joj rekli ništa krivo s njihovog gledišta.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 15:21   #9165
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Neki Asus iz VivoBook X serije je u pitanju, srednja klasa, cca. 5k kn. Koliko vidim ovdje, prazan RAM slot je direktno ispod dolnjeg poklopca laptopa.
Ona bi trebala dobiti laptop i RAM u RI i onda sve skupa poslati u ZG da stave taj RAM i onda čekati da se vrati. A sve to za 15 min posla.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 22.11.2022. u 15:29.
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 15:41   #9166
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Gle, ako otkinu kopču ili nešto, onda to nije 15 min posla, već administrativna noćna mora. S druge strane, ako je to samo to, što nebi to ti odradio frendici?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 15:42   #9167
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Ja sam joj se odavno stavio na raspolaganje po tom pitanju, ali se ona boji da će izgubiti garanciju ako ja to napravim.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 18:59   #9168
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Gdje se nalaze warranty sitckeri?
Ako nisu na nekom skakljivom mjestu možda mozes doći do RAMa pa ga dođaš i ako danas-sutra bude trebao na reklamaciju samo opet izvadiš te rame i dobro. Gledao sam cak da skidaju te stickere zagrijavanjem fenom i onda ih opet vraćaju neoštećene kad pošarafaju...
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 08:44   #9169
Jimmy23
Registered User
Moj komp
 
Jimmy23's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: West Šenkovec
Postovi: 30
Trebam savjet.

Kupio sam Sony ANC slušalice. Jedna strana krči i čuje se grebanje na više izvora i nakon kalibracije. Još sam unutar roka od 14 dana za povrat ali tek nakon narudžbe sam saznao da je shop iz Bugarske.

Koja bi bila najbolja opcija? Povrat, garancija i riskirati da mi vrate iste slušalice jer se prave blesavi? Garancija pa nove prodati na njušalu?
Jimmy23 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 12:36   #9170
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Ako shop nudi opciju povrata, nema razloga da ga ne iskoristis - nebitno odakle je shop. Ne mora znaciti da ce te zajebati. Napravi povrat, ne reklamaciju.

Mozda su jednostavno sluske takve, lose. Koji model je u pitanju? Si probao guglati iskustva, spominju li ljudi ista slicno?

Imaj na umu da se vraceni proizvodi i provjeravaju pa ako problem ne spada pod normalno, mooozda zavrsi kao neka reklamacija i proces se zbog toga oduzi.

Valjda je to neki normalni shop... Nadam se da nisi dosao do njih preko oglasa na drustvenim mrezama, ono, sony sluske za 20 eura pa ispadne neki kineski klon. Svega danas ima, just sayin.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 14:52   #9171
Jimmy23
Registered User
Moj komp
 
Jimmy23's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: West Šenkovec
Postovi: 30
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako shop nudi opciju povrata, nema razloga da ga ne iskoristis - nebitno odakle je shop. Ne mora znaciti da ce te zajebati. Napravi povrat, ne reklamaciju.

Mozda su jednostavno sluske takve, lose. Koji model je u pitanju? Si probao guglati iskustva, spominju li ljudi ista slicno?

Imaj na umu da se vraceni proizvodi i provjeravaju pa ako problem ne spada pod normalno, mooozda zavrsi kao neka reklamacija i proces se zbog toga oduzi.

Valjda je to neki normalni shop... Nadam se da nisi dosao do njih preko oglasa na drustvenim mrezama, ono, sony sluske za 20 eura pa ispadne neki kineski klon. Svega danas ima, just sayin.

Nisam ih kontaktirao. Zanima me što je najbolja opcija pošto shop nije iz Hrvatske.
Ako je jednostrani raskid ugovora onda ja plaćam poštarinu u Bugarsku a u slučaju reklamacije oni snose troškove?

Na desnom zvučniku se čuju šumovi, grebanje, nekad doslovno kao da je kukac zarobljen pod slušalicama, između uha i zvučnika. Probao sam trpiti ali nakon par minuta je previše. Preglasno i iritantno. To se dešava prilikom sjedenja i u nekom polu-ležećem položaju u kući. Nije prilikom kretanja zbog vjetra ili takvog nečeg.


Slušalice su sony wh-1000xm4. Taj model nakon nekog vremena zna krepati pa ANC pišti ili stvara razne neugodne zvukove. Iz tog razloga sam uzeo nove iz dućana. Dosta sam razočaran i drago mi je da nisam platio punu prvotnu cijenu jer ne vrijede toliko. Iritantno mi je što se ne može ugasiti notifikacije i glasovne notifikacije pa čim napravim neku naredbu čuje se preglasna notifikacija ili žena kaže "Bluetooth connected" ko na jeftinim kineskim slušalicama. Možda mrvicu bolja kvaliteta ali jednako iritantno, pogotovo jer sam uzeo bolje/skuplje slušalice da nemam taj problem. Svaki review je spomenuo da se glasovne notifikacije mogu ugasiti ali očito ne mogu. Možeš ugasiti da umjesto "BEEP Next song" čuješ "BEEP". Super..
Jimmy23 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 15:33   #9172
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Jesi uzeo možda iz ozone.hr?
Da li si ih kontaktirao i opisao problem? Što kažu?

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 17:04   #9173
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Jimmy23 Pregled postova
Trebam savjet.

Kupio sam Sony ANC slušalice. Jedna strana krči i čuje se grebanje na više izvora i nakon kalibracije. Još sam unutar roka od 14 dana za povrat ali tek nakon narudžbe sam saznao da je shop iz Bugarske.

Koja bi bila najbolja opcija? Povrat, garancija i riskirati da mi vrate iste slušalice jer se prave blesavi? Garancija pa nove prodati na njušalu?
Ni slucajno spominjat da je kvar i pozivat se na garanciju, povrat unutar 14 dana iskoristi i nisi duzan navodit razlog...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 19:05   #9174
Jimmy23
Registered User
Moj komp
 
Jimmy23's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: West Šenkovec
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Jesi uzeo možda iz ozone.hr?
Da li si ih kontaktirao i opisao problem? Što kažu?

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
Da.
Nisam ih kontaktirao. Tri

Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Ni slucajno spominjat da je kvar i pozivat se na garanciju, povrat unutar 14 dana iskoristi i nisi duzan navodit razlog...
U tom slučaju moram slati na svoj trošak u Bugarsku?
Brzinski sam pogledao cijene dostave. To je oko 150 kn.
Jimmy23 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 21:38   #9175
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
ToS kaze da je postarina na tebi, tu su dosta jasni. I procedura izgleda dosta dobro opisana, pohvalno u svakom slucaju.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2023., 15:11   #9176
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,163
Pozdrav,



Kupio polovnu nekakvu kamericu, dobio sve sa njome i na računu piše jamstvo 12 mjeseci (kupljena 03.03.21 ), ali kamera ima jednu manu a to je da izgleda je da je prdnuo wifi modul, prodavatelj tvrdi da nije primijetio dok mi ju je prodavao a i susretljiv je, pa bih htjeo izbjeći još jedan korak ako ne moram ići i preko prodavatelja 8. e sad - znači imam pravo na 2 godine nekakvog prava kad kupim neki el. proizvod. Na što da se točno pozovem? Da li ja mogu tražit svoje pravo (ako ga imam) iako sam kupio rabljenu stvar? Pitam tu jer se ne želim sjebat u nekim bezveznim koracima...
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2023., 15:20   #9177
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Imaš račun i garanciju?

Zakon o zaštiti potrošača ti garantira 2 godine garancije.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2023., 15:25   #9178
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Imaš račun i garanciju?

Zakon o zaštiti potrošača ti garantira 2 godine garancije.
I račun i jamstveni list, e ali račun je valjda na obrt...
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2023., 15:46   #9179
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
I račun i jamstveni list, e ali račun je valjda na obrt...
Koliko sam ja upoznat, ne bi trebalo biti problema.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2023., 16:01   #9180
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,890
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
I račun i jamstveni list, e ali račun je valjda na obrt...
Ako kažu da se ne može popraviti, da nemaju drugu takvu da ti daju i da ti moraju napraviti povrat sredstava, onda ide povrat na račun obrta. Barem tako obično ide.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na