Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2014., 12:56   #871
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
nije mi nitko rekao,pretpostavljam samo
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 13:08   #872
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pa zar 32 bina igra "zna" iskoristiti više od 4 GB sistemskog rama? Mislim da bit više koristio SSD kada je ovaj naslov u pitanju.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2014., 13:10   #873
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Albert - Istina, to ovisi od igre do igre, ali evo ti npr. od mene usporedba Win7 i AC 4



Naravno da je bolje imati malo više ram-a nego malo manje ali bolje taj novac uloži u bubam procesor ili pogotovo grafu, jer danas je grafa SVE. Badave meni ovaj proc kada mu je iskoristivost u igrama vrlo malena.. Ali opet govorim, kako koja igra.. Neka igra siluje proc, a neka siluje grafu, a neka i jedno i drugo i treće
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 13:55   #874
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Imam igru instaliranu na SSD-u i neka sitna prednost je glede bržeg loadanja ali opet nije neki značajniji pomak da bi se uzimalo SSD u odnosu na klasićni hard naravno samo da nije "green" verzija jer je onda tek muka isprobao i tako
Danas pored dobrog proca treba i dobra grafa te naravno barem 8GB memorije a to onda košta jbg. u biti bolje je kad je dobro izbalansirano i da neodskaće u klasi glede vrijednosti naravno tko si to može priuštiti pogotovo ako hoće sve na max. detaljima.
Nema mašine za igranje za 3-4 tisučice tu onda može samo osrednje i povremeno igranje na high/very high detaljima bez ostalih opcija glede AA/AF znaći smanjiti doživljaje.....
naravno i tu ima iznimki jer je važno i što se igra tj. koji žanr igara jer nije isto FPS i MMPORG ili RPG tako da ima puno raznih varijanti glede potreba i gladi za hardwerom.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 20:57   #875
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Danas pored dobrog proca treba i dobra grafa te naravno barem 8GB memorije a to onda košta jbg.
8 GB rama za igrati clear sky? zašto jedino ako nije za sve novije igre općenito ali to nije tema za ovaj dio foruma a ja za sada sve dobro igram i sa ovih 4 GB rama ne trebam više jedino ako me svrbe novci.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 23:02   #876
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Clear Sky nije dobro optimiziran. DX 10.1 nikada nije ni zaživio kako se spada. Navodno bolje radi sa ATI/AMD grafičkim karticama nego sam nVidia, ali ni to nije skroz istina.

Jednostavno je slaba optimizacija na određenim postavkama.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 19:08   #877
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Clear Sky nije dobro optimiziran. DX 10.1 nikada nije ni zaživio kako se spada. Navodno bolje radi sa ATI/AMD grafičkim karticama nego sam nVidia, ali ni to nije skroz istina.

Jednostavno je slaba optimizacija na određenim postavkama.
Istina, možda i najlošije optimiziran nastavak od svih. COP a naročito prva igra rade dosta bolje od njega i na slabijim kompovima i grafičkim kartama a nema prevelike razlike u grafici i detaljima.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 23:05   #878
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
aupičku, došao u cordon, ne mogu proći na samom početku iz one špilje a da me mitraljez iz vojne baze ne posječe (igram na najtežem). Gledao sam po YT, ali to je na nižim težinama, frajeri se samo prošetaju.

Ima li neka caka? Nemam nikakav snajper, imam ak47 bez metaka, upgrejdani mp5, pistolu i dvocjevku. Nema jebene šanse da ga pogodim, mogu se spustiti 10m dole do prvog većeg kamena i to je to. Još i vojnici malo kasnije dođu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 02:37   #879
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Ni ne pokušavaj ga ubiti s te daljine. Koliko se sjećam ja sam to prešao uz dosta muke, samo treba dobro tempirati i pametno se skrivati iza kamenja. I znam da sam prešao dok je u igri bila noć.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 09:07   #880
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Probaj se samo prošuljat prema lijevo pa im se kasnije osveti kad nabaviš nešto metaka. Da, ubit će te par puta, sve su nas ovdje tako spustili na zemlju na početku
xGAME je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2015., 11:02   #881
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Koliko ja znam, mitraljerca nemreš ubit gore sa brda... tj. nemreš sa oružjem koje si donio iz močvare.
Tek kad se infiltriraš u bazu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 11:13   #882
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Ufffff tu sam dosta živaca pogubio, a bogme i života pa sam skoro i odustao od daljnjeg igranja ali na kraju sam uspjeo uz puno muke i to riješiti.
Probao sam i po noći i po danu te sam uspjeo u sumrak jer je ipak bolje kad ti se približe vojnici posmicati ih dok ih vidiš(2 sam smaknuo povukavši se prema pećini da se domognem oružja i municije) a onda pretrćo do jednog kamena, pa saćekao kad se istreso mitraljez do one debele grane i onda opet po ispucavanju zadnjeg rafala trk dalje) tako sam ja prošao u više navrata taj dio a može se naravno ukoliko si sam pomogneš i dodaš neku dobru pljucu u fajl gameplay-character_desc_general i to sam probo i ubio tog mitraljesca ali treba znati što i gdje upisati i kako ili naći neki mod i samo c/p-stati ali trebao bi poći ispočetka jer se nekad zna zablesirati i srušiti kad mijenjaš postavke usred igre i tako u svim djelovima serijala.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 11:28   #883
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Naravno da ga možeš ubit sa SVDom ili sa Gauss gunom, ali to je već cheating jerbo SVDa i Gaussa nema u močvarama
To je ako se kasnije vratiš sa arsenalom u močvaru pa onda ideš opet u Cordon.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 12:51   #884
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Nema smisla varat u igri :/
Stalker nije lagana igra i kao takvu ne gleda se na nju kao na neki CoD
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 13:14   #885
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Jasno da netreba varati u igri treba biti pošten kao i u životu

Ali sa malo kraćim živčekima teško je kad zapneš i nemož dalje, a žarko želiš igrati pa to onda malo pomogne i kasnije kad odigraš par puta samu igru i prođeš taj dio vidiš da se može, a za prvi puta izgleda beznadno

I netreba gauss već je dovoljan i AK sa optikom i onim boljim mecima isprobano......
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 14:01   #886
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Ma možeš i s malim kalašem i pištoljem ako si uporan Ja sam bio (samo ne s te strane gdje iz močvare izađeš)
xGAME je offline   Reply With Quote