Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2014., 16:00   #721
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Moguce je da Moto G ima jednostavno slabiju antenu (sto se i meni cini). Ali nemam problema s gubljenjem signala.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 16:31   #722
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Poz kolege, samo da vas pitam nesto, da li ste se susreli do sada da prilikom razgovora na mobu u jednom trenutku izgubite sugovornika tj vi ga ne cujete ali on vas cuje? Ovo mi se ne desava učestalo...do sada samo s 4 sugovorika. Oni su potvrdili da im se to desava dok pricaju i s nekom drugom osobom a ne nuzno samo sa mnom. Jedan od njih je nosio mob na servis gdje su naveli da su zamijenili mikrofon i reinstalirali softwer ali se je taj "kvar" nakon kratkog vremena opet vratio. Jedino rjesenje je da prilikom razgovora kada se to desi sugovornik prebaci na razglas poziv i onda vrati nazad u slusalicu i tada ga opet cujem normalno. Sad me zanima da li im to veze s mojom moto g jer su se ti problemi poceli pojavljivati koji mj nakon nabavke moba? Da li ste i vi imali sličnik problema? LP

Mali edit: sa sugovornikom s kojim mi se najvise javlja taj "kvar" kada pricamo preko vibiera nikada nemamo problema bilo da li se razgovor vodi preko wifia ili 3g mreze, sva 4 sugovornika su iz tmobile mreze tj jedan od njih se prebacio na tele2 ali je zadrzao br a ja sam na tele2 mrezi

Zadnje izmijenjeno od: mitra. 06.03.2014. u 17:48.
mitra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2014., 18:15   #723
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Ja sa mojom G-icom nemam isto nikakvih problema, narućena na uk.amazon i stavljeni svi updejti koji su ponuđeni i sve šljaka za "5" na Simpi sam trenutno.
Nisam imao apsolutno nikakvih problema ni prije ni poslije nadogradnji.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 17:34   #724
Strifer
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Mobitel mi je stigao, nikakav problem nemam sa signalima, zvukom, mrtvim pikselima, škripanjem, labavim tipkama i ostalim stvarima koji su neki spominjali ovdje.

Jedina mana koju sam primjetio da mobitel malo trza pri scrolanju kad se stisne home tipka. Može li netko od vas provjeriti to? Samo odite iz neke aplikacije s home tipkom i pokušajte scrolati. Meni framerate pada ponekad čak i kad sam već na homescreen-u i nemam nikakvih aplikacija otvorenih ali nakon 2-3 scrolla prestane trzati. Baš čudno....

Osim toga i loše kamere mobitel je stvarno super.

Možete li mi preporučiti neke slušalice mislio sam si kupiti sutra u čipoteci
Strifer je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 19:37   #725
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Zašto na Moto G mobu kad stavim na 3g signal mi bude slabiji 2-3 crtice dok mi je na 2g svih 4?? na onim običnim mobitelima mi je uvijek na 4 a mislim da su oni po defaultu svi na 3g ili?
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 20:18   #726
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Gondar Pregled postova
Zašto na Moto G mobu kad stavim na 3g signal mi bude slabiji 2-3 crtice dok mi je na 2g svih 4?? na onim običnim mobitelima mi je uvijek na 4 a mislim da su oni po defaultu svi na 3g ili?
Šta su obični mobiteli? Ako misliš na uređaje koji ne ulaze u kategoriju smartphonea(oni stariji mobiteli) oni su po defaultu na 2g. Činjenica da ti je manje "crtica" na 3g je zato što je vjerojatno pokrivenost 3g signala na tvom području manja nego 2g signala. To te ne bi trebalo zabrinjavati.
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 20:48   #727
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Šta su obični mobiteli? Ako misliš na uređaje koji ne ulaze u kategoriju smartphonea(oni stariji mobiteli) oni su po defaultu na 2g. Činjenica da ti je manje "crtica" na 3g je zato što je vjerojatno pokrivenost 3g signala na tvom području manja nego 2g signala. To te ne bi trebalo zabrinjavati.
Ma brinulo me to da je možda neki hardverski problem (antena)
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 16:26   #728
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Kada pokušam naručiti Moto G sa amazon.co.uk kaže mi da ne može dostaviti na moju adresu.

Ima netko sličan problem?
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 16:49   #729
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Receno vec par puta... amazon.co.uk ne salje vise dotocni mob na adrese u hr, cini mi se da je ista stvar i sa amazon.de.
Slobodno naruci odavde, mozda prodjes i malo jeftinije jer zaborave naplatiti nas PDV.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 17:18   #730
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Šta bi da nas Amazon blokira?
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2014., 17:30   #731
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Balkan
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 17:34   #732
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor ukiy Pregled postova
Receno vec par puta... amazon.co.uk ne salje vise dotocni mob na adrese u hr, cini mi se da je ista stvar i sa amazon.de.
Slobodno naruci odavde, mozda prodjes i malo jeftinije jer zaborave naplatiti nas PDV.
Samo moto G ili...?
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 17:46   #733
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Samo moto G ili...?
Nexus 7 isto ne šalju.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 18:09   #734
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Evo jedan savjet za vas sve koji želite naručiti s Amazona. Registrirajte se na Shipito i dobiti ćete više američkih i jednu austrijsku adresu. Kada paket dođe u Austriju, oni će vam prepakirati paket i poslati na kućnu adresu ovdje za nekih 10-12$ po paketu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 18:19   #735
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Balkan
Nesto konkretno se desilo ili?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 18:36   #736
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Nesto konkretno se desilo ili?
Poznati smo na ebayu ,amazonu i sl po ogromnom trazenju refundova, jer "nije stiglo", "neradi", "defektno je", "nije ono sta san narucia" i sl...tj cigani smo...
pa su mnogi selleri jednostavno iskljucili hr/balkan iz slanja,a neki salju i dalje,ali nije free shipping

premda cini mi se da se u zanje vrime situacija malo popravlja sta se tice ciganluka
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 19:18   #737
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Eto, baš sam htio neki dan napisati da me čudi kako još šalju k nama te motorole
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 21:14   #738
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Ja sam ih pitao i službeni odgovor je... plastičan, defaultan.

"I am writing to inform you that while we want to provide the largest selection possible to all our customers worldwide, we can’t send Moto G, Nexus 7 products to your delivery address at this time. Warranty issues, manufacturer restrictions and customs laws stop us from sending certain products to certain locations. "

Trebao sam im reći da ne mogu oni tako s NATO članicom!

Zadnje izmijenjeno od: partwish. 10.03.2014. u 21:25.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2014., 00:15   #739
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dakle, logitech saga iz 2009 dobila novu verziju koja se sada zove amazon 2014. odličnost, kako netko reće, da nas nema trebalo bi nas izmisliti...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 09:42   #740
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 17:40   #741
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Upozorenje svima koji će se odlučiti za CM u ovom trenutku a žele da apsolutno sve radi, veći broj ljudi(uključujući i mene) ima memory leak nakon 24h rada. Dakle klasika, RAM se "napuni" iako ništa nije pokrenutno. Stvar je jednostavno rješiva rebootom nakon 24h ali kome se ne da s tim zafrkavati, samo da ima informaciju. Neki su uspjeli rješiti problem tako da vrate stock pa onda flashaju CM ali nije 100% efikasno. Osim toga, happy flashing svima
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 17:02   #742
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Evo jedan savjet za vas sve koji želite naručiti s Amazona. Registrirajte se na Shipito i dobiti ćete više američkih i jednu austrijsku adresu. Kada paket dođe u Austriju, oni će vam prepakirati paket i poslati na kućnu adresu ovdje za nekih 10-12$ po paketu.
ovo predlazes ili imas iskustva s takvom dostavom?
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 20:21   #743
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Evo samo da kažem da sam stvarno zadovoljan kompletnim mobitelom, pogotovo baterijom koja drži osjetno više od one u Lenovu A660.

Znači dual SIM verzija s 2 aktivna SIM-a i stalno upaljenim 3G-om, WLAN-om, GPS-om i bluetoothom.
Uz sve to sinkrozniziraju 2 Google accounta, Facebook app i messenger, TrackChecker (3h intervali), Viber, Tapatalk i Ebay app.
S punjača je skinut sinoć prije spavanja (doma imam loš signal pa baterija curi osjetno brže nego u gradu) i stvari ovako stoje:
Ostalo je još 22%
18:05h je na bateriji
3:36 screen on time s automatskim brightnessom
Razgovori 1:04 od čega je 15min preko BT-a
10ak minuta navigiranja preko Google Mapsa
40ak minuta gledanja video preko BT headseta
I masa mailova, Facebook poruka, SMS-a.. čega već.

Skužio sam da na punjenju izdura jedan dan bez problema bez obzira što držao upaljenim pa se više niti ne trudim gasiti, a tako i tako ga punim svaku noć.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 20:57   #744
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Da, baterija je ok. Ali ja sam skužio jedan "bug" (nije bud, to je fičr ), a to je da u nekom trenutnku jedna ili više aplikacija ostaju upaljene ili aktivne bez mog odobrenja i počnu cuclati bateriju suludo. Jedini način da tome doskočim (kojeg sam do sada našao) je da resetiram mob.
Vrlo brzo se skuži da se baterija jako cucla jer tipa u 10min padne i do 10% bez da išta radim s njime aktivno.
Nakon reseta baterija traje kao i inače.
Nego, dali ja mogu to ikako bezbolnije riješiti (do sada mi se desilo 4 puta)?
Neki app koji mi pokaže kaj i koliko cucla bateriju u realnom vremenu ili tak nekaj!?
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 23:51   #745
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Gsam battery stats
Nema na cemu
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2014., 08:25   #746
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Još nisam isprobao tu mogućnost, ali mislim da nemaš šta izgubiti obzirom da je registracija gratis i jedino će ti uzeti 8$ depozita koje ti vrate kod prve narudžbe i 12$ za prepakiranje paketa i njegovo slanje u HR.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 15.03.2014., 11:44   #747
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Još nisam isprobao tu mogućnost, ali mislim da nemaš šta izgubiti obzirom da je registracija gratis i jedino će ti uzeti 8$ depozita koje ti vrate kod prve narudžbe i 12$ za prepakiranje paketa i njegovo slanje u HR.


btw. jel moze netko provjerit sljedece:

1. Spremi kontakt sa sifrom za provjeru neke usluge
(meni je stanje 3G paketa: *150*7# spremljeno pod "koliko net" )
2. Biram kontakt direktno iz imenika - radi.

Stavim direct dial shortcut na pocetni ekran - "Paket ne postoji".
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2014., 12:09   #748
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Pa naravno da *150*7# ne postoji, kad ne postoji....probaj *150*8# za stanje podatkovnog paketa.
summus je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2014., 16:04   #749
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Došao mi je mail da je mob krenuo sa ovim podacima

Dispatched By Tracking Number
DPD 598********
IMEI Serial No 355**********

Na DPD stranici pod tracking ne mogu dobiti podatak gdje je paket kada upišem oba broja.
Jeste vi koji ste naručili sa mobicity najnormalnije pratili preko tracking broja?
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2014., 16:33   #750
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Došao mi je mail da je mob krenuo sa ovim podacima

Dispatched By Tracking Number
DPD 598********
IMEI Serial No 355**********

Na DPD stranici pod tracking ne mogu dobiti podatak gdje je paket kada upišem oba broja.
Jeste vi koji ste naručili sa mobicity najnormalnije pratili preko tracking broja?
Zato kaj ovi specijalci s mobicitya ne daju tracking number neg nešto drugo(zaboravio sam točan naziv tog pojma), uglavnom fale ti još 4 broja ispred toga. Da dobiješ tracking iz toga odi na dpdovu uk stranicu i tam to upiši.
Edit- mislim da je ono što ti daju Consignment Number. To upišeš ovdje http://www.dpd.co.uk/tracking/tracking.do
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na