Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2011., 02:24   #1
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
(riješeno) Externi hard spor

Posjedujem externi hard 250gb od samsunga,sata koji se nalazi u sharkoon kučištu s y kablom,problem je slijedeći kad ubodem disk na prednje usb ulaze od kučišta(haf932)mbo asrock p55 extreme brzina prijenosa s externog diska na disk u kučištu je manja od 1mb/sec.Radi se o iso file veličine cca5-8gb ,što može uzrokovati ovaj problem?Na staroj matičnoj p43 od gigabyte je sve radilo ok ,a sad evo štuca.Nisam probao na zadnje usb ulaze i direktno na molex napajanje i sata kabel na matičnu ali čini mi se da asrock ploča ne daje dovoljno struje za prednje usb ulaze ili je disk u banani što mi je čudno jer mi normalno ga prikaže sa svim podacima jedino sporije otvara foldere i kopiranje traje vječnost(kaže mi da za folder od 6gb treba 4 sata???).Hvala unaprijed

Zadnje izmijenjeno od: poker. 15.01.2011. u 18:07.
poker je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 03:17   #2
Bingo
Premium
Moj komp
 
Bingo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 59
E, to i mene zanima???
Dakle imam u biti isti problem sa Verbatim diskom od 250GB (da onaj od t-com-a) kada ga priljučim s prednje strane kućišta brzina je koma, makar do prije mjesec dva nije bilo problema ili sam tek tada primjetio. Aha, kada ga spojim sa zadnje strane onda je sve 5. Isto je y kabl itd. - komp je iz ''moj komp''
Bingo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2011., 21:10   #3
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
1. Poznato je da Asrock plocama, ima manjka napona na USB-ovima i da je potreban (uvijek / manje vise) Y-USB kabel..
2. A da ne govorimo da ce uvijek biti manjka napona na front USB-ovima od kejsova.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2011., 14:02   #4
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
disk čekiran sve je ok
probao spojiti na stražnje usb portove -isti problem
probao spojiti na prednje usb portove-isti problem
spojio disk s molex i sata kablom direktno na ploču-sve je ok brzina prijenosa cca
50mb/sec
očigledno je problem u matičnoj(zadnji bios stavljen) jednostavno daje 5v na usb portove ali amperaža je koma.Minus za asrock što se tiče napajanja usb portova
poker je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 13:38   #5
brana21
Premium
Moj komp
 
brana21's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Požega
Postovi: 33
Pozdrav

što se tiče problema sa USB naponom na mbo asrock p55 extreme treba provjeriti PS2_USB_PWR1 Jumper, nalazi se u gornjem desnom rubu ploče.
mislim da je po defaultu stavljen na +5VSB. Pokušaj jumper premjestiti na +5V možda to riješi tvoj problem...
*********

slika matične ploče može se pogledati na: http://www.overclockers.ru/images/la...cooler_big.jpg

Zadnje izmijenjeno od: brana21. 16.01.2011. u 21:04. Razlog: Prevelika slika, pravila?
brana21 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 13:58   #6
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
budemo probali pa javimo da li je to rješenje ovog problema,
u svakom slučaju fala braconi
poker je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 13:59   #7
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
brana21 svaka ti čast ,legenda si !!
Evo prebacio jumper iz položaja 2-3 u položaj 1-2 i sve radi za pet.Protok kod prebacivanje interni-externi i obratno je sad 50mb/sec.
Tko bi rekao da mbo na standardnim postavkama ima ovaku glupost uključenu, minus za Asrock
može lock teme
poker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na