Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2013., 07:06   #1321
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Mogu povjerovati u tu soluciju kad dodjes osobno serviseru i ako je kartica DOA , ali u ovoj situaciji kad predajes u st skroz je drugacije.
Uostalom microline je odradio reklamaciju maksimalno korektno, problem je samo u isporuci kartice od strane hg-a.
vjerojatno čekaju da im se nakupi robe za Split pa će ti kartica doći prilikom sljedeće ispostave lagera. Tako su radili i HG i Vemulj dok su bili u Karlovcu. Fala Bogu nareklamirao sam se Điđibajt ploča i kartica pa znam kako je to išlo.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2013., 11:36   #1322
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Poslao mail sa opisom situacije te zamolio kontakt, zvali za pola sata da sutra stiže grafika u St.
izgleda bolje reagiraju na pisani trag/upit nego pozive telefonom
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2013., 11:45   #1323
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Kada zoves, odma cim se jave "ovaj razgovor se snima" paš vidjeti
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2013., 12:40   #1324
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Kada zoves, odma cim se jave "ovaj razgovor se snima" paš vidjeti
Neće ništa vidjeti jer mu može reći - hvala, neću.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 14:24   #1325
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Evo, lijepo i pozitivno iskustvo u Rijeci. Naručio, ujutro, uplatio putem netbankinga i već za sat vremena sam mogao kupiti disk.
Prodavač ljubezan, a cijene nekih stvari su i povoljnije od određenih web dućana,
ja uzeo ovo https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=180818
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 23:17   #1326
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Ne kužim jednu foru kod HGSpota, inače danas sam kod njih uzeo nešto sve je prošlo ok (za sad, moram još testirat kupljeno) dečki ljubazni, usluga brza i opće sve skupa super dojam i to ALI...

Na koju foru je proizvod pa čak i više od 10% jeftiniji ako ga se naruči i plati preko Web Shopa?

Znači ovako dođem tamo i velim liku plaćam kako god hoćete, imam keš kod sebe, imam plastiku i uzimam odmah ali vidjeh na webu tu i tu cijenu. Veli lik koji je prije toga uzeo traženi predmet sa hrpe istih takvih predmeta i stavio na pult da ta cijena sa weba vrijedi samo preko WebShopa a da je ovako 10%+ viša!!! Ono WTF?

I naravno ja otišao praznih ruku do ureda(blizu) regal se na webshop, obavio kupnju preko webshopa i poslije posla uredno pokupio predmet plativši naravno nižu cijenu onom istom karticom kojom sam htio platiti na licu mjesta(uz to sam imao kao što napomenuh i gotovinu).

Eto slučajno mi to nije problem jer svaki dan prolazim kraj njih kad idem s posla a i blizu su mi od doma ali mi nije jasna poanta takve komplikacije, mislim ne krivim trgovca očito postoji neka turbo-retardirana začkoljica zbog koje je to tako ali ju ne mogu dokučiti...

E sad, jasno je meni kad netko ima firmu koja je SAMO web shop da se mora ići preko webshopa i da je jeftinije jer nema lagera i bla,bla ali mi nije jasno u čemu je kvaka kad je u pitanju firma poput HGSpota sa prilično velikom poslovnicom u Utrinama, svojim skladištem/lagerom itd...s tim da su imali to što sam tražio kod sebe u više primjeraka jer sam to svojim očima vidio...

Pa eto ako netko zna u čem je fora...fala.
Brain32 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 23:34   #1327
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Bio sam u HG Spotu Rijeci kupovao par puta i mogu reć da su obojica koji rade legende, radim u drugoj IT firmi pa se i znamo ali legende su.

Uzeo sam dole G230 isto bila neka smješna cijena, otprilike 30% niža nego u Linksu i Gigabyte R9 280X tu je bila oko 2700kn a u Linksu 3199kn.. kad gledam HG Spot sigurno ima zaradu na ovoj kartici a di ima onda tek Links
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 00:29   #1328
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Dobra je cijena ak imas 2700 u gotvini i ides preko weba. OnLine placanja su sva jednokratna kao i kod pouzeca. Sve druge kombinacije nisu nist jeftinije nego u Linksu koji ima iste cijene na sve nacine placnja i -5% na web. Gigabyte je od uvijek jako skup u Linksu i to se tam ne kupuje ko ni MSI. Opcenito je Links dosta losa trgovina za kupovinu grafe a nije ni HG Spot bas nesto jeftin.

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=19289

2600kn web kes, 3000 trgovina kes i 3200 kartice..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 20.03.2014. u 00:34.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 12:28   #1329
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Koliko je meni poznato čak ne možeš ni platiti u trgovini nego napraviš web narudžu i platiš putem internet bankarstva te preuzmeš u trgovini.
Sva sreća pa imaju otvorene račune u svim bankama pa je meni nakanda samo 1kn.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 12:51   #1330
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Koliko je meni poznato čak ne možeš ni platiti u trgovini nego napraviš web narudžu i platiš putem internet bankarstva te preuzmeš u trgovini.
Sva sreća pa imaju otvorene račune u svim bankama pa je meni nakanda samo 1kn.
Mozes platiti u trgovini, samo sto placas vecu cijenu proizvoda.
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2014., 14:17   #1331
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
E pa da upravo mi tu nije jasno u čemu je kvaka valjda neka birokratsko-knjigovodstvena stvar ali ispada smiješno
Brain32 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 19:30   #1332
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
HGSpot

Svaka preporuka kupovine računala ili komponenti u HGSpota(ja kupujem u Splitu kraj Jokera to mi je najbliže).

Jako susretljivi s mušterijama.Ako npr. niste zadovoljni komponentom ili računalom možete ga vratit i dobijete povrat novca ili što želite drugo + ostatak ako želite novac.

Čak me par puta nisu niti tražili račun a čovjek je izašao u susret i napravio mi HGweb profil tako da mogu dobiti komponentu jefitnije bez da kupujem preko webshopa HGSpota.

Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 16.08.2014., 22:44   #1333
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Naravno da se dobije povrat novca ako nisam zadovoljan sa robom.. To je sada ionako zakonski određeno..

Evo baš samo danas išli curi po mobitel i nije zadovoljna sa ekranom, jako je zrnat i užasno ju oči onako "mutno" bole, kao da se napreže..

U ponedjeljak ga idemo vratiti i tražiti povrat novca ili vrlo vjerojatno naručujemo drugi mobitel.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 17.08.2014. u 09:30.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 10:26   #1334
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Naravno da se dobije povrat novca ako nisam zadovoljan sa robom.. To je sada ionako zakonski određeno..
Kojim je to zakonom određeno?
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 10:40   #1335
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Nemam pojma.. Bilo je na TV-u prije nekih 6 mjeseci, bubam..

Radim u trgovini, bez brige, znam što pričam
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 10:46   #1336
wooden