Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2008., 01:54   #1
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Gdje kupiti telefonski splitter (microfilter)?

Situacija slijedeća: jedna telefonska linija, 4 telefona/telefonske utičnice i stiže ADSL. Kako sam otprije upoznat, ADSL splitter mora bit postavljen prije svih telefona. Pošto mi se prvo riješenje baš i ne sviđa (stavljanje ADSL splittera prije razvodnice na tavanu - trebao bih rezat neke žice - krimpat s kliještima kojih nemam) zanima me gdje kupit ove obične telefonske splittere/mikrofiltere (koji je hrvatski naziv) i otprilike koliko koštaju?

Zahvaljujem
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 02:39   #2
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Modano :P.

Spliter kao za DSL imas u hgspotu ali nije za dsl kakav dobijes od t-coma ili vec od koga (tako mi je receno kada sam mislio da mi je odapeo spliter).

Imam ja doma jedan spliter a neznam dali radi (trebao bi) pa ako ti kaj znaci. Ja ga mogu danas isprobati dali radi sve.
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2008., 03:14   #3
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
imao sam slicni problem ko ti,isto sam stavio njihov spliter prije svega u kuci,i onda u njega 1-muski-3zenska telefonski spliter i to sve spokrimpo itd.mislim da sam ga platio nekih 30-ak kuna u trgovini s el materijalom EL-zap.eto da pokucam sve radi ko svicarski sat ^^
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 03:25   #4
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Da, ali upravo to želim izbjeći (zrezat žice od linije prije razdjelnice za te 4 telefonske negdje na tavanu, na to mjesto puknut ADSL splitter i onda od tog splittera vuć telefonski kabel do DSL modema odnosno routera). Želio bih kupit te male filtere ako nisu skupi i puknut to na te tri preostale utičnice. Tu se nešto priča o tome ali nisam htio bumpat staru temu: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=47376
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 03:40   #5
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 28.07.2008. u 03:58.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 08:27   #6
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Da, ali upravo to želim izbjeći (zrezat žice od linije prije razdjelnice za te 4 telefonske negdje na tavanu, na to mjesto puknut ADSL splitter i onda od tog splittera vuć telefonski kabel do DSL modema odnosno routera). Želio bih kupit te male filtere ako nisu skupi i puknut to na te tri preostale utičnice. Tu se nešto priča o tome ali nisam htio bumpat staru temu: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=47376
I ja sam imao sličan problem, stavio sam tri splittera (svaki prije telefona) i sve radi za 5, nikakva pucanja ADSL linka ili šum u telefonu. Jedan sam kupio u Formelu (isti kao što daje T-Com, ali neki drugi proizvođač), a drugi ovdje na tržnici (onaj od T-Coma). Ako znaš nekog tehničara u T-Comu neka ti da dva-tri splittera, imaju ih na kamione.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 21:01   #7
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Odlično, znači radit će i ovi što se dobiju uz maxADSL modeme. To si ne slažem doma, nego jednoj kolegici. Jedan splitter imam i ja viška, jedan su dobili uz "samoinstalacijski" paket, još dva nabavim negdje.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 21:23   #8
bojler
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 191
Spliteri koje koristi T-com su anex B dok naprimjer Optima koristi anex A.
Filter i spliter su praktički ista stvar samo što filter nema modem izlaz koji nije ništa drugo do paralelni spoj sa line ulazom. Za router/modem ti ne treba spliter nego samo za telefon.
bojler je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 23:02   #9
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor bojler
Spliteri koje koristi T-com su anex B dok naprimjer Optima koristi anex A.
nema veze, dsl je dsl. meni optimin modem uredno radi na 3 i po godine starom t-comovom splitteru.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 07:16   #10
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ima veze iako radi to ne znači da nema veze, a ima veze jer je frekvencijski opseg Annex-a i Annex-b protokola malo različiti i "iskorištenje" tonova na progrešnom splitteru je lošije, međutim kako se dobar dio opsega preklapaju na dobroj liniji i malim brzinama (u smislu toga kolko posto od maksimuma žice tj linije koristiš) nećeš primjetiti ali kad mjeriš margine budeš vidio razliku vrlo lako...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2008., 07:17   #11
bojler
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 191
@sasuke

Ne čitaš dobro. Za modem NE moraš imati spliter. Spliter ti služi da ukloni šum na tel. liniji.

Zadnje izmijenjeno od: bojler. 29.07.2008. u 07:55.
bojler je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 07:20   #12
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Za modem ti netreba spliter ako je sam uštekan, ako nije uštekan sam (tj da paralelno spojiš telefon) ne samo da ti isti neće raditi (provjereno) nego će ti biti i problemi s vezom...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 16:07   #13
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Što to znači sad? Ona ima 4 utičnice i 4 telefona te jedan modem = sve jedna linija. Znači da neću moći spojit sva 4 telefona ili što?
tutix je offline