Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2023., 11:31   #12751
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 709
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Mene opet odbili za promociju iz istog razloga sto su me prvotno odbili pa prihvatili pa su me sada opet odbili, pun mi ih je k.
Kako se to dogodilo? Dakle dobio si onaj mail "poštovani, vaša registracija je odobrena..." pa nakon dvadesetak (?) dana da nije iz čista mira?
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 14:19   #12752
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Dobio sam odbijenicu da IMEI nije na listi, pa sam im poslao mail da je sve napravljeno regularno, i onda su mi rekli ok kontaktirali su centar tehnike njihova greska odobreno mi je.

I sad ponovo točno mjesec dana iza nije odobreno da IMEI nije na listi i sad se ja opet moram svađat jer se nikakakv imei ne spominje nigdi u uvjetima. Pun mi je k i samsunga i centra tehnike i mobitela triba san uzet s njuskala i prst u uvo....
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 16:44   #12753
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Haha 😁
Meni jos nije dosao



Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Dobio sam odbijenicu da IMEI nije na listi, pa sam im poslao mail da je sve napravljeno regularno, i onda su mi rekli ok kontaktirali su centar tehnike njihova greska odobreno mi je.

I sad ponovo točno mjesec dana iza nije odobreno da IMEI nije na listi i sad se ja opet moram svađat jer se nikakakv imei ne spominje nigdi u uvjetima. Pun mi je k i samsunga i centra tehnike i mobitela triba san uzet s njuskala i prst u uvo....
O jbt. Ne daj im gusta. Samo ustrajno.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 07:21   #12754
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Trebao bih pomoć oko password managera.
Dakle, iPhone ima opciju da spremi password za login preko Safarija te za svaku aplikaciju. Kad se logiraš iznova, sam ti nudi password.
I to je sva filozofija koja mi treba.

Kako to dobiti na Samsungu?

Gledao sam kakvih password managera ima, na Play i Samsung storeu, ali svaki ima neki limit, koliko sam uspio shvatiti.

Samsung pass recimo spremi za aplikacije preko Samsung tipkovnice. Ako koristim Samsung browser, onda mi nudi spremanje u Samsung pass.

Meni je ovo kombinacija: Kiwi Browser + Google keyboard.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 07:24   #12755
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Imaš Samsung pass, imaš Firefox, vjerojatno iz još ima. Niti jedan nije savršen.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 07:29   #12756
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Ima i Kiwi sejvanje kao i svaki browser. To je u biti Chrome.

Ja bih htio da mi aplikacija/web stranica prepozna da sam sejvao password i da mi automatski ponudi.

Nekako se bojim da to neću složiti nego malo u browser, malo u Samsung pass...

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 07:38   #12757
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Firefox ti to radi, samo na nekim aplikacijama radi top, na nekima ne može prepoznati koja je, ali bude polje pa ukucaš sam, a neke uopće ne prepozna.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 08:11   #12758
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Možda su moje aplikacije baš te koje će raditi hehe.

Hvala, probat ću pa ću vidjeti kako sve funkcionira 👍

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 08:24   #12759
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Samo ne zaboravi ga staviti kao default za lozinke umjesto samsung pass prije testiranja.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 10:33   #12760
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Jel samo meni ili i vama više nema auto redial opcije kad zovete nekog ko je zauzet?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 13:56   #12761
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Evo nakon tjedan dana ispitivanja, uočili su da je zamjenjena baterija neispravna i stavili su novu, opet testirali koliko traje dok vrti YouTube i sada je sve ok. Doma sam i ja pustio da vrti YouTube kad dođe na kritičnih 40% i regularno se prazni. Sva sreća da je matična ipak ispravna.

Tako da u konačnici ne mogu se požaliti na njih, dapače lik koji radi tamo je bio ok, dao si truda, nekoliko puta smo kontaktirali telefonom, da mi javi kakvo je stanje i šta će dalje napraviti. Nakon svega kad se zbroji, pozitivno iskustvo za iService.hr
Moram ipak reći da iService treba izbjegavati. Znači zamjenili mi bateriju 2 puta 2/2023, po njima barem, sve mi se činilo ok kroz nekih par dana i ja mobitel proslijedio punici koja mi ga je vratila kroz 10 dana jer je baterija opet redovito umirala oko 40%. Ništa mislim si, ide u ladicu pa takav kakav je, nek bude za rezervu. Tako je stajao u ladici 7 mjeseci.

Dam ga prije 2,3 tjedna frendu jer mu je trebalo nešto hitno i za 2 tjedna me zove, kaže baterija je užas, stalno se gasi i sada se napuhnula, doslovno se odljepila stražnja plastika.

Mislim, boli me briga, nije više da taj S20 vrijedi nešto ali radio je besprijekorno sa original baterijom. Oni se reklamiraju da stavljaju samo original dijelove, a ja sam uvjeren da su oni meni uvalili neki fake. I to me jako smeta. Mrzim da me se pravi budalom. Sada sam van 6 mjeseci od njihovog jamstva na tu bateriju ali ne želim im to pustit. Doslovno sam kupio novi mobitel jer mi je natezanje sa njima predugo trajalo.

Evo jučer sam odnio mobitel u drugi servis da vide oni, kaže mobitel je ok, zamjenili bateriju, testirali i sve ok. Sada i ja malo testiram i čini mi se da mobitel radi besprijekorno. Evo već 3h vrtim 4k na YouTube i palo je sa 74% na 45%. Čovjek mi tvrdi da unutra nije bila original baterija, naravno tu treba uzeti u obzir da rijetko tko će hvaliti konkurenciju ali fakat mu vjerujem kad se sjetim kako se mobitel ponašao nakon zamjene u iService.

Kako da ja sada pristupim njima? Kako dokazati da su mi stavili šrot? Nije mi dovoljan dokaz "drugi servis tako kaže". U prilogu je slika baterije koju je iService stavio unutra i koju su ovi drugi jučer izvadili. Meni se čini da je u fontu na Samsung logo-u preširok razmak između slova - šta vi mislite?

Ovdje sam uspio zguglati gdje je frajer uslikao bateriju original iz moba, a desno je servisna, fakat mi se čini da je taj logo drukčije otisnut.

https://old.reddit.com/r/galaxys10/c...right_battery/

Jel može tko sa sigurnošću reći da je ova baterija fake?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	WhatsApp Image 2023-11-22 at 13.49.38.jpeg‎
Views:	94
Size:	409.2 kB
ID:	26843  
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 14:07   #12762
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
S obzirom da je baterija fake izgleda prilicno uvjerljivo. Jedino po tom razmaku slova se moze skuziti..... Ako imas racun mozes im odnijeti i malo im se naspominjati familije, ako nemas vrlo vjerojatno ce se izvlaciti da nisu to oni ugradili. Mozda da se obratis samsungu da vidis kaj ce reci....ako je taj iService ovlasteni uopce za samsung
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 14:24   #12763
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
S obzirom da je baterija fake izgleda prilicno uvjerljivo. Jedino po tom razmaku slova se moze skuziti..... Ako imas racun mozes im odnijeti i malo im se naspominjati familije, ako nemas vrlo vjerojatno ce se izvlaciti da nisu to oni ugradili. Mozda da se obratis samsungu da vidis kaj ce reci....ako je taj iService ovlasteni uopce za samsung
Imam račun. Vidim da je jedna od poslovnica(Heinzelova) zatvorena. Budem im baš napisao prigovor za koji dan, kad još istestiram mobitel.

Nisu ovlašteni sigurno ali imaju dobre review-ove, znali su ih ovdje hvaliti pa sam otišao kod njih refresh-at mob za OK cijenu. Ali nije baš prošlo spektakularno.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 14:35   #12764
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,792
Moj Note9 je na kraju zavrsio kod forumasa. Ako kolega jos cita forum, neka se oglasi. Bateriju sam promjenio negdje u veljaci cini mi se.

Bas bi volio znati kako se mob danas ponasa, jer sam mjesecima pokusavao nabaviti tu original bateriju za Note9 i na kraju slao u iService. Tamo sam jos cekao koji tjedan da je dobiju... Anyway, barem su mi vratili original bateriju iz moba, ali ne znam sto je unutra. Izricito sam trazio i pitao prije slanja "samo original, nikakve zamjenske". Ono sto sam testirao mob prije prodaje je sve bilo tip top, baterija je radila od 0 do 100%.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 15:15   #12765
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Imam račun. Vidim da je jedna od poslovnica(Heinzelova) zatvorena. Budem im baš napisao prigovor za koji dan, kad još istestiram mobitel.



Nisu ovlašteni sigurno ali imaju dobre review-ove, znali su ih ovdje hvaliti pa sam otišao kod njih refresh-at mob za OK cijenu. Ali nije baš prošlo spektakularno.
Koliko si platio? Cijene kod ovllaštenih nema ispod 360kn
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 15:24   #12766
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Trebao bih pomoć oko password managera.
Dakle, iPhone ima opciju da spremi password za login preko Safarija te za svaku aplikaciju. Kad se logiraš iznova, sam ti nudi password.
I to je sva filozofija koja mi treba.

Kako to dobiti na Samsungu?

Gledao sam kakvih password managera ima, na Play i Samsung storeu, ali svaki ima neki limit, koliko sam uspio shvatiti.

Samsung pass recimo spremi za aplikacije preko Samsung tipkovnice. Ako koristim Samsung browser, onda mi nudi spremanje u Samsung pass.

Meni je ovo kombinacija: Kiwi Browser + Google keyboard.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Bitwarden je preporuka. Uglavnom funkcionira u većini aplikacija.

Sent from my motorola edge 40 using Tapatalk
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 16:18   #12767
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Jel netko na A1 i S22U a da je dobio update?
Meni ga jos nema.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 16:24   #12768
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Koliko si platio? Cijene kod ovllaštenih nema ispod 360kn
45€. To je tu negdje. Nije da je bilo prejeftino da bi bilo sumnjivo.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 17:40   #12769
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Moj Note9 je na kraju zavrsio kod forumasa. Ako kolega jos cita forum, neka se oglasi. Bateriju sam promjenio negdje u veljaci cini mi se.

Bas bi volio znati kako se mob danas ponasa, jer sam mjesecima pokusavao nabaviti tu original bateriju za Note9 i na kraju slao u iService. Tamo sam jos cekao koji tjedan da je dobiju... Anyway, barem su mi vratili original bateriju iz moba, ali ne znam sto je unutra. Izricito sam trazio i pitao prije slanja "samo original, nikakve zamjenske". Ono sto sam testirao mob prije prodaje je sve bilo tip top, baterija je radila od 0 do 100%.
Rekao bih da se ponaša dobro. Mobitel koristi kćer i nije bilo nikakve primjedbe. Trenutno je u kazni, pa nema mobitela. Dok ga mama vrati, provjerit u stanje.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 11:35   #12770
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
S21fe iz promocije taman doša ,malo sam ćirnija unutar kombija dostave sve je puno istih kutija tako ko je tu dalmacija zadar,st,ši mozda dobije dns sutra

Sent from my SM-S918B using Tapatalk