Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2023., 20:27   #69871
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Kamere su zakon. Samo kada se stave kamere onda bi i maknuo ležeće osim kod škola i vrtića. Tamo bi ih ostavio, a sa ostalih lokacija maknuo. Nema smisla da si svi habamo aute zbog nekolicine debila.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 20:37   #69872
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Da, samo nazalost nema interesa jer kako max veli, dok se ne rijesi problem s krivosudjem nece biti nikakvog pomaka po tom, a ni po drugim pitanjima.

Kazne uopce ne moraju biti velike, samo da se provode bilo bi skroz drukcije.

Da ti svaki dan izbiju samo 15-20€ zbog brzine svi bi se skulirali, kamoli da udaraju vece kazne.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 20:43   #69873
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
1988 ili 1989, voze nas prijatelji iz Reutlingena, tik do zeljeznicke stanice, te pokazuje senzore na cesti. Pita netko od mojih, ako nema pauka, necega sto usporava na dijelu gdje idu djeca, ili sto se desi kad brze prodje ili ne stane na semaforu. Pitanje je bilo po uzoru tada solucija po ostatku EU. Veli domacin - za koju minutu ga docekaju nekoliko ulica ispred, te mu urucuju nagradu koju je osvojio, ili ga vode za jos vece urucenje
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 22:07   #69874
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Zapravo, ljudi iz struke koji se protive samoproglasenim tijelima, vele da se puno vise moze reci, ali da imaju gluho uho od WHO-a. Istog iz kojeg je izasao osnivac ICNIRP-a Repacholi, inace blisko vezan za industriju, te je cak i ostavku dao zbog moguceg sukoba interesa. Velim moguceg, jer tako mu je WHO preporucio, da im ne bude teret.
Glavni problem jest da nijedna krajnost nije dobra. Hoćeš biti onak sto posto siguran - ugasi struju kompletno.
3sigma standardne devijacije - (99.7% sigurnosti) - znanstveni članci.

Kod statistike je uvijek "problem" uzorka. Predetaljni uzorak će falsificirati realno stanje isto koliko i obfuscirani, super-pojednostavljeni uzorak.
Uzorak je u ovom kontekstu skup informacija koje se koriste u izračunu granica, bez da ulazim u suhe detalje.

Općenito su gremiji izuzetno spori u prihvaćanju novih propisa, definiranju novih standarda i općenitoj prihvaćenosti od strane industrije.
Ne radi se dogovor preko noći.

Kao i svaki lobby, sigurno se nekom ide niz dlaku, to niti neću pokušavati osporiti i o tom aspektu je, ako dozvoliš moje mišljenje, besciljno diskutirati.

--

Izloženi smo EM zračenju više nego što većina može percipirati.
Kolega s pacemakerom u labosu, na čijem ulazu se nalazi ovo (nije moja fotka):


Predostrožnosti radi nosi uvijek oko pasa senzor magnetskog polja koji je namješten da signalizira čim se približi dozvoljenim granicama u naseljenim područjima, koje su strože od granica u industrijskoj okolini.

Trebalo je definirati na kojoj udaljenosti će magnetsko polje biti dovoljno jako (tj. slabo) kako bi se povukla traka kao zabrana pristupa tokom testiranja.

Helmholtz zavojnica praši 4000 A/m DC (četiri tisuće). Jakost magnetskog polja 50cm dalje dovoljno pala da nema nikakvih rizika. Kolega ne trokira, uređaj šuti.

Kritično polje bi bilo, kod trajne izloženosti, tek ako bi se približio na unutar 30ak cm i to direktno prsima prema Helmholtz zavojnici. Ako se stavi ruka između, razmak do reakcije uređaja se smanji za još 10ak cm.

I kako odrediti sada gdje je granica, što je dovoljno strogo?
Mogli bi reći 40cm. Ili 50cm.
Jedno je sigurno: stavili smo zaštitnu traku otprilike na metar od zavojnice.

Vrijednosti koje ICNIRP trenutno preporučuje su objektivno adekvatne. Sve granice su dodatno bufferane i postoji velika margina do trenutka kad bi zračenje postalo opasno po čovjeka, i to uzevši u obzir dugotrajnu ekspoziciju, ne momentalnu.

--

Možda nije etički, ali sljedeći put ću predložiti kolegi da testiramo do te granice dok mu pacemaker ne počne trokirati. /s
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 22:42   #69875
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
Jučer idem sa kćerkom prvašićem iz škole, dočekamo da stanu auti iz oba smjera, ona kaže možemo, pređemo dvije od tri trake sveukupno kad evo jednog pojedinca iz tih navedenih auto škola zaobilazi zaustavljene aute u toj nama zadanoj traci za preći cestu i u zadnji tren skuži nas i zakoči prije pješačkog.
Njih pravila uopće ne diraju, ali to nije ni čudno kad vjerojatno pravila kod njih ni nema....
Ono što je mene baš šokiralo je to da sam prije jedno par dana čekao na izlazu iz Konzuma na Sarajevskoj i ima traka za lijevo i desno. Ja stojim prvi u redu za desno, nema nikog pored mene. I lik ladno u Caddyu dolazi iza mene, obilazi me po traci za lijevo i ispred mene skreće desno. Sve to dok je na semaforu 100% crveno zeleno se nije upalio još barem 15 sekundi, niti je nešto napregnuo glavu od pregledanja ceste, lagano, kao da je u vožnjici na odmoru on to radi bez pol frke

Svašta vidim na cesti, nekad i sam eventualno znam možda nešto pogrešno procijeniti, nisam bezgrešan, ali ovako hladno prelaženje crvenog svjetla me baš zabezeknulo u tom momentu.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 23:01   #69876
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova

EDIT:
Srž problem u Hrvatskoj je pravosuđe. Dok god se to ne sredi, da se maknu podobni i stave sposobni možemo imat najveće kazne u svijetu neće se ništa postići sa njima.

Baš, baš to...a to već govorim 20 godina, od kad mi je na cesti nastradao brat
__________________
GreenLife je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2023., 07:53   #69877
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Da, samo nazalost nema interesa jer kako max veli, dok se ne rijesi problem s krivosudjem nece biti nikakvog pomaka po tom, a ni po drugim pitanjima.

Kazne uopce ne moraju biti velike, samo da se provode bilo bi skroz drukcije.

Da ti svaki dan izbiju samo 15-20€ zbog brzine svi bi se skulirali, kamoli da udaraju vece kazne.
Točno .
Povećati izvjesnost kažnjavanja. Ne same kazne dizati.
I tu kamere su u prednosti.
Ne samo za brzinu.
Stavi na raskrižje kameru, upravljivu, operatera iza nje i opleti: pojas, mobitel, prestrojavanje, crveno.
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2023., 08:19   #69878
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Sjećam se kada je MUP nabavljao prve kamere za mjerenje brzine pa su kukali kako su skupe. Isplatile su im se u prvih 6 mjeseci upotrebe!
Sada kamera ima toliko da navigacija ne uspjeva updateati svoje karte koliko brzo niču.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2023., 09:42   #69879
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ostavio sam prije mj dana auto ispod brajde/loze na 2 sata.
Auto na sebi ima puno malih smeđih točkica koje nisu išle dole sa pranjem auta, čak ni kad sam sa četkom puno puta laganim pritiskom prolazio.
Sa noktom kad je mokro ide bez problema.
Probao sam i sa Sonax sredstvom za skidanje smole al 0 bodova.

Ideje sa čim to riješiti a da nije furaj u praonu pa da oni grebu sa nečim. Tnx



__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2023., 10:26   #69880
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Meni tako bude od susjedove breze. Ručno noktom većinom moram ići.

Probaj sa sredstvom za skidanje insekata. Nekad pomogne
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2023., 11:00   #69881
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor medo Pregled postova

Mislim da se upravo to dogodilo na splitskoj obilaznici prije desetak godina. Postavili su prvu kameru i masno ju platili pa su ih novinari razapeli zbog toga, kao korupcija, pogodovanje…. Kamera se isplatila za pet dana na kaznama

Na toj obilaznici je ograničenje 80 a ekipa se uredno ganjala 120+



Zapravo kamera je bila u dva dana napucala oko 1700 snimaka, i ostala bez memorije To su bile one stare ne digitalne kamere, gdje je trebalo fizički uzimati disk ili što već i odnijeti u PU.


Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Kolko od tih izdanih kazni su i naplatili?

Problem sa kamerama je da se onda sustav nemre zajebat i da sve piše u logovima, i onda se kazne podobnima ne bi mogle stornirati.
A nekima je to očito u interesu

EDIT:
Srž problem u Hrvatskoj je pravosuđe. Dok god se to ne sredi, da se maknu podobni i stave sposobni možemo imat najveće kazne u svijetu neće se ništa postići sa njima.

Pa onda se spuštamo do državnog inspektorata koji mora provodi inspekcije, a svi znamo kako ih provodi.
Da se inspekcije šalju onima koji upozoravaju na probleme.

To čak nije ni problem pravosuđa nego državne administracije. Prekršajni sud ili PU donese prekršajni nalog, koji postane pravomoćan, ali onda to treba poslati na FINU.
I tu šteka sistem.

Teti koja šalje kazne na provedbu na FINU je svejedno poslala ih taj dan 2 komada ili 20 komada, pa onda amo lagano slati, đava prišu nosa.


Recimo Gradu Splitu je 88 milijuna kuna kazni za parking otišlo u zastaru.
Pa to su jebeni moroni, da se privatnoj tvrtci desi nešto tako, otišla bi kompletna uprava + svi bi dobili kaznene prijave i tužbe radi naknade štete.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2023., 15:57   #69882
Tulio
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 49
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ostavio sam prije mj dana auto ispod brajde/loze na 2 sata.

Auto na sebi ima puno malih smeđih točkica koje nisu išle dole sa pranjem auta, čak ni kad sam sa četkom puno puta laganim pritiskom prolazio.

Sa noktom kad je mokro ide bez problema.

Probao sam i sa Sonax sredstvom za skidanje smole al 0 bodova.



Ideje sa čim to riješiti a da nije furaj u praonu pa da oni grebu sa nečim. Tnx







Probaj obicni medicinski alkohol.
Namoci na vatu, tj blaznicu, utrljaj malo i vidi hoce li se skinuti.

Naime imao sam slican problem nakon ljeta, na svim autima u kucanstvu se nakupilo smole, koja se skori i stvrdne.
Kupio sam to cudo od Sonaxa i bacio 5-6€ u vjetar. Ne radi bas nista.
Onda sam probao s alkoholom i ide sve u par poteza
Tulio je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2023., 19:52   #69883
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Kratko pitanje.

Imam Thule nosač za kuku, koji mi pokriva registarsku oznaku na autu. Po zakonu, kada montiram nosač, trebam i registaarsku preseliti na nosač.

E sad, jel moguće kupiti 3. registarsku koja bude konstantno na nosaču?

I ako nije, što ako prijavim nestanak registarske?

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 07.10.2023. u 19:58.
Mommistake je offline   Reply With Quote