Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2023., 13:24   #3301
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Sva Q serija je kompatibilna sa VIA. Na njihovoj stranici su postavljeni json fajlovi. Sto se stabsa tiče svi zahtjevaju lubanje, od onih preassebmled do ovih zasebno kupljenih. Iako su na q seriji relativno dobro podmazani.

https://www.keychron.com/pages/how-t...eries-keyboard
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 17:59   #3302
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Ni jednu. Uzmi od keychrona Q3, imas sve sto imaju ove, plus je aluminijska i jos hotswap. Sto se povrata tice i kod nas mozes sve vratiti u roku 2 tjedna ako ti se ne svidja.
Nakon što sam stavio post sam gledao Ducky One 3 koja je isto hotswap. Imas kakva iskustva u usporedbi Keychron sa Ducky?
Kod Keychrona me muče ovi switchevi za koje sam čuo da su loši, tj probao sam kod frenda na tipkovnici Gateron i nije mi se dopao.
Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Ova evga, asus , roccat i ostala ina gejming sranja uopce nemoj gledati, to je u principu sve ista tipkovnica samo se placa njihova sposobnost tko moze bolje umotati govno u alu foliju.
Ova evga je sad 44$ tj 65% popusta , htio sam ju naručiti čisto da probam i vratiti. Mislim da za te pare ne može biti tako loša.

Gledao sam također ovaj slovenski Uvi gear, čisto radi HR layouta. Imaš kakav input o tome? I zašto je za ovaj Typone nemoguće naći engleski review?

Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Te RGB efekte ne koristim, već sam na profilima 2-6 složio svoje, ovisno o igri. S time da možeš spremati do 2 po profilu.

Ima taj efekt gdje je jedan klik pa ripple okolo. Zatim samo da osvjetli tu jednu tipku koju si stisnuo, te da osvjetli cijeli red tipki ovisno koju si stisnuo - plus još jedno 4-5 drugih koje lako vidiš na recenzijama online.
Evo da se ne dopisujemo po inboxu, hvala ti na odgovoru. Sad mi je Juicebox samo unio pomutnju, razmisljao između Duckya i Marsa, sad još o Keychronu moram razmisljati
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 18:02   #3303
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Keychron još nisam imao potrebu reklamirati, ducky jesam i znam dosta ljudi koji jesu, iako to u tvom slučaju nemora značiti ništa,naravno. Gateron red vulgaris mediocre switchevi , sto ne znaci da ih kasnije nemozes zamjeniti sa svim ostalima nema mijenjanja. Za ove znj marke neznam, nikad nisam istraživao te kineske drloge.

Q serija keychrona je 3 koplja iznad svega sto mos kupiti u trgovini, nedavno sam sastavljao kolegi sa foruma Q8, to je tenk od tipkuse. Po defaultu dodje sa, tape modom. Stavili PE, rješili stabse i to je to, tipkovnica ima feeling kao da je 500€.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 19:57   #3304
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ja sam imao skoro reklamaciju sa prvom Ducky - One 2 TKL Horizon. Na broju 5 se tipka nije vraćala natrag nakon aktivacije. Skinuo kapicu i skužio sam da je ostao srh od plastike na Cherry Brown koji zaglavi stem kad se vraća natrag. Uzeo nož, odrezao ga i voila - sve radi kako treba dan danas. S time da je ta Ducky abjuzana na poslu 8h dnevno već preko 3 godine. 0 tragova korištenja.

Mogao bih konačno i podmazati malo te stabilizatore. Koju mast preporučaš JuiceBox?
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 19:59   #3305
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Poz momci, gledam ovaj keychron k5 se već duže vrijeme. Samo me muči ima li naših slova za staviti? Tj može li se negdje staviti đšćžč i da bude naš layout?
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 20:35   #3306
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Keychron još nisam imao potrebu reklamirati, ducky jesam i znam dosta ljudi koji jesu, iako to u tvom slučaju nemora značiti ništa,naravno. Gateron red vulgaris mediocre switchevi , sto ne znaci da ih kasnije nemozes zamjeniti sa svim ostalima nema mijenjanja. Za ove znj marke neznam, nikad nisam istraživao te kineske drloge.

Q serija keychrona je 3 koplja iznad svega sto mos kupiti u trgovini, nedavno sam sastavljao kolegi sa foruma Q8, to je tenk od tipkuse. Po defaultu dodje sa, tape modom. Stavili PE, rješili stabse i to je to, tipkovnica ima feeling kao da je 500€.
Kako su opce njihovi switchevi u usporedbi sa MX ? probao sam ih više, u Best Buyu imaš neki testing board gdje imaš par komada gore, najviše su mi pasali Blue i Silver.
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 20:35   #3307
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Poz momci, gledam ovaj keychron k5 se već duže vrijeme. Samo me muči ima li naših slova za staviti? Tj može li se negdje staviti đšćžč i da bude naš layout?


To i mene zanima, doduše taj K5 je low profile pa nekako sumnjam, jedino gravirati.


Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
Poklon za novu godinu meni od mene

Gdje si nabavio/napravio šđčćž?
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 20:47   #3308
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Ja sam imao skoro reklamaciju sa prvom Ducky - One 2 TKL Horizon. Na broju 5 se tipka nije vraćala natrag nakon aktivacije. Skinuo kapicu i skužio sam da je ostao srh od plastike na Cherry Brown koji zaglavi stem kad se vraća natrag. Uzeo nož, odrezao ga i voila - sve radi kako treba dan danas. S time da je ta Ducky abjuzana na poslu 8h dnevno već preko 3 godine. 0 tragova korištenja.

Mogao bih konačno i podmazati malo te stabilizatore. Koju mast preporučaš JuiceBox?
Ja sve stemove i kucista kao i switcheve mazem sa krytox 205g0 a vrhove metala koji ulaze u stemove umacem u ovakvu dielektricnu mast

To na kraju izgleda ovako :


Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Kako su opce njihovi switchevi u usporedbi sa MX ? probao sam ih više, u Best Buyu imaš neki testing board gdje imaš par komada gore, najviše su mi pasali Blue i Silver.
Jako sirok pojam, gateron ima milijun razlicitih switcheva. Npr gateron oil kingovi su super switchevi. Tebi ako pasu blue onda ce ti pasati i npr kailh jade. Najbolje da si nabavis tester pa probas . Meni su osobno alpaca najbolji switchevi, linearni, ultra smooth.
JuiceBox je offline   Reply With Quote