Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2022., 22:44   #63721
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Automobili

@Mommistake

Čestitke. Lijepa makina, ne volim karavane pa bih uzeo takvu limuzinu. Nek te sluzi kako treba.

Kakva je buka guma u kabini? Kakva je opcenito buka na vecim brzinama, pritom mislim na 130-160? Kakva je udobnost siceva , da li zuljaju sa strane kao u passatu?

@Buljo

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Jesu ti bučne na grubom asfaltu?


Upravo napravio 800km preko vikenda, vezano za buku Cc2 na grubom asfaltu. Na 150 u mojoj dimenziji 245/45/18 se cuju kao i zimske Dunlop Wintersport 5, tj jedna od tiših guma koje sam probao. Udobna također

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 09.10.2022. u 22:51.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2022., 00:18   #63722
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
pricekaj, proci cete

@Hamm clan Mazda Hrvatska od prije 5 godina, do sada nema tjedna kad jedan ne posta kako je usisna grana zastopana, turbina otisla, ventili otisli radi podloski ventila.
samo da se ode na Mazda Hrvatska i search "2.2" odustat ce bilo tko od takvog motora. a zbog Euro normi ih samo jos vise guse i samo ce krace trajati.
dizajn motora je kriv jednostavno, jer je samo pitanje vremena kad ce sve otici kvragu. prijatelj napravio 70k km, ciscenje usisne grane 7000kn. meni turbina na 110k km se razletila, 140k km ciscenje usisne grane..ma horor.
sta reci kad imas dvije firme u ZG koje zive od prodaje/ugradnje kompletnih polovnih motora 2.2 u aute jer se stari motori ne isplate popravljati. a taj sport kosta oko 3500EUR.
Ako ćeš tak gledat onda nećeš kupit nijedan auto. Normalno da ćeš na forumu naći ljude s problemom, daleko manje ljudi ide pisat recenzije kad su zadovoljni nego kad nešto ne radi. To i je moć negativne selekcije. Tak možeš upisati za Mondeo, Talisman, Astru ili koji god auto hoćeš i uvijek će ti izbaciti probleme, začepljeni EGR, usisnu granu s hrpom čađe, čađavi MAP ćeš lako naći na bilo kojem modernijem dizelu, a pogotovo ako se radi o gradskoj vožnji.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 10.10.2022. u 09:55.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2022., 01:36   #63723
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova

@Buljo





Upravo napravio 800km preko vikenda, vezano za buku Cc2 na grubom asfaltu. Na 150 u mojoj dimenziji 245/45/18 se cuju kao i zimske Dunlop Wintersport 5, tj jedna od tiših guma koje sam probao. Udobna također
Ajde super.
Meni je tesko reci obzirom da imam novi auto kojem se malo malo gasi motor u voznji ( ) pa mi se sve glasno
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2022., 08:03   #63724
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
@Hamm clan Mazda Hrvatska od prije 5 godina, do sada nema tjedna kad jedan ne posta kako je usisna grana zastopana, turbina otisla, ventili otisli radi podloski ventila.
samo da se ode na Mazda Hrvatska i search "2.2" odustat ce bilo tko od takvog motora. a zbog Euro normi ih samo jos vise guse i samo ce krace trajati.
dizajn motora je kriv jednostavno, jer je samo pitanje vremena kad ce sve otici kvragu. prijatelj napravio 70k km, ciscenje usisne grane 7000kn. meni turbina na 110k km se razletila, 140k km ciscenje usisne grane..ma horor.
sta reci kad imas dvije firme u ZG koje zive od prodaje/ugradnje kompletnih polovnih motora 2.2 u aute jer se stari motori ne isplate popravljati. a taj sport kosta oko 3500EUR.

Vjerujem ja tebi nisam išao u smisu da "nije istina" to kaj si napisao ali tak ti je za sve, a pogotovo za ekipu koja kupuje dizele za vozikanje po gradu na kratkim relacijama. Za euro norme se u potpunosti slažem.
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 10.10.2022., 08:10   #63725
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
@Mommistake

Čestitke. Lijepa makina, ne volim karavane pa bih uzeo takvu limuzinu. Nek te sluzi kako treba.

Kakva je buka guma u kabini? Kakva je opcenito buka na vecim brzinama, pritom mislim na 130-160? Kakva je udobnost siceva , da li zuljaju sa strane kao u passatu?
U usporedbi s passatom kompletno druga priča. Vozio sam 3 godine passat sigurno 300-400km tjedno autoputom i uvijek mi je čudno bilo kako je tako glasan, bez obzira na godišnje doba i gume gore, do razine da smo išli na servis vidjeti zašto je tako bučan kada vjetar puše. U Zubaku nam rekli da je to normalno za taj model.

Ovo je druga priča. Udobno i tiše.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2022., 08:28   #63726
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo, nakon 1200km vožnje u jednom komadu i jučerašnji cijeli dan igranja s autom, mogu se javiti.

Prije svega, krenuo bi od iskustva s autokućom. Ovlaštena autokuća, servis, vulkanizacija, lakirnice i salon. Novo i rabljeno.

Radi se o ovoj auto kući. Kratko i jasno, moja ocjena je 10.5/10.
Kako je to izgledalo... U utorak u 8:00 smo mi došli na parking autokuće (mislili smo da rade od 8), i tamo se šetali po parkingu i tražili aute. Vani imaju nekih 150 auta (mene panika ulovila, jer moga nije bilo tamo). U 9:00 su otvorili, u 9:05 je došao čovjek do nas i predstavio se, rekao da smo se čuli itd.
Mene odveo (vlasnika vozila) u svoj ured, gdje smo prošli kroz dva dokumenta:
1. kako je auto izgledao kada su ga oni dobili natrag od korisnika (auto bio na lizing) - auto je imao jednu 1cm crticu na zadnjem pragu, koju su oni sanirali.
2. kako sada auto izgleda.
Nakon toga, ja sam rekao da zadovoljan viđenim, on je uzeo telefon i nazvao kolegu koji je auto dostavio na adresu (imaju parking od 1000+ auta na lokaciji 20km od lokacije gdje sam ja bio).
Auto došao opran, očišćen, poliran itd. i auto je bio u stanju boljem nego što sam ja očekivao, bez ijedne ogrebotine ili oštećenja, doslovno.
Nakon toga smo otišli na probnu (čovjek rekao da si uzmemo 30min vremena, da se vozimo, ostavio nas same i rekao kada se vratimo da dođem k njemu u ured). Vožnja prošla super, otišli gore i počeli raditi invoice i ugovor. Ja sam prebacio full svotu novaca putem e-poslovnice zabe i u 12:30 smo mi bili gotovi sa svime.

Termin za tablice i papire je bio tek u petak u 11:15, gdje smo se našli u petak, on je sve za mene obavio, ja sam platio tih 250EUR tablice plus osiguranje, doslovno lupio jedan potpis, rukovali se i u 12:00 smo bili već na autoputu za doma. Čovjek se svojim autom vratio na posao a mi svojim putem kući.

Na autu ne napravljen full servis, ulje u dsg-u promjenjeno, nove gume (Falken 19") i sve što na autu treba. I naravno, ovaj njihov TUF je odrađen.

Iskustva nakon nekih 1500km vožnje.
Meni je auto savršen, iskreno.
Uzeo sam s full opremom, nisam ni znao ustvari što sve ima.
Grijanje prednjih i zadnjih sjedala, trozonska klima, panoramski krov s otvaranjem, bi-xenon svjetla s automatskim paljenjem (rade savršeno, svijetle svugdje osim tamo gdje ne bi trebale, tipa ako je auto ispred tebe, svijetli sve oko njega, samo ne u njega), kuka, navigacija, canton mjuza, adaptivni tempomat, praćenje linija, čitanje znakova, prednja i zadnja kamera, prednji i zadnji senzori, memorija sjedala (sjedala + profil + retrovizori), praćenje mrtvog kuta, adaptivni ovjes, zatamnjenje srednjeg i bočnih retrovizora, pomicanje retrovizora u voznju u rikverc, ambi osvjetljenje, keyless otvarajne, automatski bunker (otvaranje i zatvaranje). itd.

Zanimljiva fora, dobio sam 4 ključa, 3 normalna i 4. koji služi samo za paljenje grijanja i odmrzavanje auta. Npr. snijeg, samo upališ to i auto se sam odmrzne.

Ova 3 ključa se mogu profilirati, žena i ja svaki uzeli jedan. Sada, ona ide negdje s autom, otključa s svojim ključem auto, sve se prilagodi (sjedala, retrovizori, ambi boje, radio stanice, profil na volanu i displayu, sve. Odlična stvar.

Materijali, sve mekani, nisam tvrdi jeftini materijal našao u autu.

Dobio još dodatak za mrežu na bunker za psa + dodatak za mokru odjeću i stvari koja se montira u bunker kao neka vreća.

Kao što rekoh, auto bez crtice, nema ijednog oštećenja, ogrebotine ili izlizanog dijela, auto ima još onaj miris novoga kao u salonu.
19" šlape i felge mu stoje savršeno, mislio sam preći na manje, ali odustao.
Iza Frankfurta, 237km/h sam ga dobio, mislim da bi išao još, ali nije bilo mjesta.
Launch control, nekih 7s do 100km/h.

Potrošnja u Eko, 5.9l u 1200km voženj autoputom.

Stari mi je cijeli put govorio, nemoj škodu, uzmi nešto kvalitetnije. U 30 min probne vožnje, ja vozio 15min, on vozio 15min, kad smo vratili auto, stari nije mogao k sebi doći. Kaže on, to je ipak viša klasa.

I još fotke (nisam još nešto fotkao previše, došli tek u subotu oko 3:00 u noć kući):
Kako si zadovoljan prtljažnikom i ima li onu foru gdje možeš zasebno dizati samo donji dio gepeka ili podići cijela peta vrata?
Vidio sam to na škodama i super mi se čini.
Također, ima li ventilirana prednja sjedala?

Sretno s autom, izgleda bombon
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2022., 08:44   #63727
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nema ventilirana sjedala, sportline 2018. to nije imao, čak mislim da ni jedan sportline to nema još uvijek kod škode.
L&K ima, Kodiaq ima, ali sportline superb ne.

Ima i taj gepek. Peta vrata se dižu kompletno gore (automatski), i onda imaš ravni dio gepeka koji je ravan s pragovima haube da možeš samo kliznuti van stvari, a imaš dodatni pokrov koji kad makneš dobivaš još 10cm na dubini.

Gepek je najjači u klasi tako da, zadovoljan.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 10.10.2022. u 08:54.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2022., 10:24   #63728
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ajde super.
Meni je tesko reci obzirom da imam novi auto kojem se malo malo gasi motor u voznji ( ) pa mi se sve glasno

Bucnija je od ljetne. Isto bucna kao dobra zimska. Meni je osobno sve bucno, volim tisinu ali probao sam i bucnije pa je ovo ok . Zudim za tisinom i sljdeci auto ce biti udoban i tih, sve drugo necu ni gledat, makar bio ruzan