Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2018., 18:27   #1591
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Kod mene je b16 i nema problema nikakvih...
Auto update upaljen.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 00:32   #1592
sup3rnova
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Pozdrav svima.

Kao što sam spomenuo na threadu o ISPovima, probao bih A1 Homebox. Ako sam dobro pročitao na uvjetima o uporabi i forumima ovdje, SIM kartica se ne smije vaditi iz njihovog routera i to što dobijem je otprilike to.

Također, ako sam dobro razumio, mogu vratiti uslugu i otkazati ugovornu obavezu ako nisam zadovoljan njome unutar 14 dana.

Je li netko imao problema s ovime (otkazivanjem ugovora)?

Naime, živim u podsljemenskoj zoni s preopterećenom paricom koja mi dozvoljava maksimum od nekih 10mb/s, a kako mi je istekao ugovor s T-Comom koji mi je jedini dostupan (uz sestrinsku Optimu), probao bih alternativno rješenje da dođem do nekih normalnih brzina od 30ak mb/s bez konstantnog pucanja veze što je trenutno slučaj.

Hvala na pomoći.
sup3rnova je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 09:10   #1593
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor sup3rnova Pregled postova
Kao što sam spomenuo na threadu o ISPovima, probao bih A1 Homebox. Ako sam dobro pročitao na uvjetima o uporabi i forumima ovdje, SIM kartica se ne smije vaditi iz njihovog routera i to što dobijem je otprilike to.
Pa vidiš da ekipa šalta kartice iz jednog u drugi, mislim da ti neće to biti problem kad budeš imao ugovor.

Citiraj:
Autor sup3rnova Pregled postova
Također, ako sam dobro razumio, mogu vratiti uslugu i otkazati ugovornu obavezu ako nisam zadovoljan njome unutar 14 dana.
Mislim da je rok puno kraći, bio je 5 dana kada sam ga preuzeo u poslovnici.

Citiraj:
Autor sup3rnova Pregled postova
Je li netko imao problema s ovime (otkazivanjem ugovora)?
Nije bilo problema, ja sam ga vratio i to je to. Poslali su mi bili račun za otkazivanje ugovora i neke "penale" ali sam se žalio pa su mi ga stornirali.

Citiraj:
Autor sup3rnova Pregled postova
Naime, živim u podsljemenskoj zoni s preopterećenom paricom koja mi dozvoljava maksimum od nekih 10mb/s, a kako mi je istekao ugovor s T-Comom koji mi je jedini dostupan (uz sestrinsku Optimu), probao bih alternativno rješenje da dođem do nekih normalnih brzina od 30ak mb/s bez konstantnog pucanja veze što je trenutno slučaj.
Moraš probati kako će ti raditi. Druge nema.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 09:35   #1594
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Prošli petak sam baš išao u poslovnicu A1 da se raspitam malo.

I ovako, probni rok traje 5 dana i procedura je ista kao kada sklapaš ugovor samo što u roku od tih 5 dana (uključujući vikende) moraš doći nazad i raskinuti ugovor (u slučaju da nisi zadovoljan)

Naravno plaćaš korištenje usluge tih 5 dana dijeljeno sa mjesečnim iznosom. E sada za karticu mi je rekao da ne mogu i/ili ne smijem vaditi, sada da li je ona fiksna ili što god ne znam i ne znam kako je to ostala ekipa radila tu na forumu.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 10:02   #1595
sup3rnova
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Hvala obojici na odgovorima. Niš, uzet ću na tih probnih 5 dana pa vidjeti radi li zadovoljavajuće. Teško da će biti gore od T-Coma. Onda ako bude okej, malo ću pogledati koje bi bilo najoptimalnije rješenje za novi router. Ovi od Microtica eksterni mi se čine okej i mislim da bi u mom slučaju sjajno radili, jer mi je van stana signal pun, a u stanu 2 crtice jer sam u prizemlju.

Hvala na pomoći. Javim se ja još
sup3rnova je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 10:25   #1596
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Naruči telefonski, kupnja na daljinu, rok je 14 dana.

Ja sam ti u podsljemenskoj zoni, radi mi čist solidno iako bi nekad moglo biti i bolje.

Ovo je sad mjereno

http://www.speedtest.net/result/7758703220
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 21:12   #1597
sup3rnova
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Naruči telefonski, kupnja na daljinu, rok je 14 dana.

Ja sam ti u podsljemenskoj zoni, radi mi čist solidno iako bi nekad moglo biti i bolje.

Ovo je sad mjereno

http://www.speedtest.net/result/7758703220
Upravo taj rezultat dobivam i ja (preko mobitela doduše) u vrijeme ovih "najzagušenijih" perioda, tako da vjerujem da će biti okej. Ovo je trenutni rezultat preko smrdljivog T-Coma. Teško da može gore

http://www.speedtest.net/result/7760253904.png
sup3rnova je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2018., 12:49   #1598
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Danas mi došla automatska nadogradnja softvera na ruteru ZTE 283+ bila je B03 sada je B06
Ovo je prvi put da je došlo do ažuriranja, ne primjećujem nikakve promjene u postavkama, jel je još nekome došlo do ažuriranja ?

Zadnje izmijenjeno od: selk. 06.11.2018. u 15:16.
selk je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 08:28   #1599
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.

Problemi sa ZTE MF286 /VIP/,

Nedavno, pred cca 8 dana na sučelju navedenog rutera pojavila mi se mogućnost update softwera iz B09 u B11 i sve prošlo oko instalacije ok. Međutim, sada vidim da ima problema kojih prije nije bilo.

1. Prilikom nestanka struje ili ponovnog pokretanja ruter ne pamti prijašnje postavke /od wifi, frekvencija, APN wifi, itd/,

2. Za ponovno podešavanje treba napraviti restart na tvorničke postavke,

3. Kabelom ući u postavke i podesiti iste, i tak svaki put.

Ruter je poljski, pisao sam im na e-mail adresu koju su naveli prilikom inst. softwera.
Bit će zaj...o ako budem morao podešavati postavke prilikom svakog nestanka struje ili restarta. Ima li još netko da je to napravio a da ima slične probleme? Tko nije izvršio update /preko sučelja/ bolje da to i ne čini. Ima li pomoći, s ovim ruterom nikako na kraj od prvog dana neki problemi.


.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 09:30   #1600
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.

Problemi sa ZTE MF286 /VIP/,

Nedavno, pred cca 8 dana na sučelju navedenog rutera pojavila mi se mogućnost update softwera iz B09 u B11 i sve prošlo oko instalacije ok. Međutim, sada vidim da ima problema kojih prije nije bilo.

1. Prilikom nestanka struje ili ponovnog pokretanja ruter ne pamti prijašnje postavke /od wifi, frekvencija, APN wifi, itd/,

2. Za ponovno podešavanje treba napraviti restart na tvorničke postavke,

3. Kabelom ući u postavke i podesiti iste, i tak svaki put.

Ruter je poljski, pisao sam im na e-mail adresu koju su naveli prilikom inst. softwera.
Bit će zaj...o ako budem morao podešavati postavke prilikom svakog nestanka struje ili restarta. Ima li još netko da je to napravio a da ima slične probleme? Tko nije izvršio update /preko sučelja/ bolje da to i ne čini. Ima li pomoći, s ovim ruterom nikako na kraj od prvog dana neki problemi.


.
updatjtaj na b16... moj radi savrseno...
axo je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 11:12   #1601
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.

Updejtao sam ga na b11 i kada tražim da se ponovno updejta izbaci poruku da nema nove inačice.


.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 16:30   #1602
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199