Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2015., 10:50   #3811
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Hvala na pojašnjenju, ali ako mi je SD signal zadovoljavajuće kvalitete (a je jer TV i ne gledam) zašto bih morao uzeti HD prijamnik.. ili bi mi oni prelaskom na novu uslugu poništili karticu pa moram?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 11:16   #3812
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
A cuj kao sto kazes SD analogni programi te zadovoljavaju i to je OK ako imas CRT TV, ako imas LCD TV slika preko digitalnog prijemnika ipak je puno bolja a jos dodatno mozes uzeti HD pakete preko kojih je slika jos bolja.
Sto se tice kartice vjerojatno bi izgubila znacaj, ali neka ti to potvrdi neko ko je imao slican slucaj kao tvoj, ja sto se tice kartice samo nagadjam.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 14:28   #3813
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
Bok koji je tip authentifikacije na bnet carnet-u? Moze li se to rijestiti preko wan porta routera i tamo upisanih kredencija?
Hvala.
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 12:27   #3814
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
Citiraj:
Autor Shuky Pregled postova
Bok koji je tip authentifikacije na bnet carnet-u? Moze li se to rijestiti preko wan porta routera i tamo upisanih kredencija?
Hvala.
do nedavno su koristili pptp, ali to gase polako i prelaze na dynimic IP. kad se spojiš prvi put na ruter skoči ti prozor u web browseru gdje upišeš username i pass i to je to...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 23:36   #3815
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Hvala na pojašnjenju, ali ako mi je SD signal zadovoljavajuće kvalitete (a je jer TV i ne gledam) zašto bih morao uzeti HD prijamnik.. ili bi mi oni prelaskom na novu uslugu poništili karticu pa moram?
Yep, kartica više nema nikakvu svrhu (a ni conax modul). Moraš uzeti novi HD receiver koji je utp-om spojen na ruter.
A ako još netko ima slučaj kao ja, dakle istekao mi je stari ugovor a na 3D paketu sam i želim potpisati novi 3D+ paket ali mi ne daju nikakav popust. Jedini način da se dobije popoust (prvih 6 mjeseci umanjen račun za 100kn mjesečno) je da dosadašnji poptpisnik raskine sve usluge a neki od ukućana potpiše novi ugovor, koji onda u ovom slučaju postaje novi korisnik. Samo odete vas dvoje u bnet centar svako sa svojom osobnom i u 5 min stari korisnik raskine a novi odmah potpiše ugovor. Bnetovci će donjeti novi ruter i stb a odnjeti staru opremu u jednom izlasku na teren. Ovo je sve legalno, samo se to jako teško može saznati od njih, bez obzira koliko puta nazvao njihovu korisničku službu ili išao u neki bnet centar nitko mi nije znao reći kako to da postojeći 3D korisnik NE može ostvariti nikakav popust potpisom novog ugovora dok svi ostali postojeći korisnici (pa i novi korisnici) ostvaruju popust bez problema. Gamad.
Inače uzeo sam 50/10. Sve ok, download ide do 5.8MB, upload do nekih 800kB, nije dakle baš 10mbita upload al tu je negdje. Idemo odmah istestirati njihov "kodeks ponašanja" tj. ograničenja u vidu 1.6TB prometa u downloadu i 320GB u uploadu pa javim

Zadnje izmijenjeno od: Pecarosh. 16.04.2015. u 23:42.
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 08:57   #3816
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
Citiraj:
Autor mighty Pregled postova
do nedavno su koristili pptp, ali to gase polako i prelaze na dynimic IP. kad se spojiš prvi put na ruter skoči ti prozor u web browseru gdje upišeš username i pass i to je to...

moze li pojsanjenje? to znaci da ne mogu router natjerati da upisuje kredencije? i kakav dynimic IP? sta ga nemamo iovako ionako?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 09:11   #3817
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
A je taj Bnet banana od firme.. vidiš, meni su pak rekli da moram odjaviti uslugu i ponovno je uzeti, ali da ne moram uslugu prbacivati na drugog člana kućanstva nego će npr. meni kao starom korisniku ugovor vrijediti do 31. u mjesecu i onda meni kao novom kreće novi ugovor od 1. slijedećeg mjeseca..

Kaj se tiče prelaska "nas starih" 3D korisnika, i meni su rekli da je jedina mogućnost raskid i sklapanje novog ugovora no onda kopajući po njihovim zbrčkanim cjenicima i ponudama nađem ovo:



Citiraj:
Promocija za korisnike SUPERBRZOG 3D paketa uz produljenje ugovora
Promotivno razdoblje: 06.02.2013. – 31.05.2015.
Promotivna pogodnost za postojeće korisnike SUPERBRZOG 3D paketa:
1. 3 mjeseca mjesečna naknada 99,00 kn za SUPERBRZI 3D paket.
Ponuda je dostupna uz ugovornu obvezu 24 mjeseca za SUPERBRZI 3D paket za postojeće korisnike kojima je istekla ugovorna obveza ili im ističe
u naredna 3 mjeseca.
E sad, kako je ova zadnja stavka izdvojena iz briljantne ponude, a ne vidim razlog po kojem bi netko išao potpisati ugovor na još 24 mjeseca bez ikakve potrebe, odnosno ako ne prelazi na trenutni ponuđeni paket usluga u 3D paketu, pitao sam ih na što se odnosi ta ponuda, odnosno da li zadržavam postojeće usluge (brzinu pristupa netu i dr.) po tri mjeseca umanjenoj cijeni ili dobivam usluge iz postojećeg 3D paketa.... dobio sam 2-3 dvosmislena odgovora na relaciji da zadržavam staru uslugu do da dobivam trenutnu uslugu iz ponude.. i sad budi ti pametan

.. i sad malo matematike

Ako sam trenutni korisnik 3D+prošireni paket, onda bih po njihovom cjeniku trebao plaćati:
269+49=318 kn - 1 mjesec
318x12=3816 kn - 1 godina (prva godina i sve naredne)


Ako sklopim novi ugovor i otkažem stari:
159+49=208 kn - 1 mjesec
208x6=1248 kn - prvih 6 mjeseci
+
269+49=318 kn - 1 mjesec
318x6=1908 kn - drugih 6 mjeseci
=
1248+1908=3156 kn - 1. godina (odnosno 3156 kn prva godina i 3816 kn druga godina)


Ako idem kao stari korisnik na produljenje ugovora ugovora (za koju opciju oni ne znaju, ali je imaju u cjeniku i pod uvjetom da prelaziš na novi odnosno trenutni paket ponuđenih usluga):
99+49=148 kn - 1 mjesec
148x3=444 kn - 3 mjeseca
+
269+49=318 kn - 1 mjesec
318x9=2862 kn - 9 mjeseci
=
444+2862=3306 kn 1 godina (odnosno 3306 kn prva godina i 3816 kn druga godina)

E koji čušpajz od cijena i ponuda.. živio Vip

Nisam napisao ništa pametno i sorry kaj sam vas davio no dok su bili DCM bili su vrhunska firma (za naše uvijete) sad su svi oni Gregor bez pastira,.... idem sad njih dalje smarati

@Pecarosh i da, može pitanje.. da li ti je ostala stara Atlanta (jer je tvoja, ne njihova) i ako je, da li si je probao spojiti umjesto tog njihovog novog routera/HD prijamnika??

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 17.04.2015. u 09:19.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 09:31   #3818
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
A je taj Bnet banana od firme.. vidiš, meni su pak rekli da moram odjaviti uslugu i ponovno je uzeti, ali da ne moram uslugu prbacivati na drugog člana kućanstva nego će npr. meni kao starom korisniku ugovor vrijediti do 31. u mjesecu i onda meni kao novom kreće novi ugovor od 1. slijedećeg mjeseca..

Kaj se tiče prelaska "nas starih" 3D korisnika, i meni su rekli da je jedina mogućnost raskid i sklapanje novog ugovora no onda kopajući po njihovim zbrčkanim cjenicima i ponudama nađem ovo:



E sad, kako je ova zadnja stavka izdvojena iz briljantne ponude, a ne vidim razlog po kojem bi netko išao potpisati ugovor na još 24 mjeseca bez ikakve potrebe, odnosno ako ne prelazi na trenutni ponuđeni paket usluga u 3D paketu, pitao sam ih na što se odnosi ta ponuda, odnosno da li zadržavam postojeće usluge (brzinu pristupa netu i dr.) po tri mjeseca umanjenoj cijeni ili dobivam usluge iz postojećeg 3D paketa.... dobio sam 2-3 dvosmislena odgovora na relaciji da zadržavam staru uslugu do da dobivam trenutnu uslugu iz ponude.. i sad budi ti pametan

.. i sad malo matematike

Ako sam trenutni korisnik 3D+prošireni paket, onda bih po njihovom cjeniku trebao plaćati:
269+49=318 kn - 1 mjesec
318x12=3816 kn - 1 godina (prva godina i sve naredne)


Ako sklopim novi ugovor i otkažem stari:
159+49=208 kn - 1 mjesec
208x6=1248 kn - prvih 6 mjeseci
+
269+49=318 kn - 1 mjesec
318x6=1908 kn - drugih 6 mjeseci
=
1248+1908=3156 kn - 1. godina (odnosno 3156 kn prva godina i 3816 kn druga godina)


Ako idem kao stari korisnik na produljenje ugovora ugovora (za koju opciju oni ne znaju, ali je imaju u cjeniku i pod uvjetom da prelaziš na novi odnosno trenutni paket ponuđenih usluga):
99+49=148 kn - 1 mjesec
148x3=444 kn - 3 mjeseca
+
269+49=318 kn - 1 mjesec
318x9=2862 kn - 9 mjeseci
=
444+2862=3306 kn 1 godina (odnosno 3306 kn prva godina i 3816 kn druga godina)

E koji čušpajz od cijena i ponuda.. živio Vip

Nisam napisao ništa pametno i sorry kaj sam vas davio no dok su bili DCM bili su vrhunska firma (za naše uvijete) sad su svi oni Gregor bez pastira,.... idem sad njih dalje smarati

@Pecarosh i da, može pitanje.. da li ti je ostala stara Atlanta (jer je tvoja, ne njihova) i ako je, da li si je probao spojiti umjesto tog njihovog novog routera/HD prijamnika??
Postoji i ta mogućnost da otkažeš potojeću (staru) 3D uslugu pa odma zatražiš potpis novog ugovora na novu 3D+ uslugu na svoje ime no meni su rekli da nema šanse da se to obavi glatko, tj. imat ću rupu od najmanje mjesec dana u kojem vremenu ću biti bez bilo kakve usluge (a i bez popusta prvih 6 mjeseci). A ta ponuda koju ti spominješ, ponovni potpis je za staru uslugu, dakle stari 3D paket 12Mbita net-a, s tim što nakon izvjesnog broja mjeseci imat ćeš mogućnost prelaska na novi 3D+ paket (to je variralo od 6-12 mjeseci u ovisnosti s kime pričam). Ne znam ko će im pametan to potpisati kad za istu cijenu sad dobiješ 50Mbita samo treba se malo snaći, jel.
Čak ispadne i malo jeftinije, prva godina 3156kn, druga godina 3816kn.
Ja sam imao Cisco ruter i onaj šugavi 261 STB. To su odnjeli. Dobio sam Asbis 9300 i Cisco ruter, tak da niš nisam probao spajati jer nemam više starih uređaja.

Zadnje izmijenjeno od: Pecarosh. 17.04.2015. u 09:47.
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 10:03   #3819
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
koji cisco si dobio? i kada?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 11:53   #3820
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor Shuky Pregled postova
koji cisco si dobio? i kada?
Cisco EPC3925 Dobio prije par dana
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 17:18   #3821
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
A je taj Bnet banana od firme.. vidiš, meni su pak rekli da moram odjaviti uslugu i ponovno je uzeti, ali da ne moram uslugu prbacivati na drugog člana kućanstva nego će npr. meni kao starom korisniku ugovor vrijediti do 31. u mjesecu i onda meni kao novom kreće novi ugovor od 1. slijedećeg mjeseca..

Kaj se tiče prelaska "nas starih" 3D korisnika, i meni su rekli da je jedina mogućnost raskid i sklapanje novog ugovora no onda kopajući po njihovim zbrčkanim cjenicima i ponudama nađem ovo:



E sad, kako je ova zadnja stavka izdvojena iz briljantne ponude, a ne vidim razlog po kojem bi netko išao potpisati ugovor na još 24 mjeseca bez ikakve potrebe, odnosno ako ne prelazi na trenutni ponuđeni paket usluga u 3D paketu, pitao sam ih na što se odnosi ta ponuda, odnosno da li zadržavam postojeće usluge (brzinu pristupa netu i dr.) po tri mjeseca umanjenoj cijeni ili dobivam usluge iz postojećeg 3D paketa.... dobio sam 2-3 dvosmislena odgovora na relaciji da zadržavam staru uslugu do da dobivam trenutnu uslugu iz ponude.. i sad budi ti pametan

.. i sad malo matematike

Ako sam trenutni korisnik 3D+prošireni paket, onda bih po njihovom cjeniku trebao plaćati:
269+49=318 kn - 1 mjesec
318x12=3816 kn - 1 godina (prva godina i sve naredne)


Ako sklopim novi ugovor i otkažem stari:
159+49=208 kn - 1 mjesec
208x6=1248 kn - prvih 6 mjeseci
+
269+49=318 kn - 1 mjesec
318x6=1908 kn - drugih 6 mjeseci
=
1248+1908=3156 kn - 1. godina (odnosno 3156 kn prva godina i 3816 kn druga godina)


Ako idem kao stari korisnik na produljenje ugovora ugovora (za koju opciju oni ne znaju, ali je imaju u cjeniku i pod uvjetom da prelaziš na novi odnosno trenutni paket ponuđenih usluga):
99+49=148 kn - 1 mjesec
148x3=444 kn - 3 mjeseca
+
269+49=318 kn - 1 mjesec
318x9=2862 kn - 9 mjeseci
=
444+2862=3306 kn 1 godina (odnosno 3306 kn prva godina i 3816 kn druga godina)

E koji čušpajz od cijena i ponuda.. živio Vip

Nisam napisao ništa pametno i sorry kaj sam vas davio no dok su bili DCM bili su vrhunska firma (za naše uvijete) sad su svi oni Gregor bez pastira,.... idem sad njih dalje smarati

@Pecarosh i da, može pitanje.. da li ti je ostala stara Atlanta (jer je tvoja, ne njihova) i ako je, da li si je probao spojiti umjesto tog njihovog novog routera/HD prijamnika??
Otidji u "Ured za reklamacije" koji je sada na Zagrebackom velesajmu (Jugo-Zapadni dio) u sklopu crvene zgrade Carinarnice u bivsem ducanu VIP-a i dogovori se, oni tamo daju dobre i povoljne ponude za stare korisnike (imaju to pravo) ako se potpise novi ugovor na 24 mjeseca, posjeta njima nista ne kosta ali ti se moze isplatiti.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 20:14   #3822
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Otidji u "Ured za reklamacije" koji je sada na Zagrebackom velesajmu (Jugo-Zapadni dio) u sklopu crvene zgrade Carinarnice u bivsem ducanu VIP-a i dogovori se, oni tamo daju dobre i povoljne ponude za stare korisnike (imaju to pravo) ako se potpise novi ugovor na 24 mjeseca, posjeta njima nista ne kosta ali ti se moze isplatiti.
Puno hvala za info (mislio sam da su reklamacije još uvijek u Reselovoj).. sad su mi skoro prekoputa kvarta pa ću potegnuti do njih jadan dan i javim što sam i da li sam uspio što dogovoriti..

Kaj se tiče onoga par postova ranije u vezi HD vs SD signal.. imam doma dva 1080p LCD TV-a i iako nemam loš vid slika koju direktno obradi TV je mrvicu lošije kvalitete ili jednaka kvaliteti koju sam vidio kod susjeda koji ima Albis 8100.
E sad, ono što me prvenstveno odbija od HD prijamnika uz već spomenuti još jedan daljinski je što sam prije par mjeseci renovirajući stan maknuo sve one njihove silne kanalice i povukao podžbukno nove koaksijalne kablove direktno do mjesta gdje su TV-i na zidnim nosačima, a tako sam povukao i priključke za struju tako da vidljivih žica i kablova nemam. Kod susjeda kaj ima taj HD prijamnik je šuma kablova koji međusobno povezuju HD prijamnik, router, TV, ono nekaj za snimanje programa i kaj ja znam kaj još.. i drugo, koliko čitam ljudima se preko tih Albisa masovno smrzavaju kanali na par sekundi.. kod mene toga nema..

.. a ništa, vidjeti ću sa službom za reklamacije kaj oni vele jer ako mi dozvole zadržati postojeću karticu za conax modul, ostavim ja njihove HD prijamnike, router, snimalicu i kaj već sve isporuče zapakirane u kutiji i uzmem novi ugovor samo radi bržeg neta.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 22:13   #3823
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Tocno preselili se prije par dana iz Ambiente u zgradu carinarnice, u pravu si kaj se tice drugog daljinskog i hrpe kabela iz TV-a, modema te HD prijemnika nazalost.
Na anlogiji nema smrzavanja to je istina ali nama ni na osnovnom digitalnom paketu, smrzavanja ima na nekim programima u prosirenom paketu i HD paketima, a valjda ce to jednog dana rijesiti.
Vidi sa uredom za reklamacije pa odluci, radili su u Ambienti pon,sred,petak od 9 do 15 a utor i cetvr. od 12 do 19, valjda tako rade i na novoj lokaciji.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 08:28   #3824
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Da ne citiram bertonevu litaniju o cijenama za postojeće korisnike 3D+proširenog paketa, meni na mail mozgovi iz bneta nisu još odgovorili. Valjda im je malo tjedan dana da se dogovore s mozgom
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 08:30   #3825
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Da ne citiram bertonevu litaniju o cijenama za postojeće korisnike 3D+proširenog paketa, meni na mail mozgovi iz bneta nisu još odgovorili. Valjda im je malo tjedan dana da se dogovore s mozgom
Prijava hakomu. U hakomovom pravilniku stoji da ti u roku tjedan dana moraju odgovorit na mail.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 08:42   #3826
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Prijava hakomu. U hakomovom pravilniku stoji da ti u roku tjedan dana moraju odgovorit na mail.
Daj link gsje to pise.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 08:52   #3827
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Daj link gsje to pise.
Pa šta nije tako ? Čini mi se da mi je netko to ovdje rekao jer nebi bezveze to znao to još od dana kad sam imao b.net da odgovor moraš dobit u roku tjedan dana ako ne imaš ih pravo prijavit hakomu ili me netko dezinformirao, mislim nisam baš provjeravao mislio sam da taj zna djelovao je kao da zna o čem priča.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 09:07   #3828
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Pa ja tebe pitam jer si rekao da piše u Hakomovom pravilniku.
Jedino su prigovori definirani na 30 dana. Za općenite mailove koliko znam nema roka.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 09:33   #3829
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Pa ja tebe pitam jer si rekao da piše u Hakomovom pravilniku.
Jedino su prigovori definirani na 30 dana. Za općenite mailove koliko znam nema roka.
Ma meni je to ostalo tako još od tad kad mi je taj netko ovdje to rekao, al nisam nikad išao za tim da nađem točno kod njih na sajtu di piše.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 09:47   #3830
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Mislim da je 15 dana rok. Odgovorit će oni 14./15. dan sigurno, ali smiješno je da na dva pitanja ne mogu odgovorit u tjedan dana.

Njihova trenutna usluga/paket koju/i imam mi je dostatna i cijena mi je OK, pa sam ajmo reći tolerantan na ovu aljkavost. Ali nervira me što za postojeće korisnike koji im iskeširaju svake godine popriličan iznos tretiraju na ovakav način, a o nekim akcijama popustima i sl. da ne govorim.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 09:50   #3831
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Kad napises mail na "Sluzbu za korisnike" i posaljes, dobijes automatski odgovor medju kojim i stoji "Odgovor ćemo Vam dostaviti u najkraćem mogućem razdoblju, a najkasnije u zakonski propisanom roku", kad sam nazvao "Sluzbu za korisnike" i pitao a koji vam je to "zakonski propisani rok", receno mi je 15 dana.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 09:51   #3832
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Ako je tako onda moj bed, sad i ja znam. No po mom mišljenju je to fakat predugo pogotovo šta njih boli đon pa te namjerno stave da čekaš 14 dana, a imaju brdo tih studoša šta rade tamo i odgovaraju na mejlove, ali to očito ide po nekom redu makar su meni dok sam još bio na neke mejlove odma drugi dan odgovorili na neke nakon osmog a na neke sam čeko i do dva tjedna, a to tad ko živ ko mrtav...Tako da najbrži način je zvat i izbjegavat slat mejlove, no ako baš moraš tj. ako oni predlože da pošalješ, onda nemaš izbora nego čekat.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 10:06   #3833
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
Bok, moze li mi itko objasniti novi nacin authentifikacije na carnet preko Bnet-carnet usluge naspram prije, te da li je moguce spojiti vise racunala preko jednog linka. Kao i prije dok je koristio pptp authentifikaciju? Hvala
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 15:14   #3834
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
Citiraj:
Autor Shuky Pregled postova
Bok, moze li mi itko objasniti novi nacin authentifikacije na carnet preko Bnet-carnet usluge naspram prije, te da li je moguce spojiti vise racunala preko jednog linka. Kao i prije dok je koristio pptp authentifikaciju? Hvala
evo kako je kod mene podešeno. dakle još jednom, autenticiraš se preko web browsera jednom kad prvi put spojiš router i to je to. kod pptp konekcije imam problema s pucanjem veze kad pokrenem download nečega. spajaš koliko čega hoćeš, nema nikakvih ograničenja.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bnet.jpg‎
Views:	368
Size:	369.6 kB
ID:	14829  
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 16:12   #3835
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Ako ti puca veza kod te PPTP konekcije smanji MTU na 1400.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 19:08   #3836
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
i bilo je tako, ova je vrijednost nakon reseta na tvorničke postavke. radi sve kako treba pa nisam ni dirao...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 07:39   #3837
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
Citiraj:
Autor mighty Pregled postova
evo kako je kod mene podešeno. dakle još jednom, autenticiraš se preko web browsera jednom kad prvi put spojiš router i to je to. kod pptp konekcije imam problema s pucanjem veze kad pokrenem download nečega. spajaš koliko čega hoćeš, nema nikakvih ograničenja.
I onda ti "session" traje dok se ne promijeni IP?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 17:28   #3838
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
Citiraj:
Autor Shuky Pregled postova
I onda ti "session" traje dok se ne promijeni IP?
ne dolazi do pucanja sessiona kod promjene. kao što rekoh, jednom se autenticiraš i to je to
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 18:06   #3839
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Mozgovi se oglasili u nedjeljno poslijepodne.
Zar treba naglasit da mi nisu ništa odgovorili u tom "odgovoru".
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 20:39   #3840
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
Citiraj:
Autor mighty Pregled postova
ne dolazi do pucanja sessiona kod promjene. kao što rekoh, jednom se autenticiraš i to je to
Koja se tu tehnologija trosi?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na