Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2010., 17:04   #31
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Ne ! ... FO i FO2 su mi prve igre koje se instaliraju nakon svjezih windowsa
FO3 sam presao jednom i evo bas razmisljam bili opet instaliravao s ovim DLCovima

Spomenimo i neku noviju igru kao Minecraft ... i sve je jasno
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 20:08   #32
ironhide
Registered User
 
ironhide's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Galaxy selo
Postovi: 25
Ja uvijek obavezno imam instaliran Diablo 2 LOD, to mi je omiljena igra.
ironhide je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 20:13   #33
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
a sto igra nebi ima sve?da mi je bitno nije,al oku je ugodno!zato i igram samo dobre igre koje imaju sve,npr jedan MASS effect ima pricu gejmplej ali i grafiku,bas kao i GTA4,mafia2,crysis itd itd
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 20:33   #34
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Nove igre su sve redom lijepe i sve realno ili nerealno dobro izgleda, no nisam se ni jedne naigrao u toj mjeri kao npr. Return to Castle Wolfenstein, D2, Q3A, UT itd.

Izuzev bfbc2 online, al to je druga priča. odn, nema priče, stalno se borimo za isti komad zemlje.

Fali filmskog ugođaja u igrama (dobra priča SP-a). Nadam se da će nadolazeći rpg-ovi opravdati očekivanja. A da će lijepo izgledati, ne sumnjam.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 20:46   #35
Raging Demon
Premium
Moj komp
 
Raging Demon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Nove igre su sve redom lijepe i sve realno ili nerealno dobro izgleda, no nisam se ni jedne naigrao u toj mjeri kao npr. Return to Castle Wolfenstein, D2, Q3A, UT itd.

Izuzev bfbc2 online, al to je druga priča. odn, nema priče, stalno se borimo za isti komad zemlje.

Fali filmskog ugođaja u igrama (dobra priča SP-a). Nadam se da će nadolazeći rpg-ovi opravdati očekivanja. A da će lijepo izgledati, ne sumnjam.
da, ali ti si vjerojatno iz starije generacije koji su odrasli na nintendu, pa na diablu, quakeu i slicnim nebulozama pa ps1 igrice, danas je mladima sve bitnija grafika, evo prije neki misec dana san do mladem bratu od prijatelja mafiu 1, neznan jel prisa prvu misliju dvi, reka je da je to njemu prelose i da ide igrat gta na ps3, jebiga tako to ide, za koju godinu gta4 ce bit ocajna grafika, pa ce on svojem sinu il mladem prijatelju rec da je odigra pa ce ga odjebat, to je jos dobro dok se izdaju kolko tolko kvalitetne igre, ali sve vise je igara koje samo dobro izgledaju, nista vise, kao i sta filmovi sve losiju pricu imaju, sve se ulaze u effekte, pa tako i sa igrama, i generacijama ce se izdavat sve losije i losije, spustat standardi, pa ce za 20 godina najbolja bit igra koja nema nikakvu pricu i ne radi se o nicemu, al ce naravno tribat 30 grafickih cipova za igrat, to je nekakvo americko sustavno pranje mozga i zatupljivanje...

nista ako buden ima sina odma mu uvalin super maria na nintendu pa pomalo nek odrasta na normalnin stvarima..
Raging Demon je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 20:58   #36
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
I maria i tenkiće i Contru

Sve ovo sad, što je nama bila Contra/Mario/Loder runner i sl., to je sada klinjacima Crysis i sve ove sminkerske igre.

Recimo ja nemogu zamislit onaj Mass effect na kompu instaliran , eto...neznam.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 23:57   #37
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Ne, uopće mi grafika nije bitna. Rađe odigram 3x puta bolji Mafiju I nego lošu dvojku.

Prvenstveno gledam igrivost i atmosferu, zatim sve ostalo. Grafika na kraju popisa.

Btw, pripadam skupini na koju se ovo pitanje vjerojatno i odnosilo (mladi ljudi )
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 12:54   #38
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Uf, nisam mislio da ce se javiti vise od dvoje ljudi na moje pitanje :-)

Ja moram priznati da sam jako dugo patio za detaljima u grafici. Kako sam blagoslovljen / kaznjen time da primjecujem detalje, tako eto vidim nazubljenost, tj. aliasing. I zadnjih nemam pojma koliko godina sam tjerao AA do najvisih mogucih granica. Trosio sam masne pare na GeForce 3 pa 4, onda sam kupio i... uf necu ni govoriti - previse novaca samo za grafiku.

No iz nekog razloga u Witcheru nisam niti jedne sekunde primjecivao da mi je AA iskljucen! Vidio sam da nije ukljucen, ali nije mi bilo vazno. Ukljucila se moja masta, totalno mi se mozak ufurao u igru i... ma tesko je to objasniti - nekako sam pozelio nastaniti se u toj igri.

Znam, svi smo razliciti. Moja dva pajdasa su pocetkom godine dobili otkaze jer su pretjerali s WOW-om. Znao sam tim deckima banuti na kavu i tako pa su mi pokazali igru. Moram priznati da je bilo dijelova igre (krajolici) koji su prekrasno dizajnirani. No onda se sjetim kako su ti decki igrali po 10 sati dnevno (vikednom i vise) ubijajuci na jedno te istoj lokaciji stilizirane svinje. Eto, to je kao da radis na traci, a nabio si si naocale na nos, a na staklima je slika neke predivne plaze. No koliko god da ti je aktivna masta, ma i da se napijes 72% etilnog alkohola pa da imas prividjenja - opet ispod te grafike radis dosadan posao na traci.

Mislim da je najveci problem sto su igre danas dno dna i vecina gamera niti ne zna za bolje. Tako i kada se pojavi neka koja je malo kvalitetnije smece, svi odmah vicu vauuu. Samo neka se najstariji igrace sjete Elite (Amiga), prvih Settlersa u dva igraca (opet Amiga), davili smo se u tim igrama :-)
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 13:16   #39
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
naj igre su mi duke nukem 3d (za koji sam cak nasao i multiplayer patch), half life 1 (dvojka i epzode mi nisu tako dobro razrađene), quake 2, age of empires 1 i 2 (nemam pojma zast su na trojci nabili tolku grafiku ), warcraft3 (zapravo samo dota ), worms i heroes3complete (na faksu su mi skoro sjebali netbook dok sam igral, svi zele igrati ) i da, jedna od rijetkih novih koja mi je dobra je portal ("priča" je prejebena )

tako, iz ovog popisa se vidi, grafika je NEBITNA (barem meni )
kao što je netko rekao, dok se ti udubis u pricu, zaboli te qurac ako dalekovod nije gladak
domis je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 15:43   #40
xsabaras
Premium
Moj komp
 
xsabaras's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 48
Nebitna grafika, ovih dana gameboy color i pokemon gold na repertuaru dok Atari 800XL čeka svoj red. Na pc-u uvijek instaliran Diablo 1 & 2, Age of Empires 2, Warcraft 3, od novijih jedino Witcher, ostalo uninstall nakon par minuta do pola sata. Iskreno najviše sam se naigrao na Amigi i ps1.
xsabaras je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 16:52   #41
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Nije bitna, ali glupo je tvrditi da nije važan dio iskustva.
Meni je recimo baš fora kad u Gothicu 4 pada kiša i sve izgleda mokro, od trave do krovova do panjeva, mislim da stvori jedan odličan ugođaj.
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 17:29   #42
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor velorien Pregled postova
Nije bitna, ali glupo je tvrditi da nije važan dio iskustva.
istina, ali ne može dobra grafika nadomjestiti nedostatak sadržaja.
ja bih to sročio ovako:
ako je igra kvalitetna, dobra/odlična grafika je dobrodošao bonus ukupnom doživljaju, no nešto lošiji vizuali meni osobno nimalo neće pokvariti uživanje (pri tome posebno mislim na starije naslove koji su u usporedbi s današnjim igrama grafički inferiorni ali kvalitetom miljama ispred, i kako stvari stoje tako će i ostati ).
s druge strane, ako igra generalno ne valja - neće joj pomoći ni naj-uber-grafika-IKAD, a loša grafika će samo pridonijeti lošijem ukupnom dojmu.

generalno, grafika bi se trebala promatrati u kontekstu, ne kao zaseban element - no, ajd ti to objasni današnjim klincima (sa attention spanom zlatne ribice) kojima je bitna samo površina i (doslovno) konzumiranje što više naslova.

i onako usput, mislim da bi približavanju ta dva dijametralno suprotna svijeta (sadržaj vs. šareno) stvari poput ovoga
jako koristile. recimo, sadržajem potpuno isti stari DeusEx ili Thief ali u novom ruhu - idealno za oba tabora
više bih volio tako nešto nego nastavke oba serijala, od kojih tko zna što će biti.. (odnosno, kao da ne znamo, ali ja se i dalje nadam)
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 20:50   #43
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Grafika nije niti slučajno najbitnija, ali moram priznat da igra važnu ulogu. Teško mi je sad ponovno zaigrat neku ultra staru igru jer me jednostavno smeta grafika naspram današnje iako sam ju recimo prije normalno igrao. Nekako se previše naviknem na ove nove eye candy grafike :/, a najveći je problem što više manje te sve nove igre spašava samo takva grafika jer su stare igre te koje su zapravo najviše igrive i imaju najbolju priču. Proizvođači igara su shvatili da je grafika ono što dječurlija danas puši i prema tome su se okrenuli dok je prava gejmerska ekipa zakinuta.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 23:44   #44
zwo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Grafika nije niti slučajno najbitnija, ali moram priznat da igra važnu ulogu. Teško mi je sad ponovno zaigrat neku ultra staru igru jer me jednostavno smeta grafika naspram današnje iako sam ju recimo prije normalno igrao. Nekako se previše naviknem na ove nove eye candy grafike :/, a najveći je problem što više manje te sve nove igre spašava samo takva grafika jer su stare igre te koje su zapravo najviše igrive i imaju najbolju priču. Proizvođači igara su shvatili da je grafika ono što dječurlija danas puši i prema tome su se okrenuli dok je prava gejmerska ekipa zakinuta.
To je to.
zwo je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 23:55   #45
trancer
Premium
Moj komp
 
trancer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
@Z-man
Točno to! Jučer dolazi buraz iz škole (7. razred) i kaže mi kak su cijeli dan komentirali ko ima bolju grafiku, PES ili FIFA. Pa ak im je to najvažnije kod tih igara stvarno su u k***u. Gdje je tu gameplay, osiječaj igre na terenu itd?

Zadnje izmijenjeno od: trancer. 17.10.2010. u 17:44.
trancer je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 11:13   #46
sajko
Premium
Moj komp
 
sajko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 102
Citiraj:
Autor Raging Demon Pregled postova
da, ali ti si vjerojatno iz starije generacije ... danas je mladima sve bitnija grafika,..., ali sve vise je igara koje samo dobro izgledaju, nista vise, ..., pa ce za 20 godina najbolja bit igra koja nema nikakvu pricu i ne radi se o nicemu, al ce naravno tribat 30 grafickih cipova za igrat, to je nekakvo americko sustavno pranje mozga i zatupljivanje...
I sam sam iz rečene stare generacije i slažem se s navedenim, ali: ipak je ljepša i bolja grafika ljepša i bolja u nekoj igri. Evo igrao sam Mafiju 2 nakon GTA 4 + EFLC: načekali smo se te Mafije ali vrijedili je.
sajko je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 12:47   #47
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Mogu na prste jedne ruke nabrojat igre koje sam prešao, a da su izašle nakon 2008.. Nekako me više uopće ove nove igre ne privlače i znam da nije stvar u meni (tipa da mi se nedaju više igrat igre, da me to prošlo....iako možda mi je malo komp zastario) nego jednostavno je tako. Razmišljao sam, možda izlaze bolje igre na konzolama, ne pratim taj dio ? Neka se jave konzolaši
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 14:04   #48
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
ne otvaraj Pandorinu kutiju
što misliš, odakle je krenuo trend casual eye candy naslova za mase?
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 15:00   #49
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Zadnji komp prije sadašnjeg mi je bio vrtio genijalno dobro Call of Duty 1 i 2. Nakon toga sam se počeo baviti drugim stvarima da bi prije sada već 2 godine išao kupiti novi komp. Zapravo, nije toliko to važno, koliko činjenica da sam odlučio puknuti skoro soma i pol kuna za HD4850 grafulju. Prije sam se volio igrati, ali me u jednom trenutku pogodio zid zbog starog hardvera, pa sam prestao. I sada, ja sav hepi, imam novi komp koji vrti zadovoljavajuce nove naslove u višim rezolucijama, ali eto. Novi zid. Nema više igara

I to je to ukratko od mene. U 2 godine jedina igra koju sam sa velikim guštom odigrao je bila Batman - Arkham Asylum.

Grafika je nebitna. Kvaliteta je bitna. Dobra grafika može samo dignuti već dobru igru. Loša grafika da se postavi na trepavice ne može dignuti lošu igru.

Danas su sve skoro igre na tržištu previše igrive, nisu komplicirane... Zašto, zato jer će tako najviše para zaraditi. To je jedino važno izdavačima. Druga stvar koja je zaslužna za pad kvalitete su konzole sa joystickom, te manjkom tipkovnice i miša.
  Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 15:18   #50
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
da z-man, to samo bolje ne pehati jer ce se naci jedan konzolas koji misli da je pametniji nego nas ostalih 7 mlrd zajedno i sve ce ti ljepo objasniti, a na kraju ces ga lijepo gledat i ponavljati si u glavi "u be trollin'".
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 15:42   #51
ali3n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 44
....pobornik sam igrivosti prije grafike, iako je naravno, dobra igra sa dobrom grafikom klasa za sebe (Far Cry, ...). A opet, meni je najdraza igra Baldur's Gate 2: SoA, koja je 2D, pša se ti misli =)!
ali3n je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 17:50   #52
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079