Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2010., 00:24   #31
zwo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 154
Ima dosta toga ali evo najbitnije.
Kao prvo i osnovno, od prvog dana livi i desni "klik" nisu u istoj ravnini, desni je "poviseniji", sto za posljedicu ima uzasno zapinjanje i skripanje lijevog kilka. Ali ajde navikao sam se. Reklamaciju za to mi nisu uvazili.
Ali inace su te plastike od klikova nekako debele i krute.
Imam neku glatku Sharkoon podlogu, neznam kako se zove i nakon 3 mjeseca su spale sve nozice. A mis je bio koristen kojih 2 h dnevno. Ali ajd bar dobijes rezervne nozice.
Kebel me najvise zivcira. Nemos ga nikako lipo namistit ni izravnat. Kad ga stavis na podlogu mis ode, nema ga. Kabel ga vozi livo desno. Jednostavno kabel je prekrut, pre bezveze, pre iritantno.
Na desnom kliku je otpao mali komadic boje.
Tipke 6 i 7 ne korisitim ali skoro sto ne ispadnu.
Iako imam vecu ruku, mis mi slabo lezi, gladak je, brzo se ruka uznoji.
Na slici mi je mis bio predobar, u stvarnosti mi je ruznjikav.

Performanse, nevidim razlike izmedju ovog i misa od 50 kn.
Kvaliteta (meni) bolja u misa od 50 kn nego u ovoga.
U globalu mis je krut, pa se nemorate bojat da ce se razbit ako padne na pod, nebojte se ni sa balkona ako padne.

Znam da sam nesto zaboravio, ali uglavnom to je to.
Moj mali review.


btw. bez uvrede ikome, to je samo moje skromno misljenje i iskustvo sa doticnim glodavcem.
zwo je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 00:29   #32
Warthog
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Za 200 ili crni Fireglider ili Verbatim Rapier V2.
Warthog je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 00:35   #33
zwo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Warthog Pregled postova
Za 200 ili crni Fireglider ili Verbatim Rapier V2.
Ako imas mogucnosti isprobaj jedan i drugi pa vidi.
zwo je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 00:42   #34
Warthog
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Koristim Verbatima oko 6mj. , ništa posebno,tipičan budget gaming miš za programabilnim tipkama,on-the-fly mijenjanjem osjetljivosti,što dobro dođe primjerice u šuterima,hodanje,puzanje,nagli pokreti i slično. Oko 170kn sam ga platio.

Ima i V1 Rapier,ali on mi je toliko loše legao u ruci,da sam ga odmah prekrižio,jedina mana,osim neke prosječnosti u kvaliteti izrade je svakako težina,ne znam jel do moje medvjeđe cape,ali većina miševa mi je prokleto lagana. Čak i sa utezima,koji su prisutni,i mogu se vaditi.

Probao sam crveni Fireglider,trebao bi biti isti đava kao i crni,samo što je ovaj tapeciran,čitam - satenska podloga,i smijem se.. ali koliko čujem, bliže je tepihu nego gumi,pod rukom..ne izaziva pretjerano znojenje.

Za 200kn teško da postoji išta bolje,eventualno pogledati u Algoritmu, znao je Saitek imati Cyborga,vulgarisa,za 190kn..

http://www.proline.pl/pic/saitek-cyborg-v1_0.jpg
Warthog je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 15:00   #35
grmix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 36
Moj miš (Trust GM-4200) je koštao 150 kn mislim, a sasvim sam zadovoljan njime (igram dotu pretežno, a znam bacit i koju partiju cod2 mp... čak sam imao i digitalizaciju jednog katastarskog plana, a i tamo mi je bio jako poslušan te precizan miš)...
grmix je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 15:38   #36
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Fireglider je za 200kn odlican mis, druzimo se vec poduze, i nakon logija mx510 ovo mi je drugi najdrazi komad periferije. Za moju ruku taman, izrada na mom primjerku vrlo solidna, jos se nije ocufao negdje ili nekaj da škripi, dodatne tipke itekako unaprijede iskustvo koristenja i olaksaju neke radnje.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 21:07   #37
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
SHARKOON FireGlider

Subotnja akcija u linksu: SHARKOON FireGlider 175 krznenih
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 16:44   #38
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
ja san uzea fireglider black/red i precizan je dobar je software, al škripi mi desni klik :/ valjda ce koja partija dote ispravit to, apm mi je vako i nako 140 :P
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2010., 00:02   #39
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
mx1100

a vaše mišljenje dečki o mx1100 za 200 kn polovni naravno,za gejming bi koristio najviše.
ima li netko iskustva sa ovim mišem jer se uopče ne spominje kao miš dostojan pažnje,uglavnom su to 518 i 500.
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2010., 08:06   #40
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor dabomba Pregled postova
a vaše mišljenje dečki o mx1100 za 200 kn polovni naravno,za gejming bi koristio najviše.
ima li netko iskustva sa ovim mišem jer se uopče ne spominje kao miš dostojan pažnje,uglavnom su to 518 i 500.
mis kao mis, je izvrstan. za 200 kuna je odlicna kupnja! no za gaming ne znam kako ce se ponasati. Osobno sam imao MX revolution i mis mi je laggao u igrama. Sad ima ljudi na forumu koji se kunu da nema lagga s wireless misevima (i revolutionom i mx1100) i da je gaming odlican s njima. Osobno bih ti savjetovao posto vjerojatno kupujes rabljeno, da ga prije kupnje isprobas i sam vidis kako radi. No za te novce je stvarno izvrsna kupnja.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2010., 15:13   #41
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
ma čekam G700 ali prvo je cijena na nabavi bila za protis oko 580 kn ali ga nemaju sad je nekih 618 ali ga nemaju i na kraju kad dođe biče napucati če cijenu na 700 i iber kako to obično biva kad se naši smradovi od trgovaca polakome za lovom.
imam priliku iz USA ali brine me garancija jel neznam dali vrijedi ovdje....
a sad sam u nedoumici kaj če mi miš ako nije upotrbljiv za ono za kaj ga uzimam bez obzira na povoljnu cijenu,
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 00:34   #42
ovčica
Banned
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: rijeka/pula
Postovi: 166
ja ti imam ovaj

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=101.503.186

i mogu ti reči da sam stvarno zadovoljan
ovčica je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2012., 18:15   #43
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
evo da i ovdje napišem:
Uzeo Sharkoon Drakonia i mogu reći da sam zadovoljan.
Miš fino leži u ruci,software je vrlo jednostavan za korištenje i ima više nego dovoljno opcija da si možete namjestiti kako vam odgovara, 11 tipki,podešavanje težine utezima kao i kod skupljih miševa. Za jedan miš od 250 kn s 5000 dpi i jednostavnim softverom smatram da se bez problema može uspoređivati i sa poznatijim brandovima miševa.
Jedino što će nekima smetati je vjerojatno glossy plastika u slučaju znojenja dlana i netko se žalio da su gume sa strane pregrube ali baš naprotiv ja nemam nikakvih primjedbi pošto ta guma omogućava bolji grip na miša, no dobro svatko ima svoju definiciju riječi grubo

Evo i koja slika opcija u softveru:

http://postimage.org/image/5tzgqxidb/
http://postimage.org/image/8qg76desn/
http://postimage.org/image/prfg6ogtx/
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 11:59   #44
alucard69
Premium
 
alucard69's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Mos Eisley
Postovi: 69
Jesi ti to digao thread star dvije godine ili se meni cini?
alucard69 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 01:11   #45
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
Citiraj:
Autor alucard69 Pregled postova
Jesi ti to digao thread star dvije godine ili se meni cini?
je al kad smo vec tu.. kakva je trenutno situacija? treba mi neki super precizan miš (ne nužno gaming).. do sad sam imao i mx518 i evo upravo sam prodao mx revolution (na macu ne radi bas najbolje).. pa trazim neki miš do tako 200-250kn .. može biti i na žicu .. samo da nije ona notepad serija koju izgubim u sobi nego da je malo veći i precizan !!

tnx
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 04:08   #46
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
pacov koji je nasljednik mx518, prešao na njega s mx518 i zadovoljan ko malo dijete za božić
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=10297
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 04:59   #47
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
mx518 je vjerovatno najbolji mis koji se moze kupit za male pare (tj mogao) a ovaj nasljednik je jednako dobar kao i mx518..mx518 imam vec dvije godine i platio ga novog 250kn, prezadovoljan
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 10:27   #48
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
A jel tko koristio g300? Isto ima odlicne review-ove
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2012., 20:31   #49
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor jedan.tamo Pregled postova
A jel tko koristio g300? Isto ima odlicne review-ove
Imao sam ga ja par dana i uopce ne kuzim sto su htjeli postici s time misonjom. Ima hrpu tipki, ali su tako smjestene da ih tijekom igranja uopce ne mozes pritisnuti. Pogotovo kad se uzme da u obzir da je to mali mis i neprikladan za palm grip. Osim toga senzor nije u sredini misa (pomaknut je unatrag i lijevo) sto zna biti iritantno kod igranja, osobito ako pomices samo zapesce.

Senzor je low end i iako teoretski moze raditi i na 2500 DPI sve iznad 1000 DPI znacajno gubi na preciznosti.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2012., 22:34   #50
qLimAxzU19
Registered User
Moj komp
 
qLimAxzU19's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Doma
Postovi: 73
Citiraj:
Autor jedan.tamo Pregled postova
je al kad smo vec tu.. kakva je trenutno situacija? treba mi neki super precizan miš (ne nužno gaming).. do sad sam imao i mx518 i evo upravo sam prodao mx revolution (na macu ne radi bas najbolje).. pa trazim neki miš do tako 200-250kn .. može biti i na žicu .. samo da nije ona notepad serija koju izgubim u sobi nego da je malo veći i precizan !!

tnx
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=10297

G400 definitivno best buy miš sta se tice para i kvalitete... i ja sam imao mx revloution isto sam ga nazalost prodao medutim da se jos proizvodi kupio bi ga bez razmisljanja ali G400 ga savršeno zamjenjuje imam miš pola godine i fkt sam prezadovoljan i iskreno za te pare stvarno ne postoji bolji miš...
ako uzmes G400 neces bit razocaran.. ja ga isprva nisam htio al eto buraz mi je reko da je miš jeben meni je bilo bitno da je kvalitetan jebe mi se za namjenu a buraz mi igra cod i takve slicne igrice ja tu i tamo nabacim pes tak da mi nije bitno jel gamerski ili ne samo da je kvalitetan i fkt prezadovljan sam s G400 mada mi fali MX Revolution ponekad
qLimAxzU19 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2012., 22:42   #51
Shady1
Premium
Moj komp
 
Shady1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 76
Moj glas isto ide za G400, imao Fireglidera dva dana nakon isteka garancije crkao scroll, kasnije sam to postao na jedan forumi jos 5-6 forumasa mi se javilo s istim problemom tako da ja ga vise ne bih uzeo. A Logitech je Logitech
Shady1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2013., 10:30   #52
PlayerName
Premium
Moj komp
 
PlayerName's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Shady1 Pregled postova
Moj glas isto ide za G400, imao Fireglidera dva dana nakon isteka garancije crkao scroll, kasnije sam to postao na jedan forumi jos 5-6 forumasa mi se javilo s istim problemom tako da ja ga vise ne bih uzeo. A Logitech je Logitech

Prije par dana i meni isto crko scroll, sva sreća još je miš pod garancijom.
Nisam htio čekat novi, i uzeo sam od prijatelja polovni G500. Razlika je ogromna, iako me je Fireglider dobro služio, G500 je puno bolji miš, ugodniji, precizniji, prilagodljiviji, sve.
Moja preporuka je dat malo više novca (makar i za polovni) za Logitecha nego za ovog Sharkoona, isprobano!
PlayerName je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2013., 12:45   #53
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Citiraj:
Autor Shady1 Pregled postova
Moj glas isto ide za G400, imao Fireglidera dva dana nakon isteka garancije crkao scroll, kasnije sam to postao na jedan forumi jos 5-6 forumasa mi se javilo s istim problemom tako da ja ga vise ne bih uzeo. A Logitech je Logitech
Također mi na Fireglideru otišao scroll ... ali unutar garancije. Očito da kvaliteta i nije nešto... A Logja RX 1500 imam već skoro 4 godine i ništa mu nije, osim što je izlizan i zmazan
hylem je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2013., 16:15   #54
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
G400!
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2013., 15:06   #55
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Zalman GM1 mis

Ljudi kazu da je jako dobar, ali ga treba iskusat, buduca kupovina moja.



Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na