Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2009., 22:03   #91
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Pioneer definitivno preporuka...
Također se jako kvalitetan prikazao i LiteON..
Preporuka u omjeru cijena-kvaliteta:
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=019459
tnx, Pioneer onda
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2009., 23:07   #92
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
Pioneer bez razmisljanja
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2009., 15:27   #93
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Crni_007 Pregled postova
Pioneer bez razmisljanja
Potpisujem, ali suprotno preporukama nekih ljudi ovdje predlažem Pioneer PATA drive recimo 116 DBK dok ih još ima. PATA uređaja je sve manje a i na novijim pločama još uvijek SATA imaju problema pri instalaciji windowsa.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 22:34   #94
Slash555
Premium
Moj komp
 
Slash555's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Usa
Postovi: 357
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
Potpisujem, ali suprotno preporukama nekih ljudi ovdje predlažem Pioneer PATA drive recimo 116 DBK dok ih još ima. PATA uređaja je sve manje a i na novijim pločama još uvijek SATA imaju problema pri instalaciji windowsa.
nisam primjetio da imaju problema na 2-3 novije ploče samsung 203 sata radi bez problema. ovo prvi put čujem. a ne pada mi na pamet vraćat se na PATA kablove, bljak
__________________
Real-life Females
Slash555 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 23:52   #95
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
Potpisujem, ali suprotno preporukama nekih ljudi ovdje predlažem Pioneer PATA drive recimo 116 DBK dok ih još ima. PATA uređaja je sve manje a i na novijim pločama još uvijek SATA imaju problema pri instalaciji windowsa.
Ja bih se složio, ali samo za ploče s AMD/ATi ili Nvidia čipsetom jer imaju integriran PATA kontroler u čipsetu, tako da je glede kompatibilnosti svejedno je li PATA ili SATA (prednost: korištenjem PATA za optiku, ostaje više slobodnih SATA konektora za diskove; mana: prije ili kasnije, PATA standard bit će otpisan, pa bi u slučaju promjene ploče PATA optika mogla biti neupotrebljiva - iako osobno mislim da će prije riknuti prža nego nestati PATA s ploča).

Za novije Intel čipsete svakako preporučujem SATA optičke uređaje.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 10:00   #96
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Slash555 Pregled postova
nisam primjetio da imaju problema na 2-3 novije ploče samsung 203 sata radi bez problema. ovo prvi put čujem. a ne pada mi na pamet vraćat se na PATA kablove, bljak
Da nisam sam doživio ne bih ni ja vjerovao. Imam Gigabyte P35-DQ6 rev 1.0 ploču i ludio sam pri instalaciji win-a. Sata je bio Optiarc. Problem je naravno u AHCI-ju. Jednostavno prža je toliko osjetljiva da pri integraciji nlite-om AHCI drivera nije htjela iste učitati s dvd-a. Ne treba ni spominjati da je PATA isto odradila bez imalo problema. Isprobao sam sve moguće postavke u biosu uključujući stavljanje prže na prva 3 sata konektora i uključivanje onog moda u biosu legacy ili tako nešto, pa sam probavao na dodatni kontroler (mislim da je micronov na ploči) staviti pržu i omogućiti da radi u IDE modu - bezuspješno.
Ono što je posebno frustriralo je da bootanje sa SATA pržilice na normalnim sata konektorima u 80 % medija koje mu ponudim ne radi, jednostavno "zamrzne" pri butanju (20% medija radi) dok kada bootam sa dodatnog kontrolera boota sa svim medijima ali opet ne učita AHCI driver.

Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Ja bih se složio, ali samo za ploče s AMD/ATi ili Nvidia čipsetom jer imaju integriran PATA kontroler u čipsetu, tako da je glede kompatibilnosti svejedno je li PATA ili SATA (prednost: korištenjem PATA za optiku, ostaje više slobodnih SATA konektora za diskove; mana: prije ili kasnije, PATA standard bit će otpisan, pa bi u slučaju promjene ploče PATA optika mogla biti neupotrebljiva - iako osobno mislim da će prije riknuti prža nego nestati PATA s ploča).

Za novije Intel čipsete svakako preporučujem SATA optičke uređaje.
Svakako mislim da će PATA još dugo biti s nama na dodatnom kontroleru pa tu ne vidim problem.
Da ne ispadne da je problem samo s mojom pločom, tetak mi ima Asus-a nisam siguran koji čipset mislim da je X48 ili eventualno X38 (neki X je, mogu saznati točno koja je ploča ako nekog zanima) i ima dvije Pioneer prže jednu SATA, drugu PATA i sa SATOM ima identičan problem kao ja.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 17:24   #97
Slash555
Premium
Moj komp
 
Slash555's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Usa
Postovi: 357
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
Da nisam sam doživio ne bih ni ja vjerovao. Imam Gigabyte P35-DQ6 rev 1.0 ploču i ludio sam pri instalaciji win-a. Sata je bio Optiarc. Problem je naravno u AHCI-ju. Jednostavno prža je toliko osjetljiva da pri integraciji nlite-om AHCI drivera nije htjela iste učitati s dvd-a. Ne treba ni spominjati da je PATA isto odradila bez imalo problema. Isprobao sam sve moguće postavke u biosu uključujući stavljanje prže na prva 3 sata konektora i uključivanje onog moda u biosu legacy ili tako nešto, pa sam probavao na dodatni kontroler (mislim da je micronov na ploči) staviti pržu i omogućiti da radi u IDE modu - bezuspješno.
Ono što je posebno frustriralo je da bootanje sa SATA pržilice na normalnim sata konektorima u 80 % medija koje mu ponudim ne radi, jednostavno "zamrzne" pri butanju (20% medija radi) dok kada bootam sa dodatnog kontrolera boota sa svim medijima ali opet ne učita AHCI driver.

Svakako mislim da će PATA još dugo biti s nama na dodatnom kontroleru pa tu ne vidim problem.
Da ne ispadne da je problem samo s mojom pločom, tetak mi ima Asus-a nisam siguran koji čipset mislim da je X48 ili eventualno X38 (neki X je, mogu saznati točno koja je ploča ako nekog zanima) i ima dvije Pioneer prže jednu SATA, drugu PATA i sa SATOM ima identičan problem kao ja.
da nije do biosa možda? meni na DFI x48 šljaka bez problema, čak je radilo i na staroj gigabyte 965 ds3.
__________________
Real-life Females
Slash555 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 15:58   #98
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Slash555 Pregled postova
da nije do biosa možda? meni na DFI x48 šljaka bez problema, čak je radilo i na staroj gigabyte 965 ds3.
Isprobao sam sa 2 biosa.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 00:28   #99
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Osim Lite-On-a da li se može s još nekom dobro skenirati kvaliteta diska (npr. DiscSpeed)? Odapinje mi polako, pa sad tražim koja ju može zamijeniti. Znači zanima me najviše zbog skeniranja (i kvalitete naravno)....buka i brzina me ne zanima....

Zna netko?
denied je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 01:08   #100
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
U principu nešto s MTk čipsetom, dakle uglavnom LiteOn ili neki noviji Samsung (uz malu promjenu u registryju).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 20:45   #101
NIGHT RID3R
Uber pwner
Moj komp
 
NIGHT RID3R's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb / Sesvete
Postovi: 188
Dali je ova iz linksa za 159 kn sutra na akciji dobra ili ima nesto bolje do 200 kn ? http://www.links.hr/index.php?option...insert_stats=1
NIGHT RID3R je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 23:53   #102
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Odlična. Za te novce pogotovo.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 14:47   #103
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Kakvo je stanje sa LG-jevim novijim pržama?
Npr., kakva je LG GH20NS15, trebao bi biti Renesas čipset??

Još uvijek imam prastaru GSA-4163B koja je pržila i čitala sve i svašta, a nadživjela je već tri konfe .

Sad bi uzeo nešto novo za drugu konfu, a da nije neki krš. Velika brzina pisanja i čitanja nije uvjet, PATA/SATA svejedeno, LightScribe mi ne treba.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 01.02.2009. u 15:04.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 18:09   #104
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
A sta je sa sony-evim pržama jel ima koja dobra il se toga treba kloniti?
viper je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 19:59   #105
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Sony je u suradnji s NEC-om napravio prže koje se prodaju pod markom Optiarc. Nažalost, NEC je imao prilično lošu kvalitetu zapisa, pa ne bih preporučio korištenje Optiarc prža. Pioneer/LG/Samsung su bolji izbor, a razlika u cijeni je smiješna.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einst