Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2014., 15:59   #1
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
HP 4510 Power jack se (valjda) raspao

Imam problem s HP 4510, slot u koji inace upiknem strujni adapter mi je "upao" u svoje kuciste:



Znaci jack ne izgleda na fotografiji nego je ovaj valjkasti dio u koji ulazi u adapter pomaknut nekih centimetar prema unutra.
Ceprkao sam s odvijacem i vidim da je slobodan i pomice se, odnosno ocito se odlomio sa svog drzaca.

Zanimalo bi je jeli mozda jos netko imao slican problem?
Postoji li mogucnost da ga se sredi u kucnoj radinosti (mozda pistoljem sa silikonskim ljepilom zalijepi nazad na svoje mjesto, ili podboci s necim), ili bas trebam naruciti novi / odnosno ici na servis?
[narucivanje zamjenskog power kabla inace nije problem, ali u interesu mi je problem rjesiti sto prije].
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2014., 16:02   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,315
Kontaktiraj člana Alvin da ti točno kaže kako to popraviti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2014., 19:39   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Ako je ovaj video točan tj. odgovara za tvoj model onda jack nije na samom mobo nego je na komadiću kabela > https://www.youtube.com/watch?v=Q0-ke0SY6xI
onda ti treba > http://www.ebay.com/itm/HP-ProBook-4...-/130566929657
"Zgodan" detalj je da moraš rastaviti cijeli lap (gotovo do zadnje vide) kako bi došao do tog kabela tj. u poziciju da ga možeš zamjeniti.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 00:02   #4
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Najčešće nije problem u samom jacku nego u kučištu, tj. utoru gdje sam jack legne(pukne).
Možeš ga zaljepiti s dvokomponentnim epoxy(nađeš u željezarama) ili na nađeš doljnje kučište, za taj model nebi trebalo biti problem.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 18:41   #5
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
e hvala, bas sam te na coconutov savjet krenuo kontaktirati.

sudeci po tome sto (izvana) vidim rekao bih da se dogodilo bas to sto si opisao odnosno da se jack odvojio od svog kucista.
znaci to mogu bez bojazni lijepiti?
mogu li koristiti pistolj sa silikonskim ljepilom? njega imam a i djeluje mi sigurno zaliti to s njime.

postoji li nacin kako doci do zavrsetka kabela bez da laptop rastavim bas kompletno do kraja kao na videu?
i (mozda pitam gluposti jer sudim iz videa i slika) koliko vidim kuciste jacka je metalna kocka, kako je otvoriti da dodjem u poziciju za zalijepiti jack?

Zadnje izmijenjeno od: frikec. 29.08.2014. u 18:49.
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 20:21   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Nisi precizno razumio šta govori alvin, bar san ja ovako shvatio:
On je mislio da se lijepi plastika okolo "utora gdje sam jack (metalna kocka) legne",
a po tvom opisu tebi je upala sredina konektora > treba promijeniti konektor ili cijeli kabelić sa linka gore.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 22:41   #7
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Dobro što je probook pa se u servisu uvijek mogu naći 2-3 komada;

,
Na ovom je također puknuto kučište na dijelu koji drži fiksno konektor s doljnje strane, gore se vidi kako bi trebalo izgledati.
Morati ćeš ga rastaviti.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 22:47   #8
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Baš sam neki dan rastavio tako jednog HP4510s da bi očistio vent i promjenio pastu na procesoru. Ako trebaš alat ili pomoć oko rastavljanja, slobodno se javi.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2014., 00:57   #9
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Dobro što je probook pa se u servisu uvijek mogu naći 2-3 komada;

,
Na ovom je također puknuto kučište na dijelu koji drži fiksno konektor s doljnje strane, gore se vidi kako bi trebalo izgledati.
Morati ćeš ga rastaviti.
hvala jos jednom.
cisto da ukoliko zakljucim da mi se neda znam, kolika je cijena promjene u servisu?


Citiraj:
Autor [Psyho]Cox Pregled postova
Baš sam neki dan rastavio tako jednog HP4510s da bi očistio vent i promjenio pastu na procesoru. Ako trebaš alat ili pomoć oko rastavljanja, slobodno se javi.
hvala na ponudi, alat i skill su tu, samo premisljam da je ipam mozda bolje promjeniti kabl, jer mi se cini da od tog ljepljenja nece biti nista
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2014., 01:10   #10
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,172
Ispod 150kn ako uzmu,bankrotirat ce kao servis. Patexov pistolj za tekucu plastiku rijesava sve. Nikakva ljepila ne dolaze u obzir jer jack ne stoji fiksno. Bar ne otkad je puknuo.
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na