Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.08.2014., 23:09   #1
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
Lenovo SL500 pozadinsko osvijetljenje ne radi!

Dogodio mi se jedan problem sa mojim Lenovo SL500, kad upalim laptop laptop uredno se upali boota system no na ekranu se ne pokazuje ništa.Tj. pokazuje se no ne radi pozadinsko osvijetljenje, na poslu sam istestirao inverter koji se pokazao ispravnim promjenio sam display misleći da je problem do lampe no i display se pokazao ispravnim.
Kad spojim laptop na vanjski monitor VGA i HDMI uredno pokazije sliku bez ikakvih smetnji tipa artefakata, znači slika je normalna.
Pod jakim svijtlom se vidi slika zadnje što sam napravio je zamjenio inverter no nije bilo nikakvih promjena.
Dal su možda otišli osigurači koji gase pozadinsko osvijetljenje kad se laptop ostavi u sleep modu ili možda do grafike problem tj. kontrolnog polja oko grafike.
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline  
Staro 21.08.2014., 22:37   #2
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
.,m

postoji li kakav inverter externi koji bi mogao napraviti zamjenu postoječeg invertera.
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline  
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 23.08.2014., 10:59   #3
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Ako su ti inverter i display ispravni znači da ne dobijaš potrebne napone na inverter. Skini okvir oko ekrana tako da možeš mjeriti napone na inverteru. Kad je laptop ugašen moraš imati napon napajanja. Kad upališ laptop sa ploče dobiješ 3,3V koji startaju inverter. Postoji još i napon od par volti za regulaciju osvjetljenja, koji ti u ovom slučaju nije bitan. Mogiće je da ti je flat kabel oštećem pa ne dobijaš neki od napona (ili masu).
zaratin5 je offline  
Staro 27.08.2014., 15:37   #4
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
iuhziouz

laptop je istestiran sa drugim displayem koji sam samo prislonio dok sam ispitivao, flet kabel od invertera je 100% ispravan.
Problem je što nema određenog napona na izlazu od konektora.
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline  
Staro 27.08.2014., 18:29   #5
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Nadam se da si kontrolirao osigurač od 2A na inverteru. Zna izgoriti, zamijenim ga licnom približne vrijednosti i inverter proradi. Čudno je da nemaš napon na inverteru niti od baterije niti od punjača (kada ga priključiš), jer dolaze iz različitih izvora.
zaratin5 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na