Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2013., 11:05   #1
jacksper
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Cacak
Postovi: 3
Problem sa displejom na HP laptopu

Imam problem na lap topu HP Compaq nc6120. Njego fabricki displej je polomljen, pa sam pokusao da nabavim polovan. Kupio sam ceo polovan Comaq mobile workstation EVO N800w i sa njega skinuo displej. Kada sam ga povezao na moj lap top, dobio sam sliku, na pocetku crvenu, ali se posle normalizovala. Posle odredjenog vremenskog intervala, displej se ugasio. Povezao sam externi monitor, i on radi, tako da sam eliminisao graficku karticu. Displej se ponasa isto dok je racunar u BIOS-u ili Window-u, ili oak Linux-u, posto sam sve OS isprobao. Da li neko ima predstavu sta moze biti problem? Hvala unapred.
jacksper je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2013., 15:42   #2
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor jacksper Pregled postova
Imam problem na lap topu HP Compaq nc6120. Njego fabricki displej je polomljen, pa sam pokusao da nabavim polovan. Kupio sam ceo polovan Comaq mobile workstation EVO N800w i sa njega skinuo displej. Kada sam ga povezao na moj lap top, dobio sam sliku, na pocetku crvenu, ali se posle normalizovala. Posle odredjenog vremenskog intervala, displej se ugasio. Povezao sam externi monitor, i on radi, tako da sam eliminisao graficku karticu. Displej se ponasa isto dok je racunar u BIOS-u ili Window-u, ili oak Linux-u, posto sam sve OS isprobao. Da li neko ima predstavu sta moze biti problem? Hvala unapred.
Jesi provijeri dali je dobro uštekam flat kabel ili da nije do flat kabla, kad se dispay ugasio dali daje pozadinsko svijetlo. Moguće je da ako ne radi pozadinsko svijetlo da je otišla lampa na ekranu (uzmi depnu lampu u usvijeli u njega da vidiš). Ako nije to onda je ekran banana pošto si rekao da je odmah na početku dao crvenu sliku. Probaj nabaviti još jedan ekran samo da isprobaš dal radi.
eKICh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2013., 17:08   #3
jacksper
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Cacak
Postovi: 3
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
Jesi provijeri dali je dobro uštekam flat kabel ili da nije do flat kabla, kad se dispay ugasio dali daje pozadinsko svijetlo. Moguće je da ako ne radi pozadinsko svijetlo da je otišla lampa na ekranu (uzmi depnu lampu u usvijeli u njega da vidiš). Ako nije to onda je ekran banana pošto si rekao da je odmah na početku dao crvenu sliku. Probaj nabaviti još jedan ekran samo da isprobaš dal radi.
Proverio sam sa lampom sa telefona, i vide se slova, tako da je najverovatnije invertor otisao.
jacksper je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2013., 11:48   #4
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
to ti je otišla lampa u tom "novom" lcd-u, čim mijenja boje...
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 00:19   #5
onedolar
Premium
Moj komp
 
onedolar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 80
Da ne otvaram novi post imam isti problem na 3 laptopa.

Prvi laptop je davao sliku van na vga ali ne i na lcd.
Stavim taj komplet lcd na drugi lap - nema slike, na 3 - nema slike.
Laptopi su naravno isti.
Ali slike nema vise niti na jednom lcd-u.
Samo na vga.

Nakon nekog vremena studiranja i informiranja dosao sam do zakljucka da su vjerojatno spaljeni izlazi s lcd konektora na maticnoj prema inverteru. Mozda je bio krivi inverter ili kratki spoj, ne znam.
Na inverterima sada vise nema napona od 5 i 3.3 v koji inače postoji na 4 laptopu koji je ostao čitav. Dakle slika je tu ali nema osvjetljenja. Napon od 19 volti je prisutan na sva 3 lapropa kao i na ovom ispravnom.

Sreća je jedino u tome što nisam spalio i 4. lap.

Ako ima netko ideju što treba promjeniti ili odakle i kako da povučem neku briku da direktno dobijem te napone neka se javi.
Ako netko zna rješit problem jer je imao isti, voljan sam platit popravak.

Hvala
onedolar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na