Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2019., 06:36   #1201
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
A čuj, na betonu bi i s frezom imao posla. Usisavač od 500 kn nije za frezu. Generalno, nijjedan od 500 kn nema kaj tražit na gradilištu.
Al da je ljepše za vidjet isfrezano, naravno.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 11:35   #1202
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Ja maloprije gledam, elektrilčar mi je spojio 29 utičnica(dnevni, kuhinja, WC i ostava sa veš mašinom) na jedan osigurač od 16 ampera, svi kabeli korišteni su 1.5mm promjera.

Zvao sam drugog električara on je rekao ako nije gotov, a nije, da je moguće za probu stavio sve žice na jedan osigurač, al ako je sve spojio sa jednom žicom, onda sam naj****. Ali tri je odvojio, to je za pećnicu, mašinu za suđe i ploču. Nadam se da nije sve ostalo na jednom kabelu.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 11:56   #1203
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja maloprije gledam, elektrilčar mi je spojio 29 utičnica(dnevni, kuhinja, WC i ostava sa veš mašinom) na jedan osigurač od 16 ampera, svi kabeli korišteni su 1.5mm promjera.

Zvao sam drugog električara on je rekao ako nije gotov, a nije, da je moguće za probu stavio sve žice na jedan osigurač, al ako je sve spojio sa jednom žicom, onda sam naj****. Ali tri je odvojio, to je za pećnicu, mašinu za suđe i ploču. Nadam se da nije sve ostalo na jednom kabelu.



To sto ti je električar napravio je za u zatvor. OK, iskrneo se nadamo da nece ostavit tako (29 utičnica na jednom osiguraču (16A)) ali vjerojatno nece ni biti puno vise osigurača, a ovo sto je koristio 1,5 mm2, sta reci?


Pitaj ga zasto je to napravio? (osim ako ste niste tako dogovorili)
Uostalom vidis kako ej spojio tih 29 na taj osigurač, a nadam se da za ovo sto je odvojio nije koristio 1,5mm2
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 11:59   #1204
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kakav mrtvi zatvor. Ma odma Ride The Lightning.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 12:01   #1205
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Druže, živimo u 21. st, a.k.a ljudska prava, demokracija, nastavi niz
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 12:13   #1206
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja maloprije gledam, elektrilčar mi je spojio 29 utičnica(dnevni, kuhinja, WC i ostava sa veš mašinom) na jedan osigurač od 16 ampera, svi kabeli korišteni su 1.5mm promjera.

Zvao sam drugog električara on je rekao ako nije gotov, a nije, da je moguće za probu stavio sve žice na jedan osigurač, al ako je sve spojio sa jednom žicom, onda sam naj****. Ali tri je odvojio, to je za pećnicu, mašinu za suđe i ploču. Nadam se da nije sve ostalo na jednom kabelu.
Cupati lijepo to sve van, staviti 2.5mm za uticnice, 1.5mm za rasvjetu, svaka prostorija sa uticnicama na jedan 16A osigurac, za rasvjetu mogu i dvije prostorije na jedan od 10A, iako cemu, osigurac je samo 15ak kuna. Svaki jaci potrosac (vesmasina, pecnica, klima, ploca) na zaseban 16A osigurac. Ako je stan trofazni, lijepo to sve rasporediti po fazama i to je to. I molim ne nazivati tog covjeka elektricarom, jer on to nije.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 12:28   #1207
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
I molim ne nazivati tog čovjeka električarom, jer on to nije.
Potpis, nadam se da mu nisi isplatio punu cifru
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 14:22   #1208
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Da 1.5mm za 16A...strašno.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 15:34   #1209
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Da 1.5mm za 16A...strašno.
Da se razumijemo, 1.5mm2 ce podnijeti 16A u principu bez problema, iako se vec priblizavamo limitu. Svi prikljucni kablovi na uredjajima su 1.5mm2 (skoro svi).
No, to se jednostavno ne radi, uvijek se ostavlja lufta za prekoracenja struje, uostalom postoje i standardi kako se i sto se radi. I s obzirom da su pravila dobre prakse jednostavna, nema razloga da ih se ne pridrzavamo, i onda si otklanjamo mozebitne probleme u buducnosti.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 15:53   #1210
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
A znam da će radit, ali nije dobro da stvari rade van standarda.


Ja sam za 2 x2.5kw klime provukao za svaku 2.5mm i svaka na svoj 16A osigurač. Nije da treba,ali osigurač je 20kn,a 10m kabela bubam ~100kn.
Je da te klime neće nikad povuć preko 7-8A, ali em imaš kabel za budućnost,ako budu nadogradnje, em šta je bolje bolje je, znaju se standardi.


@OuttaControl potiraj električara,ili neka makne sve 1.5mm za utičnice i stavi 2.5mm.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 16:31   #1211
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Cupati lijepo to sve van, staviti 2.5mm za uticnice, 1.5mm za rasvjetu, svaka prostorija sa uticnicama na jedan 16A osigurac, za rasvjetu mogu i dvije prostorije na jedan od 10A, iako cemu, osigurac je samo 15ak kuna. Svaki jaci potrosac (vesmasina, pecnica, klima, ploca) na zaseban 16A osigurac. Ako je stan trofazni, lijepo to sve rasporediti po fazama i to je to. I molim ne nazivati tog covjeka elektricarom, jer on to nije.
Meni je to smješno kad se stavljaju žičice.

Ja i stari smo radili struju u garaži i na kraju smo zvali električara da spoji na vod u kući. Kada je došao lik, pitao je dal planiramo cijelo selo napajat iz garaže

Bolje da ja stavim jače pa da ne razmišljam o tome.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 16:39   #1212
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Kod mene u stanu sve 2,5mm. Kupio buntove kabela, meštar rekao pa ne treba ti taj za sve. Ja reko; nisi ga ti kupovao, trpaj.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 18:03   #1213
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Kod mene u stanu sve 2,5mm. Kupio buntove kabela, meštar rekao pa ne treba ti taj za sve. Ja reko; nisi ga ti kupovao, trpaj.
Upravo to. Najbolji su mi ti majstori (automehanicari, gradjevina.. svejedno).. koji komentiraju da si kupio nesto sto je prekvalitetno. Cemu taj komentar? Upozori ako je lose, a ne ako je (pre)dobro.

Inace hvala decki, puno sam i naucio na ovom threadu. Keep it going

Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ne kuzim kaj je tu cudno? Većina 60cm indukcijskih ploča ima ukupnu snagu 7kw (tad se spajaju dvofazno), dok 90cm ploce imaju 11kw . Ako se spaja ova veca jednofazno, koristi se 6mm2 kabel.


I 7kw za cijeli stan? Znaci vesmasina, pecnica i ploca istovremeno ne dolaze u obzir? ��
Meni ke 4.6kw za cijeli stan i to sam bio ljut na agenticu za nekretnine koja mi je to dogovorila... Doduse mali je stan 46 kvadrata, pa ce bit ok-ish... Ali super kad mi gospodja od 60 godina ide dogovarari u HEP limite...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 19:15   #1214
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Bez trofazne struje nema ništa
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 19:26   #1215
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ma ako nije beton onda ne treba niš za rezanje šliceva, a za beton i flex posluži ali ga praši li ga praši.
Btw kolega, ja bi samo preporučao ako ćeš sve pukat van, da si u boravak staviš 5x1,5 za svjetlo, nikad ne znaš ali danas/sutra ćeš možda nabacit led dimovanje. Za ostalu rasvjetu 3x1,5.

Srale, hvala na onom varikina proizvodu, ali baš sam u švabiji kupio neko jako sredstvo, litru za niti 2 eura i 1/4 se mješa sa 10 litara vode. Znači trebo bi bit miran bar 5 god. Javim rezultate kroz mjesec dana.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 21:25   #1216
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Upravo to. Najbolji su mi ti majstori (automehanicari, gradjevina.. svejedno).. koji komentiraju da si kupio nesto sto je prekvalitetno. Cemu taj komentar? Upozori ako je lose, a ne ako je (pre)dobro.

Inace hvala decki, puno sam i naucio na ovom threadu. Keep it going



Meni ke 4.6kw za cijeli stan i to sam bio ljut na agenticu za nekretnine koja mi je to dogovorila... Doduse mali je stan 46 kvadrata, pa ce bit ok-ish... Ali super kad mi gospodja od 60 godina ide dogovarari u HEP limite...

Nije to stvar kvalitete, nego kvantitete. Za svjetlo ti ne treba 2,5 mm2, tim vise sto svi danas imamo led zarulje koje trose max 15W. Ali ja bi recimo da bas sebi radim stavio licna zicu jer je lakse s njom radit i spajat


A jbga, majstori imaju tu deformaciju da uvijek gledaju da bude funkcionalno za sto manje para. I da, stavljanje 2,5 mm2 kabla za rasvjetu di ce kasnije svijetlit zarulja od 10w (LED) je smisleno otprilike kao i kupovanje kompa od 2 soma eura za pisanje teksta u wordu. Ali i taj tko pljune 2k e za taj komp, uvijek moze reci, "jbga, neka se nađe, nikad ne znas"
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 00:19   #1217
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 536
Kad smo kod električara, imam u stanu (starogradnja 1986g) onu staru ploču sa 7 keramičkih osigurača pa bih to htio zamjeniti sa automatskim osiguračima. Koja je realna cijena izmjene, koliko električari uzimaju za ruke?
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 01:00   #1218
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Ico_Zg Pregled postova
Kad smo kod električara, imam u stanu (starogradnja 1986g) onu staru ploču sa 7 keramičkih osigurača pa bih to htio zamjeniti sa automatskim osiguračima. Koja je realna cijena izmjene, koliko električari uzimaju za ruke?
Prije 2 godine placeno cca 1500 kn (materijal i posao) kod random elektricara sa njuskala

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 11:57   #1219
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Sad sam ogolio žicu da vidim debljinu žice, i to mi sa šublerom ispada 1.6mm šta znači da je presjek 2.0mm2, netipična malo brojka čini mi se al ajde.

Nadalje to su prije bile dvije sobe + wc koje su kompletno readaptirane u dnevni i kuhinju, prije su tu bila 2 osigurača za sobu( 6 uticnica na jednom, rasvjeta na drugom) sad su dodana 3 nova osigurača od 10A, s tim da je planirano tu frižider, pećnica, kuvalo(2xplin 2xIndukcija), mašina za suđe, veš mašina, elektricno podno grijanje x2, klima od jačih potrošača + ostalo ispod 1KW. I sad gledam pećnica i kuvalo su na istom osiguraču, a mašina za suđe na odvojenom(10A), a frižider skupa sa ovih ostalih 29

U renovaciju je utučeno cca 150000 kuna i rečeno je radnicima puno puta da se ne štedi nego da se sve napravi kako triba a i ako je stavljeno 30+ novih utičnica valjda se očekuje velika potrošnja...
Na građevinskim radovima se i nije štedilo(valjda), jer je korišteno npr. mapei ultralite s1 ljepilo za pločice koje vreća košta 280 kuna. Budu li morali opet kopat sve zbog glupe štednje od par sto kuna kabela i par osigurača
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 12:55   #1220
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Jesu zice u buziru ili je kabel u zidu (PGP)? 10A na pecnicu i kuvalo nema apsolutno nikakve veze s mozgom.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 13:38   #1221
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
E znaci, struja je provedena kroz pod, onosno estrih, i zice su u buziru sve do cca par cm of zida onda prestaje buzir i idu samo zice
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 15:16   #1222
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Po meni kuhalo 16A, pećnica svojih 16A i onda ostali po potrebi. Ovo ispada smiješno.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 16:49   #1223
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
10A je ~2.2kW. Ako upališ pećnicu i jednu indukciju izbacuje.
A 3x2mm kabel nema kupit,bar koliko ja vidim. Ili je 3x1.5mmm ili 3x2.5mm
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 19:51   #1224
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
A nevidim ni ja, debljina kabela mjereno šublerom ispada 1.6mm(mjereno na uzemljenje žici) šta znači da je presjek (1.6/2)^2*3.14 sta ispadne 2mm2, valjda je točna matematika
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 20:15   #1225
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Od svega toga struja ti je bila najjeftinija, i glupost je napravljena s time da su stavili u zid kabel bez bulžira i eto ti sranja, hebiga ili kopanje pa provlačenje debljih kabela ili ćeš se morat prilagodit i palit jednu po jedu stvar.

Nego tko ti je struju radio, ovi što su radili i građevinske radove?
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 20:30   #1226
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Jap jap, sve osim vrata je radila ista firma, nisu jos gotovi sa svime, cekaju da zaladi da mogu nele vanjske radove.

Nije ni meni jasno. zasto buzir skoro do kraja i onda ne u zid, ali nisan isa za tim, tj nisam isa za puno toga al racunam razume se ljudi. A i previse stvari se desavalo pa nemos ni ispratit sve

A ako. stvarno. ne bude valjalo onda cu ih zvat da provucu nove kabele kroz spusteni strop, tako da lipo imam staru struju u zidu, novu u podu i najnoviju na plafonu :P
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 21:27   #1227
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Jap jap, sve osim vrata je radila ista firma, nisu jos gotovi sa svime, cekaju da zaladi da mogu nele vanjske radove.

Nije ni meni jasno. zasto buzir skoro do kraja i onda ne u zid, ali nisan isa za tim, tj nisam isa za puno toga al racunam razume se ljudi. A i previse stvari se desavalo pa nemos ni ispratit sve

A ako. stvarno. ne bude valjalo onda cu ih zvat da provucu nove kabele kroz spusteni strop, tako da lipo imam staru struju u zidu, novu u podu i najnoviju na plafonu :P
Pusti samo da "teče" struja kroz sve vodove, izlječit će ti reumu, vodu u koljenu i nesanicu
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 23:20   #1228
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 536
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Prije 2 godine placeno cca 1500 kn (materijal i posao) kod random elektricara sa njuskala

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Posalo upit prije par dana firmi DVS elektro, našao ih na Njuški, danas mi čovjek odgovorio, kaže cijena 1800kn sa blombiranjem brojila od strane HEP-a.

Nije specificirao stavke ali ako dobro računam materijal ispada 500kn-700kn (7x osigurača, kutija, sabirnica + fid sklopka), blombiranje od strane HEP-a je 80kn, ruke cca 1000-1200kn.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 23:42   #1229
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Pusti samo da "teče" struja kroz sve vodove, izlječit će ti reumu, vodu u koljenu i nesanicu
Da, vako i nako mi terapija za ledja ukljucuje struju nemoram vise plaćat
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 11:19   #1230
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Jap jap, sve osim vrata je radila ista firma, nisu jos gotovi sa svime, cekaju da zaladi da mogu nele vanjske radove.

Nije ni meni jasno. zasto buzir skoro do kraja i onda ne u zid, ali nisan isa za tim, tj nisam isa za puno toga al racunam razume se ljudi. A i previse stvari se desavalo pa nemos ni ispratit sve

A ako. stvarno. ne bude valjalo onda cu ih zvat da provucu nove kabele kroz spusteni strop, tako da lipo imam staru struju u zidu, novu u podu i najnoviju na plafonu :P

Pitaj ti njih što su to provlačili jer 3x2mm2 teško. Također pitaj zašto su 10A osigurači, moguće da si ti nešto krivo shvatio.


Bužir ide samo za zaštitu kabela, a u zidu nema potrebe za bužirom jer majstori ne mogu gaziti po kabelu/uništiti ga. Taman i da ti je bužir skroz do utičnice vjerojatno ne biš mogao ništa više provlačiti jer su duge linije i dva velika koljena od 90 stupnjeva tako da nema smisla bužir stavljati skroz do utičnice.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na