Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2009., 11:40   #61
kus-86
Premium
Moj komp
 
kus-86's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 88
Lap na TV

pozdrav, znam da ovih tema ima puno no nisam nasao rijesenja na probelm.

ovako, imam laptop sa VGA i HDMI izlazima. i imam tv, stariji (nije plazma) koji ima Chinceve (C, B, Z). nabavio sam i vga converter
ali nemogu se spojiti. na lapu je nvidia gts 160M.
procitao sam da graf treba imati tvout, neznam kako da to provjerim.

dali se to uopce moze spojiti ili moram filmove gledati na laptopu??
__________________
kus-86 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 14:14   #62
Getz
Mišikus vulgaris
Moj komp
 
Getz's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 43
Složi si kao što imaš na ovoj slici, ovaj crni okrugli konektor, to ti je S-Video, nabavi si S-video kabel ako imaš i S-video priključak na TVu, ak imaš samo činčeve, onda spoji prek ovog video (žutog) činča Tak je meni uvijek radilo.

Tj, sada skužio još da su ti RGB činčevi na TVu xD...ugl. probaj nabacit ili ovaj s-video ili neki konverter sa s-videa na RGB činčeve
Getz je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2009., 14:51   #63
Medjo
Premium
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 50
Problem s TV- out na 8800 GT

Ljudi molim pomoć.
Prije dvije godine sam imao staro računalo. Na njemu je bila ATI Radeon 9000 s TV out. Za nju sam kupio S-video kabel od 10 m i na TV-u imam S-video priključak i sve je šljakalo OK.
Sad sam promjenio računalo i san na novom imam NVIDIA GForce 8800 GT 512MB koja ima TV out vjerojatno S-video (ne kužim se ali predpostavljam).
Problem je u tome kaj moj stari S-video kabel (4 pinski) ne odgovara na ovaj priključak novi s više pinova? Postoji li kakva redukcija da ne bacam bezveze 10m kabela.

Evo slika da sve bude jasnije.
- ovo je s stražnje strane grafičke;



- ovako izgleda taj novi konektor - a ovako priključak na kabelu

E sad. Ništa mi ne odgovara, a čini se da je i jedan i drugi S-video.
Molim Vas da mi objasnite o čemu se radi i dali postoji kakva redukcija da ne bacam kabel.
Medjo je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2009., 15:52   #64
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ne trebaš ništa bacat, na slici se fino vidi da na grafi imaš Nvidia Geforce 9 pin Mini-DIN TV-out pinout, a s grafom si trebao dobit otprilike ovakav bundle . Obrati pažnju na kabel u sredini (mini-DIN - RGB chinch, koji je ovako spojen Nvidia GeForce S-Video 9 pin to YPbPr (YCbCr), RGB or S-video pinout. Iz ovog se vidi da ti je S-video signal zapravo na crvenom i zelenom chinchu (obrati pažnju na oznaku / naziv signala).
Rješenje je da napraviš adapter koji na jednoj strani ima ženski 4 pin mini-DIN (ići će prema kabelu šta imaš) a s druge strane dva ženska chincha. Raspored / funkcija u S-Video pinout konektoru. Dobar elektroničar će ti to lako napravit, samo mu donesi ovdje opisane podatke (raspored pinova i funkcije).
Spajaš živi kraj crvenog sa 4 mini-DIN, živi kraj zelenog sa 3 mini-DIN i mase sa 1 i 2 (obično interno spojene zajedno).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2009., 16:52   #65
Medjo
Premium
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 50
Sve je to super, ali to treba napraviti.
Jel se može kaj dogodit grafičkoj ako kaj sje.. tj. ako kaj krivo polemim???
Bojim se ovo radit da ne sje... grafičku.

Znate li dal možda postoji gotov konektor tog tipa koji mi paše na grafu???
Usput grafu sam kupio preko oglasnika tak da s njom nisam dobio nikakav komplet konektora.

Zadnje izmijenjeno od: Medjo. 21.01.2010. u 20:07.
Medjo je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2009., 19:48   #66
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Vjerojatno se na tržnici može naći "gotovo rješenje" ako je nekom ostalo. Primjer vidi pri dnu stranice (Video-out Cable (NVIDIA) S/N:12CF1-10S011-01 S(9 pin) to AV; S; HDTV (Y,Pb,Pr) output).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 16:30   #67
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Evo moram dignut stariju temu radi slicnog problema!
Imam asus v9180se ili gf4 mx440 agp 8x. Problem je sto dobijam crno bijelu sliku. Nekad se sama pojavi boja i tako stoji dok ne restartiram komp. Nekad treba napravit restart da bi dosla boja ali ni to ne pomaze. Namjesteno je na pal b u driverima, tv uredno prepoznat ali nema boja. Graficku spajam preko tv out direkt na tv pomocu cinca.
Ako netko zna kako rjesiti problem neka slobodno napise!

Konfa je:
Duron 700mhz
Dfi AK74-Ec KT133
2x128mb sdr
asus v9180se
modecom feel 400w
3-4 harda
samsung dvd rom

EDIT:Tek sad vidim da je u ati podforumu, ako mod zeli neka premjesti u nvidia ili softverski problemi
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 16:46   #68
dmd-0
Premium
Moj komp
 
dmd-0's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: /
Postovi: 589
probaj stavit na pal i...meni je pomoglo s tom grafom
dmd-0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 16:49   #69
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Imam opcije za pal b/g i obe sam isprobao te nijedna ne daje boju. Di cu naci pal i?
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 12:14   #70
shogo
Premium
Moj komp
 
shogo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 80
Ovako:

Spajam quadro 80 cm lcd s nvidia 7300gt karticom sa dvi to hdmi kabelom...
Prvo mi neda pomaknuti sliku u granice normale, auto adjust mi ne radi a refresh mi je maks na 25 hz...E pa sada me to skroz zbunjuje, sa vga kabelom preko pc ulaza radi savršeno, ali zašto ne prek hdmia digitalno?
ipak je valjda ljepša slika ili se varam??jel tko imao slična iskustva??

hvala
shogo je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 11:52   #71
Step
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Tv-out 7-pinski kabel

Pozdrav,

Evo da ne otvaram novu temu, imam jako sličan problem - nedostaje mi kabel iz nvidia bundle-a. Naime, kupio sam Palit 8800GT bez ikakvog bundle-a i tv-out nikako ne mogu upogoniti. Nabavio sam već 7-pinski s-video na composite (ali iz ATI bundle-a) i to ne fercera! Ako netko slučajno ima a da mu ne treba/ima za prodati s-video kabel iz novijeg n-vidia bundle-a (slika kako kabel izgleda (http://www.tweaktown.com/popImg.php?...us88gt_03l.JPG (srednji kablić)) bio bih jako zahvalan. Izlaz radi jer sa klasičnim 4-pinskim s-video na composite daje crno-bijelu sliku.

Dućane sam prošao ali nula bodova, probao sam i na tržnici sa kupovinom ali nisam imao uspjeha.

Hvala...
Step je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 20:26   #72
Medjo
Premium
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 50
Samo da napomenem. Ja sam imo 10 m kabela S video 4 pinski i nisam se htio zaj. s kupovinama drugog kabla, a orginalni snop kablova s grafom nisam dobio pa sam problem riješio ovako.

Na jednoj strani S video kabela na svaki od 4 pina spojiš (zalemiš ako znaš) po jednu žićicu ali različitih boja da ih kasnije raspoznaješ. Pinovi imaju svoje brojeve kao i rupice na grafičkoj gdje se priključuje kabel. Dakle jedan kraj žičica je spojen na kabel, a drugi dio žićica zaguraš u rupice na grafičkoj. Sve to spojiš po shemi koje su tu gore navedene.
Istina ovo zvuči malo šlampavo ali može poslužiti. Slika na TV-u je odlična.
Evo jednostavan opis za one koji baš nisu experti pa da to lakše naprave:

Konektor na starom 4 pinskom S video kabelu

S video Konektor na grafičkoj



Spajanje:
  • 1 s starog spoji na 3 na kompjuteru
  • 2 s starog spoji na 6 na kompjuteru
  • 3 s starog spoji na 9 na kompjutoru
  • 4 s starog spoji na 7 na kompjutoru
Ja sam se malo zaj i riješio svoj problem. Nadam se da će moje iskustvo nekome pomoći.
Hvala na shemama i uživajte ljudi.
Medjo je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 18:26   #73
MizaLO
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Srbija
Postovi: 6
Question Povezivanje Graficke karte sa starim TV-om?


Moze li neko da mi kaze kako mogu da povezem kompjuter sa Tv-om da gledam filmove?Na Grafickoj karti imam HDMI,DVI i VGA izlaz a na TV-u cinc i skart.Nasao sam na nekim forumima kao moguce resenje ovo (http://img845.imageshack.us/i/caa007.jpg/) ,ja bih prvo stavio DVI-VGA adapter pa onda ovaj kabal sa slike.Da li bih to tako moglo da radi kako treba i ako moze gde mogu da kupim ovaj kabal sa slike u Srbiji???

Unapred hvala na pomoci !!!
MizaLO je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 18:27   #74
MizaLO
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Srbija
Postovi: 6
Exclamation

Evo mene opet,dao mi je drug spravicu za Playstation 1 i 2 izgleda ovako (http://img231.imageshack.us/i/npal.jpg/) koristi se za prelaz i Sony PS-a na cinc za obican TV...Da li mozda neko zna kako moze da se prepravi da ide sa VGA u spravicu i iz iste na TV???

P.S. Tacan naziv sprave je N-Pal Convertor for Playstation.
MizaLO je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 15:33   #75
MizaLO
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Srbija
Postovi: 6
Red face

Ali ja nemam S-video izlaz na grafickoj samo DVI,VGA i HDMI to je problem!!!
MizaLO je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2011., 18:02   #76
wacom
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
prebacivanje desktopa na tv za dual monitore

imam nvidia 9800gt (ulazi - vga,dvi.hdmi)i dual monitor setup i kupio sam nov tv
te bih sad htio prebacit sliku s glavnog monitora na tv, tu problem nastaje posto
mi je sekundarni monitor prikljucen pomocu hdmi kupio sam hdmi razdjelnik i spojio
tv i sek.monitor i sad vise kompjuter ne raspoznaje njih kao dva monitora vec kao jedan pod zbrljanim imenom @(0]0 kad je samo jedan ukljucen raspoznaje ih normalno. pretpostavljam da je do razdjelnika ali kakve koristi od njega ako ne radi sto bi treba, molim pomoc
wacom je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2011., 20:54   #77
capri
Premium
Moj komp
 
capri's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 62
mislim da ti je najjednostavnije da kupiš dvi-hdmi adapter da iskoristiš 2 slota kartice. Vjerujem da grafa ne prepoznaje da su 2 monitora spojena ako koristiš razdjelnik.
capri je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 03:30   #78
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
digitalni signal preko NVIDIA hdmi

jao znao sam da cu (opet) zazalit prelazak sa atija na nvidiju ali sto je tu je :P

osim sto ima losiju sliku (iq), sad se moram hebat i sa spajanjem nekakvog spdif out sa ploce na grafu, da bi mogao na telki imati zvuk.

ajde, barem je grafa ovaj puta iz prve prepoznala philips tv. zadnji puta samo sto nisam morao pisati drivere da ju prepozna heh

naravno ploca GA-P965-DS4 NEMA spdif OUT konektor, tak da sad nemam pojma sto da radim. pise u ovoj knjizici da postoji neki eksterni SPDIF kabel koji se na vanjski digital out spoji, ali kamo onda to spojiti na grafu? na TV-out? jer tako mi izgleda konektor

naravno, taj kabel nisam dobio sa grafom

svaka pomoc je dobrodosla
  Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 10:00   #79
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ako mobo nema SPDIF out konektor (2 pina) onda ovu onboard zvučnu stavi na disable i ubaci neku drugu zvučnu koja ima spomenuti SPDIF out. Nemora biti neka "bijesna" zvučna.
Nisi naveo o kojoj se verziji neVidije radi, novije imaju taj detalj riješen kao ATI - ce pa ne treba spoj preko SPDIF - a.

EDIT:
Na mobo imaš SPDIF out, samo neće da se sam javi, to je chinch na limiću (vidi manual, 1-6 c). Nađi stari kabelić za audio (cd - mobo), na jednom kraju makni konektor i zalemi chinch, obrati pažnju ma živi kraj (srednji) i masu (vanjski), jednako tako pazi na drugom kraju prema grafi na kojem pinu je živi kraj a gdje masa.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 10.01.2012. u 10:14.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 10:22   #80
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
bok, grafa je GTX260 i ploca ima coax i optical out ali s vanjske strane kao sto kazes. nista budem probao ovako iskonstruirati kabel kako si mi opisao. inace dobio sam taj interni kabel za spajanje grafe, jel mogu njega upotrijebiti?
  Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 10:31   #81
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Možeš ako ti nije žao / šteta, ovih starih kabelića za cd - zvućna se da naći.
Može bilo kakav oklopljeni kabelić, recimo od sorenih slušalica i sl.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 10:36   #82
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
da, budem frendu to prepustio jer on se bavi takvim stvarcicama. nego i video preko HDMIa mi cuka na telki ...jedino kad ga stavim preko media playera HC u D3D onda ne cuka. ima kakva caka kod nvide zasto u normalnom modu tak steka?
  Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 09:06   #83
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
evo malo sam modificirao originalni kabel i odmah je proradio zvuk...sad prebacuje zvuk na telku i onda sa telke moze dts ili ac3 na receiver...odlicno
  Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 10:13   #84
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Poslikaj/objasni da i drugi znaju kako si to riješio.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 06:52   #85
sinisaplatz
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 1
graficka,tv out

Pozdrav!
Krepala mi graficka kartica gigabyte 7300gs, na koju je sa tri cinca (samo video, audio ide posebno na pojacalo) bila spojena plazma panasonic pv80.
Trazim drugu graficku otprilike istih performansi ili bolju, u cijeni do cca 300kn za novu, ili cca150 kn za polovnu....
Ali, na novim grafickim karticama ne vidim analogni tv out, vec samo digitalni...
To mi pravi problem jer je tv prijemnik u drugoj sobi, a tri mini koaksa su provucena preko tavana.
HDMI kabel ne mogu provuci kroz cijev, niti ga mogu naci u zadanoj duzini (cca 25m), niti ga mogu poloziti po podu izmedju dvije sobe.
Probao sam posuditi od prijatelja ATI karticu (x300 i x1300) no slika na tv prijemniku je krive boje, kao da je drugi standard (RGB i YPbPr)...
Kako rjesiti problem, ima li smisla uopce traziti karticu sa analognim izlazom, ili preci na neki drugi nacin prijenosa signala, npr UTP kabel i media player?
Dajte neki prijedlog, hvala na trudu...
sinisaplatz je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 08:27   #86
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Media player je daleko bolje i efikasnije rješenje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2012., 12:53   #87
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Uzmi si za 250kn rabljenu 8800GT koja to podržava, jaca je masu a funkcionirat ce ti bez problema.
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2012., 19:45   #88
sehrz
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zemlja
Postovi: 35
nvidia 7300gt tv out b/w

naime nakon sto sam napokon nabavio s-video sa 7 pinova koji cu spojiti na graficku ,a sa druge strane se nalaze 3 chincha ...e ovdje dolazimo do problema ja sam to planirao spojiti na tv... ali ako ova sva 3 frajera prikazuju SLIKU a ja imam samo 1 utor na tv koji bi preuzimaju sliku di cu sa ova dva....

uglavnom kad spojim samo jedan cinc sa racunala na tv dobivam crno/bijelu sliku, pal sam postavio i sve slicno isprobao dali je moguce da preostala dva cinca sadrze informacije o rezoluciji i bojama slike?

te na koji nacin sad to spojiti???

znaci imamo racunalo koje ima tv-out izlaz, na koji je spojen kabel sa 7pin s-video koji s druge strane ima 3 chinch kabela... koji bi trebali u tv...

hvala
sehrz je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2012., 21:52   #89
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
A kako izgleda točno taj kabel sa 3 chinch kabela? Probao spojiti s-video na bilo koji od ta 3 chinca? Jesi prckao po driverima i tamo pokusao dobiti boju?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2012., 22:08   #90
dmd-0
Premium
Moj komp
 
dmd-0's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: /
Postovi: 589
davnih dana sam imao slicnu situaciju i problem sam rijesio postavljanjem na PAL-I
dmd-0 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na